ABD'den PC parcasi getirmek
0

Bu konuda 11 mesaj var

Arkadas haftaya ABD'den geliyor. buna ben grafik karti, anakart, cpu, ssd vb. aldirip bagaja verecegi valizle getirse sikinti cikar mi acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Direkt uçuşla geliyorsa sıkıntı yok, abd iç hat aktarmalı geliyorsa her zaman valizden çalınma riski var, tecrübe ile sabittir. İşlemci, ssd gibi parçaları mutlaka, hatta mümkünse ekran kartını da carry on valizine koyarak yanında taşısın. Onda bile uyanık olsun, Çin uçuşlarında çete var şuan millet uyurken başüstü dolapları açıp karıştırıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

parçaları koyduğu valizin fermuarını plastik kelepçe (ziplock) ile kilitlesin. hem ufacık birşey olduğu için dikkat çekmez, hem de bagajların yüklenmesi esnasında kaşla göz arasında hızlıca fermuarı açıp içine göz atan potansiyel hırsızları engellemiş olur. ben hep böyle yapıyorum yurtdışı uçuşlarımda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha güvenli olsun derseniz TSA approved kilitler var, bagajı açmaları gerektiğinde bu kilitlerden varsa, kırmadan açıp tekrar kapatabiliyor TSA görevlileri..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hep normal kilit ile kilitliyorum. Yasak mı normal kilit kullanmak ?

Değil. Ama kontrol etmek için kilidi de bavulu da kırma hakları oluyor öyle yapınca. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha güvenli olsun derseniz TSA approved kilitler var, bagajı açmaları gerektiğinde bu kilitlerden varsa, kırmadan açıp tekrar kapatabiliyor TSA görevlileri..

Kilitler hiçbir işe yaramıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kilitler dikkat çekmekten başka bir işe yaramaz, ties'in ziplock yöntemi daha iyi.

ayrıca densha'nın dediği gibi çalanlar zaten TSA ya da yükleyiciler. o yüzden TSA approved olsun ya da dünyanın en iyi kilidi olsun, x-ray'da içinde değerli bir şey gördü mü her türlü açarlar.

direkt uçuşlarda check-in'in kapanmasına 15 dakka kala verin valizinizi anca ucağa yetişeceği için kimsenin kurcalamaya vakti olmaz. erken verirseniz risk.

aktarmalı uçuşlarda tamamen Allah'a emanet durumda zaten, yani uçak altında ben bile gider karıştırırım istesem.

tek başına kimsenin yapmaya götü yemez bu işi, kötü olan organize olarak kendi aralarında anlaşarak yapıyorlar. 

bu yüzden bir çok havalimanında şut altı bölümlerine de kameralar konmaya başladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok