Klima düğmeleri ve sembolleri
0

Bu konuda 10 mesaj var

Merhaba arkadaşlar küçük bir araştırma yapiyorum.

Vakti ve ilgisi olanlar klima panelinin görüntüsü paylasabilir mi?

İlgilendiğim nokta, ön cama hava üfleme durumu özel bir sembolleme mi yoksa, yukari ok ve bir adam seklinde mi gosteriliyor, hangi araçlarda seklinde

3vRJV4.jpg

Kia Picanto 2008

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ön cam hava üfleme ve aşağı okla birlikte sürücü/yolcu işareti olan seçenek, hem ön cama hava üflüyor hem de sürücü ve yolcunun ayak kısmına (yani alt tarafa) doğru üfleme yapılıyor demek oluyor.

Sol aşağıdan itibaren yazarsak:

1) Sürücü ve yolcu gövde / baş kısma doğru havalandırma

2) Sürücü ve yolcu gövde / baş kısma ve ayak kısmına (alt tarafa) doğru havalandırma

3) Sürücü ve yolcu ayak kısmına (alt tarafa) doğru havalandırma

4) Ön cama üfleme ile sürücü ve yolcu ayak kısmına (alt tarafa) doğru havalandırma (araca dışarıdan hava alarak)

5) Ön cama doğru üfleme (araca dışarıdan hava alarak)

Aşağıda kalan araç sembollerinden soldaki içerideki havayı sirküle edeceğini, sağdaki ise havayı araç dışından alacağını anlatıyor.

Bendeki görüntü (temsili olarak) şu şekilde:

k3b2ia.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu kullanmayan bir araç gördüm, bu yuzden araştırıyorum.

Ancak sembol icin defroster diyor, sadece cama hava uflemek ve defroster icin hava üflemek gibi farkli sembol mu kullaniyor, bunu anlayamadim.

Mesela burada yukarı üfle diye tuş var.

http://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/UK/brand-and-editorial/Aftersales/air-conditioning.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Defoster defogger demister, hepsi aynı şey hocam. Kimisi öyle diyor kimisi böyle.

Oradaki mevzu şu ön cama hava vermek "defogger" yapmak demek değil. Camdaki buğunun çözülmesi için arabanın içindeki nem oranının düşürülmesi gerekiyor. Bunun için de ön cama dışarıdan taze hava alıp vermek yada içeriden emilen hava ile karıştırıp vermek gerekiyor. Defroster ile ön cama hava vermek burada ayrılıyor fakat çoğu araçta ayırmıyorlar.

Reno bmw'nin bir süredir yaptığı gibi yapmış. 2014 X3'de böyle (muhtemelen diğerlerinde de böyle, hepsinin içi aynı sayılır) 

center-console.jpg

Sizin araçta da böyle aslında, tek fark sizinkinde manuel olması.

Ekleme: Yeni modellerde değiştirmişler, tek düğme yapmışlar.

2015-bmw-x5-xdrive-35d-suv-temp-control.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Hamso Benim Kia Rio' da da seninkine benzer yerleri değişik sadece ama üfleme ayarı kısmı aynısı. Benim bildiğim adam işaretli olanlarda ok hangi yöne ise sadece o yönlere hava veriyor. Ön cama hava verdiren en sağa çevirince ki hali olan diye biliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok