2 veya 2+1 ses
1 1

Bu konuda 45 mesaj var

ses konusundaki çakma çözümüm sonunda son nefesini verdi sanırım. sesi xonar DSX den alıp, vestel müzik sesinin anfisini kullarak, eski pioneer hi-fi setinin hoparlörlerine veriyordum. Vestel'in sesin içine sıçmasına rağmen (cızırtı ekliyor) hoparlörlerin ses derinliği ve netliği herşeyi unutturuyordu. Eh, zaten mp3 vs dinliyorum, yeni bir çözüme de bakmıyordum (if it aint broke, dont fix it).

şimdi, patladık :D oyunları %90 oranında kulaklıkla oynuyorum. Bu hoparlör setini film ve müzik amaçlı kullanacağım. 2 veya 2+1 düşünüyorum. griffonur la bir kaç audioengine muhabbetimiz oldu ama onlar da pahalı geliyor bana (fakirim :) ). 500 TL gibi düşünebilriz sınırı, Ama yumuşak bir sınır sonuçta, iyi bir ürün için aşılabilir. ne önerebilirsiniz ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mackie CT 4 col iyi fiyatalara satılıyor Amazon.de de . Preneous Ceres de de çok iyi indirimler oldu. But ikisi 600 civarina alinir . türkiye fiyatları bunun çok üzerinde.

Kanto yumi de de çok iyi indirimler oluyor, ses kalitesini bilmiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust , biraz insaflı olalım kaptan, 750 lira ediyor yahu :D Bir de onlar monitor hoparlör değil mi ?  

@@ResetButton preneous Ceres'i amazon konusunda gördüm. TR da önermiş demişsin ama nedir ne değildir hiçbir bilgim yok. 

Ben bir de stereo mecmuasına bakayım, 4-5 basamaklı tavsiyeleri görüp 750ye falan razı olurum belki :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bütçe esnek demişsin alredi :icon_twisted:  ölümü gösterip, sıtmaya razı edeceğim ben seni  :D

https://www.amazon.de/gp/product/B00MXY21LW/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

tr gönderimi yok dese de var, "merhaba" yazmayı unutma checkut'da promosyon kodu yerine...

ps: yorumlara bakabilirsin burdan, alet sağlam, yapıştır:

https://www.amazon.com/Edifier-R1700BT-Bluetooth-Bookshelf-Speakers/dp/B016PATXSI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1481996824&sr=8-1&keywords=R1700BT

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitech i geç. Bookshelf ler varken computer speaker a da bakılmaz bence.

Preneous pro audio ekipmanalqrı üretiyormuş. Yorumlar iyi.

Star ın verdiği klipsch de iyidir..

Edifier 'ın güzel görünen sistemleri var ama bağımsız incelemeleri pek yok. Amazon yorumlarında alan kişi beklentiyi fiyatına göre tuttuğundan biraz yanıltıcı olabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

klipsch i ben verdim, Edifier Star'ın :) yorumlar sabit ama herhalde ?

star da ilk mesajında Klipsch vermiş.

Şu iyi işte. 548₺ e geliyor.

https://www.amazon.de/Mackie-25655-Zoll-Multimedia-Monitor-Paar/dp/B00NTVS99Q/ref=sr_1_cc_1?s=aps&ie=UTF8&qid=1482002721&sr=1-1-catcorr&keywords=mackie+cr4

Edifier ların kullanıcı yorumları iyi ama ciddi incelemesi yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada dinlediğim müzik metal ağırlıklı :) low bass ile fazla alakam yok yani. Mid-High performansı ve detayı verebilmesi önemli. Hoş zaten sesi boğmaması yeterli olacaktır. FLAC miktarı yok denecek derecede az. 320 MP3 ile alacağımız detay seviyesi de belli. Yeterki onu da bozmasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada dinlediğim müzik metal ağırlıklı :) low bass ile fazla alakam yok yani. Mid-High performansı ve detayı verebilmesi önemli. Hoş zaten sesi boğmaması yeterli olacaktır. FLAC miktarı yok denecek derecede az. 320 MP3 ile alacağımız detay seviyesi de belli. Yeterki onu da bozmasın.

Fiyatı uygun olsun diyorsan Creative t20 al, z623 metalci adama gitmez. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edifierin stereo monitorleri fiyatlarina gore cok basarili buluyorum. Turkiyeye ithal edilirken piyasanin en basarili fiyat performans urunleriydi yerel anlamda. Bana inceleme icin gelen urunu kendime satin almistim hatta. Kucuk 2+1 hoparlor seti de vardi kompakt boyutlu bayagi başarılı idi... Tabii Amazon vesaire olunca yerel. Pazardan daha fazla secenek var.

Bu arada Edifier deyip geçmeyin bircok firmanın hoparlor tasarımını bu firma yapiyor.. High end kulaklik ureticisi Stax in da su anki sahibi Edifier firmasıdır...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Audioengine A5+ ve subwoofer da lazımsa Audioengine S8.

Tolga abi, alredü bütçe belirtmiş ama onu napıcaz ?

-

Edifier'ı ben laf olsun diye tavsiye etmedim, bende ne uyduruk mal olur, ne uyduruk tavsiye. düşünmeden hemen alıp geçebilirsiniz o fiyata.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu da bir alternatif olabilir belki; belirlediğin bütçeye yakın fiyatı:

Microlab SoloStereo Solo7C Amplıfıkatörlü 2.0 Ahşap Ev Sinema Hoparlörleri

Yalnız bu setten çok memnun olan da var, hiç sevmeyen de. Mümkünse dinleyip almak lazım. Vatan'ın Ankara Söğütözü mağazasında varmış; bir uğrayıp teşhirde ürün varsa dinleti yapmak mümkün olabilir. Tabii mağaza ortamında dinleti pek sağlıklı olmayabilir ama en azından iyi-kötü bir fikir verir sana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edifier iyidir. C2XD modelini kullanıyorum, memnunum. Studio modelleri de şahane. Dağıtım ağını bir türlü oturtamadılar, burada satılırken de atıktan bir var bir yok durumundaydı popüler ürünleri. Oda hoparlör dolu olduğu halde Studio serisinden birşeyler alasım var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Audioengine A5+ ve subwoofer da lazımsa Audioengine S8.

Bu yüzden senin konunun altına değil, ayrı konu olarak yazdım T800 :D

2 ayrı kredi ödüyorum, para biriktirecek ne durumum ne zamanım var. Neyseki vadeleri kısa, 5-6 ay içinde bitecekler. Ama A5+ alacam diye de 1 sene bekleyemem. Zaten dediğim gibi, FLAC falan da yok bende, A5+ ile verilen Klipsch, Edifier'ların farkını anlayabilir miyim bilemiyorum. Arşivi de yenilemek söz konusu değil kısa vadede, 120 GB, 16.000+ müzik var. Stream ettiğim Spotify'ın da kalitesinden şüphelerim var. 

Edifier'ın 2 modeli var, birinde BT var, Star'ın verdiği R1700BT  https://www.amazon.de/gp/product/B00MXY21LW 

diğeri de BT siz modeli gibi 1280T https://www.amazon.de/EDIFIER-Studio-R1280T-Lautsprechersystem-Watt/dp/B00GBN50SC

BT olayı çekici evet ama diğerini alsam ses farkı fazla olur mu acaba ? bilen var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tek fark BT değil ki, benim verdiğim daha güçlü bir sistem.

sen de ama artık, ucuz istedin ucuz verdik, iyice işin leşine kaçma :icon_twisted:

aldığına değsin, her sene upgrade edilen bir şey değil ki ses sistemi, en az bi 5 sene kullanırsın benim yazdığım modeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ödeme sayfasında "MERHABA" kodunu kullanmayı unutma çağrı; 10 Euro indirim uygulanıyor.

tr gönderimi yok dese de var, "merhaba" yazmayı unutma checkut'da promosyon kodu yerine...

:2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"all in one" basit bir sistem isteniyorsa logitech g623 gayet güzel, ses kalitesi gayet iyi. logitech geç vs gibi lüzumsuz yorumlara kulak asmana gerek yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

olm gel de sana bi audioengine'ı dinleteyim de gör bak o logitech'ini çekiçle mi kırıyorsun balyozla mı...

benim bölümümde yorum yapma, işimi bozma burda, adama edifier aldıracağım ben  :icon_twisted:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

studio monitör candır. alıp yıllarca kullanılır.  meşhur cambridge soundworks 2+1 sistem sonra thx 550 sonra da fostex studio monitörlere geçtim 10 yıldır benleler. ;) bütçeyi 1000e doğru çıkarma şansı varsa 250euroluk epey alternatif çıkacaktır. yok esnetemiyorsak 500tl lik edifier dan yana oyumu kullanıyorum ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok