peki ya OGS?
2 2

Bu konuda 38 mesaj var

valla 1 yildir kullaniyorum OGS'yi

f/p en iyi nanelerden biri :)

okumama derdi cok az (daha hic basima gelmedi) ve sadece OGS giseleri cogu zaman birakin kuyrugu kimse olmuyor. 

depozitoya verdigim 60 liraya deger 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.12.2017 at 00:05, Atrin said:

Benim OGS ziraat bankasından. Kullanıcı bilgileri ile sisteme giriyorum. Otomatik ödeme talimatı vermek istiyorum ama veremiyorum. OGS Etiket ekleme sekmesine geliyorum. böyle bir seri no bulunamadı diyor. Sonra plaka vererek bakiye yükledim 150TL. Dekontta etiket seri no yazıyor ve benim seri no olarak girdiğim numara ile aynı.

hadi dedim internette bir sıkıntı vardır. telefonla yapiyim dedim. yine aynı sonuç. yanlış etiket numarası diyor. yapacakları işe sıçiyim. verdikleri dekonttaki numarayı giriyorum. 3 kere denedim yanlış mı giriyorum diye ama yok doğru giriyorum. kısacası bu hata yüzünden otomatik kredi kartı ile ödeme talimatı veremiyorum.

Hocam bu durumun sonucu ne oldu?

2011'den beri OGS kullanıyorum başıma bir şey gelmedi, fakat gelirse nelerin beklediğini bilmek isterim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, egefranco said:

Hocam bu durumun sonucu ne oldu?

2011'den beri OGS kullanıyorum başıma bir şey gelmedi, fakat gelirse nelerin beklediğini bilmek isterim.

Bu OGS'nin olduğu aracı satıp OGS'yi iptal ettik ve şu anki araçta HGS var. Fakat durumda her hangi bir değişiklik yoktu satmadan önce yine otomatik ödeme talimatı veremiyorduk. Aynı mallık devam ediyordu. OGS babamın üzerineydi birde ondan ben uğraşıyordum fakat bu durumlarda OGS'nin alındığı bankaya direk gitmek en iyisi. OGS babanın üzerine olunca ben bankaya gidip halledemiyordum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hgs çoğu zaman okumuyor. girişte kaçak geçiş yazıyor, çıkışta "giriş bulunamadı" diyerek en uzak mesafe ücretini çekiyor. sanıyorum daha sonra plaka tanıma sistemi üzerinden düzeltiyorlar. ama bakiye azaldı kredi kartından gereksiz yükleme yapıyor, para boş yere bağlı kalıyor, karta iade yapmıyor...

çok eskiden beri OGS olan aracımızda hiçbir problem olmadı şu zamana kadar. bir de ücretsiz değişecek demişler de, o ogs ler için depozito almışlardı, onlar da bizim götümüze kaçacak heralde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim iki aracımda da sadece OGS var. HGS'den çok daha düzgün çalışıyor, ülkedeki herşeyi geriye götürüp bok etmeyi misyon edinmek ne kafadır arkadaş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hgs'nin okuyup okumaması çok önemli değil açıkçası, plakadan düzeltiliyor zaten. daha hiç manuel olarak düzelttirmem gereken bir durum olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

plaka okuma arka taraftaki plakayı okuyordur umarım, alfalarda tamponun sol tarafında olduğu için ön plaka bazı plaka okuma kameralarında (ege serbest bölge girişte örneğin) plakayı düzgün okuyamıyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
52 minutes ago, TiesTorN said:

hgs'nin okuyup okumaması çok önemli değil açıkçası, plakadan düzeltiliyor zaten. daha hiç manuel olarak düzelttirmem gereken bir durum olmadı.

Yeni ÖZEL otobanlarda sorun olabiliyor. Hiçbiri free flow toll olmadığı için bekliyorsun ki HGS/OGS okusun, parayı çeksin sonra açsın yolu da geç. Ben defalarca sistemde arıza var fiş alın sonra ödeyin saçmalığıyla da karşılaştım üstelik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Garanti Bankasında geçiş yaptım ücret alınmadı ama depozitoyu vermezler muhtemelen.

sCoRPion_tr tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, sCoRPion_tr said:

Ben Garanti Bankasında geçiş yaptım ücret alınmadı ama depozitoyu vermezler muhtemelen.

bugun ben de aradim garanti'yi. depozito cukka tahmin ettigimiz uzere.

ogs'yi de kirip atin dedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok