blizzard vista ve xp destreklemeyi bu sene birakiyor
0

Bu konuda 38 mesaj var

abi 2 sene once anakartim yandi cok masraf cikti allahin belasi fx6100 aldim ki cok pismanim stok fani deli isiniyo deli ses yapiyo sorunu down cloak ederek cozgum fani %40 mi ne cektim bisodan windowdanda calis yulan kaptop setting max seving 1500 mhz dedim

e8400 islemci ile p35 canavar gibi anakartim vardi

su anki anakarim o 9 senelik kartin eline su dokemez daha az sata portu bile var

yani donaimsal sorun yok

8 mb ram 970a-g43 anakart ve fx6100 black editonn(bu cpu sahip olup da tek downlock edende benimdir heralde)

9 senelik sistemdeki ekran karti yaninca 2 ay mi ne garntisi gecmisti yada oyle bisi ugrasmadim bile 2011 miydi neydi palit gts450 almistim dhw de incelmesini gorup

bunu yani sira yine 2011 de sanirim bi hdd ile bide bi power supple eklemistim

boyle yamali buhca dandik bi kasa asusun bilmemne 50 kasasi 10 yillik falan

icine bisi girmez etmez

zati o anakartin sorunun ile 800-900 lira para gitti orda goctum bitti ozorunlu degisikti adam illa al abi dedi bakma etme inceleme imkanimda yoktu canim cikti hellak olmustum ortalikta

orjinal planin ya ucuz bi intel almakti yada hata celeron cok pismanin cok dssebebi tamamen  stock fan

sagolsun bi kac arkadas fan falan verelim dedilerde onlada ugrasacak halim bile yok

120 lik almayi cok dusundum hatta gecen sene super ucuz bi 64 bulmustum yeter falan bile demistim deli ucuzdu ama guvenemedim cekindim ugrasmak istemedim

ama bu sene legionla wow folderi 64 gb a falan cikinca

almisken ssdi sadece sistem kalmasin wowda orda olsun

nasil kullanilir downloadi nasil saga sola yaptiracam(tabiki icinden seciyorsun folderlarida her bok c/program falan kulmaya calisiyo iken oyle mi yapsak yoksa ssd sadece wow ile sistemi mi biraksak miyi bile bilmiyorum

https://www.webdenal.com/crucial-275-gb-mx300-ssd-disk-ct275mx300ssd1_917598.html?ref=akakce&v=1.60.3

misal gecen baktigimda bunu gordum 340 liraya 275gb

bazi eksikleri varmis dfalan

gecen sens super ucua kingstron sandisc falan klaisk o 120 lere bakmistim super ughundularda dolar %50 deger alinca falan hayal oldu

gecen sene 100 liraya almadigim urun simdi bakiyorum 200 lira olmus[kampanya vardi)

win 10 cok sinsi diyorlar raporlama blocklama kontrol engelmele programlari oyunlar kendisi m

alum sekillerde kullanamamiz gerekecek o isleri de hic bilmiyorum

hatta her ssd normal sata kablosu ile destopa baglanabiliyo mi got kadar seyi kasada olmayan ere nereye sokucmak sata kablosu yetistirsem psunun eletrik kablolari derdi 3 disk 1 dvd i anca koydum zor girdiler

o derece uzak kaldim yani

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında sistem cidden fena değil esports cu için. 970a g43 kullandım daha önce öyle sorunlu arıza bir anakart değil. 6100 için de bir soğutucu işi görecek aslında. gittigidiyorda filan 2. el wraith soğutucular satılıyordur veya DH de illaki AMD alanların sattıkları. Onlardan bir tane denk getirip soğutucuyu değiştirsen bir tane 120lik SSD koysan ki en ucuzu bile işini görür üzerine win8.1 olsun hadi senin hatrına epey gider. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

win 10 dan cekiniyorum bazi oyunlarda eski programlarda sorun oldugu soyleniyor blizzarddada sc2 demi diabloda mi biside

Böyle bir şey yok. Aktif battlenet oyuncusuyum, wowu saymazsam diğer tüm oyunlarını oynuyorum çokta güzel çalışıyorlar. Eski programlardan kasıt nedir ? 15 senelik win xpde çalışan muhasebe programı vs kullanmıyorsundur sanırım, tüm programların yeni versiyonları falan var zaten ha olmadı vistada son kalmış olan programlar yeni windowslarla çalışıyor. Oyunlarla ilgili problemse göreceli korsan oyunsa evet olabilir, orijinal oyun kullanıpta win 7 8 10' dan şikayet görmedim. Arada olan problemlerde sürücü donanım uyumsuzluğu vs olup zamanla fixlenmiş mevzuatlardır.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abi wow harici orjinal oyunum yok windowsunda nasil olucagi belli cekiniyorum iste

burdan sormak garip olucak ama gunde kabaca 4 saat civar yatabiliyorum cikmadan malum yerlerin birinde

W in do ws on Enterprise Long Term Servicing Branch gordum patch maych yuklemez diyo

bu ne dir ne degilidiri cozersem belki bunu edinirim

bilemiyorum abi bi yerlerde okduum su an bilemiyorum

belki 32 bit calisan bazi eski oyunlari kastretmislerdir dabilo ve orhjinal sc

cok emin degilim

win 10 haric bu durum soz konusu olmamasi lazim en azindan 7 de yoktu 8 ara gecis kisa yasamli olldugu icin bilemiyorum

millet vistaya yuklendi ama vista uzun sure yasadi cogu insanda win 7 de buna karsin win 7 si olanlar buyuk cogunlugu win 8 e gecmemisti

hatta satnirim 1014 mu 2015 ici mi ne bi genel istastik kullaniminda %4-5 kullanici mi ne 8 de idi.

windows 10 hem zorla beles upgrade falan ile yayginlasmasi ms in bu yuzden hareketi diyende gordum

iste gecen 1.5-2 sene once oyun makinklarinin cok buyuk cogunlugu 7 ikn vista xp kullancilari bile 8 in cok ustunde idi

su an bu beles upgrade ve hpoe ile win 10 8 e gore kesin cok cok yayilmistir

ne yazilimsal ne donanimsal vistaya engel bi durum yok

ayrica beni gicik eden yeni oyunlari 32 bite ve eski windowslara gore yazmayacaz calismasina garanti vermeyiz falan demiyo

direk olarak calismayacaklar calismalarini engelecez ki milleti zorlayalim os degistirmeye diyorlar

linux ta offical olarak destek yok

adamlar yandan calisiyorken

sen windowsta calistirmazsan komik olmayacak mi

dahasi hadi bakiim windowslara derken bide ne goriyim win 10 un 32 bit surumu var

ee ozaman ne cirliyo bunlar daha eski bilmene sorun diye

sorunsa win10 32 bit x86 surumu benim vistanin 64 unden daha derti cikartir devolopera

osumun beni denetlemesini fislemesini ayptiklarima karismasini da istemiyorum

ister legal ister illgeal olsun yazilimlar yada yapilan isler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya nazicim çözümü son derece basit 3 kurusluk mevzu icin amma buzağı altında ufo aradın, üstelik insanlar yine ne cvp yazarlarsa yazsın hiç sallamadan wall of textlerinle critical damage vermeye devam ediyorsun..  :lol:

Onur and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu adama biri hazır lisanslanmış (ehm) win10 kurulu hdd yollasın yoksa susmayacak :2no:  kendisi burda 1 sene boyunca yazı yazar icraate girmek yerine. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ties onla da bitmeyecekler ki aylarca haftaklarca alisacam edicem :D sisteme hdd yerlestirmesi bile dert kasa cok garip bi yerde ici de dolu aptal bi kasa yer koymaya kacet yok

su an indiriyorum Windows 10 Enterprise Long Term Servicing Branch diye bisi

eski bozulmamissa 16 gb bi sandisk memory vardi usb ona yukicem

ama hdd almam yukleme yazi da gecebilir

ayrica hdd degil full sistem bile yollasan ben gicigim degisiklere sacma sapan seylere

cxalisan oyunu bu sene kapatacam ne demek

dgro duzgun bi plan ve aciklama yapmadan

su an wowun legion paketi var

15 aydan once kesin yeni paket gelmez yani yeni bisi yazacaklari yapacaklari yok

yani yeni paket gelir

cata gibi elden geciytoruz tum wow yeni bastan yazilacak artik destekemeyecek deseler hadi yines acma ama anliayalim

senin bmwl i yarin kaldirik bu eski cok yakiyo yasak deseler gibi hissetiyorum kardesim ben

sana da git pego mini araba al kullan falan desem ustune :D

herkesin derdi kendi bende iste baskalarina baska olaylar icin guluyorum.

ayaktayken hisedilmeyen senede binlerce olan siradan deprem icin panik olanlar gibi

sende de vardi sanki oyle bisi ama idda etmiyorum yaniliyo olabilirim

1 ayakababim 1 pantolum var

ayakabi da bi salaklik ettik bi kutya koymustum annem atiyim bu kutu ne zirt pirt dedi lanet olsun at ulan at da sus dedim sonra icinde ayakabi oldugunu ogrenmistim cat bot ikinciyi sifirlar atilmadan once 12 sene mi ne almistim.yesil kundura

kalmadi ne magaza ne model ne bot

pantolunda az kilo verince 2010 mu ne biside almistim

bunlarin ikicisi bile yol ayakabi kurudu eskidi pantolun giyilmediginden pek artik gicir duruyo

sevmiyorum degisim falan giydigimi kullandigimi olene kadar devam ediyorum

sana gorunmeyen isler bana zul

program kur gss sistemin icinede bi yer bul aptal anakartin aptal yerindeki sata kabloyu bul tak

psunun yeterli olmayan elektrik cikislarindan birini bi yere denk getirip hdd yerlestir.

para ver ssd al

hepsi bana iskence

ustelik adim adim ileriyoruz

ha dediginiz gibi bi yakinda biri olaydi bi hdd odunc alabiseydim is kolaylasabilirdi

su ssd ler her yere oluyo mu

sonucta ben antika adamin elime son notebook hddsialdigiminda forumun yarisi ortaokul cocugu idi.bi kismi ilkokulda scsi miydi neydi o sirada discler

bidaha diyim ben pcleri hayyinda ana bildim 93-94 falan gibi den kalma

94 de bi gun biri hdd soyledi patron yolladi .oem topladigimiz cin urunu tak tak calisiyo

bi gittim adamin sistem ibm hdd ide degil scsi yetmedi bisostan takilabcek hss modelleri de sinirli

boyle mini mini sdramlar mi ne takiyordum biz ram ibde boyle masalah kart gibi koca ramlar vardi

sorularimin bi kismi alakam olmadigindan

normal satadir diye dusunuyorum bu yeni disskcler boyutu haric destop mus laptopmus farki yoktur diye dusunuyorum

su an bakiyorum UEFI USB bellek hazirlamaya nedir diye haberim bile yoktu oncesinde hala da anlamis degilim

monitor oldu gibi oldu odum bokuma karisti forumda yazdim.sonuc el mecvbursun

adaptor oldugunu son anda idrak edebildim.acerin teknik servisi 65$+kdv ve vergiler 3-5 hfta getiriz mi demisti yoksa 90 dolar mi dedi hatirlamiyorum

23-25 lira verdim n11 den bi lapotop adaptoru aldim gectim

osuruktan monotor acer 23" bi kac yuzliraya seneler seneler once almistim oda belki olmustur 4-5 sene yada fazlasi

23-25 liranin onemsiz adaptor icin o kadar ugrasip zorlanip karar vermis adamin sistem calisirip dururken ghic bir sorun yokken

200-400 lira masrraf edip kur tak ugras ile sorun yasamasina mi sasiriyon

adapturu degsitrmek 1 dkmi almadi

kargoyu 2 gun beklemek oldurdu bide evde bulamadik bi sonraki dagitim gunu diyip 2-3 gunde ulastirinca

evet unutmusum o kargoyu evde beklemek bile iskence

1000 dolara ekran karti 1000 dolara monitor alinca

100 dolara 1 parca almaya cekinen adam komik geliyo oalbilir sizin ordan beyim ama tek sorun o degil

iste tum surec bana iskence gibi geliyo

benzin 4.28 de 4.35 olunca batsin ulke bu nebicim zam geldi falan diye 7 kurus icin 2-4 sene once yazdiklarinizda bana muhahaha diye kahkaha attiriyordu

arabam olsa ya satardim kullansamda o kadar kurusla ugrasmazdim

benzin almak icin sorun morun olmazdi

ama araba kaza yapti pert oldu git yeni nbi araba al deseler haftalar aylar hangisi ulan hangisi diye kafayi yerdim

secmek degistirmek is yapmak iskence

ilerliyoruz iste kamlumaga hizinda

oncelik bliz bakalim ne edecekle

bakalaim refandum ne olucak sekilde

baktim memleket batip gidiyo sicarim win 10 unda blizzinde icin krarim dizimi oturuum eve vistamla

yok ortam yumusayim dolar gevseyim en azindan memleket stabil giderse blizz cidden kesiyorum kapatiyoruz dukkani derse ozaman yapicaz iste

dolar boyle olunca kingstron v300 dandik 60 gb ssd gecen sene kampnayada 75 liraya almadima uzulmus oldum

ha 60 gb bi boka yaramazdi yazma hizi berbatti falan ama sistem diski olmaya yeterdi

dedi,gim gibi fulden cahilim ssd kullanan bazi adamlara sordum blizz oyunlari yada baska oyunlari ssd tutmuyorlar mis kaba proglramlarinm bi kismi ile sadece sistem

niye bilmiyorum oyun paso yaziyo okuyo discin omrunu mu azaliyo? hic mi hic bilmiyoum

kafam karisik benim tek ayak ustunde pantolon bilegimde iserken arkamdan kuduz kopek geliyo gibi oldum hadi koos hadiiiiii(cem yilmaz sesi ile okunacak)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

secenekler arasindada oyunu birakmistim 3 sene olmusken eski dwhen sevdigim bi arkadas accountuna cagirdi kendi accountumda degil o gaz etti baslasindan account aldim

elimdeki sifrematik olurse ki 2011-2 de alindi 5 sene i gecti

o olursa accountu acamam da

ama simdi 6 seneyi askindir oynuyorum

once bakalim ne halt edecekleri gormek lazim

kim bililirbide bakarsin yuzbinler vardire resmen desteklemiyoruz ama siz kullanan soyle derler belki

umud fakirin ekmegi abi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Win10'a alışılmayacak hiçbir şey yok zira Windows Classic skini de mevcut bildiğim kadarıyla ve öyle olunca XP, Vista, 7'ye çok benziyor. 

Bence sen sadece üşeniyorun. Asıl sıkıntı bu.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen bilmedigimiz denizler bide yasal omyan yazilimlar meselesi var

ya yeni disc sistemi varmis haberim bile yok gpt falan

ben korkarim boyle seyler

kararsizilik usgengeclik parasizlik

soyle bi yerde lotodan falan 5 tutursam gidip yeni bi kasa ferah ferah alsam icine 3-4 diski koysam 1-2 ssd ile sesssiz sakin orta alt seviye bi hipu ile cpu mir mir calissin hayallerim var

ama hic bir zaman gerceklesemecek

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uleeen basligi da diriltiyorumda acep ne zamandi dedim bu derdi yasadigimin ustuden bi kac ay sonra 7 sene gecmis olucak

hayat ne hizli geciyo beee

inanamiyorum bana daha sanki dhw 4-5 sene onceymis gibi geliyo uye olmuslugumun ustunden 21 sene gecti  tam dede olduk

hala sistem ayni yani o gunlerde arada zorluklar yasadigim sistemde fanlarimda olunce iyice downclock edip kullaniyorum yinede kurtariyor surunuyorum olmuyorum

mental sorunlu olmayi anlatamiyorum bazen sadece fakirlik degil sorun ki

simdi 11 meslesine takilacam hele ki ara yuzde bisiler degistirmisler falan bu random bilmenele anakartta mi cpuda bisilerle sifreleme islemleri win11 nasil ilaclanir falan ohey dusn dusun dur

kafamda bin turlu sey yarin lto vursa kolay atlarim giderim bi yere kurun lan soyle bi sistem der gecerim

ama simdi her bisi dert ya kasa bakiim dedim bi baktim hepsi yanar doner dop gokkusagi olmus lgbt gibi ama gecen baska bir forumdan payvon demis oda dogru onu gectim leen kannin onunde yer yok dvd rom bile takilamiyo payvon fanlari takilacak one diye bi driver sorunu olursa yuklerken nasil yapicaz

usb flash bellekte hala 7 sene onceden win 10 var .yanina win 11de atilabilir mi yoksa illa tek mi olmasi lazimdi bu boot meslelerinin oda yani masallah var bi ara ceck ediyim 16 gb ama yani 2007 de mi bile kalmis olabilir tyada 2012 civarindan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok