ASUS PG27VQ - IPS dedik TN çıktı
0

Bu konuda 33 mesaj var

Asıl büyük haber 4K 144hz monitör olsa da, Türkiye fiyatının 8-10 bin lira arası olacağını düşünerek, henüz ulaşılabilir bir teknoloji olmadığı için bir süre daha hayal olarak kalacağını söyleyebiliriz.

Benim asıl ilgimi çeken monitörü ise Guru3D'nin haberinde görmüş bulunmaktayım:

http://www.guru3d.com/news-story/asus-to-launch-hdr-quantum-dot-monitors-rog-strix-xg27vqswift-pg27vq-and-pg27uq.html

http://www.worldtechmag.com/asus-rog-showcases-three-new-high-end-gaming-monitors/

ROG SWIFT PG27VQ

27" Curved, 2K (2560x1440), 165hz, Quantum-Dot IPS, HDR, G-Sync...

Açıkçası Asus bu monitörün fiyatını 1000 doların altında belirlerse turnayı tam gözünden vurabilir.

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse eğer, her ne kadar 4K 144hz monitör bizi heyecanlandırsa da, hadi ufak bir serveti de yatıralım desek, şu bir gerçek ki SLI çözümler şu sıralar oldukça sıkıntılı, tek GTX 1080 Ti ise 4K çözünürlüğün ateşini söndürüp, 144hz'i beslecek bir fps sunmakta çok başarılı olamayacaktır.

Bunları dikkate alarak hala 4K gaming konseptine erken demekteyim. Böyle bir ortamda 2K 165hz IPS monitör cidden benim için daha çok öne çıkıyor. Açıkçası Curved olması çok umrumda değil hatta olmasa bile olurdu. Fakat memnun olsam da artık TN panellerden sıkılmaya başladım ve IPS'de oyun oynamak nasıl olur deneyimlemek istiyorum. Bana kalırsa bu mönitör 4K ya çıkan yolda çok sağlam bir basamak olur. Özellikleri zaten iyi, başarısını belirleyen en önemli etken ise fiyatı olacak. Dediğim gibi Asus fiyatını abartmaz ve 1000 dolar seviyesi üstüne çıkmazsa cidden kumbaralarımızı kırdırtacak bir monitör olabilir bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

önemli modeller için ayrı başlık açalım evladım...

neyse, konuya gelirsek;

aslında gayet alınabilitesi yüksek ve güzel bir monitör olsa da, 4K monitörde 1080P oyun da oynanabildiğini unutmamak gerek. yani monitor 4k diye illa 4k oyun oynamak gerekmiyor, piksel oranı uygun olduğu için 1080pde de görüntü neredeyse hiç bozulmadan oynanabilir. bu yüzden ben şu dakikadan sonra 1440p'nin es geçilip 4k'ya odaklanmak gerektiğini düşünüyorum... farklı düşünenler olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu panel işte şu an alınabilecek bir panel olur.

4K monitör ile 1080p oyun da oynadım, daha önce de bahsettim sonuç öyle sizin beklediğiniz gibi olmadı, rezalet oldu 4K'ya göre.

Başka türlü, özel bir takım upscale teknikleri var ama bilmiyorum, ben kullanmam böyle şeyleri doğal çözünürlük varken.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı fikirdeyim Tolga abi, bu Ties bir teori kurmuş kendi aklınca ama o işler öyle olmaz :D

Sence bu monitör fiyat olarak kaçtan çıkarsa alınır, hangi seviyenin üstünde olursa alınmaz ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence de 1000 tam sınır gibi, yani 1000 ve altı olursa alınır bence hiç beklenmeden de, misal 1200 ve üstü çıksa almam ben heralde güzel bir ulta-wide beklerim o fiyata.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1000 USD olsa yine fena olmaz tabii ancak 1200 USD tahminin daha gerçekçi Cihan korkarım.:)

Benim de içimden böyle geçiyor ama olmasını istemediğim için dile getirmek istememiştim.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı fikirdeyim Tolga abi, bu Ties bir teori kurmuş kendi aklınca ama o işler öyle olmaz :D

ben ne kurcam, internette yazan bilgiler bu şekilde ben de ona dayanarak söylüyorum. sonuçta mantıksız da değil.

tolga abi kendi denemiş beğenmemiş, olabilir. kendim gözümle görmem gerek karar vermeden önce...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu monitörden alacağım kendime.

Aslında enayi Samsung çok iyi iş yapardı ama adamlar PC sektörüne önem vermiyorlar. Misal sessiz sedasız Freesync'li Quantom Dot Curved monitör çıkardılar. Genişlet yelpazeni Gsync'li falan çıkart. Monitör gayette iyi duruyordu aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gsync olanları da gelecek, açıkladılar onları bu yıl içinde Freesync olanların Gsync versiyonları da gelecek bir değişiklik yapmadılar ise.

Burada esas konu sanıyorum hem LG'nin hem de Samsung'un Gsync modül eklenmesi, bunun ücreti falan gibi konular da mı bir sıkıntı oluyor ? Bilemiyorum ama bu Gsync modül işinin kökten kalkması en iyi çözüm olacak gibi ki zaman içinde böyle bir gelişme de olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gsync olayı başlı başına zaten Nvidia'nın bok yemesi. Honest Trailers var orada Marvel filmleri için şey diyorlardı "Başına Marvel koyarsak zaten izlersiniz." "WHY? Fuck you we're Marvel." diye de sonuna ekliyorlardı. Nvidia'nınki de aynı hesap. Hani Gsync'in Freesync üzerine getirdikleri vs. tartışmıyorum ancak bunu diretmek anlamsız.

Resmen ayrı bir sektör yarattı monitörlerde. Aynı monitör Freesync olunca misal TR'de 1000 tl daha ucuz.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

34" whqd 100hz monitör zaten şu an 1000$... Bunun aynı fiyata çıkması bence imkansız. 1400-1500$ ile çıkar piyasaya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da o 34", bu 27"...

bence asus açgözlülük yapmaz insan gibi 1000 dolar'dan çıkarırsa bu monitör satar.

Haa ben ultrawide'da takılı kalmışım. :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben ne kurcam, internette yazan bilgiler bu şekilde ben de ona dayanarak söylüyorum. sonuçta mantıksız da değil.

tolga abi kendi denemiş beğenmemiş, olabilir. kendim gözümle görmem gerek karar vermeden önce...

Şunu da sorayım da sana konu havada kalmasın.:)

Böyle bir çok üst düzey, aşırı pahalı bir 4K monitör alıp bu kadar para verdikten sonra bu monitörde 1080p oyun oynamayı bir açıklar mısın acaba ? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok doğru,

da o 70 FPS'yi de doğal çözünürlüğünde al niye bunda bu şekilde uğraşarak almaya çalışıyorsun bir kamyon para verip ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok doğru,

da o 70 FPS'yi de doğal çözünürlüğünde al niye bunda bu şekilde uğraşarak almaya çalışıyorsun bir kamyon para verip ?

bunu da cevaplayayım sayın tolga abi :D

çünkü hayatım sadece oyun değil, masaüstü kullanımı, video & foto editleme vs gibi işler için de yoğun şekilde kullanıyorum pc yi. oyun dışı görüntü kalitesi önemli yani. 

mesela nasıl 144hz monitör aldığında oyun oynamasan bile masaüstündeki akıcılık farkını direkt farkediyorsun, 4K'da da görüntüdeki ve textlerdeki netlik önemli bir fark yaratır benim için günlük kullanımda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu monitör $800 etiketiyle satışa çıkmış 17 Kasım'da. Niye kimse gelip yazmadı :)

https://www.amazon.com/PG27VQ-27-Inch-Screen-LED-Lit-Monitor/dp/B0772CP7GC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1512253624&sr=8-1&keywords=PG27VQ

pg278q - pg279q - pg278qr gibi monitörlerin devri resmen bitmiştir.

1000 doların altına çıksın razıyım diyordum. Yine pahalı tabii ki ama böylesine yeni ve iyi diyebileceğim bir monitör için 800 dolar uygun olmuş.

-

PG278Q için teklifleri almaya başlayabiliriz. T800'ün yaklaşık 15 tane falan kutu açıp denettiği, en ufak bir hata/noksan/kusuru olmayan bir monitördür. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de bu TN panel. PG279Q IPS panelin devri neden bitsin?

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok