Gigabayte x370 gaming 5/Ryzen 1700 izenimler
0

Bu konuda 109 mesaj var

On 04.08.2017 at 19:21, T800 said:

Öyle izin vermiyor, programı açınca açıklaması çıkıyor zaten oradan anlayabilirsin.

sanırım bir 20dk test ettim %100 ram kullanımı ile sıkıntı çıkarmadı ama ? stabil diyebilirmiyiz acaba.

DdAzX3.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsi aynı anda başlatılıp hepsinin %100 olması beklenecek, bu tabii asgari bir gösterge, programın açıklamalarında da var. 

CPU peki stabil mi ? Ondan emin misin ? 

Realbench 2.54 versiyon(dikkat 2.43 değil) baya acımasız, onun 15 dakikalık stres testi bile öttürüyor gerçekten. Onu deneyebilirsin istersen stabilite için, hem RAM'e de ciddi yükleniyor o kapasite ayarını o şekilde yaparsan.

HCI Memtest de iyi hafıza testi için, %100 coverage asgari, %400 falan yapanlar da var bunu gördüğüm, ben de %100 yaptım hep, sorunum olmadı ayarlar bu test ile %100 yapınca.

HCI Memtest için 850MBx16 ya da 1700MBx8 aynı anda başlatıyorum ben 16 GB RAM için. 16 adet test aynı anda ciddi CPU yükü de doğuruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozaman sabaha kadar bırakırım pc basında beklerken sıkıldım %45te felan kapattım. Cpu sanırım stabil bayağı bir test ettim aslında.

realbench 2,54 15dk denemiştim.Zaten yarın akşam gidiyorum abi artık 2 ay sonra netleştirebilirim sanırım :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

%120 de bıraktım 0 error diyordu bu arada şimdi fark ettim benim speed data uçmuş :) 

4 modulun hiç birisini okuyamıyor windows ortamında,biosa girince sorunsuz zamanlamalar gözüküyor,hayır spd data profili uçsa biosta seçtirmemesi lazım anlamadım çok ilginç bir durum.

Thaiphoon  okuma işlemi bitmesi resmen 4dk buluyor,cpuz direk blank getiriyor saolsun :) 

Son durum bu biosta sıkıntı yok gibi ama windowsta... 

vpGXBp.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spam gibi olucak ama son havadiside vereyim, bilgisayar artık gitmeme yakın iyice saçmalamaya başladı, ara ara mause donmaları garip tepki vermeleri vs... cem yılmazın dediği gibi "bi kapat aç düzelir" dedim.

şuan bilgisayara hiç güç gelmiyor :) daha doğrusu anakarta elektrik hiç gelmiyor.

Normalde prize takıldığında güç var olarak haber veren küçük ledli start butonu dahil hiç bir belirti yok,tetik almıyor bütün güç bağlantılarını söktüm acaba kısadevre mi var diye ama ı ıhh...

Ya psu gitti ki pek sanmıyorum yada sonunda anakartı elime aldım :D  2/3 ay sonra tekrar gidince netleştiririm artık.umarım psu değildir 6. yılını doldurmuştu yavrum böyle devam ederiz diyordum,ama anakart sanki ya

çünkü üstündeki ledlerde kitlenmişti en son hatırladıgım beyazda takılı kalmıştı.

bu macera şimdilik burada bitiyor,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anakart sağlam galiba aynısı başkasınında başına gelmiş çözümüde yazmış vay arkadaş çok ilginç,

Had a problem yesterday with my AX370 Gigabyte Gaming 5 board. After shutting down in Windows 10 x64 , when I tried to turn it on again and nothing, absolutely nothing, no lights no fans spinning. This has happen to me in the past but last time was maybe 1 months ago, when this happen I just had to turn off the power cable and wait a few seconds to start again. 

To my surprise, this time it wasn't so easy!!!, I turned off psu, take power cable, waited, tried to turn on... NOTHING! I seriously thought my board might had fried without any reason, I don't OC.

Then I remembered to take the battery from the board, and wait 5 min like some posts here suggested, and it turned on again.

This bug is becoming very frustrating, I just hope it doesn't happen again, otherwise I will ask for a refund and switch for another brand, I don't think any other board brand has this problem as Gigabyte boards. I had to take all the cables, open the box, take a few cards ( couldn't reach the battery otherwise ), imagine if it happened every day.

SPECS -> CPU: 1600X MB: AX370 GAMING 5 BIOS : F6 (Last Official, dw from official site) MEM : 2x8GB GSKILL 2400MHZ FLARE

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sıkıntıları giderdim son halinin 2 resmini atayım, bu yaşıma geldim böyle kablo düzenlemeside yapmamıştım net 1 saatimi aldı ama deydi.Sistemde  6 disk olduğunuda hatırlatmak isterim :) 

ramlerde yeni bios güncellemesi ile tekrar 3200mhz stabil :P 

ZOkd7k.jpg

o637r7.jpg

psikobat tarafından düzenlendi
rammstein and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam senin gazınla ben de yeni BIOS'u yükledim. 3200MHz benim de şimdi sıkıntısız gibi. Detaylı test falan yapmadım ama aida64 memory benchmark falan yaptım. Şimdilik sorun yok gibi gözüküyor.

Sorun var, yine aynı hataları verdi. 3066MHz'e geri döndüm.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok