Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.020 mesaj var

MSI 27" MPG 271QRX QD-OLED itopya'da stokta, fiyat 40.277,80 TL ... Vatan da gecen ASUS PG32UCDM'yi 61.200 TL'den satti... 32" MSI 321URX de sanirim 50K bandina cikar bu fiyatlara bakarsak... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 dakika önce, T800 said:

Alienware AW3423DWF için M3B107 versiyon firmware yayınlanmış.

Reddit de bazı hatalar olduğu yazılı. Henüz geçmek için erken. Halen en stabil versiyon Şuan kullandığımız 104. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker bize aldırdığı için daha farklı bir sonuç beklemiyorduk zaten. Benim yıllardır beklediğim ve almak istediğim tüm özellikleri içeren, aldığımdan beri de her kullandığımda mest eden bir monitör oldu. Başkanım sağol. Nerdeyse gidip samsuk:icon_zombie: alacaktım sen olmasan.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

10 dakika önce, stardust said:

@jackjoker bize aldırdığı için daha farklı bir sonuç beklemiyorduk zaten. Benim yıllardır beklediğim ve almak istediğim tüm özellikleri içeren, aldığımdan beri de her kullandığımda mest eden bir monitör oldu. Başkanım sağol. Nerdeyse gidip samsuk:icon_zombie: alacaktım sen olmasan.

samsung tizen işletim sisteminin kurbanı oldu. halen windows ile tizen arasında ki problemler düzelmiş değil. monitör bağlantı portlarının standart dışına çıkılması, monitörü kullanmak için ekstradan kablo da alınmasının zorunlu tutulması gibi nedenleri geçtim, stabil bir versiyonunu yakalamak neredeyse imkansıza yakın. 
G9 da çok farklı değil. Kısmen G8 e göre daha iyi olmasına rağmen tizen den dolayı sıkıntı yaşanıyor. 
benim savunduğum bir düşünce var.

"monitör, monitör gibi olmalı". akıllı tv özelliklerini istesem zaten tv kullanırdım. monitörü standartın dışına çıkarmak kadar sapıkça bir düşünce yok. 
Neyse Monitör Unboxed kanalı gayet iyi bir referans bana göre. bizim monitör 2024 nesil QD OLED olmamasına rağmen halen yeni revizyonlara rağmen en iyi tahtına oturuyorsa bir tahtaya vurmak lazım :)

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

OLED konusunda saçma bir stok sıkıntısı var dünya genelinde ve girer girmez stok bitiyor. Bir de ülkedeki çakalların stok olmamasına rağmen haftalık fiyatını bin tl bin tl yükselttiğini gördükçe vazgeçiyorum. Şunu da atıp kaçayım.

a.jpg

omertocarlos tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HDRcı gençlere soru. Şimdi benim monitör hdr destekliyor ama sözde tabi. Bunun gayet farkındayım. 1-2 tane 4K film indirip bakayım dedim ama hepsi HDR. Ben bunları nasıl seyredebilirim? Çünkü doğrudan MPC ile açmaya kalktığımda renkler çok soluk oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 dakika önce, wazzap said:

HDRcı gençlere soru. Şimdi benim monitör hdr destekliyor ama sözde tabi. Bunun gayet farkındayım. 1-2 tane 4K film indirip bakayım dedim ama hepsi HDR. Ben bunları nasıl seyredebilirim? Çünkü doğrudan MPC ile açmaya kalktığımda renkler çok soluk oluyor.

Potplayer kur. video ayarlarında pixel shaders kısmından değerleri değiştirerek normal şekilde açabilirsin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşimin kardeşi Gigabyte Aorus FO32U2P aldı, şimdiye kadar ilk defa oled monitör denemiş oldum, görüntü kalitesi muazzamdı, parlaklık seviyesi de şimdiye kadar bir monitörde gördüğüm en parlak olanıydı. Furiosa hdr trailer izledim ve starfield oynadım gerçekten başka bir seviyeye taşıyor her ne için kullanıyorsan, kendime de almayı düşünüyorum ama şimdilik benim için biraz pahalı :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, wazzap said:

MPCHC HDR görselleri kendi içerisinde gelen codeclerle tam olarak desteklemiyor. MadVR kurulumu yaparak görüntü işleme görevini buna devretmeniz lazım, kendisi gerekli tone mappingleri uygulayarak size HDR video izletiyor.

Setting MPC Option ["Playback", "Output"] to "madVR".

And then changing these madVR options:
Devices, [the monitor name] properties, "the native display bitdepth is:" to "10 bit or higher"
Chroma Scaling, to Bilinear (processing done by GPU Texture Units)
Image Downscaling, to DXVA2 (processing done by GPU video logic)
Image Upscaling, to DXVA2
checking all other options say DXVA2 where appropriate.

And then checking these Win10 options:
Display, Play HDR games and apps to On
Display, Windows HD Colour Settings, Play HDR games and apps to On
Display, Windows HD Colour Settings, Stream HDR Video to On

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İncehesap saçma bi şekilde 200k'lardan girdi ilk başta sonradan bu fiyata indirdiler. Itopya'dan sipariş geçtim son 3 diyordu bir süre sonra tekrar baktım fiyat 66'ya çıkmış ama %8 indirimle yine 61e düşürmüşlerdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok