Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.007 mesaj var

HDR Wallpaper şimdilik preview build’de anladığım kadarıyla. Ancak .JXR dosyalar müthiş görünüyor, OLED TV veya monitör kullananlar denemek için bakabilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ASUS PG248QP çıkmış, bir tane incelemesi de var YouTube’da. Merak edenler için monitörün özellikleri şu şekilde:

24” 1080p 540Hz TN panel, Gsync modülü var, Nvidia ULMB 2 desteği var, Nvidia Reflex Analyzer özelliği var, fiyat 900 USD.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, T800 said:

ASUS PG248QP çıkmış, bir tane incelemesi de var YouTube’da. Merak edenler için monitörün özellikleri şu şekilde:

24” 1080p 540Hz TN panel, Gsync modülü var, Nvidia ULMB 2 desteği var, Nvidia Reflex Analyzer özelliği var, fiyat 900 USD.

keriz.avi gibi geliyor bana. 

ben en son 100hz ile 120 arasındaki farkı ayırt ettim. 120'den sonra 144 ve 165 yaptığımda değişen bir şey olmuyor. hadi çok profosyonel biri cidden 240hz'den verim aldı diyelim ama ötesi bana göre külliyen yalan... 

en nihayetinde aldığın küçücük, 1080p monitör ve counter strike dışında hiçbir oyunda göremeyeceğin bir tazeleme değeri olacak.

bizim oled'in tepki süresine, rengine, kontrastına, siyahına alıştıktan sonra o TN panele bakamazsın bile... ben bakmaya çalışsam muhtemelen 2 gözüm önüme akar :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu monitörün tabii faydalı olabilmesi için 500 FPS alabilmek lazım ki bu durumda RTX 4090, ciddi hızlarda DDR5 ve yine en üst seviye CPU gerekir. Bu durumda da alıp alabileceğin oyun işte @stardust ‘ın da belirttiği gibi CS:GO, Overwatch 2 falan olur. 

Başka bir oyunda kullanılamaz, daha doğrusu işe yaramaz, 900 USD’ye çıkıldıktan sonra genel kullanıma yönelik iyi bir monitör almak gerekir.

Ancak Overwatch 2 v.b çok ciddi manada oynayan bir kimse belki ikinci monitör olarak alabilir, bu tip oyunlarda bunu kullanır diğerleri için aynen OLED kullanır.

Bu şekilde kullanacak da çok çok sınırlı bir kitle olabilir ancak. Tek monitör bu fiyata buysa tabii mantık dışı günde 10 saat Overwatch 2 oynanmıyor ise.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, T800 said:

Alabileceğimden falan değil de; "TN" yazdığını gördüğüm an beni kaybetti zaten bu monitör. :S:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AOC AG276QZD çıkmış ki aynı özellikteki rakiplerinden 200 USD kadar ucuz, Bestbuy’da 799 USD.

27”, 2560x1440 240Hz, LG W-OLED panel, gayet başarılı görünüyor. Seneye de sanırım yılın ilk yarısında 32” 4K OLED monitörler de gelecek ilgilenenler varsa takip edebilirler gelişmeleri.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 dakika önce, T800 said:

27”, 2560x1440 240Hz, LG W-OLED

direk radarıma girdi. :D

Şuan Sinerji'de de gördüm satılıyor. 37.6K

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşin şakası bir yana Ultrawide iyi güzel de bu balık gözü efekti iğrenç bir olay, beni bazı oyunlarda rahatsız ediyor baya. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ASUS PG32UCDM, 32”, 3840x2160 QD-OLED, 240Hz. 2023 sonu, 2024 başı gibi çıkıyor, bugünün şartlarında 40.000-50.000 TL aralığında olur fiyatı sanırım.

Panel Samsung diye tahmin ediyorum çünkü QD OLED.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

QD OLED ( Samsung ) ile W-OLED ( LG ) arasında görsel kalite açısından çok ayırt edici farkların olduğunu unutmayın. özellikle, parlaklık, renk kontrast geçişleri, renk spectrumları arasında farklar var. QD OLED tarafı daha canlı, daha parlak ve doğru renk üretimi konusunda daha başarılı.

aşağıda ki video ile daha iyi anlayabilirsiniz.

Woled VS QD-OLED The Truth

Ancak BURN-IN konusunda WOLED tarafı daha başarılı. Çünkü Samsung tarafı beyaz ışık için 3 renk hücresini aynı anda kullanırken LG tarafında beyaz ışık için zaten ayrılmış bir hücre var. Dolayısıyla logo yanıkları vs konusunda WOLED tarafı daha dayanıklı. 
Ancak QD OLED tarafı dayanıksız anlamı çıkmasın. Doğru kullanımlar söz konusu olduğunda artık oled yanığı sorunsalı pek yok iki panelde de.

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alienware’den iki OLED model geliyor, ilki 32” 3840x2160 240Hz QD-OLED panelli olan AW3225QF, ikincisi 27” 2560x1440 360Hz QD-OLED panelli AW2725DF. 

İki model de merak uyandırıcı, bir defa paneller OLED olduğu için piksel cevap süreleri son derece düşük olur, overdrive falan olmadığı için tarama hızı farklarında overdrive ayarı ile uğraşılmayacağından overshoot problemi LCD paneller düzeyinde çıkmaz, değişken tarama hızı frekans aralığının tümünde neredeyse üst düzey netlikte panelden yararlanmak mümkün olur. Overwatch 2, CS 2 v.b. oyunlarda yüksek tarama hızından, senaryolu oyunlarda ise OLED’in sunduğu HDR v.b görüntüyü güzelleştiren teknolojilerden yararlanılır.

Modeller çıksın bakalım nasıl olacak artık.

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 ekran da 16:9 bu arada. 27" olan küçük. Artık büyük ekranlara alışık biri için bu minik kalır. Ama rekabetçi oyuncular için Super tabi. Özellikle 360hz ile IPS rakiplerini ezecek o net. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ultra wide monitorlerde (34" 3440 x 1440 üstü) ekran paylasimi sikintisini nasil gideriyorsunuz ms teams uzerinde?

karsi taraftaki laptop kullanicilari haliyle bit kadar goruyorlar benim paylastigim ekrani

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, infestor said:

bu arada ultra wide monitorlerde (34" 3440 x 1440 üstü) ekran paylasimi sikintisini nasil gideriyorsunuz ms teams uzerinde?

Sadece gerekli pencereyi paylaşarak? Discord'da veya Meet'de vardı o seçenek, Teams'de de vardır mutemelen. Eğer mümkün değilse ve Windows varsa Win+Tab ile 2. bir masaüstü açıp ekran ölçeği %400 falan yapılabilir.

SEP tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker

Evren senin verdiğin Diablo IV ile ilgili ve LG C2 OLED üzerinden geliştirilmiş, maksimum 800nits profili(SDR brightness 30 yapıp ilgili profili indirdim) Windows 10’a geçince HDR calibration olmadığından indirdim ancak bizim monitörde bana karanlık geldi, karanlık yerlerdeki ayrıntılar kayboluyor gibi. Bizim monitör peak 1000nits olduğu için bir miktar uyumsuzluk var herhalde, ancak Windows 10’daki profilsiz duruma göre baya kurtardı beni. Bakayım başka profiller de bulabilecek miyim? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

@jackjoker

Evren senin verdiğin Diablo IV ile ilgili ve LG C2 OLED üzerinden geliştirilmiş, maksimum 800nits profili(SDR brightness 30 yapıp ilgili profili indirdim) Windows 10’a geçince HDR calibration olmadığından indirdim ancak bizim monitörde bana karanlık geldi, karanlık yerlerdeki ayrıntılar kayboluyor gibi. Bizim monitör peak 1000nits olduğu için bir miktar uyumsuzluk var herhalde, ancak Windows 10’daki profilsiz duruma göre baya kurtardı beni. Bakayım başka profiller de bulabilecek miyim? 

Unspecified olanı da indirip deneyebilirsin. karanlık yerleri bir kademe daha açıyor. ben uzun zamandır kullanıyorum. kalibrasyon yapmaya gerek duymadım çünkü her oyunda HDR de çok güzel sonuç aldım. Özellikle Alan Wake 2 ve Dead Space Remake de inanılmaz iyi. 
srgb_to_gamma2p2_400_mhc2 de karanlık bölgeler daha karanlık
srgb_to_gamma2p2_unspecified  burada dinamik aralık biraz daha iyi. karanlık yerlerde detayları biraz açıyor.
her iki profil de yüklü bende. örnek videoyu yolladım. Alan Wake 2 de ki karşılaştırmaya bakabilirsin. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, jackjoker said:

Unspecified olanı da indirip deneyebilirsin. karanlık yerleri bir kademe daha açıyor. ben uzun zamandır kullanıyorum. kalibrasyon yapmaya gerek duymadım çünkü her oyunda HDR de çok güzel sonuç aldım. Özellikle Alan Wake 2 ve Dead Space Remake de inanılmaz iyi. 
srgb_to_gamma2p2_400_mhc2 de karanlık bölgeler daha karanlık
srgb_to_gamma2p2_unspecified  burada dinamik aralık biraz daha iyi. karanlık yerlerde detayları biraz açıyor.
her iki profil de yüklü bende. örnek videoyu yolladım. Alan Wake 2 de ki karşılaştırmaya bakabilirsin. 

Teşekkürler.:)

Ben de 200nits olan ve Unspecified arasında gidip geliyorum.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 24.11.2023 at 12:04, T800 said:

Alienware AW3423DWF tekrar girmiş Vatan stoklarına.

Ortam ışığı arttıkça, QD-OLED paneller VA panele göre avantajını büyük ölçüde yitiriyor gibi gözüküyor. Sanırım paneldeki kaplamayla alakalı. Glossy OLED paneller daha başarılıymış bu konuda.

The OLED Black Depth Lie – When Panel Type and Coating Matters

p2t8uqs.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok