Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.018 mesaj var

Veya mantıklı olarak madem 27" ve 2K olacak Dell, IPS ama wide gamut olmayan bir model ile iş bitirilebilir.

Quantum Dot olanı biraz da bulunsun diye verdim yoksa ofis kullanımına çok gidecek bir model değil elbette.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Dell lere baktim. Dizaynlari hosuma gidiyor sade guzel. Amazonda turkiyeye yollanan model bulamadim. Gerci telefondan baktim eve gidince bilgisayardan detayli arastiririm.

Sanirim 24inch 2K veya 4K modellere yogunlasicam. Amazondan monitor almak mantikli mi sizce ? Amazondan cok alisverisim oldu ama monitor smdi hassas urun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Muhetemelen Acer'ın predatörü ile aynı panel. Biraz geç kalmış. Neyse Onur'a amazondan aldırdık bir Predator bekliyoruz bakalım. :D

Valla benim 21.5" Samsung' dan sonra ilaç gibi geldi, buradan tekrardan Korhan abiciğime teşekkür etmek isterim. :bigstar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

istediğim model tam olarak bu sanırım. fakat satan bir yer bulamıyorum. hepsiburada.com da stokta yok. Dell mağazası falan var mıdır türkiyede ? amazon dell yollamıyor.

Dell Ultra Sharp U2515H 25" 6ms (2xHDMI+2xDisplay+mDisplay) QHD IPS Monitör

http://www.hepsiburada.com/dell-ultra-sharp-u2515h-25-6ms-2xhdmi-2xdisplay-mdisplay-qhd-ips-monitor-p-BD804526?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.pla&gclid=CO3hp8_Frc0CFYIW0wodQcUKEg

edit: yok artık. postladıktan 5 dakika sonra stoklara girdi. hahaha. ne diyorsunuz bu monitör için ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O site zaten bu firmanındı diye hatırlıyorum, Ozan'ın mesajı görmemişim.:)

Dell U2711 almıştım zamanında oradan ondan aklımda kalmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan Abi teşekkürler site için. Mail atıcam onlarada istediğim model var mı diye şuan sitelerinde gözükmüyor. 

Ben bir önceki sayfada attığım mesajdan 5 dakka sonra stoklara girdi hepsiburada.com da. 

http://www.hepsiburada.com/dell-ultra-sharp-u2515h-25-6ms-2xhdmi-2xdisplay-mdisplay-qhd-ips-monitor-p-BD804526

1461TL ye satılıyor. Tek eksisi benim için hoparlörü olmaması. ofiste müzik dinliceğimden değilde bir video falan olur ses gelsin diye. en kötü küçük hoparlör alır geçerim. 

Seçtiğim monitör nasıldır aliyim mi önerir misiniz ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA Hocam hemen bakiyim çok teşekkürler.

Bir sorum olucak yanlız. Şimdi benim macbook pro retina 13inch late 2013 versiyonu. Şuan satılan retina macbook un özellik sayfasında şöyle birşey yazıyor.

HDMI video output
  • Support for 1080p resolution at up to 60Hz
  • Support for 3840-by-2160 resolution at 30Hz
  • Support for 4096-by-2160 resolution at 24Hz

Yani ben hdmi ile bağladığımda macbook retina yı DELL monitörün native çözünürlüğü olan 2560 x 1440 ile kullanamıcak mıyım ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4k çözünürlük verdikten sonra aslında 1440p çözünürlükte veriyor olması lazım ama emin olamadım. Veriyorsa bile kaç hz olacak onu da bilmek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuradan (https://support.apple.com/en-us/HT206587) okuduğum kadarı ile native olarak 1440p çözünürlük alamıyorum.

Son sorum sizlere şu:

1080p Dell monitör satın alıp 1080p görüntü almak ile 1440p Dell monitör satın alıp 1080p görüntü almak arasında hangisi daha kaliteli olur ?

Ona göre belki direk Full HD bir model alıp geçebilirim. Daha ucuz olur hem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuradan (https://support.apple.com/en-us/HT206587) okuduğum kadarı ile native olarak 1440p çözünürlük alamıyorum.

Son sorum sizlere şu:

1080p Dell monitör satın alıp 1080p görüntü almak ile 1440p Dell monitör satın alıp 1080p görüntü almak arasında hangisi daha kaliteli olur ?

Ona göre belki direk Full HD bir model alıp geçebilirim. Daha ucuz olur hem.

Native resolution daha iiyi olur tabii . Yani 1080p panel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080p kullanacaksan native çözünürlüğü de 1080p olsun hocam.

16:9 1920x1080 istersen U2414H, 16:10 1920x1200 istersen U2415'e göz gezdir derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Atrin apple kendisi 2560*1440 panel satıyor, mbpro da buna uyumludur sonuçta. Tabi minidisplayport çıkışını kullanacaktır muhtemelen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende oyle dusunmustum ama internette yorumlari okuyunca insanlar genelde bulanik bir goruntu veya 1440p goruntu alamadiklarini yazmislar. Arastiriyorum yurtdisi forumlari ama net bir bilgi bulamadim. Vatan-Teknosa lara monitor bakmaya gittim en azindan 1440p native veren monitore bakmak icin ama bulamadim. 4k monitor buldum teknosada ona hdmi ile bagladim 4k 30hz verdi ve yazilar cok kucuktu. Ayarlardan buyutmeme ragmen iyi olmadi.

Izmirde Dell satan bir yer bulsam gidip denemek istiyorum ama bulamadim henuz. Denemedende almak istemiyorum. Bugun apple displaylere baktim guzel ekran ama 27inch cok buyuk ve 4000tl veremem asla.

Bakalim 1440p monitor bulsam bile bir magazada displayport baglanti kablosuna ihtiyacim olcak falan isler cok karisti :).

Ikinci el apple display baktim ama en ucuzu 3000tl gene pahali.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşte ben bu gibi saçmalıklarla uğraşmak istemediğim için uzak duruyorum apple'dan. Yani 4k için çıkış veren bir aletin 1440p verememesi çok saçma bir durum. Tam apple'lık iş.  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Macrumors'ta direkt cevap olmasa da cevap ve inceleme/uyumlu modeller için birşeyler yazmışlar şu şekilde :

http://www.macrumors.com/guide/4k-5k-displays-buyers-guide-mac/

Bir de sorulan bir soru içerisinde Dell monitörde HDMI ile değil ancak thunderbolt ile (mini dp to mini dp ve mini dp to hdmi kabloları ile) 2560x1440 görüntü alan olmuş, aşağıdaki linkte cevaplayanların arasında önce 1. kabloyla görüntü alan, sonra da 2. kabloyla görüntü alan kişilerin cevapları görünüyor :

http://apple.stackexchange.com/questions/140659/2560x1600-on-dell-u3011-with-new-macbook-pro

Ben MbAir ile thunderbolt-vga kullandığım için direkt deneyimim yok, ancak mini displayport (thunderbolt) hdmi'ye göre daha iyi veri iletişimi sağlıyor diye birşey aklımda kalmış. 5K/60 Hz alabilmek için 2 port kullanılması gerekiyor (şu anda 5k iMac'lerde olduğu gibi) ancak hmdi bunu direkt sağlayamıyor direkt aklımda kalmış. Uzun süre oldu okuyalı açıkçası ben de net hatırlayamadım. @@ZvAnA 5K/60Hz'e Apple'ın ilk çıktığı dönemde henüz piyasada satılabilir 5K monitör ve bunu 60 Hz olarak sağlayabilecek bir arabirim henüz yoktu, Apple beğenirsiniz beğenmezsiniz bilemem ama teknolojiyi mecburen zorlanabilir hale getirmekte üstüne yok açıkçası :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kafam iyice karıştı. Fakat anladığım kadarı ile Mini DisplayPort to DisplayPort (https://www.amazon.com/Monoprice-32AWG-Mini-DisplayPort-Cable/dp/B0034X6SCY) tarzı bir kablo alırsam native çözünürlük olan 2560 x 1440'ı alabilicem. Doğru mu anladım :D

Şuan baktım kutunun içinden bu tarz bir kablo çıkıyormuş ve incelemeyi yapan adam macbookpro 13 retina yı bağlayabilmiş native çözünürlükte. Fakat hangi macbook pro retina sürümü (benimki late 2013) onu bilmiyorum.

Monitörü alsam. Açsam kursam istediğim gibi görüntü alamassam hepsiburada.com'a geri yollayabiliyormuyum acaba :)

@@pentaman hocam bu kadar yüksek çözünürlükte yazılar çok küçük olmasın ? Bunun önüne geçebilmek için çözüm var mı ?Mac ekosistemine aşinasın sanırım bir fikrin var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Hungarde Hocam çok büyük gelir gibi geliyor. Apple Display 27 inç e baktım appstore da çok büyük geldi. O yüzden.

27inç daha mı iyi olur diyorsun ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TFTCentral'da yazı ebatlarında farkın çok dert edilecek boyutlarda olmadığı söyleniyor ama yine de biraz ufak gelebilir gibi geldi bana.

27" 1440p dpi oranından ben çok memnunum. Yer sıkıntısı yoksa ve verecek para varsa ve tabii ki büyüklüğü rahatsız etmeyecekse şahsen 27" tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kafam iyice karıştı. Fakat anladığım kadarı ile Mini DisplayPort to DisplayPort (https://www.amazon.com/Monoprice-32AWG-Mini-DisplayPort-Cable/dp/B0034X6SCY) tarzı bir kablo alırsam native çözünürlük olan 2560 x 1440'ı alabilicem. Doğru mu anladım :D

Şuan baktım kutunun içinden bu tarz bir kablo çıkıyormuş ve incelemeyi yapan adam macbookpro 13 retina yı bağlayabilmiş native çözünürlükte. Fakat hangi macbook pro retina sürümü (benimki late 2013) onu bilmiyorum.

Monitörü alsam. Açsam kursam istediğim gibi görüntü alamassam hepsiburada.com'a geri yollayabiliyormuyum acaba :)

@@pentaman hocam bu kadar yüksek çözünürlükte yazılar çok küçük olmasın ? Bunun önüne geçebilmek için çözüm var mı ?Mac ekosistemine aşinasın sanırım bir fikrin var mı ?

Hocam yanında gelen kablo mini displayport (thunderbolt) - displayport kablosu, macbook retina ilk sürümünde de thunderbolt 2 kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam yani incelemede ne kullanılırsa kullanılsın çıkış aynı şu andaki macbook retina ile. 25" monitörde yazıların çok küçük olacağını sanmıyorum, ancak senelerdir 27" kullanan biri olarak 27" öneririm, aynı anda 3 sayfa açıp word, pixelmator vs. kullanabilmek çok keyifli oluyor. Yazıların küçüklüğü konusunda net bir yorum yapmam imkansız, MbAir 11.6" ile senelerdir mutlu mesut geçinip gidiyorum ben, El Capitan'la beraber aşırı derecede ekranı ikiye bölüp kullanmaya başladım hatta, geçmişte ileri derecede miyop olmamın da etkisi vardır bunda :) Çözünürlüğü daha düşük olsa bile 11.6"'te ekranı ikiye bölüp kullanmak bile beni etkilemediği için ne desem yalan olur.

Tabi @@Hungarde'ın belirttiği yer probleminizin olmaması lazım çünkü 27" gerçekten de masaüstünü tama yakın kaplıyor benim masamda. Hepsiburada'dan temin etmek mantıklı, iade imkanı kolay, ancak iade etmenizi gerektireceğini sanmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok