Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.010 mesaj var

Bence buna 1080p denmez.

puhahahahahahahahahahahahaha...

anlamadım ben şimdi, neye 1080p denir ? 

bu subjektif bir değer değil ki, gayet açık ve net spesifikasyonlarında yazıyor.

yukarıdan aşşağıya, dikey düzlemde 1080 tane piksel içeriyor işte.

1080p'nin bilmediğimiz bir anlamı mı var ya da buna 1080p denmezse ne denir ?

böyle saçmasapan argümanlara artık cevap vermeyeceğim sanırım, gülüyorum ama bir yandan da sinirim bozuluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya dikeyde 1080 i gördün diye hemen 1080p mi dedin yani şimdi sen buna..olm sen nasıl bi cahil evetçi oldun çıktın lan başımıza..   :lol:

Bu hybrid bi çözüm isteyen bi kesime hitap ediyor..  ben almam ama fiyatı daha uygun olsaydı alana mani olmazdım.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Most widescreen cathode ray tube (CRT) and liquid crystal display (LCD) monitors can natively display 1080p content. For example, widescreen WUXGA monitors support 1920x1200 resolution, which can display a pixel for pixel reproduction of the 1080p (1920x1080) format. Additionally, many 23, 24, and 27-inch (690 mm) widescreen LCD monitors use 1920x1200 as their native resolution; 30 inch displays can display beyond 1080p at up to 2560x1600 (1600p). Many 27" monitors have native resolutions of 2560x1440 and hence operate at 1440p.

sen neresini okudun o linkin bilmiyorum ama yazık yani daha küçülme istersen.

1080p değil de ne ? 1200p mi,1440p mi, 1600p mi ?

yazık valla izmir'li kanında elimi kana bulamayayım diyorum ama çok zorluyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili kingdwarf anlamadığın bir yer olursa çekinmeden sorabilirsin.. 

1080p (1920x1080 px; also known as Full HD or FHD and BT.709) is a set of HDTV high-definition video modes characterized by 1080 horizontal lines of vertical resolution[1] and progressive scan, as opposed to interlaced, as is the case with the 1080i display standard. The term usually assumes a widescreen aspect ratio of 16:9, implying a resolution of 2.1 megapixels. It is often marketed as Full HD, to contrast 1080p with 720p resolution screens.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hahahaha herif tam tahmin ettiğim gibi cımbızla laf çekiyor aradan, ulan bir de dilbilimci olacaksın utan biraz. "usually assumes" ne demek olum bana bunun tam bir çevirisini yap sen hele, bu ifadede bir kesinlik var mı onu açıkla, bu 1 olsun.

2. de soruma cevap ver, bahsi geçen monitör 1080p değil de ne, 1080i mi. 1080 tane yatay çizgi var, adam kıvırmaktan dansöze döndü ama artık bunun cevabını ver lütfen, yatay çözünürlüğü 1080 değil de ne, aydınlat bizi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adam halen illa bi sınıfa sokmaya çalışıo ya inanılır gibi değil... :lol:  :lol:  

Her çözünürlüğün bi ismi olmak zorunda mı..  1080p, 2K, 4K sizlerin alışveriş yaparken zorlanmaması için uydurulmuş pazarlama standartları.. Her çözünürlük belli bir standarta girmek zorunda değil ama görüldüğü üzere bu seni biraz zorlamış küçüğüm... ki oradaki usually senin lise1de gördüğün gibi %80 anlamına falan gelmediği gibi benim orada asıl vurgulamak istediğim hem 16:9 olacak hem vertical 1080 hem 2.1 megapixels idi.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MUAHAHAHAHAHAHAHAHA  :lol:  :lol:  :lol: 

kusuruma bakmayın şuan gülmekten boğulmak üzereyim.

biliyorum gereksiz derecede fazla uzadı bu muhabbet ama çağlar gibi egoist bir köpeği rezil etme şansı her zaman geçmiyor elimize.

http://www.lg.com/us/monitors/lg-34UC79G-B-ultrawide-monitor

5Lb1X5.jpg

21:9 Curved UltraWide monitors: These high-performance, feature-packed monitors are the ultimate multitaskers. Featuring UltraWide 21:9 resolution, 4-Screen Split, Mac®-compatibility, Dual Linkup and stunning Full HD 1080p. The perfect solutions for designers, photographers, gamers and other professionals who need more room for their big ideas.

PUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA  :lol:  :lol:  :lol: 

monitörü üreten firma, yani LG, monitörün tanıtım sayfasında diyor ki, benim monitörüm 1080p, burda gelmiş herif hala, star beni nasıl farklı yollardan ezebilirin yollarını arıyor. e bravo artık alkış  :alkis:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olm sen orada yazan şeyi yine anlamamışsın... offf  :lol:

Neyse benim biraz iş yapmam lazım.. hatanın farkına vardığında beni ararsın..  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu bizim bu Full HD 1080p :cici 'miz vardı. tam yeri geldi aslında, neden aranınca bulunmaz ki...

neyse artık bununla idare et  :cici:

yalnız hatayı kabul edememe durumu megalomanyaklığın en büyük belirtilerindenmiş, aman diyeyim yani dikkatli ol, kontrol altında tutuyorsun sanıyoruz ama sen yine de bir görün istersen...  :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bak zayıfcım anlayabileceğin şekilde yazayım  :lol:

Senin takmış olduğun standartlık ilkesine göre bi oyun sitesinin oyun testlerinde biz 1080p ile test ettik bu oyunu dediğinde bunun 2560x1080 olabileceğini tahmin ediyor musun... bu bütün sonuçları değiştirceğini görmüyor musun.... 

Bu monitor için şöyle diyor LG " Bu monitör ≥ 1080p "  yani 1080p normlarını sağlıyor ama bundan daha büyük daha başka bir monitör bu 21:9 2560x1080p diyor..

Ki 1080i ve 1080p deki i ve p nin televizyon yayın standardı olmak dışında çözünürlükle bir alakası yok, neyden konuştuğunu bilmeden konuşurken sürekli wikileri orayı burayı gezip buraya heyecanla yapıştırdını biliyoruz.. neyse en azından bu vesileyle yeni şeyler öğreniyorsun buna da şükür.. :D 

Yani bu monitor yayın ve digital medya standartları olan 1080p display özelliklerini sağlıyor ama 2560x1080p .. yalnızca 1080p ifadesi hem pixel yoğunlugu hem çözünürlük ifadelerini kapsamıyor.. Wikide de yazmış işte şunu assume ve imply ediyorlar diye net rakamlar koymuş.. daha halen neyini devam ettiriyorsun neyse gitim..  :lol: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sen daha neyin kavgasının peşindesin evladım. Kaz yandı artık, bu saatten sonra çevirsen de farketmez. İlla son sözü söyleyeceğim diye konuyu alakasız şekilde sanki bilmediğimizi sandığın progressive / interlaced olayına çekmeye çalışıyorsun. Daha uğraşırdım senle, çünkü zevkli oluyor ama malesef iş için evden çıkmam gerekiyor. Zira herkes evde boş oturup laf ebeliği yapamıyor, birilerinin çalışıp ülkeyi kalkındırması lazım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wikideki koca paragrafın  "veritcalda 1080 1080p " ibaresini okuyup hemen buraya yapıştırıp sevinen adamın bana cımbızla laf çekiyorsun demesinden sonra şimdi de  ad hominemli demogojiye bağladı..   :lol:   

İnsanlara eğitmenlik yapmak değilde uçan otobüs şöförlüğü yapmak mı ülkeyi kalkındırmak oldu şimdi de..  :lol:  Kendi işini yapan insanlar, memurlar, doktorlar kalkındırıyor mu ülkeyi peki, bana biraz kendinden bahseder misin.. 

Tamam 2560x1080 çözünürlükte monitorde 480 x 1080 tetrisde 1080p .. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran boyutunun rahatsız edip etmeyeceğini görmek için monitörümü (imzamda yazıyor) söküp yerine 60hz ve konsolda 1080p oyun için iyi bir TV olan LG 32" televizyon bağladım. Masa üstü kullanımında bile 144hz nasıl bir tecrübeymiş anında gördüm. Ancak en azından 32" üzeri bir ekran almamam gerektiğini de anladım. Ancak 24" yerine 27" monitöre geçmenin de bana çok faydası olmayacağına kanaat getirdim. Şimdi 32" bir oyuncu monitörü duasına çıkmak durumunda kalıyorum. Birkaç gün bu TV'yi kullanıp eziyet çekeceğim ki monitöre geçtiğimde kıymetini biraz daha iyi anlayayım. :)

24'den 27'e geçmek çok anlamsız olacağı için de PG279Q takibini bıraktım. Şimdi 32" bir monitör arıyorum takip etmek için. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Narcissus @@stardust @@wazzap

yeni gördüm de... üzülerek belirtmem gerekir ki yukarıdaki tartışmada küçük star haklı :1pof:  dikeyde 1080 pikseli olan her monitör 1080p dir, piksek aralıkları da ona göredir... tartışmanın anlamı yok. zaten dünyaca da böyle kabul görmüştür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu benim en başından beri yazdıklarımda bu 1080p değil yazıyo mu.. bu hybrid bi çözüm 1080p normlarını barındıran buyuk eşit 1080p, yalnızca 1080p diyip geçilmez dedim.. neyse..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu benim en başından beri yazdıklarımda bu 1080p değil yazıyo mu.. bu hybrid bi çözüm 1080p normlarını barındıran buyuk eşit 1080p, yalnızca 1080p diyip geçilmez dedim.. neyse..

maxresdefault.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya olm senin kelime dağarcığında baska sözcük öbeği yok mu..

Msglrım orada duruyor, okuma yazmasına güvenen hepsini okusun ve ne demek istedimi anlasın yani abi bu kadar basit birşeyi anlamamakta diretmek iyi baya :D yine de bezelyeler için ilk msgımdan beri söyeldiğimi tek bir cümlede özetliim..

"Standart bir 1080p değil bu, o şekilde değerlendirilmemli "..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Toplam pixel sayısı olarak 16:9 1080p ler gibi değil tabii, daha geniş alan ve pixel sunuyor . 

Ama görüntü kalitesini değerlendirirken Pixel per inch e bakmak lazım , o boyutta o pixel sayısı çok kötü ppi  ile sonuçlanıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Toplam pixel sayısı olarak 16:9 1080p ler gibi değil tabii, daha geniş alan ve pixel sunuyor . 

Ama görüntü kalitesini değerlendirirken Pixel per inch e bakmak lazım , o boyutta o pixel sayısı çok kötü ppi  ile sonuçlanıyor. 

Yani biz de aslında bundan bahsediyoruz. Standart 16:9 1080P'den bahsedilmediğini herkes biliyor tabi ki ama dediğin gibi ppi önemli olan ve bu bağlamda standart bir 1080P'den farkı yok bu monitörlerin, önemli olan da o.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyice kafam karıştı ama kısaca bu monitor normal (bildiğimiz) 1080p den 640*1080 tane fazla pixel içeriyor yani 21:9 gibi bir oranı var ama telefonlarda bile 2k ekranlar varken bu büyüklükte bi ekranda tat vermez. Doğru mudur?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok