Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.013 mesaj var

Burada belirttiklerinize asla katılmadığımı söyledim zaten, başka tartışılacak birşey kalmadı benim açımdan bu konu ile ilgili olarak.

Masaüstünde 40 inç monitör falan olmaz, bu monitörü kaç parçaya bölüp bir kısmında oyun oynama falan gibi düşünceler size hitap edebilir elbette, ama bu genele asla hitap etmez, hiç böyle bir kanaatim yok kesinlikle.

Son olarak bahsi geçen 4K yüksek hızlı Gsync HDR model için Volta Ti'dan önce birşey beklemiyorum, bu noktada da zaten genele hitap etmeyeceği

aşikar, ne zaman şimdi GTX 1060 fiyat seviyesiyle 1080P'de yakalanan bir duruma gelinmeye başlar o zaman genele hitap etmeye başlayabilir.

Kısaca 4K hususunda düşündüklerim bunlardır.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

240Hz de ayrı bir konsept oluşturmaya başlayabilir bu arada, bunu da göreceğiz ilerleyen zamanda ne yöne doğru gidecek 240Hz işi. Gelişecek mi yoksa kaybolup gidecek mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peki, dediginiz gibi olsun.

Madem ayni seyleri karsilikli yazmaktan biktik, o zaman rica ederim 4K ekranlar ve kullandiklari teknolojiler ile ilgili bir sey yazildiginda yine ayni seylerle cevap vermeyin.

Tesekkurler.

Edit: Bu mesaj tuhaf duracak zira arada sizin yazdiginiz mesajiniz degismis.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok saçma olmamış, siz bunları genel geçer şeyler olarak belirtirseniz elbette değildir diye de belirtirim yine.

Bana göre çok uç şeyleri böyle olacak diye belirtiyorsunuz çünkü.

Yukarıda iyice açık olsun diye düzenlemeye çalıştım düşüncelerimi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde görüşlerim epi 'ye yakın ama ben oyuncu değilim , nadiren kısa süreli oynuyorum.

Yüksek çözünürlüklü büyük bir ekran alıp bunun istediğin bölümünü 1080p, 1440p olarak kullanmak kağıt üzerinde mantıklı bir fikir ama uygulamada pek kimsenin yapacağını sanmıyorum. İtici geliyor böyle şeyler insanlara. 

40' biraz büyük benim için 32-34' 4k olursa alabilirim. Fullscreen kullanama alışkanlığım amiga dönemine dayanıyor , kolay kolay değiştiremem . Ekran büyüdükçe ekran üzerinde kontrolün kayboluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sahalarda göremiyoruz artık.:mrgreen:

Overwatch olayına girelim bari yine diyeceğim ama herkesin aynı anda bir araya gelmesi çok zor artık.:(

Çağlar'la mesela baya Battlefield 1 oynuyoruz ancak karşılıklı az denk geldik.:(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde görüşlerim epi 'ye yakın ama ben oyuncu değilim , nadiren kısa süreli oynuyorum.

Hocam sen de katılıyorsan kesin tersi olacak.. :D

2019 Ocak'ta Steam'de 4K ekran sayisi 1440p'den cok olacak. Iddiaya var miyiz?

Steamde gayet gariban temelli bi yapı var sonuçta.. Steamdeki çoğunluk 6-7 yıllık laptoplarıyla veya kokan desktoplarıyla Dota ve CS oynayan kişilerden oluşuyor..  4K artarsa bu artışın tek sebebi monitorü olmayıp / yenisini almayıp evdeki odadaki her retail markette push yapılan 4K TV sini kullanan bireylerin bunu PCsine bağlaması olur.. Yoksa 4K monitor falan yok yani o listede :D toplasan 29 tanesi falan monitordür.. 

@@T800 abi ben gelince cıkıosun sonra karsılasamıyoruz diyosun :(:D ki ilk sırada beni yazman gerekiyordu zaten, tiesi geçtim cihan yerine mahmut falan da yazabilirdin adam telegram çalıştırmak için PCsi açık sürekli... oyun adına yaptığı tek şey son 1-2 haftadır gwent ve yahooda tavla oynaması herifin.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Narcissus Yazdığım gibi, benim kullanımım oyun değil. Çok amaçlı kullan düşünülürse mantığı var.

Steam işini bilmem , yakın zamanda oyun öncelik bilgisayarda 4k düşünmek için neden yok bence.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Narcissus Yazdığım gibi, benim kullanımım oyun değil. Çok amaçlı kullan düşünülürse mantığı var.

Steam işini bilmem , yakın zamanda oyun öncelik bilgisayarda 4k düşünmek için neden yok bence.  

Öyle bir monitör de yok zaten, 4K olup 60 Hz üzerini destekler monitörün çıkışı sene sonunu bulacak muhtemelen. O da fiyatı 1500-2000 USD arasında olacak, Türkiye'ye gelişi 9-10 bin aralığında olur büyük ihtimal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar büyük ekran ve çözünürlükler daha uzun süre film izleyen son kullanıcılar ve şirketlerde planlamacılar dışında pek kullanım alanı görmeyecek.. Dediğim gibi Steam Hardware Statlarında görülen o az sayıdaki 4K ekran dahi 4K TV zaten monitör değil... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CRT en dusuk gecikmeye, en az ghosting'e, zamaninda LCD'lerden yuksek tazeleme hizlarina sahip oldugu halde LCD'ler daha populer oldu mu? Oldu. Demek ki sadece bu tarz kriterlere bakarak monitor almiyoruz. Hatta cogunluk bu kriterlere gore son kararini vermiyor. Cogunluk onunde duzgun renkli 4K 120hz'i ilk kez gordugunde agzi acik bakacak. Burada sozunu etmek sorgulaniyor.

"Oyun icin monitor alan" ile "PC icin ekran alan" ayrimina varmak lazim. Steam, yani PC'sine Steam kurmus ve oyun oynayan adam istatistikleri bile tatmin etmiyorsa, siz hardcore oyuncudan soz ediyorsunuz. Oyle buyuk bir kitleden soz etmiyorsunuz.

Ben belki 10 kez "hardcore competitive oyuncu icin bu ekranlar iyi olacak" demedigimi, benim ilgimin oyun odakli olmadigini belirttim. Normal, ortalama PC kullanicisi ekrani video ve ofis kullanimina gore seciyor, oyunlar ikinci planda. Simdi 1080p video standardindan 4K video standardina gecis yasanirken, yeni HDMI standartlari ile 120hz de kullanim bulacak, boylece ortalama kullaniciya hitap eden bu standart urunlerde de 60hz ustu yer bulacak diyorum. Size hitap eder veya etmez, masaustu monitorler icin onemli bir gelisme.

"Cloud oyun olmaz" tartismasina dondu bu. TV'lerde gomulu gelecek diyorduk, "ben asla onu kullanmam, oyle bir sey olmayacak" deniyordu. Sanki %2'lik dilimdeki 1440p kullanimin (o da Steam kullanicilari arasinda, genel PC kullanicisinda onun da altindadir) marjinal degilmis de geneli yansitiyormus gibi cikarimlar yapmak anlamsiz.

2 yil icinde hala cogunluk 1080p olacak. Cogunluga gore konusuyorsak 1440p de 4K da marjinal.

High End'e gore konusuyorsak bugun 1440p'de olup iki yil icinde hala 4K'ya gecmemis olacagini dusunmek her nesilde kendi alana kadar "ya o cozunurluk gereksiz" deme sendromu.

1080p yaygin cozum olur, marjinaller arasinda 1440p mi daha yaygin olur 4K mi tartismasina giriyorsak... niye giriyoruz? Niye bu forumda benim tercihim senin tercihini dover saplantisi yok olmuyor?

Cloud'la ilgili haber paylasirsin, adam ondan bir sey olmayacak diye atlar. Ha olmayacak, milyar $'lik sirketler oyle takiliyorlar. 4K 120hz yeni HDMI'da mumkun olacak dersin, ondan bir sey olmayacak diye oteki atlar. Nintendo Wii cikarmis dersin, cocuk bilmemnecisi nintendo yazar. Bak VR bugunun teknolojisiyle artik son kullaniciya inebiliyor dersin, ondan bisey olmaz yazar. Apple iPad cikarmis dersin, ondan bisey olmaz yazar. Olmaz dedigi hersey olur ama sadece ayni tarz PC alan bilir herseyin iyisini.

Bu ne tek tipciliktir kardesim? Senin aklina yatmiyor diye dunya kullanmayacak mi yani? Sen begenmedin diye soz etmeyelim mi?

"O oyle olmaz", "biz onu iyi biliriz" uslubu tum ulkenin agzina yapisti. Sana olmaz kardesim, sen sadece tek amac (oyun) odakli dusunuyorsun. Bana olur, ihtiyaci benim gibi olan icin de paylasiyorum. Cevap vereceksen ver de yazmadigim seye cevap verme. "Of, oyunlar icin ideal, bugunun kartlariyla da tam hiz calisir" dedik sanki.

Oyun sitesi degil, 3-5 arkadas toplandik sitesi degil, donanim sitesi diye yazdik. Baslik da oyun bolumunde degil. Hala sanki herkesin tek derdi oyunmus gibi anlatiyorsunuz.

Tamam kimse kullanmayacak. Tipki iPad gibi, Wii gibi, %2'lik gruba girenlerin hassasiyetlerine ters oldugu icin hic kimse yuzune bile bakmayacak. Ondan hala CRT kullaniyoruz.

Gerildim gereksiz :/

eldrun beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün sabah gaza geldim 144hz bir 1080p monitor alayım diye.

Sonra 1440p'ye doğru yol aldım.

En son baktım TN kesmez IPS'ye doğru yol alıyorum.

Bi kahve içip yüzümü yıkadım ve gene vazgeçtim. :baba:

Trexxx beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

freesync kabul ettikten sonra zaten fiyatı çok makul çözümler var, şu vega bir ışık vereydi...

EVGA ACX 3.0 soğutucusunu ıskartaya çıkarmış, ICX diye soğutucu yapmış Tolga abi.

http://www.evga.com/products/product.aspx?pn=11G-P4-6696-KR

GTX 1080 Ti FTW3 GAMING

bu modelin siparişini vermeyi düşünüyorum Tolga abi ne dersin ? yoksa strix OC mi almalı ?

@@T800

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

freesync kabul ettikten sonra zaten fiyatı çok makul çözümler var, şu vega bir ışık vereydi...

EVGA ACX 3.0 soğutucusunu ıskartaya çıkarmış, ICX diye soğutucu yapmış Tolga abi.

http://www.evga.com/products/product.aspx?pn=11G-P4-6696-KR

GTX 1080 Ti FTW3 GAMING

bu modelin siparişini vermeyi düşünüyorum Tolga abi ne dersin ? yoksa strix OC mi almalı ?

@@T800

Strix ile MSI kalın heatsink çözümlerine gitmişler 1080 Ti ile bunun durumunu tam göremedim.

İncelemeleri bir görmek lazım gürültü, sıcaklık ile ilgili, bir de Newegg'den falan coil whine durumunu takip etmek lazım.

Bence acele etme Cihan, gerçi bunlarda da acele edemeyeceğiz gibi ilk Pascal kartlar çıktığında da baya stok oturmasını beklemiştik, bu da öyle olacak gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sayın moderatör monitör başlığını ekran kartıyla trollemeyelim lütfen :)

çok bağlantılı konular bunlar ama :D

sonuçta bizim işimiz amazon'un stoğundan ne çıkarsa ona kalacak gibi bir his var içimde, Türkiye'den ekran kartı almak istemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok