Oto Buzdolabı
1 1

Bu konuda 11 mesaj var

Merhaba, otobuzdolabı düşünüyorum.

Maks. 350TL ye kadar çıkabilirim.

Black&Decker dışında tanıdığım bir marka yok.

10Litre altı düşünmüyorum, bu yüzden bu marka 9litreydi sanırım, çok az geldi.

Sizin kullandığınız önerdiğiniz bir ürün var mı?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BlackandDecker
http://www.hepsiburada.com/blackdecker-bdv212f-9-litre-sicaksoguk-oto-buzdolabi-p-OTKALBDV212F

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu elektrikli oto buzdolapları çok verimsizler. Hepsi peltier soğutma elemanı bulunduruyorlar ve soğutma kapasiteleri çok düşük.

Düz elektriksiz buzluk termoslardan alıp yola çıkmadan içine biraz buz atmak çok daha verimli oluyor.

9570131607602.jpg

Whooosh tarafından düzenlendi
OnLyTNT, infestor, Hamso and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wooosh a katiliyorum fotodaki üründen var bende, 10 saatlik Bodrum yolculugunda buzdolabı poşetlerine doldurduğum suyu dondurarak içine koydum. Yolculuk sonunda içine koyduğumuz su, meyve ve cocuk icin koyduğumuz çorba hala soguktu. Oldukça verimli oldu.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı tavsiyeyi verebilirim, buz kartuşlardan 2 3 tane konulduktan sonra 12 saate kadar falan verim alınabiliyor rahatça, bunun dışında daha yeni oto buzluğu satıyordu bimde falan geçen gün hala kalmışsa gidilip bi bakılabilir. Yine bimlerde uygun yollu buzluksuz olan termos tipleride var yakından incelenebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aynısını tavsiye ediyim bari. Kale marka 25LT buzluk aldım koçtaştan. Sahilde bira şarap vs içeceğimizde Çeşme'de buzcudan gidip 5TL ye 5KG kırık buz alıp dolduruyorum içine. Efsane soğutuyor. Bu tarz motorlu aletler bencede verimli değil. Su akıtma vs derdide olmadığı için buz / buz kartuşu gibi soğutma elemanları ile istenilen performans alınıyor.

ps: üniversitedeyken çimlerde içmek içinde böyle bir buzluk almıştık. O 40LT idi. Her gün gidip buz almamak için Mado'dan 1kg / 7TL ye kuru buz alıp üzerine birazda buz koyup içkileri öyle koyardık. Kuru buz + buz en efsane soğutma performansını veriyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeri gelmişken, bira soğutmanın en etkili yöntemi buzlu suyun içine tuz karıştırıp biraları içine yatırmak, oda sıcaklığındaki bira 5-10 dakikada içme soğukluğuna erişir ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bundan var. 

http://www.hepsiburada.com/igloo-oto-buzdolabi-digital-gostergeli-12-litre-ya1178-p-OTAND008

Soğuk koyduğunuz ürünü, çalıştığı sürece soğuk tutuyor. Onun harici sıcak koyduğunuzu soğutmuyor. Çok da verim alamadım açıkcası. Aynı kapasiteye sahip diğer arkadaşların verdiği ürünlerin dış boyutları  motor da olmadığından daha küçük oluyor, bu da araç içerisinde daha az hacim kaplamasını sağlıyor. 

Arkadaşların önerileri daha verimli bence. Daha da hesaplısı koroplast'ın yalıtımlı çantalarından alıp içine buz kartuşları atmak. 

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11.07.2017 at 9:13 AM, cherqes said:

Bende bundan var. 

http://www.hepsiburada.com/igloo-oto-buzdolabi-digital-gostergeli-12-litre-ya1178-p-OTAND008

Soğuk koyduğunuz ürünü, çalıştığı sürece soğuk tutuyor. Onun harici sıcak koyduğunuzu soğutmuyor. Çok da verim alamadım açıkcası. Aynı kapasiteye sahip diğer arkadaşların verdiği ürünlerin dış boyutları  motor da olmadığından daha küçük oluyor, bu da araç içerisinde daha az hacim kaplamasını sağlıyor. 

Arkadaşların önerileri daha verimli bence. Daha da hesaplısı koroplast'ın yalıtımlı çantalarından alıp içine buz kartuşları atmak. 

ilgincmis normalde bunlar sogutma yaparlar

ama sifirdan buzdolabi gibi degiller

yani icine bimden aldigin sicaksuyu koyarsan oda sicakliginda bmde golgede 20 derece ise disari gunes 33 derece arabaninici 40 derece falan olur

gunes altindaki bos su seslerini eriyip termoslarin yamuldugu siradan seyler

yani araba firin olurken bu tip aletlerin icinde su 8-14 derece gibi ilik su olur

bu tip bisi olmasa orda duracak su idrar ciiyormus hissi verir.

koyiyim biralarisicak sicak buz gibi yapsinlar icin baska seytler lazimki

zati bu is icin buz kullanmak gerekiyor

su suyun icinde sisteler icinde tonla buz ve isiyi idare edecek bir termos

yoksa bu tip seyler nasil basetsin

ystelik sonucta araba akusu ile tasaruflu calisan seyler bunlar

gercek bi dolap hissi bulmak yaratmak cok cok pahali ekeonomik olmaz pek kolayda olmaz

bekletileri ona gore tutmak lazim

yani bence boyle ornamlik alanda medeniyetten tamamenucak bi yerlere gidiyorsaniz eyvallah

yani gercek sogutma yapan dolaplar falan 3bin liralarda falan

teoride yapmasi lazim gibi dursada su arabalarin ustune yazar km de harcadigi benzin miktarlari gibi

o verileri tum koltuklari sokup hic nanaeyi calistirmadan tum agirlik ve tum her bisi cikartip super ideal kosullarda kullanipyaptiklari gibi

sende yolcu koltuklar kima radyo  ve dandirik yollar yagmur ruzgar bisiler oluyo sonuc o verilerin yakininda  bile gecmiyorsun gibi

soguk ile deli gibi isinmasin arasindaki fiyat farklarini da dusunmek lazim

siradan insanlar icin masrafa degeceginden emin degilim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Koroplast'lara buz koyunca evet terleme yapıyor. Buz kartuşunda yapmıyor fakat koca torbaya 3 tane buz kartuşu koymuştum o yüzden terleme yapmamış olabilir.

En mantıklı çözüm https://www.tekzen.com.tr/kale-1022-buzluk-25-litre-833306?gclid=EAIaIQobChMIjtjbvKSI1QIVTLvtCh2siwkvEAQYAiABEgLRr_D_BwE + buz (isteğe bağlı kuru buz + buz). Terleme vs derdi tasası yok. 

Atrin tarafından düzenlendi
Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benzeri bir termos sok magazalarinda var su ara 90-100 lira gibi bisi

edit 99.90 mis italyan gio 32litre diyor bizim sokta gormustum ama yeni degilmis kesin bitmemistir bi yere bakilir olmadi

sok-1-temmuz-2017.jpg

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok