Otopark ucreti odenmezse ne olur?
0

Bu konuda 10 mesaj var

bugun caddebostan'da sokak arasina aracimi biraktim. kasdaş diye bir ozel sirket isletiyormus. saat 22:00'de araci almaya geldim, degnekci yok tabii etrafta (odeyecek yer yok).

simdi ben bunu odemezsem ne olur? bir yaptirimi var mi?

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belediye ye ait bir şirketmiş, belediye ye işiniz düşmezse karşınıza borç çıkmaz sanırım. Ancak belediye trafik aracınızı çekerse falan karşınıza çıkar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bağdat caddesine gittiğimde ara sokaklardan birine bırakıyorum aracı. Belirttiğim saatten fazla kalırsam ve o ara görevli yoksa bir sonraki park edişimde söylüyorlar borcunuz var ödemek ister misiniz? diye :) Hayır cevabını verince tamam diyorlar. Ama o plakayla kalıyordur o borç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet belediyede kalıyor, ama trafik yada vergi dairesi ile alakası yok sanırım. Sıfır arabayı ilk parkettiğimde 100 küsur lira borcunuz var demişlerdi :) , (başka bir araç ile bu plakada kalmış borç) park yerine bağlı belediyenin şirketinde o plakada kalıyor borç, ama bildiğim kadarı ile bu ücretlendirme ile oluşan borcu HENÜZ yasal yoldan tahsilata zorlayamıyorlar. (yakında khk ile ayarlarlar)

Yani vergi borcu, trafik cezası vb. gibi geçerli bir borç değil sanırım, ben ve tanıdığım baya bir kişi uzun zamandır ödemiyor, görevli varsa da ödemeyeceğim deyince bırakıp gidiyorlar. Hatta çoğu yerde gelip bakıyorlar ödenmemiş borç çok, sormuyorlar bile ödeyecek misiniz diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O uygulama belediye ye, ya da çalışana göre değişiyor sanırım, buralarda (ege bölgesi) henüz o aşamalar gelmedi şimdilik :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

diğerlerini bilmiyorum ama ispark'ta hukuki olarak tahsil edemiyorlar parayı o yüzden ısrar etmiyorlar borç olsa bile. ben genelde ödemiyorum, plakaya yaz deyip geçiyorum. çok kavga çıkıyor bu yüzden ama umrumda değil,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden tekerew kilit takiyorlardi isparkta kalkti mi o sari demir bisi onunde demir tekere kilitliyorlardi yani suresmezsin araci o kilic acilmadan nedir ismi bilmedigimden uzun yazdim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hiç bir şey olmaz. ben istanbulda ispark a park edip elimi kolumu sallaya sallaya çıkıyorum. artık ne kadar borcum var bilmiyorum. ama hiç bir zaman önüme bu borç gelmedi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok