Monitör tavsiye
0

Bu konuda 21 mesaj var

Elimde şu an Asus pa246q IPS bir monitör var. Ekran kartım gtx 1070. Artık yüksek Hz li gsync bir monitör e geçmeyi düşünüyorum. Aradığım özellikler 1440p, yüksek hz, ips ve gsync. Hdr de olsun diyordum ama öyle bir monitör yok. Başka bir başlıkta Asus pg27vq yazıldı ama şu an yok. Fiyat ne olur meçhul.

Hdr yi katmazsak bulabildiğim monitörler

- Asus pg279q

-acer xb271hu

-aoc ag271qg

-viewsonic xg2703-gs

Bulunabilirlik ve fiyat açısından en cazip olanı viewsonic gibi duruyor. 3000 TL fiyatı var. Asus ondan 1000 TL fazla 4000 tl. Acer bulamadım satan. Aoc de 3800 TL. Genelde yorumlar olumlu nette ama monitör almak zor değiştiği için sıkıntılı . Fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Bir de elimdeki monitöre fiyat bicmekte zorlanıyorum. 7 senelik ama sorunsuz temiz ips bir monitör. Asus pa246q. Çıktığı zaman çok popülerdi.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet fiyat çok iyi. Herhangi bir sebepten iade edilen bir ürün müdür diye tereddüt ediyorum. Tek kalmış zaten. Alacağım sanırım, olmadı bende iade ederim cayma hakkı çerçevesinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@brujah

VIEWSONIC OUTLET ÜRÜN

TEŞHİR ÜRÜN HASAR YOK TEMİZDİR 
AYNI GÜN STOKTAN KARGO
ÖLÜ PIKSEL VAR 1 ADET

bunları okumadınız sanıyorum ürünün sayfasında, sizin verdiğiniz mobil versiyonun linkinde gözükmüyor olabilir.

fiyat gerçek olamayacak kadar iyiyse mutlaka bir sıkıntı vardır bu örnekte de olduğu gibi.

Bir mal alacak adama bekle demek saçma, bunu hepimiz kabulleniyoruz ama yeni seri IPS quantum-dot HDR monitörlerin çıkmasına artık birkaç ay kaldı. Evet pahalı çıkacaklar ama bence değerlendirmelisiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet mobil linkte yoktu. Tatilde telden bakıp ürün almaya kalkmamak lazımmış . Sağol uyarın için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda iade imkani olduğu için o riske girilebilir. tek bir ölü piksel var denmiş, o çözünürlükte tek bir piksel gözü pek rahatsız etmez belki. sonuçta teşhir ürünü de olsa faturalı, 2 yıl garantili olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşhir ürünü almak istemiyorum. 2400 TL de az para değil. O parayı verip kusurlu olduğunu bilmek rahatsız edici.
Qled hdr monitörleri bekleyebilirim ama 5000 TL'den ucuz olacağını hiç zannetmiyorum.
Viewsonic şu aşamada bana fiyat performans ürünü gibi geliyor. 3000 TL fiyata hdr hariç her istediğim var. En iyisi değil ama gayet yeterli duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

QLED HDR monitör var şu anda, Samsung CHG70 serisi olarak arattırabilirsin. 5000 TL falan da değil. İndirimde 32" olan C32HG70 600 USD altına da iniyor.

Bunların 27" olan versiyonu ile ortak özellikleri her ikisi de 2560x1440, 144Hz, Freesync 2.

Ancak tabii seneye gelecek 27" 4K HDR 144Hz Gsync model kastediliyorsa o baya pahalı olacak kesin.

Yine 35" HDR 200Hz 3440x1440 model de ciddi pahalı olur.

Bu belirttiğim Samsung monitörler fena değil işte gibi modeller HDR için, zaten fiyatından da belli ama ehven fiyatlı modeller.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O monitörü inceledim. Güzel gayet ama bende gtx 1070 varken gsync bir monitör olsun istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hepsiburada'dan viewsonic xg2703 monitörü aldım. 1 tane ölü piksel var. tam kenarda test yapmadan görmek mümkün değil. eski ips monitörüme göre renklerde çok bir fark yok. hatta bence eski monitör renk doğruluğu bakımından daha iyi. sonuçta ikisi de ips, çok fark beklemiyordum zaten. menüsünün kullanımı rezalet, böyle bir tasarımı nasıl yapmışlar diyor insan ama çok fazla kullanılmadığı için menü hadi neyse diyelim. onun dışında tasarım ve ergonomi hoşuma gitti. arkada bir de kulaklık takılacak yer yapmışlar o da kullanışlı.

monitörün asıl kullanımı oyunlar oraya geçersek ; öncelikle daha önce ne yüksek hz bir monitör ne de gsync kullandım. beklediğim kadar muhteşem bir şey mi? değil. şöyleki , benim eski monitörle oyunlarda kullandığım genel ayar, vsync açık ve 1080p'de ultra ayarlar. gtx 1070 de bu şekilde hep 60 fps üstü verebiliyor. denediğim oyunlar witcher 3, doom ve forza horizon. yeni monitörde bunları denediğimde vsync kapattım. 1440p de ortalama 80 civarı fps alınca çok da bir fark hissetmedim. gene en çok fark eden oyun doom oldu ama öyle aman aman bir fark değil.

yüksek fps alabileceğim cs go, lol, dota belki overwatch vs. gibi oyunları zaten oynamıyorum (kurup deneyeceğim ama). güncel oyunlarda ise 1440p'de yüksek ayarlarda 144 fps gibi rakamlara çıkmak pek mümkün değil gtx 1070 ile. 

gsync 'e gelince ise vsync açıp 60 üzeri fps alınabiliyorsa gsync çok gerekli değil. yani 70-80 fps civarı alıyorsanız hep, bir anlamı yok. 40-60 aralığında işe yarıyordur ya da çok yüksek fps alıyorsanız 60'a düşmenize gerek kalmaz vsync ile.

benim izlenimlerim bu yönde, belki gözler çok hassas değil :) gsync bence çok belli şartlar altında işe yarıyor ve yüksek hz gerçekten çok yüksek fps alırsanız farkediyor. benim oynadığım oyunlar ve sistemim özelinde pek işime yaramayacak gibi görünüyor monitör. biraz daha test yapıp oynarım ama sanırım iade edeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

muazzam değil ama farkediyor tabi. iade edeceğim dedim ama 1 hafta 144 hz kullandıktan sonra tekrar eski monitörü kurunca 60 hz gözüme battı bu sefer :) oyunlarda biraz kaliteden ödün verip fps'yi 120 civarına çekince işler farklı gözükmeye başladı.

yeni monitörde ışık sızması yok gibi, 1 ölü piksel var ama o da üst çerçeveye çok çok yakın olduğu için belli olmuyor. kullanmaya devam edeceğim.

brujah tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok