Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

@Erwin hocam takılma fazla yahu, bir Rick and Morty değil sonuçta bu dizi, özellikle de son 2 sezonu ile. Daha önce de dediğim gibi sırf izlemiş olmak için izlediğimden çok takılmıyorum dediğin kısımlara. 

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 17.08.2017 at 08:28, Erwin said:

Bölüm iyi güzel ancak...

Hide contents

Tamam hadi bu kadar sezondur güzel gittiniz. Çoğu yerde konu uzadıkça uzadı iç baydı, sonra geçen sezon dizinin son 2 sezonu dediniz. Toparlayacak o kadar konu kaldı ki bu sezon rezalet üstüne rezalet, tutarsızlık üzerine tutarsızlık yapıyorsunuz. Dizi George amca işi senaristlere bırakınca çok salakça bir hal aldı. O kadar çok mantıksız şey var ki hangi birini sayayım.

- Night King Bran'in Doppelganger'i. Özellik bakımından birebir aynı yani. Geleceği görebiliyor. Bran efendi Sansa'nın gerdek gecesini izleyeceğine bunları görmeli, diğerlerini uyarmalı. Ama dizi o kadar mantıksız ilerliyor ki Bran'in esamesi okunmadı. Halbuki daha geçen bölüm Kuzgun'la artistik yapıyordu Night King'e. Böyle bir olayın olacağını önceden haber verebilirdi.

- O kadar sezondur Whitewalker diye kafamızı ütülediniz, 3-5 bölümdür Dragonglass diye yırtınıyorsunuz, kardeş kuzeye adamlarının inine giriyorsun insan yanına o taştan yapılan bir silah falan alır di mi? Diyorum ya dizi iyice boka sardı diye böyle ufak detaylar işte.

- Eastwatch'dan çıktınız, duvarın arkasında binlerce ölü olduğunu biliyorsunuz. Yürü babam yürü mesafeler bakıyorsun ki devasa... Sonra bir grup ölü görüyorsun, bekleyelim hepsini görelim diyorsun ama 3 dk mesafeden gelen ölüler denizini görmüyorsun. Hadi o Whitewalker'lı gruba saldırdın, arkadan gelenleri o devasa arazilerde görmedin mi? (Kar kış fırtına demeyin o gruba rastladıklarında görüş gayet açıktı.)

- En tırto noktalara geliyorum şimdi. Bu ölüler suda gidemiyor, yani en azından öyle gösteriliyor. Su kırılınca adamlar bekliyor falan. Sonra bir baktık bölümün sonunda yüzen ölüler Jon Snow'u aşağı çekiyor en sonunda ad Viserion'u sudan çıkarıyor falan. O SUDAN ÇIKARTIRKEN KULLANDIĞINIZ DEMİRİ NEREDEN BULDUNUZ? :D

- Bölümün güzelliği falan bir kenara, şu yaptığınız işlerle izleyici ile dalga geçmeyin... Adamlar o kadar yürüdü Duvar'dan, Hound dedi hatta bu dağ falan. Yani görsen normal insan yürümesi ile 1 gün falan alır. Sonra Gendry'i koşturuyorsun adam akşamına duvara varıyor. :D

- Gendry ışık hızıyla duvara ulaştı - bu sırada bizimkiler arada kaldılar, daha bak Gendry koşmaya başlarken. Hadi iyimser oluyorum Gendry tüm bir gün ve gece koştu oraya kadar tam 1 gün de. Kuzgunu gönderdin, o kuzgunun kıçında motor yok uçması en az 2-3 gün sürer. Dany Ejderhası hadi hızlı desen 1 günde gelse. Toplamda 4-5 gün ortada öyle o soğukta mal gibi bekledi mi şimdi bunlar? Ben iyimser yazıyorum dizide tasvir edilme şekline bakarsan Gendry birkaç saatte duvara varıyor, kuzgun Dany'e ışınlanıyor, bizimkiler o arada 1 gece kalıyor ertesi gün kurtarılıyor.

- Night King ileriyi gören bir yapıda olduğu için besbelli tuzak kurmuş bunlara. Buzdan mızrak hazırlamış. (Onu başka ne için kullanacaksın ki?) Gene ileriyi gördüğü için özellikle Viserion isimli Ejderha'yı hedef alıp öldürüyor. Burası mantıklı. Bizimkiler çok pis oyuna geldi yani.

- Jon'un Türk filmi tarzındaki kahramanlık hikayesi yüzünden öldü bir bakıma Viserion. Hadi hadi diyorlar adam ölü kesme peşinde. Beceriksiz totoş.

- Cersei düşmanın, karının ordusu kalmadı git King's Landing'i al elinden sonra duvara git ne halt yiyorsan ye. Yok ölü yakalayalım Cersei'yi ikna edelim falan. Lan karının yanında zaten zombi Mountain var, neyini ikna edeceksin?

- Khaleesi bacımız senin yanındayım dediğimde Jon efendi hemen abazalıkla sen benim kraliçemsin yok eğilirim falan diye ayak yaptı. Bir dizi kendi içinde bu kadar çelişmez.

- Night King maşaallah ne kol ne pazı varmış, 200-300 metreden ejderhaya mızrak fırlattı. Sanırsın güdümlü Stinger atıyor. Bunu böyle gösterdiysen yarın öbürgün bu eleman Jon Snow'la kapıştığında kılıç düellosunda Jon Snow'un kolunu falan koparması lazım.

Şimdi gelelim ileriki bölümlerle ilgili tahminlere:

- Arya Littlefinger'ı çoktan halletmiş olup Sansa'yı sınıyor olabilir. Böyle bir şey yaparlarsa Littlefinger gibi adama çok büyük ayıp olur. Hoş gerçi bu sezon adamı şebelek yaptılar ama. Kralları oyuna getiren, krallıkları yıkan bir adam Arya efendiyi oyuna getirmeye çalışıyor.

- Bran büyük ihtimalle Rheager isimli (Dany'nin bindiği Drogon) Ejderhayla bütünleşecek. Night's King'in Ejderhasıyla kapışacaklar. Viserion zaten artık büyük ihtimalle Ice Dragon olarak resmedilecek. Gelecek sezon tam bir " A Dance with Dragons " olacak böylece. A Song of Fire and Ice - burada artık bu dediğim kastediliyor olabilir.

- Hadi Dany Jon'la beraber savaşacak, e be kadın senin yanındaki elemanlar çöl bedevisi tadındaki Dothraklar. Adamlar hadi geldi güneyde takılıyor. Atlarını da kendileri getirdiler. Bu elemanları ve atlarını o kutupvari mekanda nasıl kullanacaksın? Gene mantıksızlık... :D

Birçok spoiler arada verildiği için kısaca yazayım;

Spoiler

- Yanlarına Dragonglass alıyorlar. Hatta bir tanesi arada iki dragonglass bıçak çekiyor falan. Zaten onlar olmasa kestiklerinin hepsi kalkardı. 

- Diziyi çok sıkıştırmak zorunda kalmışlar. Warcraft filmi de böyleydi. "Haydi hop oraya gitti, oradan onu aldı, şunu kesti, şu büyücü şunu yaptı...." gibisinden. Bunun nedeni önceki sezonların takip ettiği kitaplardaki çok sağlam olay örgüsüne rağmen bu sezon başıboş kalmak. İyi hikayeci, kötü hikayeci burada belli oluyor. Kışı beklediler çekim yapmak için, o arada 10-15 gün kampa girip hikayeyi daha elle tutulur hale getirebilirlerdi. En azından gölün ortasında beklerken 3 saniyelik bir "günlerdir bekliyoruz, savaşacak gücüm kalmadı, kar yemekten imanım gevredi himmet abeeeyy" sahnesi birçok şeyi çözerdi. 

- Viserion'un özelliği ne? Diğerinin değil de onun ölmesinin etkisi?

Kibitzer tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

@Erwin hocam takılma fazla yahu, bir Rick and Morty değil sonuçta bu dizi, özellikle de son 2 sezonu ile. Daha önce de dediğim gibi sırf izlemiş olmak için izlediğimden çok takılmıyorum dediğin kısımlara. 

Valla hocam bir diziyi uzun zaman takip edip böyle saçmalamaya başlayınca kızıyorum doğal olarak. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, Erwin said:

Valla hocam bir diziyi uzun zaman takip edip böyle saçmalamaya başlayınca kızıyorum doğal olarak. :)

Ya öyle de Lost'ta da aynı şey oldu. Boş ver. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lost falan deme

kiyas gormez

ordaki rezalet sokaktan adam cevirsen son bolumleri yapar daha iyi kurardi

o kadar rezaletti ki sictik batirdik ama muhim degil buraya kadar izleyip sevindiginiz iste dediler

bi yarisma programi olsa iste sisman insanlari alip git edip sporcu yaparsalar yaristirilar haatinin ida devamli idare edebicekleri bi is sezon bittiginde vaddeikleri odul 1m dolar

srezon bitiyo yok odul modul tumden yalan karakterinizi getiritip kilolariniz krtuldunuz bosver

iste yok parada naas demeleri gibi

game of thrones ve biliumum oteki diziler hic bir sekilde lost duzeyine dusemezler

sictik sivadik dfiziler kadar bir mantik yok

gelmis gecmis gelecek en kotu

benim bu kil olan kesime asil kil oldugum nokta cogu killandiklari seyler hep var olan seylerdi

toptan haksiz degiller bu sezon ozellikle fazlaca sorun var

ama elestrilerin dozu da kaciyo bazilari manasizlasiyo da

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 17.08.2017 at 18:59, NeBuCHaDNeZZaR said:
  Reveal hidden contents

snow un kılıcının olayı nedir? dikkat etmemistim izlerken ama twitter da denk geldim.

snow sudan cıkarken ona odaklanıyor kamera, sudan cıktıgı anda kılıctaki figürün gözü açılıyor.

ayrıca ölen elemanın (rahip olan) yanan kılıcını alıp neden kullanmıyorlar..

Spoiler

Beric ve Thoros'un kılıçları normalde büyü ile alev alıyor. Beric aslında elini biraz kesiyor ve kanını kılıca sürüyor, bu kan kullanılan büyü ile kılıçta alevler çıkıyor. Lord of the Light'çılar yapabiliyor bunu.

@Kibitzer

Spoiler

Viserion'un ölümü hikaye açısından bakacak olursak, Dany'nin Drogon'u sürmesi ve Jon'un ileride Rhaegal'ı sürecek olması olabilir. 

ama şu açıdan bakılabilir. Eğer Drogon'u öldürseydi, Viserion ve Rhaegal zaten havada oldukları için uçup gidebilirlerdi, Night King önce Viserion'u öldürüp bir dragon kill'i garantiye aldı, ikincisini denedi Drogon kaçtı. Ayrıca Drogon yerdeyken atılan spear öldürücü olmaz sanırım çünkü Viserion kanatlarının altından, göğüsünden vuruldu. Drogon yerdeyken kuyruktan veya yandan vurulur yaralanır anca. Göğüsünden veya kanat altı gibi zayıf bir yerden vurulamaz.

Bölümde güzel anlar olsada zayıf şeyler de mevcuttu. Zaman problemi çok ciddiydi yine.

- Benjen'in son anda gelip Jon'u kurtarıp kendisini feda etmesi saçma bir sahneydi. Kendini feda etmesi gerekmiyordu.

- İlk baştaki Ayı saldırısı çok gereksizdi. Bence bu bölüm CGI bütçesini ayıya harcayacaklarına Jon'un kurdunu getirmelilerdi.

- Gendry'nin gidişi ve Dany'nin gelişi sıkıntılı. Night King'in tuzağa çektiği ve sırf ejderha avlamak için bu planı yaptığı dolayısıyla Dany'nin gelmesini beklemesi çok güzel bir fikir. Fakat işleniş sıkıntılı oldu. 

- Erwin'in dediği gibi, sudan ejderja çıkartılması saçma. Hem ölüler suya giremiyorlar, hem de demir dövüp zincir yapmışlar, fazla saçma.

Açıkçası ben fragmanı izlediğimde Jon ve tayfasının buzlu gölü taktik amacıyla kullanacaklarını sanmıştım.

Tormund oraları bildiği için kasıtlı olarak white walkerları gölün oraya çekecekler. Birkaç isimsiz kişi ölecek ve hepsi gölün ortasındaki tepeye gelecekler. Onlara ulaşmaya çalışan oradaki  ölülerin  büyük bir kısmı gölün üstüne çıktığında buz kırılacak ve bütün ölüler düşüp boğulacak. geriye  sonra night king etrafı soğutup kalan ordunun gölü geçmesi için soğuk sayesinde gölü dondurmaya başladığı sırada yardıma Dany gelecek, herkesi kurtaracak fakat kaçarlarken Viserion'a spear fırlatılacak ve Viserion ölecek, göle düşmeyecek.

Ben böyle bir şey düşünmüştüm, saçma sapan bir sahne izledim ama. Dediğim gibi olsaydı efsane olurdu bence.

eldrun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

elindekinin buz duz bisi oldugunu dusunuyorsan garip buz gorunumlu buyulu silah oldugunu dusunuyorsan garip degil

sen olaya onlarin dunyasinda bak altes puskurten esdarha olabiliyorsa buyulu mistakta yakar patlr parcalar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

its magic.

editle ek orjinal msg usteki 2 kelime ama bisiekliyim.

white walkers elinde buzdan silahla celik kilic balta blockladiginda celik kirilip tuzla buz oluyorda ozaman yahu bu su demiyim.simdi sudan olma buz muamesi mi bekliyorsun :D

az once bisi oldu da bi kismini izledim tekrar da wilding koyunu gemilerle tahlilye gidip while walkerlerdan saaldiri yedikleri sahneyi.

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

a real and true night king

dk 2 civari bakinda naablar ogrenin dragon nasil ressurect edilir kendi safina :D

dalga bi yana artas liich king bu oyun expnasion 2008 cikti (hialesi oyunlar 2000lerin basi frozen throne sanirim 2003 de cikti)

ordusuna cinematicte bakarsaniz

sacina basina mavi isiga derken

RR martin yapmadiysa bile diziciler kesin epey araklamis :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ejderhaların alevini birçok kitapta-filmde bazı bilimsel temellere dayandırmaya çalıştılar. Pern dünyasında hatırladığım kadarıyla ejderler bir çeşit taş yiyor ve onu yakıyordular, hatta yaktıktan sonra taşların kalıntılarını çıkardıkları bir bölge falan vardı. Bazısı bir çeşit gaz üflediklerini ve o gazın hava ile temas edince alev aldığını söyledi. Bazıları ise iki ayrı kanaldan gelen iki ayrı maddenin ağızdan üflenip bu iki maddenin birbiri ile karışınca alev aldığını söyledi. Kimisi ise hiç uğraşmadı "büyü ulan bu, akıllı olun" triplerine girdi. Tabii ateş dışında buz, şimşek, zehirli gaz, asit gibi şeyler üfleyenler var birçok alemde, ve ejder ne üflüyorsa ona karşı dayanıklı oluyor, etkilenmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ejderhaya karşı yapılan Qyburn'ün balistası ve vurulma işi de bildiğin Hobbit'ten arak. Senaristler her tarafı bok ettiler bu sezon.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Balistada sıkıntı yok, havada giden şeye büyük bir ok atmak istiyorsan balista kullanacaksın zaten de oradaki sıkıntı birkaç kişinin kullanabileceği şeyi Bronn'un tek başına halletmesi bence. GoT evreninde çok da üstün bir savaşçı olmayan Bronn dizide süperkahraman'a dönüştü son sezonlarda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

balista isi yani gercek dunyada hep oldugu icin her turlu fantastik dunyada kullanilmistir.

visat history channel paso ingiltere bu krallik savaslarini veriyo

hani tudoarardan onceki karisik donemi(cok ilginc dimi bizde de fetret devri falan neyse ingiltere gibi 100 sene surmemis )

onu izleyirken bazen insan hos oluyo

misal hanadan icin yarisan ailerden biri lancesterlar :P

onlarin kapistiklari aile yorklar

yorklarin kralinin liderinin ismi edward

taht savas kismi burdan esinlenme

westrosun genel hialesi de ingilteryi fransa belki ispanyayiş kapiyacak ada haline getirip kabaca vikingler saxonlar zirt pirt istila savas donem.i(children of forestlarda kelth ler oluyo)

zati bunlar sir mir degil

martin kendi de soylemis

Author George R.R. Martin has said that the inspiration for the betrayal is based on two dark events in Scottish history: the Black Dinner of 1440 and the Massacre of Glencoe from 1692. "No matter how much I make up, there's stuff in history that's just as bad, or worse," Martin has said. And he's absolutely right. See for yourself.

ah ben yazarken cok agir oluyorum 20-30 dk suruyo bazen yazmam

eldrun girmis ne yazmis bilmiyorum kisa kesiyim

ben okumadim ama jofreynin yada baslasini olumu de gercek bi dunya sukasti gondermeli deniyordu.

yani oyle balistaya falan girersek oo kilic tututu ordu yurudu derken

uzaylilar gelip tum bilgi belgeleri yokedip beynimie reset cakmadiktan sonra olmaz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıdaki WoW videosunu atıp George amca değilse bile senaristler bakmışlar diyorsun biz yazınca yok uzaylı ooo bilmem ne diyorsun.:facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya ulan bugun bitiyo nasil bi sene beklicez tonla sey cekiyorlarda yani isteseler kesilen sahnelerden 3-5 bolum daha cikatirlarda.para vermek islerine mi ne gelmiyo

bu nedir be bi amerikan dizisi 7 bolum olur mu bbc mi bura ingiltere mi rezalet 9/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vur diyince oldurmussun turk diziler haric 10 ay ne yayinlaiyo

kabaca 4-7 ay

12-22 bolum gibi oluyorlar yilbasi thanksiven easter donemi zirt pirt aralari olabiliyo derken

10-12 bolum pahali ozel kanal dizilerde 7 cidden bokunu cikartmis oldu

10 yapmalari lazimdi ellerinde ytonla malzeme ek cekilen seyde var

ama iste basrol oyuculari bolum basi 2-3 milyon dolar arasi aliyo az tek tuk gozukenler 500k onemsizler 200k falan(yine karaterda az goruyorsun)

ellerinde cektikleri kullanmadiklari sahnelerden 1 bolum ekleseler yani yapim maliteti cok dusuk olsa bile sirek 30-40m dolar oyunculara odeme yapmalari gerekecek

cgi falan okadar masrafli degil

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok