Samsung Note 5 tamiri
2 2

Bu konuda 13 mesaj var

Selamlar,

20180105_173529.jpg

20180105_173535.jpg

Şu an galaxy S6 kullanmaktayım ama pil ile ilgili sorunları ve ekran küçüklüğü nedeniyle değiştirmeyi düşünüyordum. Sahibinden neredeyse bir note5'te alacaktım son anda satıldı. Neyse bir arkadaşım da S8'e geçtiği için eski Note5'ini bana verdi. Tamir ettir kullan dedi. Herhangi bir ücret de almadı bende. Fakat cihazın bazı sıkıntıları var.

1. USB girişi sıkıntılı, cihaz anca wireless şekilde olabiliyor. Bu giriş bir daughter board'a bağlı sanırım. Çok pahalı değil ve değiştirilerek düzeltilebilir gibi gözüküyor.
20180105_173552.jpg
2. Ekran kırılmış köşeden. Touch özelliği de gittiği söylendi. Fakat cihaz şu an açılamadığı için bir şey diyemiyorum fakat ekran touch'la birlikte komple değişecek.

3. Arka kapak değiştirilmiş ve yine çatlamış gitmiş. Pil de değiştirileceğinden arka kapağıda arada değiştirebilirim sorun değil.
20180105_173542.jpg
4. Pili değiştirecem açılmışken. 2017 üretimli bir şey bulabilirsem süper olur.

5. ASIL PROBLEM! Cihazı wireless ile şarj ettikten sonra açmayı denedim. Ekrana hiçbir şey gelmedi ama düşük bir frekansta yanıp sönüyordu. Daha önce Galaxy S4'de başıma gelmişti buna benzer bir şey. Bootloop'a giriyor ve çıkamıyordu. Pili bitene kadar böyle devam ediyordu fakat o sırada Galaxy logosu geliyordu ekrana. Ekran bozuk olduğu için bunda bir şey gelemiyor olabilir ve aynı olay olmuş olabilir. Böyle bir durumda anakart değişmesi gerekiyor (S4'de öyle olmuştu). 
20180105_173615.jpg
Şimdi ilk 4 problemi göze aldım ve yaklaşık fiyat 700-900 lira arası bir şey ediyor. Fakat 5. problem tamamen işi bozuyor ve telefonun tamamı değişmiş olup, astarı kendisinden pahalıya geliyor. 

Siz ne diyorsunuz bu duruma?

Ayrıca tamir için yetenekli/kaliteli yerler arıyorum. Sokak arası yerler yerine biraz isim yapmış yerler bulmam lazım. Bir kaç tane buldum gibi ama emin değilim. Sizin tecrübeleriniz nelerdir? Ben sıralayım bulduğum yerleri Türkiye'deki.

1. https://cepfix.com/  Sitesi falan güzel gözüküyor, tahmini fiyat da veriyor. Google search de en üstte çıktı sanırım. Güncel de sitesi. Fiyatları biraz daha tuzlu gibi ama sorunu çözeceklerse eyvallah diyorum şu an. Tecrübesi olan var mı?

2. http://www.dokunmatikekrancamdegisimi.com/   Bu adamlar daha çok ekran değişimi üzerine yoğunlaşmış, bootloop problemi varsa onu çözebilirler mi bilmiyorum. Bir arkadaşım Note5'ini tamir için yollamış (ekran değişimiydi) 2 gün içinde geri eline gelmiş cihaz yeni ekranla ve hala kullanıyor.

3. İzmir Bit pazarı girişinde, dükkanların üst katında "Muhammed" isimli bir eleman efsanesi var. Birden fazla kişiden duydum bu elemanı, yetenekli olduğu söyleniyor fakat biraz tuzluymuş. İzmir'li arkadaşlardan bilen var mı merak ettim burada?

Evet şimdilik durum böyle... 

ObiWan tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de ilk çıktığı günden beri Note 5 kullanıyorum. Arkadaşın epey çalışmış telefonu bu hale getirmek için :)

Açıkçası 900 TL masraf yaptığında ortada garantili bir sonuç olsa hadi yiendüşünülür. Ama ne idüğü belirsiz adamlara yaptıracaksın tamiri onlar da en ucuz ne bulduysa onu kullanacak, artık telefon Note 5 değil, Kemaraltı 1 olacak. Temiz bir note 5 bulsan zaten ancak bu kadar eder.

Xiaomi Mi6 ya da Najaz ın söylediği gibi Sony Z5 almak daha mantıklı. Ya da üniverstende elektronik öğrencilerinden birine bitirme tezi olarak bu telefonun tamirini verebilirisin :) Zorlu ve kendilerini gelitirecekleri bir konu olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Hepsiburada nin kampanyasından eski note 3 u 330 TL ye verip xiaomi redmi note 4 aldım. Xiaomi 929 TL distribütör garantili. Bana 600 TL ye gelmiş oldu. 2. Tel olarak kullanıyorum o yüzden hiç ince eleyip sık dokumadim. Ama xiaomi den şaşılacak derecede memnunum. Kamerası ni beğen motorlar ama çok da dert değil benim için. Aklınızda olsun

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 dakika önce, atp said:

Kamerası ni beğen motorlar ama çok da dert değil benim için. Aklınızda olsun

Adnan hocanın motorları mı beğenmiyor kamerasını? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:facepalm: otomatik düzeltmenin azizliği.

Adnan hocanın kiler için muhtemelen megapiksel i az gelir diye tahmin ediyorum :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ben cihazı 1000 TL'ye tamir ettirdim cepfix'e. 

Şu an kullanıyorum, gayet başarılı, sıfır gibi oldu cihaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dedim ve bir süre sonra çekme problemi olduğunu farkettim. Aynı noktadan aynı hatla S6 ile yaklaşık 20 dBM fark oluyor ki bu ciddi bir fark. Call sırasında düşmeler, çekiyor gösterip ulaşılamama gibi şeyler çok belirgin olmaya başladı.

Ben de baktım bu iş başka firmayla olmayacak. Kendim araştırdım. Heat gun aldım, telefonu açtım. Anten yerlerine baktım, kabloyu ucuza n11'den aldım. Deneme yanılma ile anten girişlerinin bir tanesinde problem olduğunu farkettim. Ayrıca yine n11'den mid framei ve sim tray'i değiştirdim. Bunlar daha önce değişmemişti hiç.

Sonuç olarak telefonun çekişi referans olarak kullandığım galaxy s6'dan daha iyi oldu. aynı noktadan 5 10 dBM daha iyi çekiyor şu an. Mutluyum huzurluyum.

Bu arada satılık Galaxy S6 var isterseniz :D

Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Note5'in başına gelenler tabi daha bitmedi hemen arada olanları anlatayım.

Herşey huzurlu ve mutlu iken, yaz gelmesi ile arabada güneşin altında kalan telefonun pili şişti. 

Zaten daha ilk zamanlar gönderdiğim servis oldukça dandik bir pil koymuş sanırım.

Bir arkadaşımın akrabası sayesinde Amazon'dan uygun fiyata en çok satılan markalardan 2 tane pil getirttim Note5 için.

Artık ekipman ve tamir tecrübem olduğundan kendim halletim pil işini ve şu an durum baya iyi. Pil ömrü gayet iyi. Bir kere 30 saat falan gördü hatta (tabi fazla kullanmamıştım).

Not: Galaxy S6'yı birisi alsın artık :)

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 28.08.2018 at 22:43, ObiWan said:

Note5'in başına gelenler tabi daha bitmedi hemen arada olanları anlatayım.

Herşey huzurlu ve mutlu iken, yaz gelmesi ile arabada güneşin altında kalan telefonun pili şişti. 

Zaten daha ilk zamanlar gönderdiğim servis oldukça dandik bir pil koymuş sanırım.

Bir arkadaşımın akrabası sayesinde Amazon'dan uygun fiyata en çok satılan markalardan 2 tane pil getirttim Note5 için.

Artık ekipman ve tamir tecrübem olduğundan kendim halletim pil işini ve şu an durum baya iyi. Pil ömrü gayet iyi. Bir kere 30 saat falan gördü hatta (tabi fazla kullanmamıştım).

Not: Galaxy S6'yı birisi alsın artık :)

Satış1 gözünü seveyim artık doğru dürüst bir telefon al :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an hiç sıkıntı yok, hatta yedek telefon olan S6'yı artık kesin olarak satıyorum. 

Yurtdışına uzun süreli çıkana kadar telefon almaya gerek yok. Ha öyle bişey olur da maaşı euro falan almaya başlarsam, Huawei alırım direk. Yeni işlemciler Kirin 980'i çok beğendim. Android 9'lu bişey gelirse tadından yenmez :)

:8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok