Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.895 mesaj var

biraz konu dışı olacak ama arabaların ne kadar yaktığını kuruş üzerinden hesaplamak kadar saçma birşey yoktur heralde... nedense insanlarımızın çoğu bu şekilde hesaplamaya alışmış. benzin fiyatı sabit duran birşey değil ki, litre üzerinden hesaplamak gerek daha sağlıklı bir hesaplama için. hem üzerinden belli bir süre geçtikten sonra okunduğunda da bir anlamı olur yazılan şeyin.

Genelde kurus uzerinden konusuluyor diye oyle yazdim; 2500km'lik yolculuk icin 5.2lt yol bilgisayarinin gosterdigi degerdi... Ben araci aldigimda 7.6lt gosteriyordu toplam ortalama (yanilmiyorsam 6000-6300 km arasiydi toplam yapilan km), ya alanlar hep S modunda kullanmis ya da insanca kullanmamis bilemiyorum... 

Bu ayna isinden hoslanmayan bir ben varmisim yalniz...  :mrgreen: Ben kendi aracimda @@lawnmower 'in dedigi gibi biraz asagida kullaniyorum demek ki, hic ihtiyac duymamistim boyle birseye... Aliskanlik meselesi demek ki... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL

O ayna özelliği bir şekilde devre dışı bırakılabiliyordur. Bir kurcalayın derim. Ben gerekince tek hareketle geri vitese takmadan önce kullanacağım hale getirebiliyorsam bu özelliği sağlayan her araçta vardır diye tahmin ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

Vardir ayari muhtemelen, MyCar menusu altinda bir suru ayar yapabiliyordunuz da zaten arac kiralikti...

Bu arada Persembe gunu Renault Kadjar fiyatina bakmistim sitesinden, 69500TLden baslayan fiyatlar diyordu... Cuma gunu tekrar baktim fiyat 72000TL olmus, masallah...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün Kayseri'deki Skoda'ya uğradım Superb'i görmek için. 

Araç çok güzel olmuş. Hayvan gibi de büyük :) 

Prestij modeline şerit takip asistanı, adaptif cruise control, 3 bölgeli klima, park yardımcısı koyunca 126bin TL gibi bir tutara geldi. 

Yalnız ellerinde 5 tane falan Superb vardı, o sınıf için o kadar stok tutmaları iyi bir şey. 

İstenilen donanımda ise, stoklarında yoksa bile 2 ay içinde verilebiliyor. Prestij istenirse zaten stok var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Seat'ın fiyat listesine bir göz atayım dedim, fiyatları çok uygun geldi. Ortalama Türk ailesi olarak tavsiye istediklerinde Skoda Rapid'i öneriyordum 50-60 bin civarına ancak Toledo, Rapid'e göre daha donanımlı. Birebir ölçmedim ancak daha geniş iç hacim sunuyor muhtemelen. Aynı şekilde Ibiza da muadili denilebilecek Fabia'ya göre ucuz. 1.2 90 hp'lik Ibiza 41.200 TL fiyat yazmışlar ki bence oldukça uygun.

İşçilik kalitelerine bakmak lazım gerçi ama çok geride değildir heralde Seat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilim sanayi bakanlığı yerli otoyu tanıtmış. 

http://i.hizliresim.com/1ry5pY.jpg

Bazı çevreler bunun cadillac'a benzediğini söyleyerek ortamı germeye çalışıyor. Her bebek de birbirine benzer ama çöpe atılmıyor. 

Benzer değil, kopya. 

Hadi dışı benzedi, içi de birebir aynı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı çevreler bunun cadillac'a benzediğini söyleyerek ortamı germeye çalışıyor. Her bebek de birbirine benzer ama çöpe atılmıyor. 

Hocam şaka mı bu? Klasik seçim öncesi yapılmış bir gazlama çalışması ve benzer değil, direk olarak kopya araç. Hatta araç kopya da değil, büyük ihtimalle Cadillac ve Saab araçları alıp melez bir şey yapmış ve kamuflaj giydirmişler.

Ortada bir araç falan yok, yaklaşan seçimler öncesi AA ile ortaklaşa "PR" çalışması yapılıyor o kadar.

bnSznC.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya acaba şey gibi bişey olabilir mi, hani ferrari atıyorum fxx modelinin geliştirme sürecinde yol testlerini falan yaparken şasinin üzerine 458' in kaporta parçalarını falan giydirmişti ya, onun gibi bişey olabilir mi acaba? çünkü gerçekten de cadillac gibi duruyor, hele içi kısım tamamen aynı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Melez de değil hocam bildiğin cadillac bls almışlar 3 tane
sağını solunu organize sanayide yaptırmışlar al sana yerli oto.

..kerler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam şaka mı bu? Klasik seçim öncesi yapılmış bir gazlama çalışması ve benzer değil, direk olarak kopya araç. Hatta araç kopya da değil, büyük ihtimalle Cadillac ve Saab araçları alıp melez bir şey yapmış ve kamuflaj giydirmişler.

Ortada bir araç falan yok, yaklaşan seçimler öncesi AA ile ortaklaşa "PR" çalışması yapılıyor o kadar.

Sonuna smile koymayınca ciddiye alındım anlaşılan. :)

Seçim öncesi yerli araba çıkar ortaya, yeni petrol kuyuları bulunur, dünyada ki tek rezervin ülkemizde olduğu madenler bulunur...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Millet carsida gorsun diye yapilmis birsey.

Resmen cadillaci alip yerli araba diye iteliyorlar iste. Yersen.

Yemesen de %60 yiyecek. Bak diyecekler yerli araba yapti tayyar diyecekler.

Huloooi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de kamuflaj falan yapmışlar arabalara... Ya zaten sen çalmışsın her şeyi, neyi kimden saklıyorsun?...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam şu forumdaki herkes Cadillac a bir email atsa yeter. Otoseyir de bu konudan bahsetmeli mesela ve Cadillac ile görüşmeli telefonla misal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 20k'ya alırım, sonuçta teşhir ürünü ve doritos reklamlı :)

Ek:

Fetoyu şutlayınca beyinlerinden de oldu bunlar, son kalanlar boş boş kafa sallayan tayfa olsa gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bari güzel bir arabayı kopyalasalarmış. Mesela Kuzey Kore Mercedes 190E'yi kopyalamış. Kendi halkına özgün diye yediriyor. Gerçi onlarla bizi mukayese etmemek lazım, zira onlar diktatörlükle yönetiliyorlar, bizde demokrasi var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Aracımı 01.07.2015 tarihinde satın aldım.

Akbank üzerinden plaka ile ceza sorgulattığımda satın alma tarihimden eski 15.02.2015 tarihine ait bir ceza çıkıyor.

Bu sizce

Plaka üzerinde görülen bir ceza mıdır?

Aracın üzerinde görülen bir ceza mıdır?

Yoksa benim tckimliğimde görülen bir ceza mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok