Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.897 mesaj var

Ben 50 TL vermistim iscilige, bayagi da kol var sorentoda ön amortisor icin.

Tabii o fiyata oralarda zordur...

Avusturya uretimi monreo taktim. Katalogunda falan arazi araclarina ozeldir yaziyordu serinin, diger markalarda böyle bir tabir gormemem, tercih etmeme neden oldu.

Binek seri,spon seri, arazi seri gibi model gamlari var monreo da.

Marka aramiyorsaniz da maysan mando var bursa uretimi.

50 tlye tekini anca yaparlar bizim burda. adam bir akıllı vida atıp 30 tl isteyebiliyor. yerli düşünmüyorum. sanırım sachs takıcam. debriyajda sachs takılmıştı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

focusun ön amörtisörler değişecek. 2007 model 1.6 benzinli. özel serviste amörtisör sachs ve monroe var. hangisi tercih edilmeli. birde toplam maliyet 500ü bulabilir. amortisörler 350 işçilik fln 100-150 gibi. fiyat normalmi? ön takımdan gelen lakırtılardan sıkıldım artık. :icon_think:

fordun forumlarında da önerilen birkaç yıldır gittiğim bir ford ustası var. fiyat alayım dersen gel bir göster, havalimanı yakınında beşyol sanayide.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fordun forumlarında da önerilen birkaç yıldır gittiğim bir ford ustası var. fiyat alayım dersen gel bir göster, havalimanı yakınında beşyol sanayide.

kocaeli karamürseldeyim. yinede sağol. izmitte biyerde halledicem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yurtdışından araba getirme muhabbeti 2 seneye çıktı bu arada. du bakalım :)

bizim damat bulgar vatandaşı. 3.20 d bmw ye biniyordu bulgar plakalı. 6 ayda bir getirip götürücem diye 2 araba aldıydı. çok uğraştı sınırlarda fln mahsur kaldı hatta 1-2 kere. araç sahibinin de 6 ay tr de 6 ay yurtdışında olması gerekiyor aslında diyordu. artık pes etti tr plakalı araç aldı. tam bu sırada 2 seneye çıktı süre. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bizim damat bulgar vatandaşı. 3.20 d bmw ye biniyordu bulgar plakalı. 6 ayda bir getirip götürücem diye 2 araba aldıydı. çok uğraştı sınırlarda fln mahsur kaldı hatta 1-2 kere. araç sahibinin de 6 ay tr de 6 ay yurtdışında olması gerekiyor aslında diyordu. artık pes etti tr plakalı araç aldı. tam bu sırada 2 seneye çıktı süre. 

burada keyword: vekalet

yoksa bulgar (veya alman, hollanda, gürcü vs.) vatandaşı olsa bile bir kere yapabilir bu olayı. sonuçta adam sürekli (постоянно) türkiye'de yaşıyor. ayrıca 2 araba olması da farketmez. adamın da kendisinin 6 ay (şimdi 24 ay) bulgaristan'da kalması gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizden kullanan 2 kişi var öyle, çok mutlular, belki onlar problem yaşamıyordur bilemem ama kiralamadan daha ucuza mal oluyor. 40 bin TL'ye 740 kullanmak zevkli olsa gerek :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sigortalara iyi geydirmişler bu sene. Geçen sene 425lira gibi verdiydim, bu sene 615lira baydık. En dandini sigorta bile 515lira çıkarttı vay be arkadaş. 16 ocaktada muayene geliyo geçende 290lira gibi cezaya baydık üst üste geldi hepiciği :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sigorta teklifi isteyen olursa yardımcı olabilirim. Bacanağım sigorta işi yapıyor. Kargo ile tarafınıza ulaştırırım poliçe alırsanız.

Bir arkadaş 28 yaşında, 800TL sigorta bulabilirken, 510TL ye buldu bacanak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kadara var iştede banada vardı ama tavsiye etmem dediler. 100lira pahalı olsun adam gibi bişi olsun en azından dedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Babamda BMW 525xd var. Geçen gün araba yolda giderken şanzıman kendiliğinden boşa (N konumuna) geçmiş. Bunlarda "joystick vites" denen şey var ya, vites kolunun öyle fiziksel bir konumu yok. Buton gibi çalışıyor vites kolu. Neyse, babam hemen D'ye çekmiş şanzımanı, ama birazdan tekrar olmuş. Böyle böyle işyerine gelmiş. Çok sakat bir durum, sollama sırasında olsa kazaya sebep olur. Hemen servisi aramış, getirin bakalım demişler. Bostancı'daki Kosifler'e gitmiş. Daha doğru düzgün bakmadan yazılım hatası olduğunu söylemişler. Arabanın garantisi birkaç ay önce bitti. Yazılım hatası garanti kapsamına girmiyormuş. Yav bu yazılımı şanzımana yükleyen BMW. Yazılım denen şey kullanımla aşınan veya bizim dışarıdan müdahale edebileceğimiz birşey değil. Hatalı yazılım yüklenmişse bunun garanti süresinden bağımsız düzeltilmesi lazım. Öyle değilmiş Kosifler'e göre.

Neyse, babam arabayı bırakmış dün, bugün de almaya gitmiş. Yazılımla alakası yokmuş, şanzımanın biryerindeki soket gevşemiş, fiş çıkıyormuş arada, temassızlık yapıyormuş. Fişi yerine takmışlar. Ücreti 330 lira. Kabaca 100€ yani. Yav parça kullanmıyorlar, birşeyleri kesip biçmiyorlar. Altı üstü fiş takıyorlar. Bir fiş takmak 330 lira. Süper iş. Fişin gevşemesi zaten montaj hatasıdır, fiş öyle kullanımla filan yerinden çıkmaz. Sürekli sökülüp takılan birşey olsa, soket yalama olsa da kolayca yerinden çıksa anlarım, ama öyle de değil. Montajı yapan oturtamamış yerine, en sonunda yerinden çıkmış işte.

Dahası da var. Arabanın akslarından ses geliyormuş. Ona da bakmışlar, aks körükleriyle alakalı birşeymiş. Değişmesi gerekiyormuş, tanesi 2000€. Bozulan parçayı tabii ki ücretli değiştirecekler, onu anlarım. Ancak olayın devamı acaip komik. Biz arabayı ikinci el aldık. Arabanın bizden önceki sahibi yayla gibi bagaja stepne sığdıramayan BMW'nin runflat lastiklerinden rahatsız olmuş (çok sert harbiden) ve gidip normal lastik almış. Michelin, Continental veya Bridgestone'du yanlış hatırlamıyorsam. İyi seridendi ama, şu yüksek performans lastiklerinden. O ölçülerde tırt lastik pek yok zaten. Neyse, adamlar babama "BMW'nin onayladığı lastiklerin yanaklarında yıldız logosu oluyor. Bu lastikler BMW için özel üretiliyor ve biz satıyoruz. Eğer bu lastiklerden kullanıyor olsaydınız akslardaki bu sorunu yaşamazdınız, yaşasanız da ücretsiz onarırdık" demişler. O yıldızlı lastikler de piyasadaki muadillerine göre baya pahalı tabi. Sadece BMW bayileri satıyormuş anladığım kadarıyla. Bahsi geçen yıldızlı lastik muhabbeti şu oluyor:

http://www.bmw.com.tr/tr/en/owners/service/kisjantlastik.html

Ya ben uzman olduğumu hiç iddia etmedim ama az buçuk anlarım bu işlerden. Ömrümde hiç markaya özel lastik görmedim. Yani bir markaya özel ölçü filan oluyor spor arabalarda ama öyle aynı lastiğin filanca markaya özel üretilmiş sertifikalı modeli ilk defa karşılaştığım birşey. Ayrıca, aynı lastiğin "yıldızsız" olanının nasıl aksları bozduğunu (veya yıldızlı olanının nasıl bozmayacağını) da çözebilmiş değilim. Lastik bu yahu, aşırı sert olmadığı sürece süspansiyonu bozmaz, bozamaz. Ha, onların verdiği runflat lastikler bozar mesela, ama normal lastik asla bozamaz. Biz mesela arabanın yol tutmadığından şikayet etsek de adamlar "bizim yıldızlı lastiklerden alsaydınız tutardı" deseler o zaman anlarım, ama öyle birşey de yok ortada. Düpedüz yalan.

Ondan sonra Emre neden küfrediyor, Emre neden milletin anasına sövüyor, Emre neden orospu çocuklarının yeryüzünden silinmesini istiyor... Audi'nin gözünü seveyim, Doğuş için şöyle böyle diyoruz ama hiç böyle denyolukları olmadı adamların. Hatta garantisi bitmiş arabanın tıkanan egzost filtresinin değişiminde bile indirim yaptılar (arıza garanti süresi içerisinde başlamış diye). Ben bundan sonra kolay kolay BMW almam, aldırmam. Arabaları fena değil ama servisleri de, ithalatçısı da alenen dolandırıcı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kadara var iştede banada vardı ama tavsiye etmem dediler. 100lira pahalı olsun adam gibi bişi olsun en azından dedim.

Trafik sigortasinin iyisi olsa ne olacak, bilemedim simdi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Hamso

Almanya'da görevli US Forces plakasıymış.

http://www.licenseplatemania.com/landenpaginas/duitsland.htm#United States forces in Germany series

Current United States forces in Germany since October 2007 in black on white, with euroband since January 1995.
The registration consists of two letters, above two letters and three numerals.
The letters QQ are used since January 2010 for cars being shipped back to the US.
Top right is an inspection seal. There is no seal indicating the US forces.
Top left is a blue euroband with the letters USA in white below the NATO star. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Babamda BMW 525xd var. Geçen gün araba yolda giderken şanzıman kendiliğinden boşa (N konumuna) geçmiş. Bunlarda "joystick vites" denen şey var ya, vites kolunun öyle fiziksel bir konumu yok. Buton gibi çalışıyor vites kolu. Neyse, babam hemen D'ye çekmiş şanzımanı, ama birazdan tekrar olmuş. Böyle böyle işyerine gelmiş. Çok sakat bir durum, sollama sırasında olsa kazaya sebep olur. Hemen servisi aramış, getirin bakalım demişler. Bostancı'daki Kosifler'e gitmiş. Daha doğru düzgün bakmadan yazılım hatası olduğunu söylemişler. Arabanın garantisi birkaç ay önce bitti. Yazılım hatası garanti kapsamına girmiyormuş. Yav bu yazılımı şanzımana yükleyen BMW. Yazılım denen şey kullanımla aşınan veya bizim dışarıdan müdahale edebileceğimiz birşey değil. Hatalı yazılım yüklenmişse bunun garanti süresinden bağımsız düzeltilmesi lazım. Öyle değilmiş Kosifler'e göre.

Neyse, babam arabayı bırakmış dün, bugün de almaya gitmiş. Yazılımla alakası yokmuş, şanzımanın biryerindeki soket gevşemiş, fiş çıkıyormuş arada, temassızlık yapıyormuş. Fişi yerine takmışlar. Ücreti 330 lira. Kabaca 100€ yani. Yav parça kullanmıyorlar, birşeyleri kesip biçmiyorlar. Altı üstü fiş takıyorlar. Bir fiş takmak 330 lira. Süper iş. Fişin gevşemesi zaten montaj hatasıdır, fiş öyle kullanımla filan yerinden çıkmaz. Sürekli sökülüp takılan birşey olsa, soket yalama olsa da kolayca yerinden çıksa anlarım, ama öyle de değil. Montajı yapan oturtamamış yerine, en sonunda yerinden çıkmış işte.

Dahası da var. Arabanın akslarından ses geliyormuş. Ona da bakmışlar, aks körükleriyle alakalı birşeymiş. Değişmesi gerekiyormuş, tanesi 2000€. Bozulan parçayı tabii ki ücretli değiştirecekler, onu anlarım. Ancak olayın devamı acaip komik. Biz arabayı ikinci el aldık. Arabanın bizden önceki sahibi yayla gibi bagaja stepne sığdıramayan BMW'nin runflat lastiklerinden rahatsız olmuş (çok sert harbiden) ve gidip normal lastik almış. Michelin, Continental veya Bridgestone'du yanlış hatırlamıyorsam. İyi seridendi ama, şu yüksek performans lastiklerinden. O ölçülerde tırt lastik pek yok zaten. Neyse, adamlar babama "BMW'nin onayladığı lastiklerin yanaklarında yıldız logosu.

Borusan'da da durum benzer şekilde mi, bilginiz var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman

Almanya'da bile benzer şekildeymiş. Diğer forumda Almanya'da yaşayan ve geçen sene yeni X3 almış bir arkadaş var. Arabanın elektrik tesisatıyla ilgili birkaç sorun yaşadığından bir aralar sık sık servise gidiyordu. Orada denk gelmiş, difransiyeli arızalanan ve garanti kapsamında olan arabanın difransiyelini yıldızlı lastik kullanmadığı için garanti dışı bırakmışlar. Satış sözleşmesinde "Kullanıcı tüm ürünleri bizden almazsa garanti geçersiz olur" gibi bir madde varmış. Ona sığınıyorlarmış. O adam dava açacağını söylemiş ama sonrasında ne olduğunu bilmiyoruz tabi. Aleni dolandırıcılık yav.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trafik sigortasinin iyisi olsa ne olacak, bilemedim simdi :)

Orası öyle Allah herkesi kazadan beladan korusun tabi de hani o dediğim Doğa kooperatif diye bir kuruluşmuş benim sigorta acentasının söylediği ufak bir kaza vs birşey olduğunda kaçan bir firmaymış yani alakasız dediler. Yoksa ben ölmüşüm araba parçalanmış trafik sigortanın bi faydası yok zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok