Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.900 mesaj var

Trafik sigortası ne olmuş öyle yahu! Az önce sigotacımdan fiyatlar geldi geçen yıla göre trafik sigortası x2 olmuş kasko hemen hemen aynı kaldı.

2014 - Sigorta : 247,99 TL / Kasko : 748,04 TL
2015 - Sigorta : 555,68 TL / Kasko : 780,15 TL

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benimde bitiyor ocakta sigorta. fiyat aldım sigortacımdan  aynen geçen sene x2 durum yani. bide hiç kazam yok. yani birde kazam fln olsa ne fiyat çekecekler merak ediyorum. geçen sene 270 gibiydi bu sene  480 dedi. tabi bende oha dedim.kiralamak daha ucuza gelecek bu gidişle harbiden.

dayımda geçen araba aldı. sigorta 890 lira vermiş. yani oha yaa. düşün milletin yakasından artık. :icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene sigortam 190TL civarındaydı, sigortacım bu sene 290 TL fiyat verdi, bu esnada sigorta yaptırmayı atladım. başka bir sigortacı 3 gün geçmişken 330 TL fiyat verdi, aynı sigorta primi 6. günde 495TL ye fırladı. denemek için sigortam.netten teklif aldım, 1 tane teklif verdi 400TL, diğer teklifler için sigorta danışmanı ile irtibata geçmem gerekiyormuş verdiğim bilgiler yetersizmiş. neyse, hadi birde generali sigortadan online teklif alayım dedim, 330TL teklif verdi, ucuz bulmuşken hemen yaptırdım.

uzun lafın kısası sakın sigortanın süresini geçirmeyin, aynı firma olsa dahi gün geçtikçe priminiz artıyor, ayrıca ihtiyaç olursa generali sigortayı deneyebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sigorta konusunda tek diyebileceğim öyle ufak tefek yaptırabilecek bir kazanız varsa hiç dosya açtırmayın ...

Adama carparsaniz gidip onun hasarini odeyin, birde kendi hasarinizi mi odeyin diyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adama carparsaniz gidip onun hasarini odeyin, birde kendi hasarinizi mi odeyin diyorsunuz.

Evet hocam oyle ufak tefek seyleri yaptirmak daha mantikli tabiki hata sizde ise

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araçta kasko varsa, zorunlu trafik sigortası yaptırmanın mantığı nedir? Yaptırıyoruz ama hiç araştırmadım etmedim. 

Adamın kaskosu varsa sigortaya ne gerek var ki? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araçta kasko varsa, zorunlu trafik sigortası yaptırmanın mantığı nedir? Yaptırıyoruz ama hiç araştırmadım etmedim. 

Adamın kaskosu varsa sigortaya ne gerek var ki? 

Kasko sizin aracınızın hasarını öder, trafik sigortası karşı tarafın hasarını.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasko sizin aracınızın hasarını öder, trafik sigortası karşı tarafın hasarını.

O zaman neden benim bilgilerim yanısıra benim aracıma göre değişiklik gösteriyor? Yada ben mi böyle olduğunu biliyorum?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bişeyi yanlış mı biliyorum yoksa yeni bir düzenleme falan mı oldu ? Bu MTV ücretlerine bakayım diyordum biraz.

Benim bildiğim 1.4' den düşük 1.4-1.6 1.6-2.0 diye gitmiyormuydu hesaplama dilimleri.

Şimdi ki hesaplamalarda 1.3' den düşük 1.3-1.6 diye gidiyor. Bu durumda 1.4 hacimli araçların az yakıt yaktırma unsurundan başka bi olayı kalmamış vergilendirme olarak aynı kefeye giriyolar.

Dün bide komik bi olay yaşadım istemsiz it dalaşına girdim otobanda. Otobana bağlandım normal yoldan hızlandığım için orta şeritte araç vardı 120km' ye kadar çıktım elemanı solladım hızımıda biraz arttırmaya devam ettim yanılmıyorsam 140km 150km gibi arkadan bi ford focus HB geliyodu 1.6 110hplik olması lazım tahminen. Amca kıçıma kadar geldi sonra çılgınlar gibi uzun yakmaya başladı bende çekildim sağa yandan geçerken el kol haraketi yapınca cinlerim tepeme geldi. Geçtim arkasına arkadan bastırdım bu sefer ben uzun yaktım arkadan iş inada bindi ya amcam bastıkça bastı ama baktı arabası yemedi hızlanamadı benim araç daha iyi bi ivmeleme alınca sağa atlayıp sıyrıldım ondan sora yanından. Yine şehir içi ışıklarında denk geldik. Işıklarda kalkıştada bi ifadesini aldım sol şeritten bi öne atılayım falan istedi yetmedi; üzülmüştür artık arkadaş. Böle şeyler yapmayı sevmiyom ama trafikte bana böle artislik hareket yaptılar mı da sinir oluyom. İnsan gibi araç sürmeyi bilmiyolar.

Adam gibi yol ver diyip 1 2 selektör atıp normal yoluna baksaydı bende efendi gibi yoluma devam ederdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz tepkisini belli eden bir yapım olduğu için böyle öküzlere benzer şekilde "ayar verme" işlerine zamanında ben de çok girdim; ama hayat tecrübem arttıkça gördüm ki böyle öküzler kesinlikle bu tür olaylardan ders çıkarmıyor ve düzelmiyorlar. Bir sonraki araca yine aynı hareketi yapıyor. Öyle olunca da sen kendini boş yere tehlikeye atmış, yıpratmış oluyorsun.

Artık bu tür öküzlere farklı şekillerde ayar veriyorum ve daha zevkli oluyor. Örneğin inadına yol vermiyorum, arkamda çıldırsın, delirsin yine yol vermiyorum. Hatta hızımı daha da düşürüyorum. Sonrasında da acemi şoför ayağına yatıp, hiç el kol falan yaparak kendimi yormuyorum. Geçiyor gidiyor pez....nk...

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bişeyi yanlış mı biliyorum yoksa yeni bir düzenleme falan mı oldu ? Bu MTV ücretlerine bakayım diyordum biraz.

Benim bildiğim 1.4' den düşük 1.4-1.6 1.6-2.0 diye gitmiyormuydu hesaplama dilimleri.

Şimdi ki hesaplamalarda 1.3' den düşük 1.3-1.6 diye gidiyor. Bu durumda 1.4 hacimli araçların az yakıt yaktırma unsurundan başka bi olayı kalmamış vergilendirme olarak aynı kefeye giriyolar.

Ötv ile karıştırıyorsunuz galiba, mtv aralıkları uzun zamandır değişmedi diye biliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet MTV 1.3 altında düşüyor. Ben 2008 yılında 1.4 motorlu Peugeot 207 almıştım ve 75 beygir ile sürünen o araca ödediğim verginin acısından biliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.4 sahipleri için kötüymüş o zaman, kendim içinde iyiymiş. 1.6 araç almayıp aman neyse bizim ki zaten 1.4' lerden kaslı diye avuntu yapıyordum ama 1.4' lerde şimdi ödenek olarak aynı kefeye konmuş iyikide güçlü araba almışım diyorum şimdi.

Heralde insanları şu yeni 1.0 motorlara falan iteklemek istiyorlar şimdide araç satışı falan olsun diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır bu yasa sgi'nin de dediği gibi çok uzun zamandır böyle. Hatta -35 yaşındayım- ben kendimi bildim bileli böyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar eşime 2011 model Insignia aldık. Araç baz donanım, bt yok ve geri görüş kısıtlı. Bu nedenle multimedya taktırmayı düşünüyorum. Bunun acili olur mu demeyin, özel bir sebeple salı gününe kadar almam gerekiyor. Necvox 1300 TL ve montaj dahil, Navitech 900 lira, montaj dahil mi bilmiyorum ama normalde 150 lira. Yani arada ciddi fiyat farkı var, acaba hangisi iyidir, hangisini almalı...Navitech de genelde 1300 lira civarında, HB %40 indirim yapmış. Bu nedenle pahalı olan iyidir de diyemiyorum... Var mı bilgisi olan?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence hepsi aynı cihaz. Ön plastik kasa ve tuş dizilimi ile, menu GUI leri farklı.,

Ben gittim 440TL ye roadstar 8200N aldım. Kendim taktığım için alış fiyatına mal oldu.

http://www.hepsiburada.com/roadstar-rd-8200n-dvd-navigasyonlu-usb-sd-multimedya-p-OTAYTRD8200N

Memnunum, dokunmatik basmatik şeklinde bu cihazlarda ama yazılım iyi optimize edilmiş atlama yapmıyor.

BT GPS USB IPhone 4S desteği , kamera girişi falan da var...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba arkadaşlar,

2011 imalat 245 70 16R lastik kullanmaktayım. Marka Cooper Discover HT. Dün gezinirken alından yarıldı teki. 3 aynı, 1 tane kumho stepne ile kaldım. Tamir olacak hali yok.

4 tane lastik alacağım. AT düşünüyorum. Yanaktan yarılsa idi HT düşünürdüm ama alından yarılması üzdü beni, bu yüzden AT düşünüyorum.

Lassa Competus AT 350TL

Petlas Explore AT 310TL

Pirelli Scorpion ATR 303 TL(firmama indirimleri var, indirimsiz 360TL civarı)

Gezdiğim yerler itibari ile şehir asfalt, dağa doğru yükseldikçe toprak-->çamur, zirveye doğru ağaçlar bitiyor ve taşlık arazi başlıyor, karlı bölgeler var vb.

Benim aklıma gelen lastikler bunlar. Sizin önereceğiniz, işe yarar lastik var mıdır? ,onları da inceleyim.

Lassa, bridgstone u ürettiği için ilgimi çekiyor, petlas fikrim yok, pirelli de indirim var diye listeme girdi sanki...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok