HDD upgrade gerekli mi?
0

Bu konuda 16 mesaj var

Selamlar,

Bilgisayarda Ram dolmadan, işlemci yuklenmeden kasılmalar yaşanıyor.

mesela baslatta excel yazıyorum, 3sn bekliyorum, goruntulenecek birsey yok derken pat pat excel ikonu geliyor.

sonrasina ac diyorum, o meşhur office Excel başlıyor yeşil dikdortgeni ekranda beliriyor ve agir agir yüzde sayiyor, noktalar kayiyor, beni benden aliyor.

suçlu olarak HDD yi belirledim. birkaç test yaptim.

sizce de böyle midir?

f0e3a68cfb5faf8438abb2723e37a993.jpg

windows 10 performans ölçer

f346296ddb5a372fab2a312312fcac2a.jpg

crystal disk testi

72dc74137a66b8ef4967ac697eac6012.jpg

Excel açılırken görev yoneticisinde donanim kullanim oranları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SSD'siz bilgisayar bu zamanda kullanılmaz. Tabi başka bir şey de benzer sorunlara sebep olabilir ama en büyük şüpheli HDD. Genelde sadece SSD yükseltmesi yapınca artık gözden çıkarılmış 10-15 senelik bilgisayarlar bile çoşuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
500GB mekanik disk var, birebir mirror yaparim artik buna . 240GB modellere yoneliyordum ama 500luk alip cok daha sonra da baska bilgisayara da SD yi tasiyabilirim diye dusundum. 240lik alsam, 4 yil sonra elden çıkarmak isteyebilirim belkide.

CDromdan boot edip, laptopdaki mekanik hdd yi, usb3.0 kutuda gecici bekleyen SSD ye tasiyabilecek bir yazilim onerir misiniz?
Seatools olurdu eskiden, bu isi seagates hdd lerde yapardi. Şuan ne kullanabilirim taşıma için?
işlemci nedir?

eski işlemcilerde ssd olsa bile bahsettiğin durum yaşanabiliyor çünkü başıma geldi bir kaç defa.
i3 işlemci.
i3 5005u diye geçiyor modeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, Najaz said:

Bu ürünü bende takip ediyordum, yarın için ekstra bir yerlerde indirim olur mu diye beklemedeyim. Alacaksanız Amazon Tr'de şu an daha ucuz;

https://www.amazon.com.tr/Samsung-Ssd-860-Sata-500Gb/dp/B079FL9YQ6/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1542876781&sr=8-2&keywords=samsung+ssd

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Barbarconan said:

Bu ürünü bende takip ediyordum, yarın için ekstra bir yerlerde indirim olur mu diye beklemedeyim. Alacaksanız Amazon Tr'de şu an daha ucuz;

https://www.amazon.com.tr/Samsung-Ssd-860-Sata-500Gb/dp/B079FL9YQ6/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1542876781&sr=8-2&keywords=samsung+ssd

Onu alacağınıza bence şunu alın;

https://www.amazon.com.tr/Samsung-970-250GB-NVMe-MZ-V7E250BW/dp/B07CGGNX7S/ref=lp_12601984031_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1542881808&sr=1-2

Bakalım daha nereye kadar gidecek? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acronis in clone modülü kitli olduğu için kullanamadim. Bir an 49 dolari veriyordum ki sonra ben belki bir daha klon vs yapmam, bu parayi cikaramam derken aklima Easeus Todo Backup geldi.
SSdyi usb kutuya bagladim, 25 dakikada calisan windows altindan mekanik diski cloneladi ve laptopu dağıtıp ssdyi taktim, doğrudan acildi.

Bu arada samsungun da samsung magician diye yazılimi varmis, denemedim henüz ama klavuz cikti SSD kutusundan. Bu işleri yapabiliyor gibi...6585c901bf2d97704e195b4d8de0767e.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün fiyat yine 485 TL'ye düşmüş Amazon TR'de. Bir tane de ben aldım bakalım, döviz kurunun ne olacağı belli değil dursun bir kenarda yedek akçe olarak :)

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon tr'den benim de ilk alışverişim hızlı ve sorunsuz geçti. Yanlız an itibariyle fiyatı artmış;

https://www.amazon.com.tr/Samsung-Ssd-860-Sata-500Gb/dp/B079FL9YQ6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1543843130&sr=8-1&keywords=samsung+ssd+500

Bir tane daha almayı düşünmüştüm ama geç kalmışız.

Bu arada "bu ürün ile sıklıkla alınan ürün" olarak Bosch daire testere çıkması?:icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok