850VA UPS yeterli mi ? (1kva alındı)
1 1

Bu konuda 38 mesaj var

26 dakika önce, TatanQa said:

@Psikobat   bugün test ettim UPS 'i ,  Rocket League oynarken  tam 5dk boyunca denedim sorunsuz devam etti , bip sesi de çok rahatsız etmedi ..  Dahası , aynı faz üzerinde 24binlik klima devreye girdiğinde UPS tık tık devreye giriyor , bu da ne kadar gerekli olduğunu birkez daha kanıtlamış oldu.

Tavsiye ediyorum.

Hımm hocam eger klima devreye girdiğinde voltaj o kadar çöküyorsa bence tesisatta bir sıkıntı vardır, başka turlu ups nasıl devreye girsin ki ?

Birde bip ses için daha gideri varmıydı ups in ? yani atıyorum akü iyice zayıfladıgında bip sesinin artması lazım(normalde 5sn1 ise bitmesine yakın her saniye otmesi gibi) siz o asamada mı taktınız tekrar prize ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 dakika önce, Psikobat said:

Hımm hocam eger klima devreye girdiğinde voltaj o kadar çöküyorsa bence tesisatta bir sıkıntı vardır, başka turlu ups nasıl devreye girsin ki ?

Birde bip ses için daha gideri varmıydı ups in ? yani atıyorum akü iyice zayıfladıgında bip sesinin artması lazım(normalde 5sn1 ise bitmesine yakın her saniye otmesi gibi) siz o asamada mı taktınız tekrar prize ?

Valla bip sesi hiç artmadı yada peryodu yükselmedi 5dk sonra bile ilk başladığı gibiydi...   klima aynı faz dediğim aynı buvata bağlı , benim pc 'nin prizi de oraya bağlı zaten başka bir priz veya alet bağlı değil oraya..

Bir de ısıtma için 24bin btu devreye girince iyi elektrik çekiyordur , soğutmada bu kadar çekmemesi lazım. Keşke daha önce alaymışım ama PSU 'm da uyduruk değil  600Wattlık 80+ bronze aktif PFC li..

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, TatanQa said:

Valla bip sesi hiç artmadı yada peryodu yükselmedi 5dk sonra bile ilk başladığı gibiydi...   klima aynı faz dediğim aynı buvata bağlı , benim pc 'nin prizi de oraya bağlı zaten başka bir priz veya alet bağlı değil oraya..

Bir de ısıtma için 24bin btu devreye girince iyi elektrik çekiyordur , soğutmada bu kadar çekmemesi lazım. Keşke daha önce alaymışım ama PSU 'm da uyduruk değil  600Wattlık 80+ bronze aktif PFC li..

Bip sesi aynı ise daha gideri vardır hocam yani insan merak eder acaba en fazla ne kadar gider diye :D 

Klima Isıtmada mutlaka daha çok yukleniyordur ama bu kadar voltaj düşmesine sebebiyet normal değil gibi ama tabi hakim değilim konuya ezbere konuşmak istemem..

Tekrar hayırlı olsun, ay sonu sanırım fsp alacağım.Ben gene sıkıştırırım belki buda zıplar :P 

Son olarak benim de yıllara meydan okuyan bir bronze 650w corsair tx var, yani cidden değişmeyen bir o kaldı yavrum ne sağlam çıktı... Nazar etmeyelim de :D 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Psikobat said:

Bip sesi aynı ise daha gideri vardır hocam yani insan merak eder acaba en fazla ne kadar gider diye :D 

Klima Isıtmada mutlaka daha çok yukleniyordur ama bu kadar voltaj düşmesine sebebiyet normal değil gibi ama tabi hakim değilim konuya ezbere konuşmak istemem..

Tekrar hayırlı olsun, ay sonu sanırım fsp alacağım.Ben gene sıkıştırırım belki buda zıplar :P 

Son olarak benim de yıllara meydan okuyan bir bronze 650w corsair tx var, yani cidden değişmeyen bir o kaldı yavrum ne sağlam çıktı... Nazar etmeyelim de :D 

Hocam FSP'nin her modeli kaliteli değil. FSP Hexa ve FSP Raider Silver en kalitesiz serileri. Hydro X, Aurum CM, Aurum Pro, Hydro G, Dagger SFX kaliteli serileridir. FSP Aurum PT ise en kaliteli serisidir. Seasonic Prime serisi ile yarışır.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, rammstein said:

Hocam FSP'nin her modeli kaliteli değil. FSP Hexa ve FSP Raider Silver en kalitesiz serileri. Hydro X, Aurum CM, Aurum Pro, Hydro G, Dagger SFX kaliteli serileridir. FSP Aurum PT ise en kaliteli serisidir. Seasonic Prime serisi ile yarışır.

Alıntı yanlış oldu sanırım, çünkü bizim bahsettiğimiz ups siz psu yazmışsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neden ilk sayfadan  yazmak aklıma gelmedi bilmiyorum ama tecrübe aktarmak lazım ise; benim ilk UPS im Powercom un 1000VA lık modeliydi...

https://www.vatanbilgisayar.com/imd-1000ap-1000va-line-interactive-ups.html

Yaklaşık bir 7-8 yıl kullandım herhalde tam hatırlayamıyorum..  2 kere aküsünü değiştirdim.. 3 kez değiştirecektim ki UPS cozurdamak suretiyle ömrünü doldurarak, ellerimle çiçekler misali yeni akü elimde bıraktı beni.. Kullandığım süreçte işimi görmüştü.. 

Şimdi de 1.5 sene önce aldığım S-link 1500VA modelini kullanıyorum. Herhangi bir terbiyesizliğini görmedim işini görmekte yine.. Ama acaba kaç dakika götürüyor diye de elektrik gidince hiç zorlamadım, aslında bi bakmak lazım..  

https://www.hepsiburada.com/s-link-sl-up1500-1500va-ups-guc-kaynagi-p-BD400035

PS . Hmm bu arada bu Powercom dan Slinke geçişte aradan geçen bir arkadaş var ... evet Tunçmatik... 1500 veya 2000 lik pro mu eco mu sözde yukarıda verdiğim (şuan kullandığım) ürünlere muadil line interactive bir modelini aldım..

Alet devreye girse de girmese de regülasyon  yapsa da yapmasa da Starın iğrenç ses kartı gibi bağırıp duruyor. Bir gün dursun bakalım ortamına alışıyordur, şarj oluyordur veya şebekede sorun vardır devamlı regulator devreye giriyordur vs vs  diye mühlet verdim.. 2. gün aynı şekilde çalışmaya devam edince anladım ki bunun normal hali bu, geri yollamak durumunda kaldım, adamlar bi türlü kaliteyi oturtamadı hayret bir şey..  

Narcissus tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bu işlerin kralı APC'dir ama Türkiye'de şu an bireysel kullanıcı için satışı var mı bilmiyorum. Elimde bir tane APC 1 kVA var, sanırım forumdan birisinden satın almıştım. Çok işime yaradı.

Labta elektriklerde problem vardı. 10 kVA'lık UPS'ler bozuldu etti falan bu garibim tek başına herşeyi sırtlayabildi. Hatta 10 kVA'lık UPS'in firmasından gelen adam bu UPS'iniz çok iyi aslında itirafında bulunmuş ben yokken. 

Yazılımını falan da çok beğenmiştim. W10'la herhangi bir problem olmadan, detaylı istatistikler veriyordu.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bireysel kullanıcı için satan mağazalar var APC'yi. Ben geçen sene haziranda n11'den şu satıcıdan almıştım aşağıdaki ürünü;

https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/br1500g-grapc-power-saving-back-ups-pro-865watt1500230vschuko-P56592778

Tabi benim ekstra isteklerim nedeniyle tuzlu bir modelini aldım ama daha uygun fiyatlı standart bir pc kullanıcısına yarayacak modeller de var.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

APC temin edilemiyorsa Eaton da iyi bir tercih olur. Eski Merlin-Gerin oluyor Eaton. Yaklaşık 3 senedir Synology NAS'a bağlı olarak kullanıyorum; pilleri de hala iyi durumda. Zaten ülke piyasasında APC ve Eaton'dan başka UPS yoktu NAS'ın tanıyıp komut verebildiği. Detayları merak eden şuradaki mesajıma göz atabilir.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, Narcissus said:

bahsettiğin APC online muhtemelen ? 

Online değildi diye hatırlıyorum, Line interactive olması lazım zira 250 300TL gibi komik bir rakama almıştım 1 kVA'yı. Kampüse gidince bir bakayım.

ObiWan tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, ObiWan said:

Online değildi diye hatırlıyorum, Line interactive olması lazım zira 250 300TL gibi komik bir rakama almıştım 1 kVA'yı. Kampüse gidince bir bakayım.

APC nin online ı zaten pahalı aletler, elemanın gelip bu ups de iyiymiş demesinden normal bişi olamaz dicektim de emin olim dedim.. çünkü LAb ekipmanları için kullanılıyorsa ölçümlerdeki hassasiyet için online kullanılır hep.. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok