Viewsonic vx2257-mhd FreeSync monitör(SATILDI)
0

Bu konuda 20 mesaj var

Selamlar

Bu ara upgrade fırtınasındayım , ekran kartını RX580 yapınca keyfi arttı oyunların. 

Mevcut monitörümü satarsam 24” AOC FreeSync alıcam .

Monitörde hiçbir sorun ölü pixel vb yok. Win10 sürücüsünü yükleyince renkler bariz güzelleşiyor .

özellikleri :  75hz , 1ms , freesync, 22” , hdmi , dp ve vga portları var , üzerinde 2x2w lüzumless ama youtube video izlerken işe yarar hoparlörü var . Haftada 8-10 saat oyun ile haşır neşir oluyor, garantisi 11/2018 de bitmiş şimdi baktım.

kutusu , köpükleri, ambalajı , driver cd si herşeyi ilk günkü gibi duruyor.

kargo ile almak isteyen olursa ucuz kargo koduyla gönderirim .

Fiyat çok olmadığını umut ediyorm. Bizim forum için 550₺ diyelim ?

edit. 500 e vericem istediğim monitörü biraz daha uyguna bulabildim. 

FB29C948-A3CE-4463-AF42-24950768973F.jpeg

386D4A85-67B2-4D34-B2A5-82F4AFA7AF5A.jpeg

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam letgoya falan koy istersen ama üzülerek söylüyorum 22'' için yüksek sanki fiyat.. ha dolar marta doğru artıcak o durumda bu fiyattan gidebilir tabi ama buna sevinir misin üzülür müsün bilemem :D

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, Narcissus said:

Hocam letgoya falan koy istersen ama üzülerek söylüyorum 22'' için yüksek sanki fiyat.. ha dolar marta doğru artıcak o durumda bu fiyattan gidebilir tabi ama buna sevinir misin üzülür müsün bilemem :D

Tabi doğru orantılı alacağımız monitörde :)

10 saat önce, Najaz said:

Çok pahalı...

Ne yapsak orta yolu olur bi fikrim yok hakikaten. 400 iyi mi ?

Bu arada karar verme aşamasındayım ,   

ViewSonic 24 VX2458-C-MHD 144Hz Curved monitör mü  yoksa 

ViewSonic 24 XG2401-MHD  144Hz  mi almalıyım ?

Baştaki yazdığı gibi curved ikincisi düz ekran  fiyatları 1300TL civarı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, TatanQa said:

Bu arada karar verme aşamasındayım ,   

bence bir süre bekleyip almak istediğin monitörlerin gsync için desteklenip desteklenmeyeceğini netleştir. desteklenmiyorsa başka bir model arayışında ol. şuan AMD ekran kartı kullanıyorsun ama ileride Nvidia dan bir karta geçersen gsync de kullanabilirsin. ben şuan monitör alacak olsam modellerin gsync destekli olup olmamasını göz önünde bulundurarak hareket ederdim. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tebrikler, ederi oydu zaten iyi olmus...

On 1/9/2019 at 7:32 AM, TatanQa said:

İkisi baya farklı monitörler ..ki oyun için aldığımı var saydığım bir monitör olsa VA almazdım heralde bilmiyorum..  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitör bir anda satılınca çarşı pazar gezdim , yine en iyi fiyatlar vatandaydı . Şahsen çok fazla para vermek istemiyordum ve sıfır monitör istiyordum , özellikle aradığım şey , 22" den 24" e terfi etmekti 75hz 'den de oldukça memnunum zaten rx580 'le ne kadar fps görürüm abartmak istemediğimdem ;

AOC G2460VQ6 aldım geçtim .  75hz , 1ms , Freesync .  Ekran baya büyük geldi  vx2257 (21.5")  'den sonra ve şimdi oldu dedim. Sürücüsünü kurup ayarlarını yaptıktan sonra güzel bir görüntü elde ettim , Viewsonic 'den panel kalitesi ve renkleri çok daha iyi bu kesin.

9941118779442.jpg?v1

940TL 'te aldım , 500 peşin gerisi 6 taksit :)   . En iyi yanı Vatan' daki eleman özellikle belirtti , tek bir ölü pixel dahi olsa değişime giriyormuş AOC   . 

144Hz 'lik AOC G2460PF vardı ama 1578TL , bana çok gereksiz bir harcama olarak geldi ayrıca bluelight filter özelliği yoktu. 

Ben bu monitörü 2-3 yıl kullanıp bir dahaki upgrade zamanında piyasadakileri değerlendiririm.  BF V  'in renkleri ve oynama tadı epey güzel oldu diyebilirim ;)

Eleştirileri alabilirim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQaÖncelikle hayırlı olsun tabi :D 

Amaa bence pek mantıklı bir yukseltme olmamış hocam sanki,  yani panel aynı sayılır, tazeleme oranı aynı, boyut bir tık ustu gerçi 144hz içinde neredeyse 2 katına çıkıyormuş fiyat ama, dolarında artacağını düşünerekten ben biraz zorlar 144hz e çıkmaya çalısırdım.

Zaten 144hz için illa 144e sabitleyecek vga gerekmiyor, 80+ olsa dahi yeterli geliyor, özellikle yırtılma felan olmuyor hiç, ve sanki biraz daha akıcı :D 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, Psikobat said:

@TatanQaÖncelikle hayırlı olsun tabi :D 

Amaa bence pek mantıklı bir yukseltme olmamış hocam sanki,  yani panel aynı sayılır, tazeleme oranı aynı, boyut bir tık ustu gerçi 144hz içinde neredeyse 2 katına çıkıyormuş fiyat ama, dolarında artacağını düşünerekten ben biraz zorlar 144hz e çıkmaya çalısırdım.

Zaten 144hz için illa 144e sabitleyecek vga gerekmiyor, 80+ olsa dahi yeterli geliyor, özellikle yırtılma felan olmuyor hiç, ve sanki biraz daha akıcı :D 

144Hz epey araştırdım taradım vs , hocam bir noktadan sonra yetti gari para gömdüğüm bu merete diyorum , bana 75hz ve dolayısiyle 75fps sabit versin , zaten kart amd , freesync var , yeter de artar. Nabıcam e sports mu ? :)   Bir de işin  garanti olayı var , eskisi bittiydi çoktan şimdi 3 yıl garanti oldu kafa rahatladı.  Böyle dolar kurunun ben taa ecdadını gözlerinden öpeyim .  Normalde kur artmasa 1000TL 'ye 144Hz arasından seçim yapardık  :)

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TatanQa said:

144Hz epey araştırdım taradım vs , hocam bir noktadan sonra yetti gari para gömdüğüm bu merete diyorum , bana 75hz ve dolayısiyle 75fps sabit versin , zaten kart amd , freesync var , yeter de artar. Nabıcam e sports mu ? :)

Hocam bana da biraz gereksiz bir gaz gibi geliyordu ama yani fark ediyormus gerçekten, tamam oyle uuuooo değil ama miyop astigmat gözlerimle bile fark edebiliyorum akıcılığı, uzun sureli kullanımlarda özellikle göz ağrıması daha sonra baş ağrısına dönüyordu, şu ana kadar hiç o şikayetim olmadı hani belki diyorum etkisi olabilir mi? 

Yani e sport rekabetçi ortamdan çok kullanım keyfini kesinlikle arttırıyor,(hdd > ssd kadar olmasa da yakın) ve monitor genelde kullanılan en uzun parça olduğunu sanırım kimse inkar edemez, ben ona istinaden almışken biraz daha şartlar zorlanabilir dedim.Hem artık nvidia da kısmen gsync açmıs bakalım eve gidince deneyeceğim :P 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Psikobat said:

Hocam bana da biraz gereksiz bir gaz gibi geliyordu ama yani fark ediyormus gerçekten, tamam oyle uuuooo değil ama miyop astigmat gözlerimle bile fark edebiliyorum akıcılığı, uzun sureli kullanımlarda özellikle göz ağrıması daha sonra baş ağrısına dönüyordu, şu ana kadar hiç o şikayetim olmadı hani belki diyorum etkisi olabilir mi? 

Yani e sport rekabetçi ortamdan çok kullanım keyfini kesinlikle arttırıyor,(hdd > ssd kadar olmasa da yakın) ve monitor genelde kullanılan en uzun parça olduğunu sanırım kimse inkar edemez, ben ona istinaden almışken biraz daha şartlar zorlanabilir dedim.Hem artık nvidia da kısmen gsync açmıs bakalım eve gidince deneyeceğim :P 

Tam model nedir hocam sendeki ?  İşin temeli fazla para vermek gerçekten istemiyorum , aslında eskisinden de şikayetim hiç yoktu 75Hz bana hakikaten yetiyor fazlasıyla , 144Hz olsa da olurdu ama çok da aramadım ama illa ki farkı vardır sonuçta bundan eminim. Sadece ihtiyacımı iyi belirledim f/p oranında daha büyük olması monitörün benim için en önemli noktaydı ve garanti tarafı.  Zira 21.5"  de özellike BF V gibi FPS 'de uzaktaki düşmanları görmek için zaman zaman monitöre doğru eğildiğimi farketttim , o zaman dank etti biraz kafama , değiştireyim oldum..   Misal aradaki yaklaşık 600TL lik farka bu ay ki MTV ve çocuğun servis parasını ödeyebiliyorum . Önüme de plan koydum 2-3 sene aralığında bununla devam , sonra inşallah daha iyisine ciddi upgrade. O zamana 144Hz ler ayağa düşer , 240Hz ler konuşuyor oluruz belki :)

edit. bir de güzel bir yorum okumuştum youtube 144hz incelemelerinde :

"The biggest problem with 144hz is that it's too good. It's like a drug, once you feel it - there's no coming back, you start to lower the settings to low just to play at 144fps, and you start buying too expensive GPUs just to have more fps. Shit."

:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, TatanQa said:

Tam model nedir hocam sendeki ?  İşin temeli fazla para vermek gerçekten istemiyorum , aslında eskisinden de şikayetim hiç yoktu 75Hz bana hakikaten yetiyor fazlasıyla , 144Hz olsa da olurdu ama çok da aramadım ama illa ki farkı vardır sonuçta bundan eminim. Sadece ihtiyacımı iyi belirledim f/p oranında daha büyük olması monitörün benim için en önemli noktaydı ve garanti tarafı.  Zira 21.5"  de özellike BF V gibi FPS 'de uzaktaki düşmanları görmek için zaman zaman monitöre doğru eğildiğimi farketttim , o zaman dank etti biraz kafama , değiştireyim oldum..   Misal aradaki yaklaşık 600TL lik farka bu ay ki MTV ve çocuğun servis parasını ödeyebiliyorum . Önüme de plan koydum 2-3 sene aralığında bununla devam , sonra inşallah daha iyisine ciddi upgrade. O zamana 144Hz ler ayağa düşer , 240Hz ler konuşuyor oluruz belki :)

Hocam evliysek işler değişir, ben kendim gibi bekar sanıyordum sizi :)  Valla gene iyi yatırım yapıyorsunuz hani tebrik edeyim :D Bak mesela tiestorn evlendi çoluk çocuk derken foruma giremez oldu :P 

Benim monitor SAMSUNG 27" LC27HG70. , buyuk ihtimal bu bozulana kadar yada uber bir urunun super bir indirimine denk gelene kadar değiştirmem diye tahmin ediyorum.

Düşününce aslında birikim felan yapmak lazım, yazın alkole kışın bilgisayara gömüyorum parayı :D 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Psikobat said:

Hocam evliysek işler değişir, ben kendim gibi bekar sanıyordum sizi :)  Valla gene iyi yatırım yapıyorsunuz hani tebrik edeyim :D Bak mesela tiestorn evlendi çoluk çocuk derken foruma giremez oldu :P 

Benim monitor SAMSUNG 27" LC27HG70. , buyuk ihtimal bu bozulana kadar yada uber bir urunun super bir indirimine denk gelene kadar değiştirmem diye tahmin ediyorum.

Düşününce aslında birikim felan yapmak lazım, yazın alkole kışın bilgisayara gömüyorum parayı :D 

Senin monitörün Maşallah 'ı var nazar değmesin güzel cihaz  güle güle kullanın . Bunu değiştirmeye hiiiç gerek yok temiz 5 yıl veriyorum :D

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, TatanQa said:

Senin monitörün Maşallah 'ı var nazar değmesin güzel cihaz  güle güle kullanın . Bunu değiştirmeye hiiiç gerek yok temiz 5 yıl veriyorum :D

Teşekkürler, :)  Bende sevdim kendisini, tavsiye de ederim.Dediğiniz gibi bende uzun süre kullanmayı planlıyorum sıkıntı çıkarmaz ise.

yorum için de  eleman haklı gibi görünse de  sanırım benim oynadığım oyunlardan kaynaklı bilemiyorum ama oyle 144 fps yaklaştıkca akıcılık artmıyor  ayar kısarak fh4 te deniyim madem araba yarışı sonucta fark eder herhalde :D 

Aslında dediği  2k+ için geçerli 1080p 120/144 fps zor bir eşik değil.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok