• Announcements

• Mr.Crunch

Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Skylake'ten Ryzen'e terfi: Ryzen 5 3600 ve Gigabyte Aorus X570 Pro kullanım deneyimi
0

30 posts in this topic

@wazzap son intel sistemimi ilk aldığımda "sene 2011" yine 1-2 sene boyunca en az bu boarda çıkan bios update kadar update yaptım.. Ki aslında bi sıkıntım olduğundan falan da değil, olay "taze güzeldir" konsepti... 

İlk seri ryzen kullanıcıları beta testerdı biraz üzgünüm sizin adınıza ama sizden alınan feedbacklerle de biz yaşadık hocam.. :zuh:

@Narcissusişte bak, kendin diyorsun. bir şey olduğundan değil tamamen zevk meselesi ile güncelleme yaptın. ryzen de ise mecburen yapıyorsun. :D gerçi bu anakart için ben hala ellemedim, belki ekimdeki update ile güncellerim.

PBO ve auto OC işlerine girecekler için bu updateler çok önemli ama benim gibi sabit hızda, sabit voltajda takılsın diyenler için pek önceliği yok. zaten bellekleri artık 3200 MHz'de  sorunsuz çalıştırabiliyorum, demeyin keyfime. :mrgreen:

Yok intelde de şuandaki x470 boardumda da zevk için yaptım diyorum, intele özel diil o cümle.. herhangi bir sorunum olmadı yani aldığım beri... Bir tek 3. seriyi takmak için bios beklemek gerekiyordu, o heyecanı da dediğim gibi olurda 4. seriyi çalıştırırsa board o zaman yaşarım.. 

Peki.

Ben de yeni soğutucuyu taktım, gerçi yine saçma bir sebepten sağını solunu çizdim biraz ama sonuçta başardım. :) Havalar biraz daha soğusun, benchleri sıralayacağım. Şu an 1,3V ve 4GHz'de sabit, 1,1V SOC 3200 MHz 16-16-18-38 timinglerde takılıyorum.