UPS elektrik varken kapanıyor. Sorun ne olabilir?
2 2

Bu konuda 29 mesaj var

Hafta sonuna doğru pc'de gta v oynarken monitor, pc, router vs. ups'e ne bağlıysa birden elektrik gitmiş gibi güçleri kesildi. Fakat duvar prizine bağlı masa lambam yanmaya devam ediyordu. Powercom UPS'e baktım kapanmış. UPS'i tekrar açtım herşey çalışmaya devam etti. Ertesi gün pc'yi torrent için açık bıraktım. Sabah kalktığımda aynı şekilde yine ups kapanmış ve herşeyi güçsüz bırakmıştı. Bu şekilde kullanmaya devam ediyordum ki pazar günü ups hiç açılmamak üzere kapandı.

Aküsünü Temmuz 2013'de INFORM 12 Volt 9 Ah Vision Kuru Akü ile değiştirmişim. Sizce sorun aküden midir yoksa ups'in kendisinde mi sıkıntı var? Normalde aküde bir sıkıntı olsa elektrik gittiğinde kapanması gerekmiyor mu? Ben de tam tersi elektrik varken ne sebeble olduğunu bilemediğim şekilde ups kendini kapatıyor. Şuan da ups'in düğmesine bastığımda hiçbir şekilde açılmıyor cihaz. Sadece power düğmesinin ışığı düğmeye basarken yanıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer akülerin ömrü dolmuşsa, yani şarj tutamıyorsa, şebeke voltajında dalgalanma olunca (upsin devreye girmesini gerektirecek kadar düşüyor ya da artıyorsa) ups devreye girmeye çalışıyor ama aküde enerji olmadığı için kapanıyor olabilir. Yani bana sorun akülerdenmiş gibi geldi. Geçen ay 12v-7a yuasa akü aldım 50 küsür tlye, 9a olanlarda 60-70tl civarındaydı galiba, denemek için biraz pahalı gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akşam eve gidince tekrar bir gözden geçireceğim. Çünkü açılmıyor derken açılır gibi oluyor ama güç yetmeyip kapanıyor hissi veriyor. Dünden beri kapalı şekilde prizde bıraktım. Akşam gidince düğmeye bastığımda çalışacak mı bakalım. Olmazsa bir akü alıp denerim. Gerçi elimde başka bir proje için aldığım bir 12v kuru akü olması lazım. Amp. değeri uyuyorsa onunla deneyebilirim.

Bir de zaten ikinci bir ups zaten alacaktım. Online ya da line interactive ups önerisi rica ediyorum. Eskiden powercom, fsp falan alıp geçerdik. Şimdi bir sürü marka görüyorum. Bunların kalitelisini nasıl seçeceğiz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle görünüyor. Geçen sefer yuasa bulamamistim. Bu sefer yuasa alayım bari. Bir de salona avr, tv, ve uydu receiver için ups alayım diyorum. Sizce online bir modele gerek var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

online a gerek olmayabilir ama gerçek sinus çıkışlıyı öneriyorlar TV için. Gerçi ben monitorler modifiye sinus çıkışlı ups kullanıyorum , bir sorun çıkmadı. 

Gerçek sinus çıkışlı ups ben de almak istiyorum ama kaliteli markalardan bulmak zor. Online olan modellerin hep çalışırken fan sesi çıkarması gibi bir sorunu var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

online ups evden ziyade işletmeler için daha uygun bence, bir tane akrabam kullanıyordu iş yerinde sonra kapadı eve getirdi o fan sesi gerçekten çok rahatsız edici.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yuasa akü iyidir, benim powercomun kendi aküleri iptal olunca içindekiler 7Ax2 idi; izmir çankayadan 9Ax2 yuasa akü ile değiştirmiştim. 3. seneye girdiler sanırım hala bir numara yok. Hoş pek elektrik kesintisi yaşamıyoruz ama kesildiğinde de şak diye gitmiyor pcyi güvenli bir şekilde kapattıktan sonra düşük güç tüketimli diğer elektronikler için kullanmaya bile devam ediyorum bazen saatlerce :D

Online ups mevzuatı içinde bizim işletmede benim oda da ki 3 geniş format yazıcı için mecbur kullanıyoruz, fan mevzusu dehşet saçıyor. Hani ortamda gerçi makineler aktifken zaten onların fanı vs ortam uğultu kaynağına dönüşüyor ama tüm makineler kapalıykende upsden gelen fan sesi kendini belli ediyor.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bağlanmasına engel birşey yok ama 2 akü ile çalışması için tasarlanmış ups'e tek akü takmak saçma olur. Yarı yarıyadan daha düşük performanslı olacağı gibi hiç çalışmama durumu da olabilir.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes bağlarsın demiş ama bendeki 1000va'lık fsp' nin içindeki 2 akü paralel değil seri bağlıydı, yani 24v olarak kullanıyordu aküleri.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benimkide seri..

name:ups

model T1600 

yazıyor ups in arkasında  internette hiç bir bilgi bulamadım :(

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Azıcık hort olacak ama son zamanlarda oyun odamda kullandığım inform 2KVA Online UPS'de ani kapanma sorunu yaşıyorum. içindeki aküler 1.5 yıl civarında 6 x 12V 7A. Akülerde sıkıntı yok çünkü elektrik gittiğinde rahat rahat çalışıyor. Benim sıkıntım kullanım anında 1 saniyelik kendini kapatıp tekrar açması... Bunu da her zaman yapmıyor. Oda da olmadığım zamanlar UPS kapalı, kullanacağım zaman açıyorum ve bazı zamanlar bu sorunu yapıyor. Birkaç kere UPS'yi kapatıp açınca düzeliyor. Bazı günler hiçbir sorun çıkartmıyor. Buna benzer bir sorun ile karşılaşan oldu mu?

5bcdf255c503e_500.jpg

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğiniz sorun arızadan kaynaklı gibi görüniyor. Aküler sağlam ise ki anlattıklarınızdan anlaşılan o, cihazın kendinde sorun var gibi.

MilesTeg tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamirci yolu göründü sanırım, sigortasıdır umarım dicem ama güç aniden gidip geldiği için sigorta değildir büyük ihtimalle...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok