Televizyonlar üzerine herşey.
0

Bu konuda 44 mesaj var

Tüplü, eski ama sağlam bir Sony TV var. Görüntü artık nokta, çizgi halinde çıkıyor daha doğrusu artık görüntü filan alamıyorsunuz.

Sanırım tüpü bitmiş, bunun çözümü ve masrafı nedir, bilgisi olan?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer tüp bitti ise Sony'lerin aşırı pahalı olduğunu biliyorum; zaten bu zamanda tüp bulmak başlıbaşına bir sorun; yalnız bazı tamirciler şoklama denen bir yöntemle çalıştırabiliyorlar bazı durumlarda; ama çalışıp çalışmayacağı; çalışırsa ne kadar zaman ve ne verimde çalışacağı belirsiz; yine de son çare olarak denenebilir bu işi yapanlarca...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, o şoklama yöntemini duymuştum ama geçici galiba.

TV yi bir akrabama vermiştim. 17 yıllık, bozulduğu ana kadar gayet güzel çalıştı. 55 ekran. Aynı büyüklükte bir LCD sanırım en az 500 TL dir. O yüzden merak ettim, değer mi diye...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şunlar local mkv dosyalarını oynatabiliyorsa, Android uygulamaları (youtube, twitch gibi ) çalışıyorsa, hemen bir tane kaparım. Her tv 'nin yanına bir tane lazım.

http://www.extremetech.com/extreme/197640-new-mi-box-mini-from-xiaomi-packs-roku-competiton-into-tiny-form-factor

Eskiden Xiaomi deseler, Çin markasını eve sokmam derdim ama şu son dönemde çıkan ürünlere bakıyorum. Tasarım, donanım kalitesi olarak batıdaki iyi markalardan aşağı kalır yanı yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung , yeni seri tv lerinde 3D e destek vermeyecekmiş. Zaten active shutter kullanan gözlükleri vardı ve kaliteli bir görüntü vermiyordu. 

Baştan doğru dürüst destek verseler belki tutabilirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teledünya olup benim gibi kart kullananlar varsa TV menüsünden kanal güncellemesi yapsın. 2 aydır bir sürü HD kanal eklenmiş mal gibi eski şekil izliyorduk.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Teledünya'da HD kanallar gelmiş, 2 hafta önce salona aldığım Philips 6510'u "madem TV 1080p nerde lan bu nallar diyerek" arattırdığımda benimde dikkatimi çekti. yalnız bir nokta var oda yayınların görüntü kalitesi iyi değil, TV showroom'larındaki görüntülerin yarısı bile değil çoğu zaman.    gelde şimdi 4K TV al... :icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teledunya gibi yayin platformlari 1080i yayin yapiyorlar, bitrate de epey düşük bildiğim kadariyla. Yani elde edeceğinz görüntü kalitesi "idare eder" seviyesinde olur ancak..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

feysteki bir retro grupta ingiliz kullanıcının teki 50 sterline 2.el b&o crt tv almış, gözüm kaldı valla. 50£! 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz de yakın zamanda TV alacağız bir yakına, UHD gerçekten gerekli mi? Teledünya kullanılacak ama daha doğru düzgün 1080p yayın bile yok. 

http://www.hepsiburada.com/sony-kdl-55w805c-55-140-ekran-full-hd-800-hz-3d-android-led-tv-p-EVSONYKDL55W805?magaza=Eniyi+urunler&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.34.5

Şu 1080p için alınabilecek en iyisi sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz de yakın zamanda TV alacağız bir yakına, UHD gerçekten gerekli mi? Teledünya kullanılacak ama daha doğru düzgün 1080p yayın bile yok. 

http://www.hepsiburada.com/sony-kdl-55w805c-55-140-ekran-full-hd-800-hz-3d-android-led-tv-p-EVSONYKDL55W805?magaza=Eniyi+urunler&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.34.5

H264 oynatıyor mu dts ses çözüyor mu acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu aldım; neredeyse 3 aydır kullanıyorum ve memnunum; ancak ben televizyonu fazla kurcalayan bir tip olmadığımdan spesifikasyonları sizi ne kadar memnun eder bilemem ama epey teferruatlı ve hızlı da bir alet...(O zaman Sony yetkili bayiinden 3000 peşine almıştım; 3800 gibi bir liste fiyatı vardı sanırım...) Ben UHD'si için değil yeni nesil ve kullanışlı olduğu için tercih ettim; görünümü de hoş geldi bana; ayrıca diğer baktığım ürünler Çin üretimi bu Slovakya mı öyle birşey en azından Avrupa malı yani...

http://www.vatanbilgisayar.com/sony-kd-49xd7505-49-124cm-4k-uhd-hdr-android-led-tv-hd-dahili-uydu-alici.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@furunotr Sanırım o modellerin tek eklediği kısım HDR muhabbeti ki nedir, ne değildir hiç bilmiyorum. Bu daha ucuz, hem daha büyük, hem de 4K değil. 4K bir tek TRT var sanırım, o da maç izlemez zaten pek. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tele Dünya'nın bağlı olduğu 4k bir TV kullanıyorum. Kanal listesine Funbox UHD diye bir kanal eklendi ama görüntü gelmiyor. Zaten Tele Dünya'nın kutusu UHD desteklemiyor muhtemelen, o yüzden tek kanal için nasıl yayın izlenir bir fikrim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@furunotr Sanırım o modellerin tek eklediği kısım HDR muhabbeti ki nedir, ne değildir hiç bilmiyorum. Bu daha ucuz, hem daha büyük, hem de 4K değil. 4K bir tek TRT var sanırım, o da maç izlemez zaten pek. :)

4K'nın ne gibi bir istikbali var bilemiyorum; zaten henüz olması gerektiği gibi HD yayın bile yapılmıyorken... (Üstelik HD adı altında düşük çözünürlüklü yayınlar eski veya yeni HD formatı ile veriliyor çoğu zaman ki zaten bu görüntülerin HD ile alakası yok...); HDR'de görüntü kalitesi ile ilgili sanıyorum; ama bu teknoloji görüntüyü ne kadar iyileştirir iki ürünü yanyana koyup aynı şartlar altında izlemek ve ona göre değerlendirmek gerek; ayrıca kişisel beğeniler de farklı olabilir...

Benim bu ürünü seçmemdeki nedenler ise öncelikle boyutu; ya bundan küçük ya da bundan büyük pekçok ürün var ki işime bu boy geliyor; ikinci neden dizaynının; görüntü ve malzeme kalitesinin bana göre daha yüksek olması; üçüncü olarak topu topu 5 yıl civarı kullandığım LG televizyonun anakartının arıza yapması ve televizyonu aldığım fiyatın yarısından daha yüksek bir meblağ talep edilmesi; hal böyle iken cihazın diğer komponentlerinin ne zaman arıza verip vermeyeceğinin belirsiz olması ve güvensizlikten dolayı tamir ettirmemek; kısa sürede LG bozulduğu için (sanırım bir 10 yıl gitmeli idi); Samsung'da benim kişisel değerlendirmelerime göre kalite olarak LG'den pek de farklı olmadığı ve bu markaların Çin'de üretilmesi v.s. gibi sebepler...

Sonuç olarak marka bazında memnun olduğumu belirtmek istemiştim; öngördüğünüz model de bundan pek farklı birşey değil; tabii memnuniyetim televizyonun ömrü ve kullandığım süreçteki verimi ile ilgili olarak değişkenlik gösterebilir...

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3D yeri geldiginde gayet guzel oluyor. Bazen olmuyor. Bazen sanal 3d gercek 3d filmden daha iyi oluyor bende anlamadim sans isi.

4K, 1080p yi aci sekilde eziyor. Oyle boyle degil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Squall 4K ne izliyorsunuz TV kanalı olarak?

Tv izlemiyorum ben yillardir.

Pc de kullaniyorum 4k masaustu, blizzard oyunlari 4k kaldiriyor ekran kartim. Diger cogu guncel oyunu 2k ya render scale ile dusuruyorum. 4k film buldum birkac tane onlari izledim birde youtube da cok guzel bazi 4k kanallar var onlarda geziyorum. 

Mesela su kalitede bir goruntuyu gordukten sonra 1080p ye donunce attan dusmus gibi oluyorsunuz. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok