Superonline Fiber'den yeni kampanyalı fiyatlar...
1 1

Bu konuda 9 mesaj var

25 Mbps Limitsiz - 89 TL fiber kullanıyorum.

-

Akşam 6'dan sabah 6'ya kadar 100 Mbps, gün içinde 25 Mbps veren bir paket var. Ona geçmeyi düşünüyordum.

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-ucuran-fiber-kampanyasi

2 sene taahhütlü olması beni engellemişti. ilk sene 100 ikinci sene 110 lira ödeniyordu.

Sene sonuna kadar geçerli bu teklif diye şimdilik dursun dedim.

-

Şimdi kontrol ettiğimde 2 yeni kampanya başlamış.

100 Mbps Limitsiz 130 TL

200 Mbps Limitsiz 150 TL

https://www.superonline.net/kampanyalar/diger-kampanyalar/turkcell-fiber-100-mbps-hiz-senligi-kampanyasi

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-fiber-200-mbps-hiz-senligi-kampanyasi

Ve güzel olanı taahhüt 1 sene sadece ve fiyat sabit.

güzel gözüktüler gözüme, siz ne dersiniz ?

Taahhütname'yi okudum şöyle bir madde var:

•  Aynı anda bir modem üzerinden 30 (otuz)’dan fazla cihazdan internet bağlantısı yapılması •
  •  Aynı anda 30 (otuz)’dan fazla eş zamanlı/paralel internet erişimi yapılması
  •  İndirme yönünde aylık 5 (beş) TB ve yükleme yönünde aylık 500 (beşyüz) GB’tan fazla internet tüketimi yapılması

durumunda sorgusul sualsiz hizmet vermeyi durdurabiliriz diyor.

Yani aslına bakarsanız tam limitsiz değil. 5 TB iyi bir rakam ama torrent açık bırakıp upload yapıyorsanız 500 GB doldurulur.

Gerçi bu maddeleri muhtemelen apartmana 1 hat alıp bütün komşular paylaşırsa diye koymuş olabilirler. 200 Mbps, normal kullanan 10 eve yeter bana kalırsa, bunun önüne geçmek istemiş olabilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, stardust said:

25 Mbps Limitsiz - 89 TL fiber kullanıyorum.

-

Akşam 6'dan sabah 6'ya kadar 100 Mbps, gün içinde 25 Mbps veren bir paket var. Ona geçmeyi düşünüyordum.

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-ucuran-fiber-kampanyasi

2 sene taahhütlü olması beni engellemişti. ilk sene 100 ikinci sene 110 lira ödeniyordu.

Sene sonuna kadar geçerli bu teklif diye şimdilik dursun dedim.

Aynı paketi kullanıyordum ve bu yeni pakete geçtim geçen ay. Gün içinde aşırı yavaş, özellikle de upload hızı çok çok düşüyor. Bulut depolamayla işiniz varsa gün içi interneti unutun. Eski paketimde en azından böyle anlamsız şekilde yavaşlamalar olmuyordu, belliydi her şey. 2 sene taahhüt vermiş olmak biraz pişmanlık yarattı açıkçası. Akşam 18:00'dan sonra da 100 Mbps hızı hiç göremedim (speedtest saçmalığından bahsetmiyorum). Superonline'dan bunu beklemeliydim açıkçası, boşluğuma geldi... :icon_crash:

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hiç ellemeyeyim ben o zaman, zaten şuan hala corona dolayısıyla 25 yerine 50 mbps veriyor. Teşekkürler cevap için.

bu 50 mbps hediye olayı bitince bakarım artık 25 çok yavaş gelecek mi diye.

işin ilginç kısmı ise, speedtest'de bakıyorum hız 50 mbps fakat torrent hızı kesinlikle 25 mbps geçmiyor, bunu bir şekilde limitlemiş olabilir mi bu herifler acaba ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 minutes ago, stardust said:

hiç ellemeyeyim ben o zaman, zaten şuan hala corona dolayısıyla 25 yerine 50 mbps veriyor. Teşekkürler cevap için.

bu 50 mbps hediye olayı bitince bakarım artık 25 çok yavaş gelecek mi diye.

işin ilginç kısmı ise, speedtest'de bakıyorum hız 50 mbps fakat torrent hızı kesinlikle 25 mbps geçmiyor, bunu bir şekilde limitlemiş olabilir mi bu herifler acaba ?

Aynen bende de superbox 10 megabit var, torrent indirmeler kesinlikle throttle ediliyor. Diğer kullanıcıların yutup deneyimi etkilenmesin diye sanırım, çünkü altyapı yatırımı yapmak para ile, throttle beleş. Eve pandemi döneminde AirFiber'cileri anten vs montajı için sokmak istemediğimden SuperBox'u bir yıl daha uzattım. bu sefer 23₺ fark ile 163₺ den. Napalım indirmeleri geceye bırakıyorum artık. 10 mbps de 1440p yutup için yeterli oluyor.

VPN açınca açınca torrent indirmeleri yine olması gereken hıza yaklaşıyor ama bu sefer de VPN masrafı çıkıyor. Tabi VPN açınca düzelmesi direkt throttle edildiğinin kanıtı. 5-6 kere ticket açıp şikayet ettim ama ya anlamamazlığa gelip "bittorrent uygulamasından" kaynaklı olanbileceğini söylediler, ya da mümkün olan en iyi hızı aldığımı, bunun üzerine yapacak bir şey olmadığını söylediler" :mad:

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konudan ayrı olacak ama bizim memlekette uploada neden bu kadar takıklar?

Hikaye sadece altyapının büyük kısmını downloada verelim daha fazla altyapı yatırımı yapmayalım mı, başka bir şey mi?

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Thustu said:

Konudan ayrı olacak ama bizim memlekette uploada neden bu kadar takıklar?

Hikaye sadece altyapının büyük kısmını downloada verelim daha fazla altyapı yatırımı yapmayalım mı, başka bir şey mi?

altyapıyla ilgisi yok, tamamen duygusal(!) yüksek upload verirlerse eğer diğer yüksek upload hızlı bağlantı tiplerini fahiş fiyattan satamazlar (metro ethernet vs.)

jackjoker, infestor and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok