Ekran Kartı Yokluğu
1 1

Bu konuda 198 mesaj var

bende nVidia'nın biz oyuncuları ipleyeceğini sanmam. mining camiası o kadar büyüyor ki senin benim alacağı 3080 umurlarında değil.

yakın arkadaşım 100 adet 3080 lik ring kurdu misal Ankara da eve. bakın ne diyorum 100 adet. herif çat diye alıyor bu kadar ekran kartını. kartın fiyatının 50k olması da umurlarında değil bunların. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kripto para mining ve genel olarak proof of work sistemler sürdürülebilir değil. BTC ya da ETH transferini manuel olarak gerçekleştirmiş, pahalı bir transfer fee ödemesine rağmen dakikalarca işlemi gerçekleşsin diye beklemiş her kullanıcı bunun farkında. 3. bir coin bu ikisini geçtiği anda saltanatları yıkılacağı gibi, ekran kartı ile amatör rig kurup mining yapmaya çalışanlar da çil yavrusu gibi dağılacaklar. ne aldığını bilmeden kripto para alan, transferini hiç yapmayıp aldığı borsada tutan bir güruh var. bunlar neyin ne olduğunu anlayıp portföylerini daha etkin sistemlere kaydırdığı anda dünya genelinde 2. el piyayasında müthiş bir bolluk olacak ve fiyatları oldukça düşürecek. bu yazdıklarımın gerçekleşmemesi söz konusu değil, sadece ne kadar zaman zarfı içinde gerçekleşecek, bekleyip göreceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, stardust said:

kripto para mining ve genel olarak proof of work sistemler sürdürülebilir değil. BTC ya da ETH transferini manuel olarak gerçekleştirmiş, pahalı bir transfer fee ödemesine rağmen dakikalarca işlemi gerçekleşsin diye beklemiş her kullanıcı bunun farkında. 3. bir coin bu ikisini geçtiği anda saltanatları yıkılacağı gibi, ekran kartı ile amatör rig kurup mining yapmaya çalışanlar da çil yavrusu gibi dağılacaklar. ne aldığını bilmeden kripto para alan, transferini hiç yapmayıp aldığı borsada tutan bir güruh var. bunlar neyin ne olduğunu anlayıp portföylerini daha etkin sistemlere kaydırdığı anda dünya genelince 2. el piyayasında müthiş bir bolluk olacak ve fiyatları oldukça düşürecek. bu yazdıklarımın gerçekleşmemesi söz konusu değil, sadece ne kadar zaman zarfı içinde gerçekleşecek, bekleyip göreceğiz.

bende öyle olacağını düşünüyorum da bu 2022/2023/2024/2025 hangi yıl da olacak? kısa sürede olacak gibi değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu aşamada özellikle 1 aydan beridir bu işe kalkışanlar fena pişman olacak. POW Eth' nin bitişinden bi haberler. Zaten şu fiyatlardan girenin şu aşamada bile amortisman süreci 1 senenin çok üzerinde, eth işi zate pek bahsedilmiyor ya da bilinmiyor ama 8 aralıkta Arrow glacier denen zorluk bombasının devreye alınmasıyla tomarla yatırım gömenlerin bir yerlerine erken kaçmaya başlıcak.

Şu an ben kendimde bu furyanın içinde olsamda ben sene başında giriştiğim için roiler tamamlandı şu an sisteme ilaveten yine sistemin kendisinden kazandığımla 5 6 yeni kart yüksekten bile eklemiş olsamda benim zararım pek olmasda ben bile etkilenicem tahminen. İşin zaten eth macerası bitmek üzere merak etmeyin şu zorluk bombasıda devreye girip pow+pos sistemi yürürlükteyken kazançlardan memnun kalmayan çoğu küçük yatırımcı aradan sıyrılcak. Şu an fırsattan istifade diyip kart yokluğunda 10liraya gelen kartı 15liraya satma şeklinde bir furya oluştu. JJ ' nin verdiği örnekteki gibi hemen alıcı bulabildiği için gözü kapalı alındığı için piyasa düşmüyor.

Piyasada o kadar çok bilinmez var ki, misal gözü kapalı adam marka ayırt etmeksizin 3060ti alıyor. Piyasadakilerin çoğu hynix ramle geldiği için ram oc rezalet. Oyuncuyu bu durum çok etkilemiyor ama 2 3 aya kadar piyasaya bu kartlar düşmeye başlar, samsungları benim gibi bilenler hep topladı topluyor :D diğerlerinin 2. ele düşmesin falan takipte kalın.

Piyasa da gerçekten öyle bir teknoloji çöplüğü oldu ki bu mining konusundan. Dökülme başlayına çin pazarını geçeceğiz gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Deathknight said:

Zaten şu fiyatlardan girenin şu aşamada bile amortisman süreci 1 senenin çok üzerinde,

aslında bu 100 lük 3080 alan adam TR den almadı. almanyadan ucuza toplu çekiyor. bulgaristan sınırına kadar bir tır ya da kamyoncu ile anlaşıp sınırdan teslim alıyor.
hem 4.de 1 fiyatına almış oluyor hem de kargo olayıyla uğraşmıyor. zaten minning de ciddi yatırım yapanlarda bu metodu kullanıyormuş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, jackjoker said:

aslında bu 100 lük 3080 alan adam TR den almadı. almanyadan ucuza toplu çekiyor. bulgaristan sınırına kadar bir tır ya da kamyoncu ile anlaşıp sınırdan teslim alıyor.
hem 4.de 1 fiyatına almış oluyor hem de kargo olayıyla uğraşmıyor. zaten minning de ciddi yatırım yapanlarda bu metodu kullanıyormuş. 

Mantık olarak doğru ama yinede yanlış bir zaman çünkü fabrika çıkış ve önerilen satış rakamlarının çok üzerindeyiz şu anda. O işi o şekilde yapanların bi kere kaçak riski var, bir şekilde tespit olursa devlet patlatır sonu kötü biter. Diğer kötü senaryoda yine dediğim gibi şu anda kurduğun sistemlerin 1/10 ' u ile geçmişte 1 ethereum çekerken şu an 10 katı zor giib geliyor yani kazanç vermiyor gibi. Parayla yatırım yapılsa daha bile mantıklı olabilir, iyimser olarak bakılırsa mining yaza kadar uzayacak deniyor o kadar süreçte adamın kartların maliyetlerini çıkartması zaten imkansız gibi olacak. Bu senenin başında başlanmış olsaydı Ağustosa kadar bol ödüllerle bitirmiş olunurdu. Şu an dolar bazında iyi geliyor sadece coin olarak bakarsan ethnin eski havası pek yok. Diğer coinlerden ederi yokken kazmak çok daha verimli ve mantıklı olsada çok kişi o yönü ne biliyor ne de o riski alacak kapasiteleri yok. Çünkü adam işe yatırım yapıyor bol kazanıyorum sandığı eth kısmına yöneliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=12287

ASUS GeForce TUF-RTX3080-O10G-V2-GAMING

23600 TL - 9 taksit

benim MSI GTX 1080 Ti Gaming X'i 9000 liraya satabilirim.

14600 verilir mi üstüne...

bir yandan çok istiyorum, bir yandan da saçmalama diyorum kendime.

ne dersiniz ?

@TiesTorN bana o bedavaya aldığınız rtx 3070 ti kartı söylemeyen aklına sokayım senin...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, stardust said:

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=12287

ASUS GeForce TUF-RTX3080-O10G-V2-GAMING

23600 TL - 9 taksit

benim MSI GTX 1080 Ti Gaming X'i 9000 liraya satabilirim.

14600 verilir mi üstüne...

bir yandan çok istiyorum, bir yandan da saçmalama diyorum kendime.

ne dersiniz ?

@TiesTorN bana o bedavaya aldığınız rtx 3070 ti kartı söylemeyen aklına sokayım senin...

Star, yurt dışı 3080 TI lerin fiyatı şuan 25-27k 
Bence alma düz 3080'i eğer bu parayı göze aldıysan.

sonuçta türkiye garantili de alsan bu ülkede servis desteği yok. yurt dışından gelen cihazı almak daha mantıklı fiyat olarak. 

bir de fiyatlar daha da düşmeye başladı. 

stardust and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

rtx 4xxx serisi şuan muamma. çıkınca yine bulunabilirlik ve alımı zor olacak. 3xxx serisi düşüşte. fiyatlar geriye gidiyor. ti modeller yurt dışı amazon olanlar 25k civarına ve altına inmeye başladı. ben halen 1080ti satamadım. etherium düştüğü için şuan fiyatlar geriye gidiyor. geriye gittiği içinde eski kartların satımı da zor oluyor. emin ol 1080ti'yi şu süreçte satman imkansıza yakın gibi bir şey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

*ethereum

ne bileyim, sahibinden'de yeni ilanlara 10500-11000 gibi fiyatlar yazılmış, hem de mining yapılmış kartlara. 9000'e gider diye düşündüm.

benim monitör 1440p olduğu için 3080 yeterli gelecek, tabii ki Ti olsa daha iyi olur ama bu kadar para verip Türkiye'de garantisi olmayan ürün almak istemiyorum.

sen kart alacağın zaman bir fırsat vs. görürsen beni de unutma sakın. ties benden habersiz 3070 ti almış, her gün küfrediyorum kendisine. senin de kulakların çınlamasın :lol:

@jackjoker

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, stardust said:

*ethereum

ne bileyim, sahibinden'de yeni ilanlara 10500-11000 gibi fiyatlar yazılmış, hem de mining yapılmış kartlara. 9000'e gider diye düşündüm.

benim monitör 1440p olduğu için 3080 yeterli gelecek, tabii ki Ti olsa daha iyi olur ama bu kadar para verip Türkiye'de garantisi olmayan ürün almak istemiyorum.

sen kart alacağın zaman bir fırsat vs. görürsen beni de unutma sakın. ties benden habersiz 3070 ti almış, her gün küfrediyorum kendisine. senin de kulakların çınlamasın :lol:

@jackjoker

ben zaten sürekli takipteyim ve aklımdasın. dostunu bil. öyle arkandan gizli saklı 3070ti alanlar şimdi bekle 4xxx i diyorlar.

ben türkiye garantili almayı planlamıyorum. garanti servislerinin rezilliği ortada. hele ki ekran kartı piyasasında. jelatini üstünde sıfır yurt dışı cihaz alıp geçeceğim. ama elimde ki 1080ti'i soran bile yok. geçen ay her gün soruyorlardı arıyorlardı. şimdi yüzüne bile bakmıyorlar. 8000'e indirdim düşün yine tık yok. bazen mesaj geliyor pazarlık payı var mı diye, sövüp yolluyorum.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yurtdışı 3080 ti alalım diyorsan o zaman 2 tane alacağız diye pazarlık yapabilirsin.

hatta amazon jp den kendimiz alalım olmadı, artık sanki daha bulunur olacaklar gibi duruyor. yakalarız belki stok.

playstation'a çok alıştım bak, kurtarmanız lazım beni bu rezillikten. bir ekran kartı bulalım artık çok geç olmadan :lol:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzer durumda ben de beklemedeyim , her gün 6600xt - 6700xt / 3060ti kartlara bakıyorum , fiyatları günlük 100-200tl aşağı yukarı oynuyor kura bağlı olarak. Fiyatı düşmeye başlasa da kur artarsa yine aynı hatta daha yukarı da gidebilir. Öyle %20-%30 indirim olacak ki adını koyalım..  gidişat mommok - iki ucu foklu değnek.

eldeki rx580 'i  4bin tl den bırakayım diye bekliyorum , arayan soran ciddi azaldı.. arayan da mezarcı oluyor genelde..

@Najaz ?

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, TatanQa said:

arayan soran ciddi azaldı.. arayan da mezarcı oluyor genelde..

@Najaz ?

Uzun süredir kontör yükleyemediğim için benim GSM hattı kapandı. Arayan ben değilim yani :(

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 minutes ago, Najaz said:

Uzun süredir kontör yükleyemediğim için benim GSM hattı kapandı. Arayan ben değilim yani :(

:lol:

şirket kurarsam satın almadan sorumlu genel müdür yardımcısını Najaz yapacağım :D

tahsilata da tiestorn'u koyarım. şirkete borcu olanların kanını emer, iliğini kurutur.

hayatta batmaz bu şirket.

dur bakalım bunu bir düşünüp hangi alanda faaliyet göstereceğimin analizini yapıp bir hayata geçireyim :lol:

TatanQa and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 dakika önce, stardust said:

dur bakalım bunu bir düşünüp hangi alanda faaliyet göstereceğimin analizini yapıp bir hayata geçireyim :lol:

Halihazırda Cümle Alem Ltd. Şti.'nin halkla ilişkiler bölümünün başındayım. Cazip bir transfer teklifi gelirse hayır demem.

rw1bwi6.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiciler elinizi çabuk tutun, Dual mining cümbüşü başladı. RTX3000/RX6000 serisi hariç verimlilik yok ona göre expert arkadaşınızdan inci taneler. :P Verebiliyorken 8 - 9 k alıcı varsa eritin gitsin, yakında 5 para etmeyecekler ona göre ;)

Bugün 8000liraya RTX3060 yapıştırdım 1 tane daha.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, Deathknight said:

Eskiciler elinizi çabuk tutun, Dual mining cümbüşü başladı. RTX3000/RX6000 serisi hariç verimlilik yok ona göre expert arkadaşınızdan inci taneler. :P Verebiliyorken 8 - 9 k alıcı varsa eritin gitsin, yakında 5 para etmeyecekler ona göre ;)

Bugün 8000liraya RTX3060 yapıştırdım 1 tane daha.

Ben satamıyorum 1080ti zaten. Elimde kaldı. Lanet olsun bu düzene lanet 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

33 dakika önce, jackjoker said:

Ben satamıyorum 1080ti zaten. Elimde kaldı. Lanet olsun bu düzene lanet 

Yani yapacak birşey yok aslında yeni elektrik tarifeleri sistemine geçince küçük ölçekli miningci tayfası patladı zaten. 1080ti dediğin kartta az değil 150w ile efektif bir hıza ulaşabiliyor. Bugünün ve şu an ki gelir kazancının üzerinden masrafı düşünce günlük 1,35usd bırakacak. Hesaba burdan çıkmak lazım. Yanlış anlamasın kimse amacım kartlarınıza bok atmak değil tabi ki ama 5 yıllık bir teknolojiyi şu an alan 1,5 senede falan anca kendi parasını amorti edecek. Düzen böyle olunca tercih edilirliği kalmıyor. Kim bilir o kadar süreçte o kartlar dayanacak mı vb durumlar var, dayansa sonunda ederi olacak mı vb.

Oyuncu kulvarında da şimdi kendinizden yola çıkın memnun olsan misal niye satasın ? Yani yeni alacak olanda yeni teknoloji barındırmak isteyecek kartı seçecek. GTX1000/1600 serisinin ölüşü zaten malesef DLSS desteği olmayışı. Yakın arkadaşıma gtx1080' den rtx2060' a güncelleme yaptık. Normalde 2 kart arasında ham performansta %10 fark varken dlssli warzone oynuyor mesela aktif 1080' e göre %50 performans farkı açıyor. Bunlar acı ama gerçek. Yani şu an yeni kart alacak olan emin olmamakla birlikte belki RTX3050 ile RTX1080/1080ti seviyelerine yetişecek. Yeni kart düşük güç olması gibi avantajlarıda cabası oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok