Android telefonlar üzerine ...
6 6

Bu konuda 618 mesaj var

9 minutes ago, RFID said:

A35 lerde güzel gibi. Bende taa A2 var xiaomi nin değiştirmeyi düşünüyorum. Kullanan varsa yazsın A35 hakkındabiraz deneyim. POCO X6 Pro güzel ama büyük bu A35 in boyutları aynı mı?

Bende de A1 var, değiştirmeyi düşünmüyorum. Cihaz ölene kadar kullanacağım. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Peregrine said:

Bende de A1 var, değiştirmeyi düşünmüyorum. Cihaz ölene kadar kullanacağım. :mrgreen:

Cihaz bende çok memnunum ama pili kullanımda 2 3 saate bitiyor. Piyasada ekipman satılıyor pil değişimi için alıp değiştirenler var ya da telefoncuda değiştirilir ama güncelleme almıyor. Şimdi içinde banka manka hesapları var diye değişcem çok romda kuramıyorum bu yüzden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

samsung a55'e bakındım bugün biraz, genel olarak güzel telefon şekli şemali, arayüzü, 4 sene yazılım desteği vs ama hem poco x6 pro'dan bi tık daha pahalı hem de içinden şarj aleti ve kılıf çıkmıyor. 25w gibi günümüz için komik sayılabilecek şarj hızı da cabası. şartlar eşit olsaydı a55'i tercih edebilirdim ama şu durumda eledim. şarj adaptörü çıkmaması zaten beni başlı başına uyuz ediyor. tamamen apple özentiliği.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

On 07.05.2024 at 23:18, RFID said:

A35 lerde güzel gibi. Bende taa A2 var xiaomi nin değiştirmeyi düşünüyorum. Kullanan varsa yazsın A35 hakkındabiraz deneyim. POCO X6 Pro güzel ama büyük bu A35 in boyutları aynı mı?

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/910394-931647/poco-x6-pro_samsung-galaxy-a35-5g-256gb/

@TiesTorN

Şarj aleti saçmalığının yanısıra Samsung'un hala 25w şarjda kalmış olması bambaşka bir seviye artık. Ben tasarım tarafında da A serisinin iyice kabalaştığını ve S23 FE'ye de aynı kazığın atıldığını düşünüyorum. O çerçeveler nedir abicim? Yıl 2024 oldu, 7-8 yıl önce çok daha güzel tasarımları vardı bu adamların.

Ama esas mesele arayüz ve yazılım altyapısı. Ben o konuda Samsung'un eline su dökecek pek de firma göremiyorum (android tarafında). Honor 90 da Poco X3 Pro'dan sonra bu konuda baya tatmin etti. Ancak Samsung daha akıcı geliyor bana. Hanımda A73 var, gözlemlemek kolay oluyor. Bir de Xiaomi tarafında arayüze reklam koymak gibi saçmalıklar devam ettiği sürece benden çok çok uzak olsun. Sanki telefona para vermedik de elimize eşantiyon olarak vermişler.:facepalm:

Edit: Bu arada Honor 90, Hepsiburada'da dünden beri 15 bin liraya kulaklık hediyesi ile birlikte satılıyor. 12 saat devam edecek görünüyor. Fiyat fena değil. O fiyata ne aldığını bilen kişiyi gayet tatmin edebilir. Ama diğer markaların modellerinde de ciddi indirimler olabiliyor, takip etmek gerek. Mesela geçenlerde 18 bin lira civarında S23 FE satıldı.

mamad tarafından düzenlendi
RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, mamad said:

Şarj aleti saçmalığının yanısıra Samsung'un hala 25w şarjda kalmış olması bambaşka bir seviye artık. Ben tasarım tarafında da A serisinin iyice kabalaştığını

evet boyutta ve ağırlıkta bir kabalık var a55te. iphonevari metal çerçeveler hoşuma gidiyor ama poco x6 pro'nun üstüne eklediği ekstra kalınlık ve ağırlığın en azından batarya olarak dönmesini isterdim. her yönden aynı olup da daha kalın, büyük ve ağır olması biraz saçma olmuş. batarya en azından 5200 mah falan olabilirdi, o zaman derdik ki tamam bu yüzden. ama değil işte.

25w dediğin gibi başka bir seviye, artık kabul edilemez. benim 6 senelik telefonum 22.5w ile şarj oluyor aq.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, TiesTorN said:

25w dediğin gibi başka bir seviye, artık kabul edilemez. benim 6 senelik telefonum 22.5w ile şarj oluyor aq.

:lol:

Bu arada X6 Pro'da şuan en hızlı depolama formatı olan UFS4.0 kullanılması, Samsung tarafında ise daha iyi suya/toza dayanıklılık sertifikası bulunması gibi detaylar da mevcut. Önemseyenlerin bakmasında fayda var. Performans ve tasarım isteyen X6 Pro'ya, sorunsuzluk ve iyi kamera isteyen Samsung'a bakmalı gibi bir durum oluşuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, mamad said:

:lol:

Bu arada X6 Pro'da şuan en hızlı depolama formatı olan UFS4.0 kullanılması, Samsung tarafında ise daha iyi suya/toza dayanıklılık sertifikası bulunması gibi detaylar da mevcut. Önemseyenlerin bakmasında fayda var. Performans ve tasarım isteyen X6 Pro'ya, sorunsuzluk ve iyi kamera isteyen Samsung'a bakmalı gibi bir durum oluşuyor.

evet...

dediğim gibi şartlar biraz daha eşit olsaydı a55 tercihi ağır basardı ama hem x6 pro'nun (şarj adaptörü ve kılıfı da sayarsak) 3000 tl daha ucuz olması, hem şarjın daha hızlı olması, hem de işlemcisinin daha iyi olması sebebiyle a55 elendi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kaç aydır X6 Pro kullanıyorum. Cidden sorunsuz ve performans konusunda kendi sınıfında eşsiz. Kamera ile ilgili ciddi bir beklentim yoktu zaten o yüzden bana yetiyor çektiği fotolar.

67W hızlı şarj cidden hızlıymış bu arada. Pili de iyi gidiyor. Rahat 1.5 gün benim ortalamam. Şarja da maks 45 dakika taksam doluyor zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

andorid'lerde launcher'a çok takılmamak lazım... önceki telefonum S20FE ve şimdiki telefonum S23'de de Niagara Launcher kullanıyorum... 1-2 günlük alışma sürecinden sonra stock launcherlar çok saçma geliyor artık :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, mamad said:

Ama diğer markaların modellerinde de ciddi indirimler olabiliyor, takip etmek gerek. Mesela geçenlerde 18 bin lira civarında S23 FE satıldı.

Nerede ne zaman satılmıştı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

F6 Pro diye bir model daha yakında raflarda olacakmış. O da gelsin bir bakalım fiyatına şekli biraz daha güzel gibi 90W şarjı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

10 saat önce, achfighter said:

Nerede ne zaman satılmıştı?

2-3 hafta oluyor sanırım. Hepsiburada ya da trendyol gibi bir yerde olmalı.

Edit: Yanlış mı hatırlıyorum diye baktım, günlük/saatlik 18 bin liraya kadar düştüğü görülüyor. Belki amazon'un bahar indirimlerinde görmüşümdür.

https://ibb.co/Css25pr

Hem de 256 gb olan modelmiş. Daha öncesinde de benzer indirimler olmuş görünüyor o fiyat geçmişinde. Birkaç gün önce de Hepsiburada'da Samsung ürünlerine ekstra indirimler vardı. 128 gb modeli 18 bin liralara düşüyordu.

Şimdilerde A55'in fiyatı düşmeye başlamış gördüğüm kadarıyla. 128 gb A55  18 bin altına inmiş. 256 gb modeli ise şuan Amazon'da 18600 lira. S23 ile aynı fiyat bandında çıktıktan sonra düşürmek zorunda kalmışlar. Aralarında pek fark yok ama benim de tercihim S23 FE olurdu. Neticede çok eski olmayan S serisi bir model.

Edit2: Bu arada Honor 90 birçok sitede 15 bin liraya satılıyor. Ama Hepsiburada haricinde kulaklık hediyesi veren var mı bilmiyorum. Alacak olan varsa, yazılım güncellemesi konusunda çok şey beklemesin. Android 14 hala gelmedi. Bu gidişle 15 zor gelir gibi. 15 gelse bile 16'yı unutun, gelmez. Yazılım konusunda garanti veren firmalar 15 bin lira üzerinde daha bütünlüklü modeller sunuyorken Honor 90'ın fiyatının biraz daha düşmesi gerekiyor gibi.

mamad tarafından düzenlendi
achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, RFID said:

F6 Pro diye bir model daha yakında raflarda olacakmış. O da gelsin bir bakalım fiyatına şekli biraz daha güzel gibi 90W şarjı.

F serisi açık ara daha pahalı oluyor X serisine göre. Yine de fiyatı görmek lazım önce tabii.

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, MilesTeg said:

F serisi açık ara daha pahalı oluyor X serisine göre. Yine de fiyatı görmek lazım önce tabii.

hmm o zaman gerek yok gibi bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, mamad said:

Şimdilerde A55'in fiyatı düşmeye başlamış gördüğüm kadarıyla. 128 gb A55  18 bin altına inmiş. 256 gb modeli ise şuan Amazon'da 18600 lira. S23 ile aynı fiyat bandında çıktıktan sonra düşürmek zorunda kalmışlar. Aralarında pek fark yok ama benim de tercihim S23 FE olurdu. Neticede çok eski olmayan S serisi bir model.

S23 FE güzel de batarya ömrü çok kısa kalıyor. Kullananlar ortalama 6 saat ekran süresi alıyor. Samsung, telefonu bilerek sakatlamış. Exynos 2200 zaten çok pil tüketen bir işlemci, üstüne 4500mAh batarya koymuşlar. Aynı boyutlardaki diğer cihazlarda daha yüksek kapasite batarya oluyor.

Şimdi bir telefon alacak olsam A54 ile A55 arasında kalırım sanırım. A55'in fiyatının biraz daha inmesi lazım. Amazon'da A55 alana Samsung Buds FE(1500₺) bedavaydı diye hatırlıyorum. Yalnız alırken sepete eklemek lazım. Ödemeye geçerken kulaklığın fiyatı düşüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 dakika önce, TiesTorN said:

poco x6 pro'm geldi, şu an kurulum aşamasındayım. ilk izlenim olarak tepkileri hızlı ve ekran çok iyi. ilerleyen zamanlarda deneyimlerimi yazarım.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullan.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok