Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

450-650 euro civari onlar. 

400 altina dustugunde S8 belki olabilir ama o da zaman alir.

Yine 320 euro civarina LG G6 var ve s7den bir nesil sonrasi ama lg bile cabuk elden cikariyor bunu. V30 olmasi gereken g6 imis ama o da 550 euro.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/2/2018 at 8:58 PM, ZvAnA said:

uygun fiyata alınabiliyorsa s7 bence alınır. S9 s7'nin yapamadığı ne yapıyormuş yani...

yarı fiyatına yaklaşık. Kronik bir sorunu yok sanırım S7'nin, işimi görür. 

LG G4'lerde mesela 2 yıl içinde ortaya çıkan bir anakart sorunu var, garantisi bittikten sonra ortaya çıkarsa pahalıya maloluyor. Veri kaybı da cabası. Öyle bir problem yoksa S7 daha gider. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 13.09.2018 at 10:18, ZvAnA said:

Deli gibi apple'ın her çıkardığı ürüne saldırılıyorsa fiyatlar bu şekilde olacak tabi. Almayın kardeşim, büyük zorunluluk yoksa almayın. Çok samimi olarak söylüyorum 2015'den bu yana hem android, hem iphone tarafında ne yenilik geldi de telefonlar bu kadar pahalılandı. Atom çekirdeği mi parçalıyorlar... Yeni telefonlar 3 nesil önceki telefonların üzerine ekstradan ne yapıyor bana biri anlatıversin. Android'den iphone'a geçiş argümanı olarak da yavaşlama tamamen yanlış bir argüman. Güncellemeler için geçilecekse, OK. Apple eko sistemi aradığım şey diyorsan, OK. Ama yavaşlama diyorsan sorun androidde değil aldığın telefonda. 

Eşime Mayıs 2015'te iphone 6 aldım, haziran 2015'te de kendime Samsung Galaxy S6 (samsungun kendi işlemcili olanı) aldım. İki telefon da 7-8 ay sonra 4. yaşına girecek. Samimi olarak söyleyebilirimki iphone 6'da olup da kendi telefonumda olmasını istediğim tek şey Siri. Bende olsa çok sık kullanacağım bir şey olurdu. Eşimin ise bir gün kullandığını görmedim. Geri kalan hiçbirşeyde iphone 6 üstün değil ve eksik. Öyle ki;

- Senin telefonun daha iyi çekiyor, seninki ile çek,

- Telefon hafızam doldu, şunu kolayca istediğim yere boşaltamıyor muyum ben?

- Senin telefonun ekranı niye daha canlı?

- Benimkinin şarjı çabuk bitiyor, powerbanki yanımıza alalım.

- Bende niye hızlı şarj yok?

gibi şikayetler eşimden çok sık duyduğum şeyler. Ha apple bu eksiklerin çoğunu iphone X ile giderdi ama nasıl bir fiyatla!

Yavaşlık konusuna gelince çok net söyleyebilirim galaxy s6'da hâlâ en ufak bir sıkıntım yok. Ne bir takılma, ne bir donma hiçbir yavaşlama gözlemlemedim. Telefonun bunca süre zarfında kitlendiğini ya da benim isteğim dışında kapandığını hatırlamıyorum. Buna karşın en az 4-5 kere iphone 6'da kitlenme, düğmesine basılmasına rağmen açılmama gibi saçma problemler oldu. Telefonumda gözlemlediğim tek gerileme haliyle batarya süresinde oldu. Ama aynı durum iphone 6 için de geçerli. O yüzden yavaşlama argümanına katılmıyorum. Herhangi bir yavaşlama vs olmadığı için de telefonu değiştirmek gibi bir niyetim de yok. Batarya süresi eskisine oranla azalmış olsa da telefonun gündelik olarak kullanılmasında bir problem değil henüz. Bu noktada tek sıkıntı güncellemeler. Evet iphone 6'ya her güncel ios geliyor. Galaxy s6'ya ise aylık android güvenlik güncellemeleri gelmeye devam ediyor ama androidin yeni sürümleri sadece iki kez geldi. Bir ilk olarak telefonun kendi sürümünden bu yana çıkan 3. yeni sürüm de gelecekmiş ama herhalde 4. yeni sürüm geldiğinde anca çıkacak. Bir tek bu konuda iphone android telefonlara karşı avantajlı.

Benim aynı dönem alınmış iki telefonla yaşadığım ve gözlemlediğim şeyler bunlar. Ama zoraki bir telefon değişikliği yaşamak durumunda kalırsam da artık kesin android(daha doğrusu samsung) alırım da demiyorum. Hem iphone x ile apple biraz adam oldu gibi en azından 2015'te benim telefonumda olan özellikleri koyabildiler(amoled ekran, hızlı şarj vs), hem de samsung amiral gemisi telefonların çıkış fiyatları da iphone'dan aşağı kalmıyor. Buna karşın biraz beklendiğinde samsung telefonlar daha uygun fiyatla da alınabiliyor. O yüzden net bir tercih yaparım demek zor. Ama şuan net olanı mevcut telefonum herşeyime yetiyor ve değiştirmek istemiyorum. 

Ulan yeni iphone'ların başlığına bunu yazmıştım, 10 gün sonra eşim doğum günü hediyesi olarak galaxy s9+ aldı iyi mi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, ZvAnA said:

Ulan yeni iphone'ların başlığına bunu yazmıştım, 10 gün sonra eşim doğum günü hediyesi olarak galaxy s9+ aldı iyi mi...

Yani doğum günüm 23 Eylüldü not alın bu yılı kaçırdınız diyosun hocam... Mesaj alınmıştır..

Mutlu yıllar, kulağınızda paralansın.. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Narcissus said:

Yani doğum günüm 23 Eylüldü not alın bu yılı kaçırdınız diyosun hocam... Mesaj alınmıştır..

Mutlu yıllar, kulağınızda paralansın.. :D 

ahahah yok len, 23'ü allready'nin doğum günü, benimki bir gün sonrası. Eşim dayanamayıp bir gün önce verdi hediyeyi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mi a1 kullanıyorum ve ana ekranda bulunan Google arama çubuğunu kaldırmak istiyorum ama uygulamalar ayarlarından Google'ı devre dışı bırakmadan ekrandan kalkmıyor.Google'ı kaldırmak sistemin çalışmasını etkilermi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, gardrop fuat said:

Mi a1 kullanıyorum ve ana ekranda bulunan Google arama çubuğunu kaldırmak istiyorum ama uygulamalar ayarlarından Google'ı devre dışı bırakmadan ekrandan kalkmıyor.Google'ı kaldırmak sistemin çalışmasını etkilermi ?

Arama kutucuğunu orjinal temada kaldırmazsın ancak farklı bir tema ile mümkün. Google'ı kaldırabilirsin sadece logo ve arama, günlük haber bilgileri akışı  devre dışı kalır.

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android telefon üreticilerine 2 yıl ana sistem güncellemesi verme zorunluluğu getirilmişti, şimdilerde de Google yazılım üreticilerini android 8 temelinde yapmaları için zorluyormuş gelde sövme etme, elinde 5.0/60/7.0 'lı cihazı olup paşa paşa kullanan insanları mağdur etmeye mi çalışıyorlar anlamıyorum, bazen düz bir telefon yapsalarda alsam kullansam diyorum. zırt pırt güncelleme gelsin programlara kobay anlaşması yaparak erişebil, zaten bir çok kapanmamış ayıplı dosyaları varken yenilerini açmaya bu kadar hevesli firmalardan bezdim usandım.

Whatsapp Telegram Bip Kamera Konum birde esas işi olan Telefon iletişimi, unutmadan birde Mesaj resmi kontrol ve onaylama fonksiyonunu yapmak elimizi kolumuzu bağlıyor. bir üretici çıksada bu telefonun linux'unu yapsa ne güzel olurdu cennete gider yeminle:mrgreen:

Şu sıralar favorim nokia 3 ve nokia 5 , şirkete yaklaşık 25 tane aldırdım gayet iyi durumdalar. Xiaomi'lerde genel olarak iyiler fakat modelleri virüs gibi çoğaltarak ilerliyorlar sempatim azalıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ikinci telefon olarak kullanmak uzere; 3200TL'ye Amazon'dan Xiaomi Mi 8 alinir mi yoksa 2300TL'ye Huawei Mate 20 Lite almak daha mi mantikli?..

Kamera performansi ve ekran kalitesi onemli... Kimisi AMOLED ekranlarda yanma oluyor vs diyor ki Xiaomi Mi 8'de Super AMOLED ekran var, Mate 20 Lite IPS ekran... Mi 8'in ekrani 402 ppi iken Mate 20 Lite'in ekrani 409ppi... Mi 8'in kamerasi bariz daha iyi ornek resimlere baktigim kadariyla... 

Teknik ozellik olarak Mi 8 her yonden ustun sanirim... 

Sirf ucuz diye kiytirik birsey de almak istemiyorum o yuzden 3000TL civari verip Mi 8 almak daha mantikli geliyor ama yine de sorayim istedim...  Mate 20 Lite pisman eder mi, 900TL farka bakmayip Mi 8 alip gecmek daha mi iyidir?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya amoled ekranlar bildiğiniz gibi oled zaten. Oledlerdeki yanma riski amoledlerde de aynen var. Hatta ben teknosa'larda falan galaxy s8'den beri note 8, s9 vs teşhir telefonlarını incelemek için elime aldığımda bir sürü yanık görüyordum. O yüzden kendim alacak olsam bunları alır mıyım diye tereddüt ediyordum. Ancak bir yandan da 4. senesine girdi girecek bir s6 kullandım. O da amoled ve en ufak bir burnin olayı olmadı. Sanırım amoled telefonlarda çok fazla oyun oynayan kullanıcılarda bu durum oluyor. Çünkü ben neredeyse sıfır oyun oynuyorum telefon ile. Yüksek parlaklıkta bir de iyice ısınan ekranda gerçekleşiyor olabilir. Ben almadım ama eşim hediye olarak s9+ alınca s6'yı bıraktım. S9+'da da benim kullanımımla ekranda kalan hiç bir iz vs görmedim şu ana kadar.

ZvAnA tarafından düzenlendi
JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, JardeL said:

Ikinci telefon olarak kullanmak uzere; 3200TL'ye Amazon'dan Xiaomi Mi 8 alinir mi yoksa 2300TL'ye Huawei Mate 20 Lite almak daha mi mantikli?..

Kamera performansi ve ekran kalitesi onemli... Kimisi AMOLED ekranlarda yanma oluyor vs diyor ki Xiaomi Mi 8'de Super AMOLED ekran var, Mate 20 Lite IPS ekran... Mi 8'in ekrani 402 ppi iken Mate 20 Lite'in ekrani 409ppi... Mi 8'in kamerasi bariz daha iyi ornek resimlere baktigim kadariyla... 

Teknik ozellik olarak Mi 8 her yonden ustun sanirim... 

Sirf ucuz diye kiytirik birsey de almak istemiyorum o yuzden 3000TL civari verip Mi 8 almak daha mantikli geliyor ama yine de sorayim istedim...  Mate 20 Lite pisman eder mi, 900TL farka bakmayip Mi 8 alip gecmek daha mi iyidir?.. 

600-700 tl ek vergisi var yanlız IMEI için onuda hesaba katın. Ekran ufak oled açısından sıkıntı çokta yok. Çin telefonlarını yurt dışından almanın bence bir artısı yok. iPhone gibiler için tercih edilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, RFID said:

600-700 tl ek vergisi var yanlız IMEI için onuda hesaba katın. Ekran ufak oled açısından sıkıntı çokta yok. Çin telefonlarını yurt dışından almanın bence bir artısı yok. iPhone gibiler için tercih edilebilir.

Hocam Amazon TR'den bahsediyorum... :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@JardeL Huawei mate 20 lite sahibinden'de 1599TL 'ye kadar bulunabiliyor, üstelik TR'deki gibi 4gb/64gb modeli değil 6gb/64gb'lık modeli, ayrıca haberini duyduğumdan beri merak ettiğim nokia X7  şuan için 2000TL'ye sahibinden'de bulunabiliyor.

Mate 20 lite  gayet iyi bir yerde,  oyun performansı istenirse Honor play var aynı paraya bulunabiliyor.  X7 ise son nokia'lardan ötürü benden geçer not aldığı için (x3-x5-x6 modelleri müşterilerime alıyorum) x7'ye gözü kapalı gidecek durumdayım. Elimdeki note5'i  güncellemenin vatki geldi sanki.   Karşılaştırma = https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9342&idPhone2=9284&idPhone3=9230

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet en sonunda android 10 ile ios daki uygulamaların açılma efektinindeki smoothluğu getirebilmişler.

tabi bu olay samsung un ui arayüzününde olabilir tam emin değilim. 

her yeni android sürümünde bu sefer ios pürüzsüzlüğü yakalanmış diyorum. ama artık 10 dan da smooth çalışanı olmaz sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/16/2019 at 7:48 PM, allreadydead said:

bu link altında imzada 

“Never underestimate the power of stupid people in large groups"

Olayın kısa özeti gibi

çok doğru tespit... :) bir sürü şey yazardım ama özeti bu gerçekten.

aptal herifler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu google'la papaz olma meselesi hiç tartışılmıyor artık. Ne biçim memleket olduk ya, 400.000 kart çalınır, doğru dürüst bir açıklama yapılmaz. Bu tartışılmadan hemen üstüne google'la kriz çıkar. Bir yandan saçmasapan gündem. Herhangi bir medeni ülkede senede bir kere bile olmayacak saçmalıklara her hafta 1-2 tanesi ekleniyor ve sorsan ileri demokrasi ve lider ülkeyiz. Ha bi de egonomi de çoh eyi : )

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evdeki Note5'in 6 ay içinde ikinci kez ekranı kırıldı artık eşek kadar para verip tamir ettirmektense yenisini almak istiyorum.  Samsung Galaxy Watch ile uyumlu, Note benzeri büyük ekranlı ve mümkün olan en kaliteli kameraya sahip telefonu arıyorum.  Ne alternatiflerim var acaba biri yönlendirse çok sevinirim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok