Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

Standart ACX 3.0 soğutucu modelde coil whine sıkıntısıyla karşılaşanlar olmuş.

SC Nomal modelinde böyle bir şikayet görmedim yorumlarda, 30$ farka daha kaliteli kapasitörler kullanmış olabilirler belki, gerçi evga'nın resmi sayfasında buna dair herangi bir ibare görmedim ama biraz daha irdeleyeceğim bu konuyu.

Muhtemelen normal ACX ya da SC hangisi önce stoğa girerde alır geçerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akıllarınca 480in satışlarını kesmek için hazırlanmış çakal-çukal grafikler, şu nvidia benim gibi birisinde bile antipati oluşturmaya başladı iyice.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Skalalara hastayım. 1.1 ile 1 arasında %50 fark var hohaha :D

bence slogan şu olmalı. Graph scale done wrong!!!

Abi yıl oldu 2016. Hala buna takılan kaldı mı yahu? :P En azından adamlar yalan söylemiyor. 480'den %15 hızlı olacak demişler. Gayet makul. Bakınız biraz geçmişe gidiyorum, 980ti'ı %30 geçen bir Fury X gösterilmişti bize. :lol:

Benim esas dikkatimi çeken vr konusunda çok mütevazi bir grafik çizilmiş olması. Pascal'lardaki yeni teknoloji sayesinde normal oyun performansından %40-45 kadar yüksek vr performansı alındığını iddia ediyordu Nvidia. Burda ise 480'e göre %25 daha yüksek vr performansı denmiş. İyi görünmedi bana. Acaba 480'de de mi benzer bir vr teknolojisi var diye düşünüyorum, ama hiç öyle bir şeyin bahsi geçmedi. O zaman 1060'ta bu vr teknolojisi mi yok diye düşünüyorum. E bu kart da pascal gpulu. Yani aynı özellikler onda da olmalı. O zaman son ihtimal olarak şuna geliyoruz: Nvidia'nın vr teknolojisi pek bir getiri sunmuyor. Ya da her oyunda/uygulamada çalışmıyor. :icon_think:

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust Başından beri bütün modelleri detaylı takip ettiğimden fikir verebilirim. FTW PCB'si ile SC ve ACX 3.0'ın PCB'si farklı. FTW'de 2 tane 8pin güç girişi var OC için güç problemi olmasın diye. 2 adet bios var. PCB dışında soğutma bloğu da farklı. Ayrıca 10+2 Power Phase var. SC ve diğerinde 5+1. 

Bunun sonucu olarak da maximum güç tüketimi 185'ten 215'e çıkmış durumda.

SC ve ACX 3.0'ın farkı yok. SC az daha overclocklu o kadar. Lakin şu konuda EVGA biraz titiz olduğundan üst kademeler tercih edilebilir. EVGA testleri titizlikle yapıyor ve o OC'lu değerleri üzerindeki soğutmayala sürekli olarak Boost değeri olarak yakalayamıyorsa kartı o şekilde piyasa sürmüyor.

Buradan da düz ACX 3.0'ın pek OC potansiyeli olmayacağını söyleyebiliriz.

Tercih sizin. Lakin benim 31 Mayıs'ta amazon.dan pre-order'a koyduğum EVGA FTW'den hala haber gelmediğini de söylemem lazım. 

İmkanınız varsa Newegg'e ara ara stok düşüyor.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Bloody

Kapsamlı cevap için teşekkür ederim, her kartın kendine göre bir alınabilirliği var demek bunu anlamış oldum.

Artık hazır niyetine girmişken hangisini stokta önce yakalarsam onu alırım diye düşünmeye başladım, 

Newegg'den ara ara imkan oluyor, kardeşim 2 gün önce Amerika'daydı ama stok yoktu malum, Temmuz ayında ona hiç Amerika uçuşu yazmamışlar. Gerçi başka arkadaşlar, tanıdık kaptanlar da sürekli gidip geliyor fakat çok acil ihtiyaç olmadığı için kimseye koca kutusuyla kartı taşıtmak istemem. Kutuyu atın getirin desem o da hem taşırken bir risk, hem satarken sıkıntı olacak, o yüzden yine en ulaşılabilir yol benim için amazon'dan stok beklemek olacak.

Ben burdan paylaşırım zaten stok yakalarsam, siz de gördüğünüz an yazarsanız sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pci Express'ten fazla güç çekme işi can sıkıcı. Anakart bozmaya,sistem patlatmaya kadar gider o iş. Nasıl öyle bir halde kartı piyasaya sürerler inanılmaz. Bence şu zamanında çıkan B1 revizyon anakartlar gibi yeni revizyon çıkarmak zorunda bile kalabilirler.

Kapasiteden,performanstan,güç tüketiminden ziyade bu olaydan patladı şimdilik 480.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD açıklama yapmiş konuyla ilgili. Sürücü ile düzeltilebilecek bir sorunmuş.

Referans kartlar disindaki ozel sogutmali, PCB'li kartlarda da 8 pin veya 2x6 pin guc girisleriyle de cozulmesi mumkunmus bu sorunun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PCI express den fazla güç çekmek sıkıntı deniyor ancak ek güç girişi olmayan bir çok kart uzun zamandır PCI expressten fazladan fazlada çekiyor nvidia olsun AMD olsun. Kimse kalkıp da ses çıkartmıyordu şimdi neden bu kadar yaygara var anlamak güç bence take it as a grain of salt. Nvidia dan AMD ye karşı bir hareket olarak görüyorum bunu ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PCI express den fazla güç çekmek sıkıntı deniyor ancak ek güç girişi olmayan bir çok kart uzun zamandır PCI expressten fazladan fazlada çekiyor nvidia olsun AMD olsun. Kimse kalkıp da ses çıkartmıyordu şimdi neden bu kadar yaygara var anlamak güç bence take it as a grain of salt. Nvidia dan AMD ye karşı bir hareket olarak görüyorum bunu ben.

Bu olaya değinen yorumlara denk geldim ben de, bugüne kadar gündeme gelmediği için bilmediğimiz bir konuydu, GTX 750Ti mesela baya kötüymüş bu duruma örnek olarak, doğru ise hiç gündeme gelmedi mesela bu, yine GTX 980Ti için buna benzer bir yoruma denk geldim, bunlar hangi verilere dayanıyor bilmiyorum, o yüzden doğruluğunu da bilemiyorum ama var böyle şeyler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC perspective'de durumu güzel açıklamışlar aslında. Bu arada forumlarda dönen 480 yüzünden anakartım yandı şeklinde haberlerin Nvidia tarafından yaptırıldığı dedikoduları da mevcut. 480 çok verimli bir işlemci olmasa da güzel bir hamle oldu AMD açısından, bir süre dengeler fiyatları :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi kartlar onlar? Benim bildiğim şuan bir 950 var 75w sınırına yakın. O da verimliliği artırılmış olan gm206 gpuları sayesinde ek girişinden kurtuldu. Ancak gpu hızı da biraz düştü. Performansı geriledi. Sonucunda da güç tüketimi 70-75w seviyesinde kaldı.

480'deki durum, kartın genel olarak 160-165w civarı güç tüketilmesi. Oradaki fazladan 10-15w'ı anakarttan çekiyor olması. Yani kart devamlı olarak anakarttan 75w üzeri güç çekebiliyor. Anlık olarak zaten bütün kartlar anormal şekilde yüksek değerlere ulaşabiliyor. Sorun sürekli olarak çekilen gücün 75w üzerinde kalabiliyor olması. Büyük ihtimalle pci-e speclerinde ne kadar süre 75w üzeri güç sağlayabileceği bellidir, sorun da buradan kaynaklanıyordur. Anakart bozulması lafları bana pek de gerçek şeyler gibi gelmiyor. Pci-e 1.0 anakartlarda belki sorun çıkabilir ancak pci-e 2.0 ve 3.0 anakartlarda pci-e portundan daha yüksek güç daha uzun süre sağlanabiliyor diye biliyorum. Belki de Amd buna güvenerek böyle bir işe girişti. Ama bu da saçma. Abi koysana karta bir tane 8 pin güç girişi. Niye böyle garip işler yaparsın ki? :baba:

Sanırım anakarttan fazla güç çekme yahut anakartı bozma laflarına eleştiriler gelse de eleştirilemeyecek bir nokta var, o da kartın ortalamada 160-165w civarı güç tüketiyor olması. E fazla güç çekme durumu varsa, bunun bir yerden karşılandığı da açık. Yani olmamış işte. Amd'nin oturup 2. bir revizyon hazırlaması lazım bence. Bu nedir arkadaş. :1pof:

@@T800

750ti'ın güç tüketimi ortalamada 55-60w diye biliyorum. Aksi durumlar var mı? Tabi Furmark gibi ya da anlık olarak görülen tepe değerlerden bahsetmiyorum. Şuan 75w'a en yakın güç girişi olmayan 950'yi biliyorum ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@mamad

o güç olayını driver ile çözeceklermiş. zaten custom modeller 8pin ile geliyor.

arkadaş o kadar link/yazı paylaşıyorum bu konu hakkında panoda. okumuyor mu kimse? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok