Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

250$'dan nereye geliyor allah aşkına? :cici:

Yani şu cici'yi bile bana yaptırdınız ya ne diyeyim size. :D

350€ olur o diyorlar ama bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

250$'dan nereye geliyor allah aşkına? :cici:

Yani şu cici'yi bile bana yaptırdınız ya ne diyeyim size. :D

350€ olur o diyorlar ama bakalım.

Ne alaka yahu? O görüntü direk Nvidia'nın sunumundan. Kartın resmi fiyatı 250 dolar yani. Onun bunun dediği değil. Founders saçmalığına da 300 dolar denmiş. Sırf o yüzden gereksiz pahalı olacağı belli. Ama 480 varken çok da yüksek olmaz fiyatı. Sonuçta orta sınıf burası. Herkes işine geleni alır. 4 gblık 480 200 dolarken, onu da biosla 8 gb yapılabildiği söylenirken pek fazla kişinin gidip de 1060'a 300 dolar vereceğini sanmam.

Tamam Türkiye fiyatı yüksek olacak, o belli ama 350 euro nedir? Ön siparişte öyle ilanlar çıkabilir (1300-1400 lira vs) ama kart çıktığında 1200 lira altında olur. Fiyatlar oturunca da 1000 lira seviyesine doğru geriler. 240 dolara çıkan 480'in fiyatları ortada. Hadi Nvidia kartlara uygulanan zammı ekleyelim, 250 dolarlık kart daha nereye gidecek?

1060 modelleri de bir bir görünmeye başladı.

01-MSI-GTX-1060-Gaming-X-Box.jpg

Amd uzun süre hazırlandı etti ama Nvidia yine nefes aldırmayacak. İlk haberlerde 3 gb belleğe sahip gp106-300 kodlu gpuyu kullanan bir 1060 modelinden bahsediliyordu. Şimdi o kartın büyük ihtimalle 1050ti olacağından söz ediliyor. Yani 470'in rakibi de pek uzakta değil gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kart duyuruldu, ama incelemeler 19 temmuzda. :1pof: Nvidia da Amd'ye benzedi. Charlie'nin yazdıkları doğru galiba. Nvidia'nın 480'in durumuna göre kart hazırladığı, sitelere önce gp104 gpulu kart gönderdiği, 480 tırt çıkınca gp106 gpulu kart gönderdiğini yazmış. Bu kadar bekleteceklerse charlie'nin iddiaları doğru olabilir. Tabi bu durumda gp104 gpulu bir ara model (1060ti) beklentisi de artar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam dediğiniz gibi 1000 TL olursa 1060 müthiş birşey olur, düşünsenize halen stokta 1500 TL civarına satılan kartın performansını veren yeni nesil bir kart, dediğiniz gibi 3 GB versiyonu 1000 TL civarı olursa, 6 GB versiyonu da en fazla 1150-1200 TL civarına olur. Neredeyse her oyunu çalıştırabilecek bir kartı bu fiyatlara alıyor olmak çok çok iyi birşey olur. Birkaç gün içerisinde görürüz fiyatları.

Edit : Belirtilen fiyat 6GB fiyatıymış, bu durumda gerçekten çok iyi olur. AMD 980 gibi kartların 1,5 kat fiyata satılmasını engelledi sonuçta, tebrik etmek lazım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9'unda Amazon stoğunda Ftw olacak bilgisi geldi.

Hocam bu bilginin kaynağı nedir diye sorabilir miyim ? Amazon kendi sitesinde paylaşmıyor bu tip bilgileri malum.

Benim SC kargoya veriliyor şuan, acaba bir de FTW mi sipariş versem, SC'yi nası olsa 200-300 lira üstüne rahat satarım burda.

Ben burdan takip ediyorum stokları: 

https://www.nowinstock.net/computers/videocards/nvidia/gtx1080/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim sipariş ile ilgili livechatle dertleşirken orda ki vatandaş söyledi. Pre-orderlar çok olduğu için büyük ihtimal sipariş açılmaz ama yine de bakmak lazım.

Bende de her türlü uyarı mevcut (amazon,evga,zoolert,Nowinstock vs)

Genelde geç uyarıyorlar. Ben bakana kadar süre geçmiş oluyor. Aralarından sadece zoolert işe yaradı şu ana kadar.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.techradar.com/news/computing-components/graphics-cards/nvidia-s-gtx-1080-stomping-titan-to-be-revealed-next-month-1324539

Pascal Titan HBM2. Wireless Vive. 4K 120hz ekran. Positional tracking'li mobil VR. Bunlari bekleyen kazanir. Para muhim degil diyen piyasaya cikacagi gunu bekler. Para sinirli diyen 6 ay sonra baska isimle aynisinin makul fiyatla piyasaya cikacagi gunu bekler. Para ciddi sorun diyen 1 yil bekler. Zaten 1 yil sonra icerik de bol olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çok beklersiniz epi.

1080 yok satıyor, niye bozsun ki bunun satış grafiğini.

de ki duyurdu, de ki dediği vakitte bolca piyasaya sürebildi yeni titanı.

fiyatı olcak 1200-1300 dolar, kime ne kadar satacak?

6 ay sonra makul fiyatla ne çıkacak? 1080ti mi? hangi makul fiyatla çıkacak acaba $999 dolar etiketiyle mi ?

bence o bekleme işini sadece ve sadece 980ti'si olan adam yapar, geri kalan bütün kartlar için, ihtiyaç hissediliyorsa gtx1080 somut bir ugrade olur.

aynı şekilde r9 290 ve gtx 970'ciler için gtx 1070 bariz bir upgrade'dir, ihtiyacı olan, bütçe ayıran alır.

ama hala 1080p 60z monitör ile oyun oynuyorsanız biran önce 1440p 144hz bir monitör edinmeye bakın, asıl büyük uprage o olur bana sorarsanız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1440p 144 Hz hiç çekici gelmiyor 4k 120hz oled monitör haberini okuduktan sonra. Fiyatı erişilebilir hale gelince kafamda almak istediğim monitör,ki o zamana ekran kartları da 4k da 120hz açmaya başlar tahminen. Ha oled i sorunsuz şekilde çıktıktan sonra 1080p 120 Hz olsa da alırım yeterki yeni nesil sorunsuz oled olsun , düşük ışıkta siyah nesneler arkalarında iz bırakma sorunu yapmasın flicker free olsun vs. NVidia tahminen 4k 120 fps verecek kartları bir sonraki nesile çıkarır o da işin başka boyutu :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumdaki kullanıcılar donanım bilgisi  açısından tecrübeli aslında. Bu gelecekte çıkacak modelleri beklemenin sonu olmadığını biliyor olmaları gerek. Onları beklerseniz hep yeni çıkmak üzere olan birşeyler var.

Oled i zaten unutun . Monitorlere ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi yok.

Nvidia 1060 ile güzel iş yapmış. AMD 480 'nin 4gb lık versiyonunu boşuna kaldırmadı , 6gb lık 1060 karşısında fiyatı olarak şansı yoktu .  1060 'ın OC potansiyelini de görmek lazım. 480 kötü, bunun OC li modelleri iyiyse, AMD mecbur fiyat düşürecek.  $250 çok rekabetçi fiyat. 

1070 ile 1080 'in sağlam OC li modelleri çıksın, donanımda yaygın bir sorun var mı bir görülsün , ondan sonra ben de 1070 ve 1080'den birini alırım. Arada monitoru de 1440p 120hz e geçerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biliyorum da işte insan beklemeye alışınca kurtulması zor oluyor:) şaka bir yana bende gerçekten 250 dolara 1060 çıkarsa almayı düşünüyorum. 1070 de de 379 dolar dendi 500 euro ya satılıyor avrupada . Bu da 249 dolar diyip 350 euro çıkarsa mecbur 250 euro olana kadar bekleyeceğiz. Fiyatının fazlasını vermeme gönlüm müsade etmez. 1070 de 379 euro olsun onu da düşünebilirim. Monitör de almışken gsyncli almak lazım hazır NVidia ya geçiyorken.

Bir de benim merak ettiğim bir olay var .4k monitör de 4k oynamak mı daha güzel gelir oyun görüntüsü açısından. Yoksa 1080p monitör de 4k downsampling yaparak oynamak mı ?

En son gtx670 im varken denemiştim gta4 de 4k dan downsampling yapınca görüntü kaymak gibi olmuştu oyunda aa sorunu yok olmuştu baya hoşuma gitmişti. O zamandan beri aklımda bu downsampling olayı. Kim bilir 4k monitör alsam bu sefer de 8k dan downsampling yapmaya çalışırım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ulwi

Hocam senin o bahsettiğin monitörün fiyatı 5000 dolar, 4K gaming önümüzdeki 1-2 sene için utopik iştir, harcore gamer adamın işi olmaz 4K ile kısa ve orta vadede. 5000 dolar fiyatın kaç senede ne kadar ulaşılabilir olmasını bekleyeceksin sorabilir miyim ? OLED daha televizyonlara tam manada gelemedi, samsung hala LCD'ye yatırım yapıyor, yeni panel çıkarıyor. oyun oynanacak ve aynı zamanda satın alınabilir oled görmemiz seneler alacak.

Şuan bu işin ideali 27" 1440p 144hz (g sync / freesync)'dir. bundan öte köy arayan nafile işlerle uğraşmış olur. 

Hayatınızı ertelemeyin boşuna, zaten bu devirde yeni yeni hastalıklar, her daim terör riski vs. derken şansa yaşar hale geldik, o çıkacak bu çıkacak diye bekleyip hala 22-24" 1080p 60hz monitör kullanan varsa gözlerine zulmediyordur, ayıptır günahtır. bütçe çok kısıtlıysa bile 200 dolar altına 144hz 24" monitörler var.

Bunu artık binlerce kez dedim ama bir kez daha söyleyeceğim: süper monitörüm var sanıyordum hep, asus vg278he aldığımda dünyam değişti, commodore 64'den beri 25 senedir oyun oynuyorum, hayatımdaki en müthiş upgrade 1. 144hz monitör,  2. ssd  olmuştur.

2. mesajında da downsampling falan demişsin şuan itibariyle bu kadar yazıyı boşa yazdım diye düşünmeye başladım çünkü gerçekten fuzuli işler peşindesin. 

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800 hocam o blok sadece newegg stoğuna düşüyor ABD'de. Oranın da gönderisi yok. Amazon.de veya Amazon.co.uk'de var mı bilmiyorum.

@@ulwi downsampling gerçek çözünürlüğün yerini tutmaz. Downsampling sadece çok eski,rezalet ötesi görüntülü oyunları veya oyunu full detay açmanıza rağmen halen harcayacak Gpu enerjiniz varsa bir kıymete biniyor.

Mesela Dishonored oyununu elbetteki 4k downsampling ile oynayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman

3 gb bellekli bir model yok. Varsa da şuana kadar kendisine dair hiçbir bilgi gelmedi. Zaten bu seviye güncel bir kart için 3 gb bellek pek hoş durmaz. Daha aşağıdaki 970 için bile 3,5 gb bellek sanki yetmemiş de kartı felç etmiş gibi davranıldı. Duyurulan kart 6 gb. Fiyatı 250 dolar. Benim tahminim, Türkiye'de ön sipariş fiyatı 1500 lira gibi uçuk fiyatlar olsa da satışa çıktığında 1200 lira altında olacaktır. Daha sonra fiyatlar biraz oturduğunda da (ağustosta falan) 1000 liranın biraz üzerinde fiyatlara alınabilecektir. Ha ama talep çok olur da üreticiler fiyatları ateşlerse 1200-1300 arasında olur ki o zaman 4 gblık 480'e yönelmek mantıklı olur.

@@epi

Amd'den rekabet adına güzel ürünler gelmediği sürece fiyatların çok düşeceğini ben de sanmıyorum. Ortalıkta 1080 yok. Geldiğinde de çok pahalı. Bu böyle sürmeyecek ama normale döndüğünde de fiyatlar 600-650 dolar arası olacak. 1080 o fiyatlardayken Titan P gelirse, temiz 1500 dolar olur. Çünkü işin içine hbm falan girecek. Cezbedecek yani. Daha sonrasında gp102'yle 1080ti gelebilir ama onun da fiyatı 1000 doları bulabilir. Vega'nın 2017'de geleceği belli olmaya başladı. Nvidia 2017'yi de full gpular ve saat hızı artışlarıyla geçirip fiyatı bir miktar düşürür. Ardından 2018'de Volta'yı geforce'a getirir. Ama bunlar olurken fiyatların düşebileceği bir nokta görmüyorum. Çünkü karşıda rakip yok. Amd'nin 6 ay (tam olarak 6 ay) gazladığı Polaris, 1 haftada söndü gitti. 1060 da iyi çıkarsa hepten yalan olur. Arada bir Pro Duo tanıttılar, kartın adını kendileri bile anmıyor. Geçen yıldan kalan kartlar zaten yalan oldu. Hepsi 1 yaşını doldurmadan unutuldu. Polaris'i gördükten sonra Vega'dan da beklenti azaldı haklı olarak. Zaten iyi bir şey olmazsa bir daha Nvidia'ya yaklaşamayacakları da ortada. Rekabet olmadan da fiyatlar premium havasında olacaktır. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust, sadece merakımdan sordum downsampling olayını.

Monitör olarak ASUS ROG Swift PG279Q modeli aklımdaki model. Böyle bir monitöre de gtx 1070 den aşağı ekran kartı almamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1060 beni epey bir heyecanlandırdı. 1070 ile arasındaki fiyat farkının ne olacağını görüp, GTX 960 üzerine bir terfi yapabilirim. Ama acelem yok, sonbahara kadar bekleyip şöyle güzel bir custom kart alırım büyük ihtimallle. Benim için gözlerimden dolayı 27"/1440p/144hz şimdilik uzak bir olasılık. 24" üstünde ciddi odak sorunu yaşıyorum. Belki, sonra 24"/1080p/144hz düşünebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

250 USD fiyat beklemeyin bence 300 USD olarak FE fiyatı açıklandı ise. Hele aynı Pascal GPU stok durumu bunda da olursa kartın fiyatı alır yürür.

@@Bloody sağol,Amazon'da görülmediğini ben de tespit etmiştim ama belki girerse, görülürse falan diye düşünmüştüm.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1060, 980 civari performans sunacakmis enerji verimide iyi olursa tam sli karti olur benim icin. Amd rx480 niyetim vardi aslinda. 19 temmuz da gorecegiz bakalim balonmu gercekmi.

Tolga abi sende bir ara 4690k li bir 980sli sistem vardi. Acaba 4.3gz 3570k ile yapilirmi bu sli yoksa 6700k yami gecsem yavas yavas ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SLI yok kesin olarak, nereden çıktı denilirse Nvidia ürün tanıtım sayfasında SLI Ready-No diye yazıyor açık açık.

http://www.geforce.com/hardware/10series/geforce-gtx-1060

Artı olarak 3 GB versiyonu falan da yok.

Bu tarz kurulum yapmak istiyorsan ya GTX 970 veya GTX 980 kullanacaksın sıfır uygun olur veya ikinci el, her neyse artık ya da direkt AMD RX 480 ile yapacaksın bu işi ama AMD crossfire ben tavsiye etmem.

Veya GTX 1070 veya GTX 1080 tek kart bakılacak.

Artı olarak i5 yetmiyor bu düzeyde performans SLI için, i7'nin farkı oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok