Mouse önerisi
1 1

Bu konuda 36 mesaj var

Masa üstünde yıllardır Microsoft’un ele rahat oturan, modelini bilmediğim kablolu optik mouse’unu sıkıntı yaşamadan kullanıyordum. Sağ tuşu bozulunca Teknoseyir’deki Logitech MX Master videosunun gazıyla adam gibi bir şey alayım dedim.

Oyun oynuyorum, ancak FPS ve RTS ilgi alanım dışında. Gamepad kullanmadığım oyunlar genelde eski tarz izometrik frp (Icewind Dale EE vs), biraz da aksiyon frp (Torchlight gibi)  tarzında. Mouse için en aksiyon dolu oyunum Mass Effect serisiydi. Elimdeki mousela da rahatça oynanıyordu. Onun dışında biraz Excel ve internet kullanımım var. İş yoğunluğu ve çocuktan dolayı haftada en fazla 5-6 saat bilgisayar yüzü görüyorum, onu da ekleyeyim.

Bimeks’te Logitech M705 vardı 100 TL’ye, çok negatif yorum vardı internette. Daha iyisi olsun diye bütçemi zorlama pahasına Logitech MX Performance’a baktım. Ondan da klasikleşmiş Logitech tıklama ve bir süre sonra zemin seçme dertlerini görünce vazgeçtim. Logitech’in bin çeşit modeli var, ancak dertsiz tasasız bir modeli yok gibi.

Kullanım şeklimi anlattım. Bir optik mouse daha alıp geçsem mi yoksa önerebileceğiniz, avuç içinde kaybolmayan, ele oturan (M705 boyutları uygundu), bir süre sonra mouse pad isterim demeyecek mouse var mı? Kablolu olması çok dert olmaz masaüstü olduğu için, zaten etraf kablo dolu. Fiyat olarak da 100 TL civarı uygun. Bu kaçmaz diyeceğiniz bir ürüne de maksimum 150 TL olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de faydalanmak isterim bu konudaki önerilerden. 3 sene önce garantiden değişen Logitech M705' im yine bozuldu, 2 kere sol tuşun switchini açıp düzelttim ve kullanmaya devam ettim ama en son tekerlek sorun çıkarmaya başladı, tekerleğin kliki kullanılamaz duruma geldi basmaya çalışırken sayfayı kaydırdığı için, MX Master Amazon' da 100$ civarında ama bir fare için yüksek geliyor bana fiyatı, bir de onda da swicth problemi çıkarsa iyice canımı sıkar. G700s' in boyutları güzel ama switch problemi olur mu acaba onda da? G602 almak daha mı mantıklı olur? Pil ömrü çok da önemli değil, şarj aleti ve şarjlı pil var nasıl olsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitech g602 şu anda Amazon' da 40$' a düşmüş, kargosuyla beraber 48$, 130 küsür TL' ye geliyor, Türkiye' de en ucuz 210TL' ye bulabildim, ben galiba bundan sipariş vericem. Garantisi 1 sene olacak ve taksit olmayacak ama fiyat farkına değer herhalde.

http://www.amazon.com/Logitech-Wireless-Gaming-Mouse-Battery/dp/B00E4MQODC/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aman logitech mouse dan uzak dur.. g9x kullandim yillarca daha sonra bunu aldim:

http://www.vatanbilgisayar.com/a4tech-bloody-v7ma-metal-ayak-gaming-mouse--core3-aktif-yazilimi-hediyeli!.html

Fiyati dusuk ve cok kaliteli bir alet, cok cok rahat, ben aldim bende deneyen 3 arkadasim daha denedikleri gun gidip kendilerine aldilar.  :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kablosuz olmasını istediğim için G602 sipariş ettim Amazon' dan. Artık bu modelde de tuş problemi olursa herhalde aldığım son Logitech fare olur :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu tercihen kablolu, simetrik (ambidexterious, solağım) ve üzerinde bolca tuş olan bir mouse tavsiyesi olarak devam ettirelim ozaman :)

Elimdeki G300 beni terk etmek üzere; hem sağ hem sol tuşu çift basıyor. Hatta sol tuşu 5-6 kere basıyor. Kullanamaz duruma geldim. Yenisini gene aynısından almak istemiyorum çünkü sendromları çok erken başlıyor. Var mı önerisi olan ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çağrı sen Naga lefty almamış mıydın?

Aldım. Onla da alakalı sıkıntılarım var. Fare'yi ters elle kullanıyor bunlar diye, Sol tuşu yani ana tuşu sağ tuşa koymuşlar. Yani ters yerleşim var. Bunu Firmware bazında yapmışlar ve değişmiyor. Windows'un fare ayarından değiştiriyorum ama güncel hiçbir oyun o ayarı görmüyor, firmware'e bakıyor. Oyun faresi ile oyun oynayamıyorum.

Şimdi alacağımsa, iş için olacak. Hoş G300 kullandığım gibi oyun amaçlı birşey alıp kullanabilirim. önemli olan çok tuşu olması. G300'ün üzerinde 4 tuşu kopyala-yapıştır-kes-hepsini seç yapmıştım mesela. İş ortamında çok yararlı oluyor. Bu özellikleri kaybetmek istemiyorum ama G300'ün switch'ler kalitesiz, bozuluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aman logitech mouse dan uzak dur.. g9x kullandim yillarca daha sonra bunu aldim:

http://www.vatanbilgisayar.com/a4tech-bloody-v7ma-metal-ayak-gaming-mouse--core3-aktif-yazilimi-hediyeli!.html

Fiyati dusuk ve cok kaliteli bir alet, cok cok rahat, ben aldim bende deneyen 3 arkadasim daha denedikleri gun gidip kendilerine aldilar.  :8

Bu Mouse aklıma yattı epey. Bir iki gün içinde Vatan'a uğrayıp, bir de elde duruşuna bakıp almayı düşünüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Mouse aklıma yattı epey. Bir iki gün içinde Vatan'a uğrayıp, bir de elde duruşuna bakıp almayı düşünüyorum. 

Eline aldigin an satin alacaksin zaten.  :)  Sag taraftaki cikinti hele muhtesem bir konfor sagliyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aldım. Onla da alakalı sıkıntılarım var. Fare'yi ters elle kullanıyor bunlar diye, Sol tuşu yani ana tuşu sağ tuşa koymuşlar. Yani ters yerleşim var. Bunu Firmware bazında yapmışlar ve değişmiyor. Windows'un fare ayarından değiştiriyorum ama güncel hiçbir oyun o ayarı görmüyor, firmware'e bakıyor. Oyun faresi ile oyun oynayamıyorum.

Şimdi alacağımsa, iş için olacak. Hoş G300 kullandığım gibi oyun amaçlı birşey alıp kullanabilirim. önemli olan çok tuşu olması. G300'ün üzerinde 4 tuşu kopyala-yapıştır-kes-hepsini seç yapmıştım mesela. İş ortamında çok yararlı oluyor. Bu özellikleri kaybetmek istemiyorum ama G300'ün switch'ler kalitesiz, bozuluyor.

Razer support'a konu ile ilgili mail atmıştım. Meğerse left click'i önce 2 tuşa birden atarsam, firmware'in kısıtlaması bypass oluyormuş. 2 sene sonra akıllarına geldi herhalde. Neyse bu muhtemelen benim Naga sorunumu çözer.

Hala mouse almam lazım. Kesseler A4tech almam. G300s yapmış Logitech onu kullanan var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de hocam sol el faresi öyle oluyor zaten. Birincil tuşun işaret parmağınıza gelmesi lazım. Siz sol elde sağ el düzenine alışmışsınız, sorun sizde :D

Ben de Logitech g9x'den çift tıklama sorunu nedeniyle g700s'e geçtim. Çok mutlu olduğumu da söyleyemem. Zırt pırt pili bitip duruyor.

A4tech x740 herhalde bu güne kadar kullandığım en iyi fareydi.

632587_1_f.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nedir bu onyargi.. Adamlar kendilerini yirtiyorlar, 3 kurusa 5 kofte veriyorlar.. 

g9x guya loginin amiral gemisiydi, daha aldigim ilk gunden sagi solu oynamaya baslamisti.. 

g300s dediginizde cocuklar icin yapilmis, ufacik birsey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mouse seçimi malzeme, sensör kalitesi dışında tamamen göreceli bir konu, direkt bilgisayar kullanımına etki eden bir arabirim olduğundan tavsiye üzerine falan değil deneyerek alın diyeceğim de nerede deneyeceksiniz o da ayrı bir konu.

Bazen büyük mağazalarda kutuları açıp birçok modeli koyuyorlar yan yana tam kullanım gibi olmasa da en azından bir fikir verebilir.

Ben günlük olarak Razer Abyssus kullanıyorum, elimde başka birçok marka model de var yıllar içinde toplanan, el büyüklüğüme göre ayrıca ağırlık olarak da Abyssus gayet iyi uyuyor bana.

Sensör olarak da şu piyasadaki mouse modelleri içinde en iyi sensörün Logitech G502'de kullanılan sensör modeli olduğu bazı test yapanlar tarafından yorumlarında belirtiliyor ki bu sensör Logitech'e özel bir üretim, başka bir markada yok.

Aynı sensör ile G502 büyük geliyorsa ki büyük bir model, Türkiye'de bulunmayan ama getirtilebilir sanıyorum Daedalus Apex modelinde de kullanılmış.

Logitech G502'de var bende ve iyi bir mouse ancak bana bir beden büyük gibi, Abyssus ile çok daha rahat ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de hocam sol el faresi öyle oluyor zaten. Birincil tuşun işaret parmağınıza gelmesi lazım. Siz sol elde sağ el düzenine alışmışsınız, sorun sizde :D

Ben de Logitech g9x'den çift tıklama sorunu nedeniyle g700s'e geçtim. Çok mutlu olduğumu da söyleyemem. Zırt pırt pili bitip duruyor.

A4tech x740 herhalde bu güne kadar kullandığım en iyi fareydi.

632587_1_f.jpg

Doğma büyüme elit olmakla beraber, bayağı farklı A4tech kullandım. Çok hızlı bir şekilde "degrade" oluyorlar. Bir süre sonra tuşları, sensörü tekeri falan eskisi gibi çalışmamaya başlıyor, kullanıcı da onu söküp düzenli operasyon yapmak durumunda kalıyor.

Naga'm 2 seneye yaklaşmasına rağmen sorunu yok. Tek sorunu da şu anda çözülmüş durumda. Copperhead'de böyleydi.

G300 biraz ufak ama elime yeteri kadar oturuyor. G300s güzel duruyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Vatan Bilgisayar'ın stokta gözüken iki şubesinde (Çayyolu, Söğütözü) A4Tech Bloody V7MA bulamadım. Sonra aynı seriden aşağıda linki bulunan Bloody V3 Multi-Core Gun3 aldım. FPS'ler için ek özellikler getiren V3 moduna ihtiyacım yoktu, ona fazladan 20-25 TL vermemiş oldum, Bir de kablolu olunca fiyat daha da düştü ve 88 TL'ye maloldu. Teşhirdeki V7MA'ya göre elime daha rahat oturdu aslında. 

http://www.vatanbilgisayar.com/a4-tech-bloody-v3-multi-core-gun3-gaming-mouse.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

a4 x740'ı ben de çok uzun süre severek kullanmışımdır sanırım. şu anda idarelik bir logitech g100 kullanıyorum, sağ klik ve scroll wheel'in tıklaması gitti bile. tamam ucuz bir ürün ama x740'da çok pahalı birşey değildi. bloody v7ma'ya bir ara ben de bakayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an Logitech G100S kullanıyorum bi önceki mouse A4 755XL mi ne öle bişidi sanırım. Hala şu an iş yerimde ki pcde kullanıyorum; onun tekeri bozulmasa gayet iyi fareydi kendimce. Böle çok fonksiyonlu tuşları olan fareler bozuluyor diye basit birşeyler bakayım diye gidip g100s almıştım. Şimdi 1 seneyi hemen hemen yeni doldurmuştur belki biraz geçmiştir ama tekeri arada bi saçmalayabiliyor 2 kere bastım gibi algılıyor, onu geçtim sol tuş ayvayı yiyecek gibi kısa vade de. Bastım basmadım çelişkisi oluyor biraz. En kötü göbekteki switch yerinden söküp lehimle sol tuşun olduğu yere değiştiricem geçici çözüm olsun diye.

Tekrar alırsam a4' ün mouselardan alabilirim muhtemelen en azından normal tuşları uzun ömürlü oluyor gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G602 bugün geldi. Ben M705 boyutlarında birşey bekliyordum ama daha büyükmüş, M705 gayet rahattı boyutuyla ama G602' yi biraz kullandıktan sonra rahatsız gelmeye başladı :)

M705' e göre artıları:

Oyuncu faresi olduğu için M705' e göre daha fazla programlanabilir tuş var, pek kullanmasam da doğrudan dpi değiştirme tuşları var.

Baş parmağın konulduğu yer M705' e göre daha çıkıntı yapılmış, daha rahat olmuş.

Biraz daha büyük olduğu için M705' e göre daha rahat etti elim.

M705' e göre eksileri:

Tekerlek M705' e göre daha kötü, hem kaydırma hem de tuş basışı olarak. M705' deki Hyper-fast scroll olayı bunda yok, zaten pek kullanmıyordum.

Pil süresi M705' e göre daha kötü kağıt üzerinde, ama yine de bir kaç ay gider bana diye düşünüyorum.

M705 kullanırken klavye ile aynı alıcıyı kullanıyordum, yani 1 alıcı ile klavye+fare kullanıyordum. G602' nin alıcısı gaming serisinden olduğu için farklı, yani 1 usb portu daha işgal oldu. Eksi kısmına yazdım ama kimine göre eksi olmayabilir.

Becerebilirsem iki tane de fotoğraf ekleyeyim boyut karşılaştırması açısından M705 ile birlikte.

18279534994_c804d1775d_o.jpg

18715913559_b0d33034da_o.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G602 oyun için kötü değil ancak ağır bir fare ve büyük haliyle, ben de kullandım bir müddet.

G100S ile aynı sensör vardı diye hatırlıyorum. Pili de iyi dayanıyor, G602 ile ilgili de pil dayanıklılığını özellikle öne çıkarıyordu Logitech.

Wireless aranmıyorsa ve bu şekil, tasarım hoşa gidiyorsa sensör kalitesi ile de G502 daha önde bir ürün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G502 kullaniyorum, bozulan DeathAdder'in yerine aldim. Tavsiye ediyorum.

Razer'in kalitesinin oldukca dustugunu ve cabuk bozuldugunu dusunmeye basladim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun annemin pc sinde sorun cikti ona baktim biraz.. Eski logi g9x i ona vermistim, tekrar elime alinca ne derece kalas bir mouse oldugunu anladim, V7MA dan sonra inanilmaz dandik ve rahatsiz geldi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok