Alan Wake 2 (pc, ps5, series sx) 2023
1 1

Bu konuda 66 mesaj var

Evet Alan abimiz daha harcore daha fear daha daha geri dönüyor.

Survial horror türünde olacakmış.

2023 de çıkacağı açıklandı.

tps olacağına son resident evil tarzı fps olsa daha iyi olur...

Merakla beklenen Alan Wake 2 sonunda duyuruldu
Alan Wake 2 için yayınlanan kısa fragmana baktığımızda oyunun atmosferinin çok daha karanlık tasvir edildiğini görüyoruz. Ayrıca saçı sakalı ile Alan Wake çok daha depresif bir hale bürünmüş gözüküyor. Hikaye hakkında hiçbir detay verilmese de Alan Wake 2'nin ilk oyundan çok daha korkutucu olacağı belirtilmiş.

Oyunun aynı zamanda Remedy'nin ilk hayatta kalma korku oyunu olacağı da belirtilmiş. The Game Awards 2021 törenine katılan Sam Lake, "Bunun oldukça korkutucu bir deneyim olacağını söyleyebiliriz." açıklamasının yanı sıra önümüzdeki yıl oyun hakkında daha fazla bilgi vereceklerini de sözlerine ekledi. Oyunun çıkış tarihi ise 2023 yılına sarkacak. Yayınlanan duyuru videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

https://www.merlininkazani.com/alan-wake-2-duyuruldu-haber-119277

f1id48p.png
Alan Wake 2 – Announcement Trailer | The Game Awards 2021

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyun 27 Ekim de çıkıyor. EPIC de 599 lira ön sipariş de.

ben alacağım bu fiyattan.çünkü daha sonra rakam ciddi üzebilir seviyede olabilir. 

Remedy oyunlarının kalitesi, kurgusu ve sorunsuzluğu ön planda olduğu için güveniyorum. 

Alan Wake 2 zaten harika hikayesi olan bir oyundu. Bakalım DLSS 3.5 ile nasıl.

ALAN WAKE 2 New Gameplay | INSANE NEXT GEN Graphics from Demo at Gamescom 2023 4K

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Minimum sistem gereksinimleri acıtacak; rtx 4080 falan diye gördüm bir haber başlığında. Sefil gtx 960m'imin morali bozulmasın diye girip okumadım. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, jackjoker said:

Minimum 4080 değil.

2K monitörde RT&PT açıp 60+ FPS istiyorsanız 4080 lazım, diye anladım ben o tablodan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2160p de ultra ayarlarda RT+PT için minimum 4080. 

2K ekranda zorlanacağını sanmam kartların. 

chartı hazırlarken full hd ve 4k tablosu oluşturmaları ama saçma olmuş. 2k çözünürlüğünü atlamışlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 minutes ago, jackjoker said:

chartı hazırlarken full hd ve 4k tablosu oluşturmaları ama saçma olmuş. 2k çözünürlüğünü atlamışlar. 

rt olmayan "recommended" kısmında koymuşlar 2k'yı sadece, ne alakaysa...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K da path tracing açıkken bu fps değerleri bence iyi.

2K da rahatlıkla götürür bizim 4070 ti kartlar. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hmm oyun steamde yokmuş... neyse nasıl olsa gelir 1-2 seneye, o zaman oynarız artık. indirime girmesi ve patchlerin tamamlanması ancak olur zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, TiesTorN said:

hmm oyun steamde yokmuş... neyse nasıl olsa gelir 1-2 seneye, o zaman oynarız artık. indirime girmesi ve patchlerin tamamlanması ancak olur zaten.

:cici:Steam den alırsın artık 3000 lira civarına.😂 

steam fancıkları sizi

jackjoker tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu çıksın bir görmek istiyorum, oyunun release versiyonu ile benchmarklar çıkar, oyun saçma sapan optimize olmadıysa, RTX 4080’de de 3440x1440’da düzgün çalışıyor ise alırım diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 dakika önce, T800 said:

Install ediyorum şu anda, temel sürüm yalnız 912 TL olmuş, 599 TL fiyat yok.

Ah şu ön görülerim. fiyatın bu rakam olmayacağı belliydi zaten. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni sürücü de gelmiş Nvidia’dan onu da kuruyorum, başlayayım bir bakalım nasıl çalışıyor yazarım yine buraya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://wccftech.com/alan-wake-2-pc-performance-benchmarks-nvidia-dlss-3-5-path-tracing-photorealistic-graphics/

bir çok yerde testler gelmeye başladı. AMD kartlar her şey ultra da 4K da 35 FPS 2K da 50 FPS MAX alıyorken Nvidia kartlar DLSS 3,5 ile coşmuş durumda.

4070 Ti 2K da Path Tracing dahi açıkken ultra ayarlarda 135 FPS almış. Oyun direkt olarak Nvidia teknoloji demosu 2 gibi çalışıyor. Oyun için ise denecek bir şey yok. Remedy yine remedy'lini konuşturmuş. Ben daha yüklemedim iş deyim. Eve gelince deneyeceğim. Dün yeni driver'ı kurdum. Bu arada 4X serisi kullananlar mutlaka yeni driver ı kursun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3440x1440 başları tüm ayarlar sonda, oyunun High ayarını kullanmadan, tüm ayarları sona çektim, motion blur ve film grain kapalı ki hiç sevmem bunları, depth of field ayarı maalesef yok, olsa bunu da sevmiyorum upscaling açıkken bu da bozuyor görüntüyü, oyunun başları frame generation, DLSS ray reconstruction da açıkken 70 küsür-80 küsür arası ki DLSS Balanced olarak. DLSS Quality ayarında bu şekilde oynanabilirlik yok benim açımdan, daha ışık kaynağı olan yerlerde bakalım artık nasıl olacak, HDR ayarları da ilginç, ormandan çıkınca oturtma imkanı olacak herhalde. Oyunun görünümü gayet iyi, path tracing atmosfer katkısı yine Cyberpunk 2077 gibi.

Frame generation açıkken de bu arada bu oyun ağır bir oyun, 70-80 küsur idare edilir de ben sevmiyorum bu şekilde, akıcılık iyi olmuyor, frame generation açıkken 100’e yaklaştığında ve üzerine çıktığında hele düzgün oluyor, onun dışında tam olmuyor maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust 'a çok tavsiye ediyorum bu oyunu, hatta mümkünse kulaklıkla oynanmalı. :D

Oyunun menüsünden Custom preset olarak High yine ray tracing High ayarlarda RTX 4080 ile frame generation ve DLSS Balanced açık olarak oyanışında bir problem yok bu arada da.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok