Satılık Asus TUF RTX 3070 TI OC
1 1

Bu konuda 15 mesaj var

yalnız şunu anladım 2. elde bile düzgün sunum çok farkettiriyor :lol:

bu kart eylülden beri satışta ama kimse almadı, telefonla çektiğim uyduruk resimleri koymuştum.

buraya konu açtığım gün dslr'ı ve tripodu kurup düzgün bi şekilde resimlerini ve videosunu çektim onları yükledim, anında satıldı pazarlık bile olmadı.

CandleGarden and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oha bunun ikinci elleri bu kadar ucuz mu , ben de eldeki EVGA 3060Ti'i bu fiyatlara satarim diyordum... 9K filan bedava geldi bana bu devirde bu kart icin... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, JardeL said:

Oha bunun ikinci elleri bu kadar ucuz mu , ben de eldeki EVGA 3060Ti'i bu fiyatlara satarim diyordum... 9K filan bedava geldi bana bu devirde bu kart icin... 

maalesef... sahibindende 8k ya satan bile var bu kartı ama durumu nedir bilinmez tabi. mining kölesi olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 15.12.2023 at 15:48, JardeL said:

Eylül'de Asus TUF 3060Ti'ı 6500'e almıştım. Mining çıkması ama sağlam. Hâlâ tık demedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Definitive said:

Düzgün ayarlar ve ortamda mining yapılmış ekran kartından çok fazla korkmaya gerek yok.

yoo gayet var.

temel sorun gpu'dan ya da ram'lerden kaynaklı değil zaten, onları istediğin kadar kullan herhangi bir degrade olmaz. sorun karttaki elektronik devrelerin yorulmasında. kart üzerindeki yollar, kapasitörler, mosfetler, dirençler vs hepsi bozulabilen şeyler. ne kadar yük altında kalırsa o kadar hızlı bozulur.

bir kart ya çalışıyordur ya da çalışmıyordur, performansı değişmez. performansı aynı olduğu için bir çok insan miningden çıktı ama sorun yok der. ama normal bir kartın ömrü (rakamlar farazi) 10 seneyse miningden çıkanın 5 seneye düşmüş oluyor asıl sorun bu.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Definitive said:

Düzgün ayarlar ve ortamda mining yapılmış ekran kartından çok fazla korkmaya gerek yok.

Bu ekran kartını seçmemin sebebi diğer 3060Ti kartların aksine 200W güç sınırı var. Diğerleri 250W'a kadar çıkıyor. Benimki standartta 180W tüketiyor, hızaştırma yapılmaya çalışılsa bile fazla yapılamıyor. Üstelik 3 fanlı ve ısınan bileşenlerin hepsi ısı dağıtıcı plakaya temas ediyor. Hepsi soğutuluyor.

İkinci elde sıfır denilen kartı alsam onun bile mining yapılma ihtimali varken mining yapılsa bile fazla eskimeyecek bir kart almak daha mantıklı geldi. Sırf bu ekran kartını ucuza aldım diye kasayı da değiştirdim. Eski kasaya sığmadı. 😁

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, TiesTorN said:

yoo gayet var.

temel sorun gpu'dan ya da ram'lerden kaynaklı değil zaten, onları istediğin kadar kullan herhangi bir degrade olmaz. sorun karttaki elektronik devrelerin yorulmasında. kart üzerindeki yollar, kapasitörler, mosfetler, dirençler vs hepsi bozulabilen şeyler. ne kadar yük altında kalırsa o kadar hızlı bozulur.

bir kart ya çalışıyordur ya da çalışmıyordur, performansı değişmez. performansı aynı olduğu için bir çok insan miningden çıktı ama sorun yok der. ama normal bir kartın ömrü (rakamlar farazi) 10 seneyse miningden çıkanın 5 seneye düşmüş oluyor asıl sorun bu.

İyi de mining yapan adam tam güçte mining yapmıyor zaten, undervoltlu kullanıyor. Kart normalin %50 gücünde vs çalışıyor.

Yani eskiden öyleydi, son zamanlarda nasıl hiç bilmiyorum.

achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güncel mining için şunu diyebilirim eskiye oranla çok çok çok daha iyi vaziyette. Yani zaten miningin ne olduğunu bilmeyen adamın miningle işi kalmadığı gibi kastettiğim kullanımıda sergilememiştir.

Şimdi elektronik bir ürünün sonuç itibariyle aksamlarının zaman içinde aşınma vs mevzuları vardır evet. Ancak şunu diyebilirim hani 10 15 sene 7/24 çalışan pcler var idle mod gibi takılan. Şimdi günümüz mininginde de bu tip bir kullanım mümkün gibi diyebilirim gpu mining adına. Yani örnek veriyorum bir gpunun max tdp 250w iken eskiden eth mining vb yapılırken bu olay %50 yükünde çalışıyormuşcayken şu an aynı gpu 50-75w gibi değerlere kadar düşüyor buda yük olayını tamamen yıkıp geçen bir kavram. Yeni jenerasyon dediğimiz gpu madenciliğinde hatta ramler hiç kullanılmıyor dahi sadece çekirdek gücünden faydalanılıyor, bellekler tamamen idle takılıyor.

Böyle bir kart oyuncu kartından bile sağlam olur. Yüksek voltaj yememiş elektronik parçalar zaten zorlanmadığı yıpranma payı uzundur, burda bi fanların nanaylanması durumu var ama burda da bu dediğim düşük güç modunda çalışınca özellikle zaten fan stop özellik varsa fanda devreye girmediği için kartlar kız gibi kalmış oluyor.

Tabiri caizse ölüsü sikilmiş RX400/500 serilerin bile piyasada daha bir şekilde satışlarının yapıldığını çalıştığını düşününce. RTX serisi gibi güncel kartlardan çıkma mining kartların çok abez abanma durumu vs olmadığını düşünürsek ve yine eth madenciliğinin son dönemine gelmiş aslında çokta mining yapmadıklarını düşünürsek piyasada 2 - 3 yaşında ki bu kartlardan da hiç bir sorun çıkmayacaktır.

achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok