GTX 900 SERİSİ "GTX 980 TI ÇIKTI"
2 2

Bu konuda 207 mesaj var

hz yerine fps desek daha iyi değil mi? Hala takıntılıyım o konuda. 60+ fps oldukça FPS oyunlar dışında çok takıntılı değilim. Her zaman yüksek fps iyidir. Ama 144hz monitör var diye de sürekli 120-144 fps zorlamanın bence gereği yok. 120-144hz'in ben büyük getirisi V-synch'in 60hz monitörlerde bizi mahkum ettiği 30fps saçmalığından kurtulmak. 

Benim bahsettiğim watt vs. herşey 780-980 ile alakalı. TitanX'in vs. kimsenin umurunda olduğunu zannetmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hz konusunda takılacak birşey yok bence. 120-144 Hz monitör Vsync açılınca yine 60 FPS bulunamıyorsa kaç FPS'ye düşüyorki ? 60 FPS alınamıyorsa o uygulamada da Vsync açılınca bu durumda 30 FPS değerine kilitlenme varsa monitör 144Hz de olsa yine o değere düşer. O konuyu anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FPS'den bahsederken ekran kartında sürekli 120-144hz diyorsunuz. Olay 120+ fps iken. Onu diyorum. Ayrıca Vsync açıkken fps 144'ün üstüne çıkmadıkçe değişmez fps. Çıkınca da 72'ye düşürülür haliyle. 30'a vs de kitlenmez. Bok gibi görüntü olur 45 altında orası ayrı.

Şu Vsync'in çalışma mantığı dandik olmasa ara HZ'lerde monitör de çıkar ama işte direk yarıya düştüğü için 120-144hz monitör şart. Gsync veya Freesync standart olduktan sonra daha değişik model monitörler de görebiliriz. Atıyorum Gsync'li 75hz bir monitör IPS ise fiyatıyla beraber kral olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VSycn berbat bir teknoloji free - G adi ne olursa su degisken Hz li monitorlere gecmek lazim.. Simdiye kadar hic kullanamadim dikey eslestirme. Bu arada 980ti cok iyi bir kart olmus 780 ve 780 ti arasindaki farktan cok farkli 980 980 ti arasindaki fark

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VSycn berbat bir teknoloji free - G adi ne olursa su degisken Hz li monitorlere gecmek lazim.. Simdiye kadar hic kullanamadim dikey eslestirme. Bu arada 980ti cok iyi bir kart olmus 780 ve 780 ti arasindaki farktan cok farkli 980 980 ti arasindaki fark

Vsync açık olmadan herhangi bir oyun oynamam mümkün değil.

Vsync OFF ayarı 60 Hz ile bana göre kesinlikle kullanılabilir değilken 120Hz ile çok rahatsız edici değil ama yine de Vsync ON kesinlikle bana göre.

G-Sync hakkında ise kesin konuşmayın, kendi gözünüzle görün, tecrübe edin vazgeçebileceğinizi zannetmiyorum kesinlikle, Freesync de benzer ama G-Sync'i tercih ederim, o da burasının konusu değil şimdi.

G-Sync ile Vsync ON durumunu aman aman karıştırmamak lazım.

Vsync ON 60Hz ile bana göre çok sıkıntılı, multiplay çoğu oyunu o şekilde oynamak mümkün değil, ciddi input lag oluşuyor o durumda. Vsync OFF durumunda ise tearing, stuttering bir sürü şey çıkıyor ortaya.

120Hz ile Vsync ON durumundaki input lag'i ben algılayamıyorum, algılayabilen varsa da çok hassas refleksleri vardır diyebilirim, Vsync OFF durumundaki sorunlar ise 60 Hz kadar sıkıntılı olmasa da yine var.

G-Sync bunların önüne geçiyor, tearing, stuttering zaten olmuyor da input lag şüphesi olan varsa da testler var,onlara bakabilirler, Vsync OFF durumu ile hissedilebilir bir farkı yok gördüğüm milisaniye seviyesinde ölçüm yapılan bir testte. G-Sync'te ayrıca Vsync OFF ayarında input lag olmasın diye katlanılması gereken yan sorunlar da yok.

Ama 60Hz artı G-Sync durumundan bahsetmiyorum onunla ilgili çok bir test de görmedim, tecrübem de olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan'da 1050 USD'den listede, 650 USD olan kart oradan buraya gelirken nasıl oldu da bu kadar zamlandı ? İlginç olmuş, alacaklar güle güle kullansın tabii.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon'dan alınca gümrük vs ile ne kadara geliyor? Mecbur kalmadıkça burdan almak istemiyorum. 

Bu yeni AMD gpu ile aynı performansı verirse garip olacak, ne anlamı kaldı AMD 'nin yeni bellek teknolojisinin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan herşey akıl karı olmuyor, Amazon'da varsa üyeliğiniz sepete atım alıma kadar gidin, nakliye, gümrük hepsini hesaplayıp net çıkartıyor fiyatı, sonra gümrük ile ilgili iade edilecek tutar çıkarsa da onu da iade ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan herşey akıl karı olmuyor, Amazon'da varsa üyeliğiniz sepete atım alıma kadar gidin, nakliye, gümrük hepsini hesaplayıp net çıkartıyor fiyatı, sonra gümrük ile ilgili iade edilecek tutar çıkarsa da onu da iade ediyor.

Aynen. Birşey alacağım zaman Türkiye'de olsa bile mutlaka amazondan sepete ekleyip ne kadara mâl oluyor kontrol ediyorum. Bu şekilde ürününe göre 350-400 lira daha ucuza temin ettiğim ürünler olabiliyor. Mesela az sonra kutusundan çıkarmayı planladığım Ergotron LX çift monitor kolu Türkiyede 1350-1450TL aralığında satılırken amazondan gümrük vs. herşey dahil 980TL'ye mâl ettim.

Ama her ürün öyle olmuyor işte. Mesela işlemci, anakart falan baktığımda Türkiye'den almak daha kârlı oluyor genelde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En son Amazon'dan epey bir donanım aldım. Zannediyorum 6-7 günde geldi. Sorun çıktığında da iyi destek verdiler.  Az bir fiyat farkı da olsa, olabildiği kadar yurtdışından almaya çalışacağım.

Türkiye'den aldığımda verdikleri servis, destek o kadar kötü ki, adamlara para kazandırmak istemiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Galiba yurtiçi mağazalardan alışverişin tek espirisi kredi kartına taksit imkanı artık. Sizlerin de söylediği gibi aldığınız satış sonrası destek, servis hizmetleri yerlerde sürünüyor; yurtdışı-yurtiçi fiyat farkını meşru kılacak kalitede bir hizmet alamıyorsunuz; üstüne sinir, stres sahibi olup çıkıyorsunuz.

Bazı bankaların, yurtdışından yaptığınız kredi kartı harcamalarını vade farksız taksitlendiren kampanyaları oluyor, bunları öğrenip faydalanmak lazım aslında...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ticaretin yönü değişiyor işte.. Amazon gibi dev firmalar küçük firmaları ezip geçecekler, bu Türkiye'de biraz daha uzun sürecek belki ama sonuç kaçınılmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışından kafana göre alışveriş yapamıyorsun ki. Ben mesela kalktım diyelim bilgisayarın tüm bileşenlerini bir anda Amazon'dan almaya kalktım ? Veya SLI yapıyorum diyelim aynı anda iki adet 980Ti aldım ?

Gümrükte KDV'si illaki çıkacak da hadi shipping masraflarını falan da geçtim, bu tarz şeylerin yok ticari alımdı falandı o tarz şeylere sokulabilme imkanı var, sıkıntılı durumlar ortaya çıkması olası.

Artı olarak bozuldu diyelim, buradaki distribütör de kabul etmiyor malı, Amazon'da her ne kadar "Süper"(Öyledir, bilemiyorum, şahit olmadığım için tırnak içerisinde) hizmet olsa da kalk gönder, takip et, ürünün tekrar ülkeye girmesi derken yine sorunlar çıkması olası.

Buradaki fiyatların çok aşırı olması gibi bir problem var yıllardır, çok üründe böyle bu, bu da satıcıya sorsan vergi falan diyor, kamu görevlileri ise o kadar da ağır vergi yükü olmadığından falan bahsediyorlar, çözülemeyen bir konu.

Artık durum eskisi gibi de değil herşey her an tüketicinin takibinde, tüketici aynı mal ABD'de ne kadar, Avrupa'da ne kadar falan internetten anında öğrenebiliyor.

Ülkemizde bir de hele böyle ürünlerin sürümlerinin ve taleplerinin de büyük piyasalara göre düşük seviyelerde olduğunu düşünürsek bilemiyorum nasıl olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'da gümrük de,bozuk ürünü geri yollama vs de problem değil. Hatta Türkiye'deki garanti sürecinden daha hızlı işliyor. Buradaki çoğu kişi de test etmiştir. Ucuzsa Amazon'dan almak daha akıl karı,hele ki bu fiyatlarla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış hatırlıyor da olabilirim ama Amazon 1 ay geçtikten sonra sanki markanın kendisine yönlendiriyordu diye biliyorum arıza durumunda, nerede olduğunu hatırlamıyorum ama biryerlerde okumuştum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf arızalı ürün meselesi değil, ticari gönderiye sokulması gibi bir durum da olabilir toplu alımlarda veya aynı üründen aynı anda birden fazla alınması durumunda gibi. Ondan da bahsettim.

Bilenler, tecrübesi olanlar bu konularda da açıklama yaparlarsa iyi olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon benim bir ürünü , 1 aydan sonra üreticiye yönlendirdi. Ancak "sorunu çözmezlerse, tekrar bize bildirin " dediler.  Bir şekilde çözüyorlar. 

Gümrük vs gibi işleri de amazon baştan hallediyor. Alırken servisi kolay olacak markaları tercih etmek lazım. EVGA sanırım bu konuda avantajlı. 

Türkiye'den aldığınızda servis o kadar kötü ki, zaten hiçbiri bu kadar sorun çıkarmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gümrük vs işleri hallediyor da tam anlatamadım sanıyorum, hiç böyle aynı anda aynı ekran kartından mesela iki adet alan oldu mu ? Sorun yaşadı mı ? Bu tarz KDV öde al tipi bireysel alımlarda da bir üst limit var, bunu tam hatırlayamadım, bunu bilen var mı acaba ? Ticari gönderiye sokulma durumu nasıl oluyor, nedir ?

v.b.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga hocam'ın dediği farklı. Siz şimdi amazondan gümrüğü ödediğiniz zaman ürününüzü alıyorsunuz ama bu ticari olmayan ürün kapsamında vergilendiriliyor ve amazon da ona göre gümrük ücreti belirliyor. Fazla sayıda ürün getirildiğinde gümrük memuru bu ticari ürün derse çok sıkıntı çıkar.

Ama bunun üstesinden de tek tek ürün siparişi verip gelinebilir bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim aynı siparişte 2 tane SSD siparişi verdiğim oldu. Aynı hesaptan 3-4 tane PS4 sipariş verdiğim oldu ama tek gönderide değil haliyle. Çuvalla çizgi roman geldiği oldu. Ticari muamele görmesi için tahminim 10 tane falan ekran kartı sipariş vermek lazım. Onu da Amazon'un yollayacağı şüpheli zaten. Bazen çakıyorlar sınırı 1-2 diye PS4 vs'de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok