GTX 900 SERİSİ "GTX 980 TI ÇIKTI"
2 2

Bu konuda 207 mesaj var

Sitelere baktım, farklı sonuçlar görülebiliyor ama ortak kanaat kart olmuş. 12 gb bellek bir Titan klasiği, ona laf yok. :lol: Yoksa karta 1000 dolar verecek adamı nasıl kandıracaksın. :lol: Bazı oyunlarda 6 gb üzeri bellek kullanımı görülmüş ama 12 gb bellek olduğu için öyle bir durum ortaya çıkmış olabilir. Ancak bu oyunlar 4kda bellek yüzünden Titan X'e avantaj da sağlamışlar bazen. 980-780ti-290x gibi kartların 30 fps altında olduğu durumlarda Titan genel olarak 35-40 fps bandında kalabiliyor ki bu işe yarar bir nokta. En azından önemsenebilir. Bunun dışında akıcılık konusunda da eldeki en iyi kart diyebiliriz.

Yeni nesil oyunlar ve yüksek çözünürlükler sebebiyle yüksek bellek miktarlarının da standart olması artık şart diyebiliriz. En azından üst seviyede 6 gb kesinlikle gelmeli artık. 4kya geçiş hızlandıkça 4 gb da yalan olacağa benzer. Ara bir çözünürlük kullanılmış olsa belki bu kadar sert bir artış olmazdı bellek miktarında ama çözünürlük 4 katına çıkınca bellek de hani bana diyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD nin HBM bellek bağlantısı ile nasıl bişi çıkartacağını merak ediyorum açıkçası. Fena halde brute force olacak HBM AMD için ama muhtemelen NVIDIA nın ilk implementasyonunda HBM çok daha başka bişiler ortaya koyabilir gibi. AMD nin sürücülerine güvenemiyorum ben hala. 390X gibi bir kartı piç edip bırakabilirler güdük sürücülerle. 

Bu arada NVIDIA fena halde FP hassasiyetini düşürüyor artık oyuncu kartlarında. Bunu oyuncular için yapıyoruz dese de QUADRO gpu cruncherlar için yer yaptıkları belli. Öte yandan OpenCL ve GPU compute oyunlarda artar da FP hassasiyeti önem kazanırsa NVIDIA yavaştan tekler gibi geliyor 1/32 oranında FP64 nedir ya... AMD bu konuda hala önde olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4k yı kurtarmamış, ancak baktığım testte 1440p için VR da önemli olan 90fps de her zaman tutmuyor gibiydi. 

AMD  , budan %10-%15 hızlı kartı, daha uygun fiyata çıkarırsa, ona geçerim. Fazla güç tüketmesi çok sorun değil. Kartlar %90 idle da zaten.  üreticilerin soğutucularıyla , ses de pek problem olmuyor. 

Sapphire R290 'ı aldıktan sonra (temiz bir sürücü kurulumu sonrası) hiç problem çıkarmdı. Oyunlarda da uyumsuzluğa denk gelmedim .  Fiyat farkı fazla olursa, nvidia 'ı tercih etmem .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fp64'te amd önde ama bu avantajı ne kadar kullanabiliyor tartışmalı. İşin yazılım boyutu var. Yazılımda da stabilite meselesi var. Hepsinden öte amdnin salt gücünün genelde kağıt üzerinde kaldığı söyleniyordu. Hatta 4800ler ilk teraflops seviyesinde işlem gücü sunan kartlar olarak tanıtılmıştı ama bu gücü gören duyan olmadı. Tam da o zaman bu kullanılabilirlik mevzusu ortaya çıktı. Gcnte durum daha iyi ama ne kadar iyi bilemiyoruz. Diğer taraftan nvidianın kepler modellerinde yine yüksek fp64 gücü olduğu da biliniyor. O nedenle amdnin ne kadar avantajlı olduğu tartışmalı. Avantajlı olduğu tek yer opencldi, nvidia maxwell'le esas oraya el attı. Ordaki avantajını da ufaktan yitirdi diyebiliriz.

@Reset

Amdnin kendi tablolarına göre Titan X seviyesinde bir 390x olacak ama bu kart su soğutmalı model mi olacak belli değil. Büyük ihtimalle su soğutmalı olacak. Çünkü 300wlık kartın üstüne %60 civarı fark getirmek pek hava soğutma ile olacak iş gibi görünmüyor. 250wlık sorunsuz titandan sonra 400wlık su soğutmalı bir karta da çok iyi gözle bakılmaz gibi geliyor. En azından birçok kişide 16nm beklenir hissiyatı oluşacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Niyetim vardı aslında da bugün işyerinde ki pcye basit bişiler bakayım derken 2. ellerde kendime uygun EVGA 4gb GTX970 FTW ACX 2.0 buldum 950lira uygun fiyat gibi elemanla anlaştık c.tesi alıcam sanırım. Zotac 2gb GTX680 amp!' den geçiş olcak seri çıkalı biraz oldu aslında ama daha üst birşey için beklemek lazım mı acaba ? Olmasa da olur gibi aslında da ne biliyim öle bi fırsat denk gelince heveste edince :D

Epey bir vade de zaten kolay kolay 1920x1080p ' den daha üst bir tercihim olmayacak (en azından monitör patlamadığı sürece veya 4k falan diye çıldıracak duruma gelmeyene kadar :P) 3D ile falanda işim yok zaten; durum böyle olunca en azından yeni çıkacak GTA V' tir, gelecek olan witcher 3' tür falan efendi gibi rahat rahatta oynamış olurum diye düşündüm. GTX680' a göre %50' ye varan performans farkları var sonuçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğrudur muhakkak ama markada fiyatı değiştiriyor ya ordan da bi çelişki gelmiyor değil. Evga bildiğim fiyat olarak yüksek oluyor zaten birde işin FTW versiyonu falanı olunca işin içinde. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

i5 2500k +8gb ram ve 560ti vardi, gta 5 ile gozum dondu pc degistirecektim, dediler degistirme ekran karti al. asus strix 980 aldim asorkan sagolsun. inanilmaz bir upgrade oldu bir anda pc gta 5 i 2k ekranda ultrada rahatca calistirmaya basladi. ekranida asus pg278q ile degistirmek gerekti tabii :P

ne bottleneck ne bir sey bu arada. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

i5 2500k +8gb ram ve 560ti vardi, gta 5 ile gozum dondu pc degistirecektim, dediler degistirme ekran karti al. asus strix 980 aldim asorkan sagolsun. inanilmaz bir upgrade oldu bir anda pc gta 5 i 2k ekranda ultrada rahatca calistirmaya basladi. ekranida asus pg278q ile degistirmek gerekti tabii :P

ne bottleneck ne bir sey bu arada. 

işlemcide oc vardır umarım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyununa göre değişiyor tabii, bazılarında farketmezken bazılarında çok farkediyor, ama yine de işlemciyi olduğundan çok daha performanslı kullandığını bilmek güzel duygu oluyor :) hele ki 2500k gibi 4.5ghz yapmak çocuk oyuncağı olan işlemcilerde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gta 5 de bir iki kere dondu oyun oc esnasinda ya da ben ona bagladim olayi. 

sikistigimda bir care olarak tutuyorum kenarda o secenegi.

bu arada oc olayini gigabyte mainboard'da kendi software'i ile windows uzerinden yaptim bununda donmada bir etkisi olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

OC iyide şu fan sesi olmasa ... su soğutmada bile fanlar coşuyor. 

144Hz için CPU OC şart zaten, 60Hz monitörüm olsa OC yapmam heralde güncel bir işlemci ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

modern bir oyunu 144hz de oynatacak bir sistemi dusunemiyorum ben :)

ornegin withcer 3 veya gta 5.. 2k monitorde.. hatta 4k da :P o mumkun degil sanki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kepler kullanıp da son oyunlarda istediği performansı alamayan var mı acaba? Son çıkan oyunların bir çoğunda Kepler mimarili kartlar gerilere düşmeye başladı. Yabancı forumlarda da bu konuda millet konuşmaya başlamış. Hatta geforce.com forumunda bile kullanıcı şikayetleri gelmeye başlamış. Kepler kart sahipleri açıklama bekliyor. Tabi bu durum sitelerin yaptıkları testlerin sonuçlarına bağlı şekilde gelişiyor. Nvidia, eski kartlara destek konusunda iyi biliniyor hep ama bu mesele başını ağrıtacak gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

alsam mı acaba bir 980 ti...  :8

yoksa bir sonraki nesli mi beklesem.

Fiji'yi görünce burun kıvırırsın hacı, boşver bunu sen. :P  Ama Fiji de 4 gb olacak diyolar. Pascal'a kadar beklemeye devam. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi NVidia haberi paylaşacaktım  geç kalmışım, skorlar çok abartılı değil fakat detaylı incelemeleri görmek öyle karar vermek lazım, AMD'ninde ciddi bir giriş yapmasını umuyorum ki o zaman önümüzdeki 1 yıl boyunca oldukça hareketli bir dönem geçirebiliriz.

Kaynak: http://videocardz.com/55566/nvidia-geforce-gtx-980-ti-performance-benchmarks

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İki taraf da Computex'e hazırlığını yapıyor:

GeForce-GTX-980-Ti-GPU-Z-specifications.

Bir de şu geldi:

NVIDIA-GeForce-GTX-980-Ti-graphics-card.

11350416_925089250847324_885255792534241

Nvidia'nın boş durmayacağı belliydi ama fazlaca üstüne düşüyor. Bu kartla f/p konusunda da güzel bir iş çıkarabilir. Sonuçta rakibi olan bir kart. Hatta rakibi önde bile olabilir. En azından hbm gibi bir avantajı olacak. O yüzden Nvidia bu kartın fiyatını daha iyi ayarlar gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok