Çeyiz için beyaz eşya önerileri?
1 1

Bu konuda 31 mesaj var

Arkadaşlar merhaba yaklaşık üç ay sonra bende kısmetse kervana katılıyorum dhw de böyle bir konu vardı sanırım ama güncel değildir tahminimce :D

Önerilerinize ihtiyacım var buzdolabında aşağıdaki modelleri beğendim ve lg ye sıcak bakıyorum açıkcası ama kafam iyice karıştı senelerdir arçelik kullanıyordu rahmetli annem memnundu serviside yarı yolda bırakmadı ama nişanlım pek sıcak bakmıyor o yüzden elemek durumundayım. Bosch olarakta 240 lt derin dondurucum var, avladığım kalamarları stoklamak için almıştım bir sorun çıkarmadı 5 senedir ama benzer kasaları siemens ve uğurda görmüştüm hani dedim acaba markayamı para verdik. Profiloda ise halen almanya üretim çamaşır makinaları varmış sanırım buzdolabında da varsa dikkate alırım. Bu yüzden durum karıştı iyice önerileri dikkatle bekliyorum eş adayımda kesinlikle beyaz renk istemiyor inox veya metal renkli öneriler olursa süper olur..

Olmadı öncelikle buzdolabından başlayalım. Diğerlerini ise buzdolabı meselesini çözdükten sonra bakalım :)

http://www.lg.com/tr/buzdolabi/lg-GC-B559ELQZ

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/low-frost/KGE58BI44N.html?source=browse

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/low-frost/KGE58DL30N.html?source=browse

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam buzdolabı konusunda benim bildiğim en iyi marka Sharp. Sonra da Samsung geliyor. Ha Bosch kötü müdür, değildir. Bosch da alabilirsiniz, servis olarak da Sharp ve Samsung'dan güçlüler. Tavsiyem Bosch yerine Siemens ve özellikle de Profilo'ya bakmanız, aynı ürünü daha ucuza alabilirsiniz.

Diğer başlıkta sormuşsunuz, buradan cevap veriyorum. Evet buzdolabında da Bosch grubunun direk olarak Almanya'da ithal, Alman malı ürünleri var. (En azından 6 sene önce öyleydi) Bunları zaten bayide gözle bile tespit edebiliyorsunuz, malzeme kalitesi kendisini ele veriyor. Bu konuda bayilerin sözüne inanmayın, Alman malı dedikleri ürün Slovakya malı falan olabiliyor, mutlaka etiketine bakın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam buzdolabı konusunda benim bildiğim en iyi marka Sharp. Sonra da Samsung geliyor. Ha Bosch kötü müdür, değildir. Bosch da alabilirsiniz, servis olarak da Sharp ve Samsung'dan güçlüler. Tavsiyem Bosch yerine Siemens ve özellikle de Profilo'ya bakmanız, aynı ürünü daha ucuza alabilirsiniz.

Diğer başlıkta sormuşsunuz, buradan cevap veriyorum. Evet buzdolabında da Bosch grubunun direk olarak Almanya'da ithal, Alman malı ürünleri var. (En azından 6 sene önce öyleydi) Bunları zaten bayide gözle bile tespit edebiliyorsunuz, malzeme kalitesi kendisini ele veriyor. Bu konuda bayilerin sözüne inanmayın, Alman malı dedikleri ürün Slovakya malı falan olabiliyor, mutlaka etiketine bakın.

Selamlar sharp maalesef izmir de pek bulamadım hatta mediamarkt da bile göremedim profiloya baktık mesela bosch modelinde x modeli profilo ve siemens y ve z olarak kasa görüntü aynı ama aksesuar ve iç malzemede bariz fark vardı bosch ve profilo arasında siemens de benzermiş kullanan bir arkadaşım söyledi.  Bosch da her şey yerliymiş tüm modellerde sadece motoru almanmış artık.

Bir diğer husus bu vestelin yabancı mal ile ilgili zam önerisi bu ayın ortasına göre onancakmış yani zam geliyor o yüzden biraz aceleyede gelecek.Hani şuda olabilir ki olacağı bu bu markalar fiyatlarını aşağıyada çekebilir bariz farklar oluşmaması için yerli mal ile.

Şu modelde karar kıldık gibi fiyatada bakmayın yaklaşık 1000 tl daha ucuza fiyat alınabiliyor mağazalardan, 150 tl yede ekstra 4 yıl komple garantiyide nakit alacağımdan dolayı bedavaya okutabilirsem büyük olasılık alıcısıyız bakalım.

Bu arada sharp' ın bu dolabı baya güzelmiş ama satılan yer bulamadım internette bile :(

http://www.sharp.com.tr/cps/rde/xchg/tr/hs.xsl/-/html/alt-buzluk.htm

Şimdi ise çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi kaldı eşimin kötü bir takıntısı var tüm bayanların sanırım var 1200 lira civarında bosch marka bulaşık makinası beğendik onun benzer siyah modeli 700 lira daha fazla siyah olmazsa almam diyor sonra en başa dönüyoruz inox modellerde cebelleşmeye :D 500 lira farkta yazık cidden ama ya.... o fark ile iyi bir süpürge alınabilir veya vb cihazlar.. ama kadın milleti, uyum şart :D

http://www.bosch-home.com/tr/store/product/SMS68L18TRSuperSilence/SMS68L18TR

bu da güzel gibi ben oldschool cu olduğumdam iç dizaynları boschların artık eskisi gibi yapıyorlar dandirikten çatal bıçak haznesi yok ve eske arçelik lady serisi gibi sağlam gözüktü gözüme.

daha araştıyorum bakalım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ise çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi kaldı eşimin kötü bir takıntısı var tüm bayanların sanırım var 1200 lira civarında bosch marka bulaşık makinası beğendik onun benzer siyah modeli 700 lira daha fazla siyah olmazsa almam diyor sonra en başa dönüyoruz inox modellerde cebelleşmeye :D 500 lira farkta yazık cidden ama ya.... o fark ile iyi bir süpürge alınabilir veya vb cihazlar.. ama kadın milleti, uyum şart :D

Hocam almam diyorsa "sen bilirsin, bütçem bu kadar, aradaki 700 tl farkı denkleştirinceye kadar bulaşıkları elde yıkarız diyorsan sorun değil benim için" diyebilirsin. :D Bu işin sonu yok çünkü, yok siyah olsun, 25 programlı olsun vs. vs. Sonunda herkes tek bir program kullanıyor. :)

Biz tüm eşyaları İstanbul'da Eskidji denilen spotçu mağazalarının olduğu yerden almıştık. Bayağı ucuza gelmişti. Çamaşır-kurutma, bulaşık ve buzdolabı Samsung, fırın da Profilo'ydu. 2 senedir sıkıntısız kullanıyoruz hepsini. Ve hepsi beyazdı. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikle yerli Profilo'da bu tarz kalite sıkıntıları olabilir ama üst model Profilo'ların sizi tatmin edeceğini düşünüyorum.

Şimdi nasıl bilmiyorum ama önceden Siemens de Bosch'a göre daha ucuzdu.

Beyaz eşya gibi uzun vadeli kullanılacak ürünlerde eşinizin sesine mutlaka kulak verin. İlk başta o 500 lira saçma görünebilir ama bir süre sonra keşke 500 daha verip siyah olanı alsaydık demekten iyidir. Biz evlenirken buzdolabı konusunda sizin durumun tersini yaşamıştık, ben en büyük modellerden alalım dedim, eşim 1 küçük modeli tercih etti. (fiyat/litre oranı daha iyi olduğu için) Evlendikten bir kaç sene sonra daha geniş bir ev aldık ve taşındık, şimdi keşke daha büyük bir dolap alsaydık diyor... Ama güzelim dolabı yok pahasına satıp/birine verip yenisini de alamıyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bosch ve profilo nun sitesinde urunun sayfasindaki teknik ozellikler kisminda hangi ulkede uretildigi yaziyor, birkac ay once boyleydi, hala degismemistir buyuk ihtimalle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bosch ve profilo nun sitesinde urunun sayfasindaki teknik ozellikler kisminda hangi ulkede uretildigi yaziyor, birkac ay once boyleydi, hala degismemistir buyuk ihtimalle.

maalesef hocam kaldırmışlar :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

maalesef hocam kaldırmışlar :(

Hocam, şimdi baktım ve hala yazıyor. Ürünün sayfasına gidiyorsunuz Bosch veya Profilo' nun sitesinde, sonra "Teknik veriler" - "Teknik özellikler" sekmesine basıyorsunuz, en alta yakın bir satırda "Üretim yeri" ibaresi var, yanında TR yazanlar Türkiye' de, DE yazanlar Almanya' da üretilmiş oluyor haliyle.

Ekleme: Ben genelde çamaşır makinesi baktığım için farkında değildim :) çamaşır makinelerinde üretim yerini yazmışlar ama mesela birer tane buzdolabı baktım rastgele Bosch ve Profilo' nun sitesinden, onlarda yazmıyor üretim yeri, galiba sadece çamaşır makinelerinde yazıyor üretim yeri :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam, şimdi baktım ve hala yazıyor. Ürünün sayfasına gidiyorsunuz Bosch veya Profilo' nun sitesinde, sonra "Teknik veriler" - "Teknik özellikler" sekmesine basıyorsunuz, en alta yakın bir satırda "Üretim yeri" ibaresi var, yanında TR yazanlar Türkiye' de, DE yazanlar Almanya' da üretilmiş oluyor haliyle.

Ekleme: Ben genelde çamaşır makinesi baktığım için farkında değildim :) çamaşır makinelerinde üretim yerini yazmışlar ama mesela birer tane buzdolabı baktım rastgele Bosch ve Profilo' nun sitesinden, onlarda yazmıyor üretim yeri, galiba sadece çamaşır makinelerinde yazıyor üretim yeri :)

Hocam bende gözler bozulmuştu benim gözlük olmasına rağmen körüm dedim heralde iki saat aradım sayfada kelime arattım bulamadım dediğin gibi çamaşır makinesi için koymuşlar, teşekkür ettim tekrardan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun. Dondurucu kısmın altta olması çok kullanışlı.

Şu da onun muadili : http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/profilo-bd3056l3vn-559-lt-a-no-frost-buzdolabi-179429259

Teşekkürler serie 8 yerine daha büyük hacimli serie 6 dolap aldım heralde serie 8 deki özellikler sanıyorum büyük farklar değil.

Profilo ise artık bosch dan ayrılmış sonraki dolaplar farklı olur sanırım bir diğer husus ise içindeki aksesuar vb farklı sanırım motor farkı falan yoktur.

Hani beyazeşyamcıdan 2 ay daha ödemede opsiyonum var sadece kapora bıraktım ufak bir miktar hani diyorum ufak modeli olan serie 8 i mi tercih etsem sizce değermi 500 lt oda ufak gelmişti ama mağazada diğerlerine nazaran ufak gelmiş olabilir

aşağıda benimki ile serie 8 karşılaştırması var

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCn-kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rma.html?ps=KGN57PI36N%2CKGN56AI30N#.VcPuSUyv0mI.google

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence olmuşken büyüğü olsun koyulacak yer için ölçüleri sıkıntı olmuyorsa. Büyük hacimli dolaptan zarar gelmez, illa ki lazım olacağı zamanlar olur o hacim farkının.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de dolap ne kadar büyük olursa o kadar iyi...

Profilo'nun Bosch'tan ayrıldığını kim söyledi? Bana pek inandırıcı gelmedi. Diğer hususta haklısınız, motor vs aynı iken raflar ve kapak içleri farklı olabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mal bir soru sorayım: Bu yüksekliği neredeyse 2 metre olan ve dondurucusu altta olan modellerin üst raflarına boy ortalaması taş çatlasa 1.60 olan türk kadını nasıl ulaşıyor? Oraya konmuş rafın arkasında duran bir şeyi nasıl alıyor  :icon_redface:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Boyuna göre alıyordur makineyi :P ya da tabure koyar o kadar çok böyle istiyorsa olmaz mı :P

@@Enyalios Hayırlı olsun kardeşim yeni gördüm, Allah bi yastıkta kocatsın :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de dolap ne kadar büyük olursa o kadar iyi...

Profilo'nun Bosch'tan ayrıldığını kim söyledi? Bana pek inandırıcı gelmedi. Diğer hususta haklısınız, motor vs aynı iken raflar ve kapak içleri farklı olabiliyor.

hepsini satan bir bayii söylemişti bunların grubunun adını unuttum bilmem ne gruptan ayrıldı dedi tabi doğru olmayabilir satmak için daha pahalı model ve marka

Boyuna göre alıyordur makineyi :P ya da tabure koyar o kadar çok böyle istiyorsa olmaz mı :P

@@Enyalios Hayırlı olsun kardeşim yeni gördüm, Allah bi yastıkta kocatsın :)

teşekkürler kardeşim darısı müzmin bekarlarımızın başına.

Mal bir soru sorayım: Bu yüksekliği neredeyse 2 metre olan ve dondurucusu altta olan modellerin üst raflarına boy ortalaması taş çatlasa 1.60 olan türk kadını nasıl ulaşıyor? Oraya konmuş rafın arkasında duran bir şeyi nasıl alıyor  :icon_redface:

eşimin boyu 175 küsür birde rafın yüksekliği dolağ boyu kadar değil yetişememe gibi birşey olursa 1,91 benim yardıma yetişirim :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu hortlatiyorum. 

@@Enyalios Selamlar. Buzdolabini yazmissiniz, onun disinda hangi marka modelleri tercih ettiniz? Pismanlik/memnuniyet durumlari nasil?

Bir de induksiyonlu ocaklar basligi acmistim ama kimse ilgilenmedi =)

Hortlasın zaten lazım oluyor sık sık bu konu

Bu arada bn bosch dan almayıp tüm beyaz eşyalarımı profilodan aldım

misal 3000 küsür ve herşeyiyle aynı olup 2400 küsüre neden üstünde sadece profilo yazıyor diye almayayım.

Tüm aldığımız profilo ürünler benden geçer not aldı, bulaşık makinası ve buzdolabı dolapta aynısı bulaşık makinasında benzeri hatta daha iyi profilo 500 er lira farktan kurtuldum.

Servis ise şimdilik memnunum adamlar aynı gün geldiler kurulum için ek garantide buzdolabı ve çamaşır makinasına yaptırmayı düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Modeller şunlar almış olduğum

BUZDOLABI

http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/beyaz-e%C5%9Fya/buzdolab%C4%B1-ve-derin-dondurucular/buzdolaplar%C4%B1/BD3056I3AN.html

ŞİMDİ BUNU GÖRDÜM BEN ALDIĞIMDA BU ÇIKMAMIŞTI. AKILLI DOZAJ GELMİŞ SADECE BENCE ALMAYA GEREK YOK

http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/beyaz-e%C5%9Fya/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/CMI140DTR.html

BULAŞIK MAKİNASI

http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/beyaz-e%C5%9Fya/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/BM6481MG.html

Çamaşır makinası deterjan öneri: Ariel beyaz, Persil renkli. Yumuşatıcı kullandırmıyorum hanıma çamaşırları bozma özelliği olduğundan dolayı bu deterjanların kokusu yeterli zaten.

Çiçeği burnunda evli olduğumuzdan çamaşır makinasını üç kere kullanabildik tertemiz çıkardı, bulaşık makinası ise benim eski makinadan daha başarılı buldum kristal gibi parlak ve temiz çıkıyor bulaşıklar.

Bulaşık makinası için deterjan öneri: Bu arada bimden almış olduğum bind marka tablet ve tuz kullanıyorum cam gibi çıkarıyor parlatıcı sıvısını almıştım onu kullanmaya gerek kalmadı boşuna 20 lira daha fazla verip calgon vb almayın tecrübe il sabittir rahmetli annemde senelerce bunu kullandı evdekiler halen kullanmakta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bosch'un nofrost modelini kullanıyorum bende. Mutfaktan bazen tak tuk diye sesler gelirdi. Elbistan'da yaşıyorduk, çok sıcak mutfak dolapları genleşiyor sanıyordum. Meğerse dolabın buz kırma olayı imiş. Bosch nofrostlarda genel olarak bilinen bir sıkıntıymış. ARada korkutur belki bu ses sizi onun haricinde iyidirler :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar, biz de yeni evliler olarak evimizi tuttuk ve beyaz eşya aramalarına başladık.

Aklımızda garanti verebilecek, tamir de yapan, taşımasını da yapan kalburüstü bir spotçudan tüm beyaz eşyaları bir kerede halletmek var.

Bu konuda bilgisi olan, spotçu önerebilecek olan var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, egefranco said:

Merhabalar, biz de yeni evliler olarak evimizi tuttuk ve beyaz eşya aramalarına başladık.

Aklımızda garanti verebilecek, tamir de yapan, taşımasını da yapan kalburüstü bir spotçudan tüm beyaz eşyaları bir kerede halletmek var.

Bu konuda bilgisi olan, spotçu önerebilecek olan var mıdır?

Şehir İstanbul mudur?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok