xbox one, playstation 4 hakkında herşey
0

Bu konuda 150 mesaj var

Xbox One'daki "TV Kalibre et" araci gercekten cok ise yariyor, kurcalamayan varsa mutlaka yapsin. Televizyon ayarlarini Xbox One icin degistirmenize yardimci oluyor. Renkler cok daha iyi oldu bunu yaptiktan sonra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni duyurulacak ve 3.5 mm standart kulaklık desteği içeren gamepad ile gelecek olan XBOX One'ın harddissk kapasitesi de 1 TB olarak açıklanmış. E3 'te duyurulacak bir XBOX One Slim yok gibi görünüyor.

Ars Technica'nın haberi : http://mcaf.ee/3h8wa

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Satın alın,oynayacağınızı indirin. Yeter 500GB. Aynı anda 4 oyun oynasan 200gb en babası. 1TB disk iyi ama aynı zamanda da risk,uçarsa aynı anda çok data gider. Fiyat iyi olursa tabi beklenmemeli. Ben PS3'ten beri aynı WD Black'i kullanıyorum 500GB.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sırf şu horizon 2 için xbone almayı düşünüyorum. logitech'de yeni direksiyonlarını duyurmuş, iki farklı model var. birisi ps4+ps3 uyumlu, diğeri xbone+pc.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox One adam gibi exclusive oyunları çıkarmadıkça ve de PS4 den multiplatform oyunlarda donanımı gereği hep geride kalacağı için, ölü kalmaya mahkum şu anda. Ne zaman ki Halo 5 ve sonrasında Gears Of War ve Quantum Break gibi merak edilen exclusive oyunlar çıkar, o zaman xbox one canlanır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.ign.com/articles/2015/06/15/e3-2015-xbox-one-backward-compatibility-update-enables-360-xbla

xbox one a 360 oyunlarını çalıştırabilme özelliği geliyor.

holiday derken yaz aylarını mı kast ediyorlar yoksa aralıktaki chirstmas tatilini mi acaba?

edit: yılbaşıymış.

edit 2: 

http://www.craveonline.com/gaming/articles/867671-xbox-ones-backwards-compatibility-supports-18-games

sadece 18 oyunu destekleyecekmiş başladığı zaman.

edti 3: 100 oyun olacakmış başlangıçta desteklediği

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda DLNA destekli Media Player geldi PS4 e. İndirdim ben bu sabah mac ten media server kurup deniycem.

Desteklediği formatlar

MKV
Visual: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2
Audio: MP3, AAC LC, AC-3(Dolby Digital)
AVI
Visual: MPEG4 ASP, H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2
Audio: MP3, AAC LC, AC-3(Dolby Digital)
MP4
Visual: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2
Audio: AAC LC, AC-3(Dolby Digital)
MPEG-2 TS
Visual: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2, MPEG2 Visual
Audio: MP2(MPEG2 Audio Layer 2), AAC LC, AC-3(Dolby Digital)
AVCHD: (.m2ts, .mts)
Photo
JPEG (based on DCF 2.0/Exif 2.21)
BMP
PNG
Music
MP3
AAC (M4A)

http://www.dualshockers.com/2015/06/15/dlna-announced-for-ps4-coming-tonight/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Guzel haber, ama umarim DTS passthrough yapabiliyordur.

Edit : Yapamiyor. PS3'deki nin laciverti iste. Dolby Digital denedim, sorun yok, ama DTS'leri hic acamiyor, passthrough gibi bir secenek yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün bir anda ani karar vererek Vatan Bilgisayar'dan Xbox One alıp çıktım. Akşam kurulumu yapacağım kısmetse. Xbox 360'ı yıllarca kullanmış birisi olarak Xbox ekosistemine oldukça aşinayım. O yönden bir sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum, zaten MS hesabım da var Xbox Live ile ortak kullandığım. Şu aşamada ilk olarak Gold almayı düşünüyorum, bundan 1 aylık deneme çıkıyor mu emin değilim daha bakmadım. Çıkmazsa yıllık 100 liraya üye olmak en mantıklısı gibi. Games with Gold'da One için verilen oyunlar aynı PS4 gibi tırt sanırım değil mi? Yanında Halo MCC kodu çıkıyor, onu netten indireceğiz sanırım. Ayrıca Diablo 3 Reaper of Souls ve Destiny de çok uygun fiyatlıydı, onları da aldım. Bunlar haricinde mutlaka oynanması gerekir dediğiniz One oyunu var mıdır? 360 oyun desteği yıl sonunda gelecek sanırım değil mi? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

E3 Xbox One aldirdi herhalde =)

Ben de yakin zamanda aldim, 2 gunluk Gold deneme vardi yanlis hatirlamiyorsam =)

Hocam EA Access var XBox One'da, bazi EA oyunlarini senelik 30$ a oynayabiliyorsunuz. Bu hafta sonuna kadar deneme suresi var ve su an Titanfall, Battlefield 4, Fifa 15 ve birkac tane daha oyun oynanabiliyor. Dragon Age Inquisition'in da gelecegini okudum bir yerde. Aklinizda olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

E3'ün ciddi bir etkisi olmadı desem yalan olur zira bir hafta önce aklımın ucundan bile geçmiyordu almak :) 

EA Access 65 TL 12 ay için, Gold da 100 TL. Bu ikisi de alınır diyorsunuz yani. Gerçi EA Access'in ne gibi bir artısı olacak tam olarak? Oyunlarda %10 bir ekstra indirim sağlıyor galiba da zaten ben çoğu oyunu ilk çıktığı zaman almıyorum yüksek fiyatlarından dolayı. Bazı EA oyunlarını 65 liraya oynayabiliyorsak çok iyi tabi de hangileri bunlar?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda ilk başta bir aylık gold ve bir aylık EA Access aldım. Gold'u daha sonra senelik alacağım zaten. İlk bir deneme için aldım ikisini de şu aşamada. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler iyi dilekler için. 2 gündür Xbox One'ı kurcalıyorum. Açıkçası Windows 8 metro arayüzü xbox one'da güzel ve akıcı olmuş. Oyunlara veya diğer programlara giriş çıkış oldukça hızlı. Xbox TR store'da bazı oyunlar psn store'a göre ciddi daha ucuz bu arada. Örneğin Witcher 3 psn'de 209 TL iken burada 145 TL. Yine Xbox One'da AC Unity 90 TL ye satılıyor. Bunun gibi epey oyun var. EA Access ile Fifa 15, Titanfall ve NFS Rivals'ı indirdim. Titanfall multi olarak eğlenceli bir oyun ama uzun süre oynar mıyım bilmiyorum. NFS Rivals ise klasik NFS işte arada çerez niyetine açılıp oynanır. Fifa 15 en iyisi oldu bu arada içlerinde. NBA Live 15 de çekebilirim. Bunlar dışında bugün 4-5 saat kadar Destiny oynadım, kesinlikle son derece güzel bir oyun, konsolu olanlar mutlaka denesin.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni işletim sistemi ile ''snap app'' denen olaydan vazgeçiyorlar arkadaş listesi ve achv. menüsü için. o kadar saçma ve yavaş çalışan başka bir sistem olamazdı zaten. 

10 kere ''fast'' demiştir anlatan. hele şükür...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada birşey sorayım. Bir uygulama veya oyundan çıkmak istediğimizde menü xbox tuşuna bir kere basınca ekran küçülerek giriş kısmındaki son açılan uygulama penceresine yerleşiyor ancak açık kalmaya devam ediyor. O pencere üzerindeyken A tuşuna basınca o uygulama/oyunda kaldığımız yere geri dönüyoruz. Bir oyundan tamamen çıkmak için bu pencere üzerinde menü tuşuna basıp çıkan penceredeki seçeneklerde "oyundan çık" seçeneğine tıklıyoruz. Bundan başka daha pratik bir yol var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alışkanlık herhalde. Bir de çıkmadan yeni bir oyuna geçtiğimde sanki biraz yavaşlık hissettim geçişte. Belki de psikolojik olarak bana öyle gelmiştir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok