xbox one, playstation 4 hakkında herşey
0

Bu konuda 150 mesaj var

@@kronus Evet o olay biraz tuhaf. Hem biraraya gelip bir standart belirliyorlar, hem de kendi ürünlerinde kafalarına göre isimlendirmeye gidiyorlar :)

PS4'te Sony'nin kablosuz 7.1 kulaklığını deneyen oldu mu? Şimdilik DS4'e bağladığım kulakiçi kulaklıklarımı kullanıyorum ama sanal 7.1 özelliğinden epey övgüyle bahsedilmiş bu kulaklığın. Amazon'da kargo dahil 90 USD'ye satılıyor, almaya değer mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz Sony Gold Wireless Headset'den bahsediyorsaniz, tavsiye ederim.  Ama sik sik indirime giriyor, black friday'de 50$ civarindaydi mesela. Ben bir sene kadar kullandim (XBox One da alinca ikisini birden destekleyen Astro A50'ye gectim).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Atrin @@kronus sağolun yorumlarınız için. Bir süre daha DS4 + kulakiçi kulaklık ikilisiyle devam edeyim ben iyisi mi.. Parayı oyunlara harcayalım :)

Yarın God of War 3 Remastered alıyorum uygun fiyata. PS3'te doğru dürüst oynayamamış, oyunun başlarında bırakmıştım. PS4'te bitirmek nasip olur umarım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4 için özel kulaklık şart değil. DS4 üzerindeki sokete her türlü kulaklık oluyor,kablolu vs. de dahil. Ben Sennheiser PC360'ı kullanıyorum mesela. Herhangi bir kaliteli kulaklık alınıp kullanılabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen gün çok uygun bir fiyata PS4 kamera denk getirmiştim (Kamera ve orijinal TV standını 100 TL'ye aldım; ki sadece TV standına 40 TL civarı bir para istiyorlar).

Kamera bugün geldi, Konsola taktım, biraz Playroom'daki robotlarla falan oynadım. Ve anladım ki kameranın pek de öyle aman aman bir olayı yokmuş :)

Kameranın üzerindeki mikrofonla PS4'e sesli komut verebiliyormuşuz. Ayrıca Twitch yayını yaparsanız, yayında bir köşede sizi de gösterebiliyormuş. Bunlar benim zaten pratikte kullanmayacağım şeyler. Bunun dışında piyasada destekleyen oyun da çok seyrek zannediyorum. Demem o ki, boşu boşuna kameraya  para vermeyin; hele mağazadan sıfır alacaksanız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dualshocklardaki piller artık çok hızlı tükeniyor diye nette araştırma yaparken,acaba dedim Microsoft gibi Sony de 1-1 kol değişimi yapıyor mu. Bunu araştırırken şuna denk geldim.

https://www.sikayetvar.com/sony-eurasia-akil-almaz-playstation4-joyistik-garantisi

Bu başlık altında yüzlerce aynı şikayetten var. Amcamlar güzel yere dükkan açmış,DS4'lerin arkasındaki hani biraz oynayınca hemen silinen o kod var ya. İşte o kod okunmayınca abiler "Bu kod okunmuyor,garanti dışı" diye bir şerefsizlik yolu keşfetmişler. Görünen o ki herkese de uyguluyorlar. 

Çözümü de yok gibi. Benim diyeceğim de madem böyle bir olay var. Siz siz olun Türkiye'den DS4 almayın. Nasılsa paranızla rezil olacaksınız. Gidin Amazon'dan alın. Nasılsa bozulursa birşey olursa Amazon size "arkadaki kod silinmiş abüüü" demeyecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkiye'de bircok sirket kendi cukurunu kaziyor. Kisa sureli kar pesinde kosarken uzun vadede musteri kaybediyorlar. Demek Sony Eurasia da bu kervana eklenmis. 

Ama korktugum, bunlar devlete lobi yapip yurtdisindan getirilen elektroniklere gumruk vergisi disinda ekstra bir engel getirebilir. Kargoyla cep telefonu getirtmek yasak mesela. Turizmcilerin kendi tesisine insanlar gelsin diye, fiyat ve kalite guncellemesi yapmaya yanasmayip, "yurt disina cikis zorlastirilsin" diyebildigi bir ulkede yasiyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir başka Sony abukluğu da benden gelsin :)

PS4'teki remote play olayını denemek için geçen gün ikinci el bir PS Vita satın aldım. Cihaz geldi, güncellemesini vs. yaptıktan sonra PSN hesabımla giriş yapıp remote play'i denedim ve gayet güzel çalıştığını gördüm.

Daha sonra NAS'taki medya dosyalarını DLNA üzerinden oynatan bir uygulama var mı diye uygulama mağazasına baktım ancak böyle bir uygulama yoktu. PSN Store web sitesinden bir daha bakayım, acaba yanlış yerde mi arıyorum dedim ve uygulama mağazasına web üzerinden girince Sony'nin Network Media Player diye bir uygulaması olduğunu gördüm. Ancak Vita'dan uygulamanın sayfasına ulaşamıyordum.

Meğerse Sony bu uygulamayı sadece Avrupa ve Asya bölgesindeki mağazaya yüklemiş. Benim PS4'te de kullandığım PSN hesabı US olduğu için, US mağazasında bu uygulama yok ve uygulamayı kullanamıyorum. Denemek adına kendime bir EU PSN hesabı açtım, cihazı sıfırladım, bu hesapla giriş yaptım ve uygulama sorunsuzca kurulup çalıştı. Ama bu sefer de, PS4'le Vita farklı PSN hesaplarında aktif olduğu için remote play özelliğini kullanamıyordum. PS4'ü de EU hesabına aktardım ama oyun save'lerim falan gitti tabii, her şeye sıfırdan başlamış gibi oldum.

Vita'ya bir şekilde uygulamayı yükleyebilir miyim diye bakındım. Network Media Player'ın PKG kurulum dosyasını buldum, eposta yöntemi ile PKG Installer diye gizli bir uygulama çalıştırılabiliyormuş ona da tamam derken güncel 3.57 firmware ile bunu engellediklerini öğrendim. Şu an için hariçten uygulama yüklemenin bir yolu da gözükmüyor.

Yani Sony bana kısaca diyor ki, "Ya remote play, ya network play" :) Şu ufacık uygulamayı US mağazasına koymamakla, cihazın tüm özelliklerini kullanabilmek için bize 10 takla attırmakla Sony'nin eline ne geçiyor anlayabilmiş değilim.

Güncel 3.57 firmware altında Vita'ya hariçten uygulama yüklemek konusunda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun. Ben de Xbox One'da sürekli gamepadler disconnect oluyor diye ikisini de ücretsiz değişim için Microsoft'a yolladım. Daha önce aynısını Xbox 360 gamepadleri için yapmıştım. Microsoft çok iyi bu konuda. Sadece kol değişimi ile çözülmezse şuradaki seçeneği deneyeceğim. Birçok aşaması varmış.

http://support.xbox.com/en-US/xbox-one/console/offline-system-update-diagnostic-tool

Kolları yollamak için sipariş oluştururken.

(Adres bu : https://myservice.xbox.com)

Garantisi bitmiş Xbox One ve Xbox 360 tamir yenileme ücretlerine da baktım. Xbox One 300,Xbox 360 200TL'ye yenileniyor. Yeni ürün yolluyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gittigidiyor'dan çok uygun fiyatlarla kutulu oyun denk getiriyorum son birkaç gündür :) Last of Us'ı kargo dahil 60 TL'ye aldım mesela, Uncharted Nathan Drake Collection'u da kargo dahil 100 TL'ye aldım. Kredi kartına da vade farksız 6 taksit yapabiliyorsunuz.

PSN Store fiyatlarını takip etmiyorum ama yakın fiyatlara aldığımı düşünüyorum. Biraz eski kafalı olduğum için, oyunların fiziksel olarak elimde olmasını tercih ediyorum oyunları indirmekten ziyade.

Kutulu oyun arıyorsanız Gittigidiyor'u takip etmenizi öneririm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gittigidiyor'dan çok uygun fiyatlarla kutulu oyun denk getiriyorum son birkaç gündür :) Last of Us'ı kargo dahil 60 TL'ye aldım mesela, Uncharted Nathan Drake Collection'u da kargo dahil 100 TL'ye aldım. Kredi kartına da vade farksız 6 taksit yapabiliyorsunuz.

PSN Store fiyatlarını takip etmiyorum ama yakın fiyatlara aldığımı düşünüyorum. Biraz eski kafalı olduğum için, oyunların fiziksel olarak elimde olmasını tercih ediyorum oyunları indirmekten ziyade.

Kutulu oyun arıyorsanız Gittigidiyor'u takip etmenizi öneririm.

Psn  malesef steam gibi bir sistemden oldukca geride gidiyor. Sony 'nin bu isleri kotaramamasını anlyabilmis degilim. Bazı oyunlar aldım PSN TR üzerinden. Altta konum var psn 'e giremiyorum kac gundur, sony musteri hizmetleri ile temasa gectim , yok kimlik fotokopisi yok bilememne. Hala daha bir haber yok. Oratda mantıklı bi rsebepde yok. Ne olacak bilmiyorum. Bu hafta sonu oglum bende, en buyuk eglencemiz ps4 de trine rayman lbp vs oynamak. Onlara da erisemiyecegim psn'ye giremedigim icin. Hadi lbp 3 kutulu, ondada save olmaycak 0 dan baslayagım. O yuzden bende kutulu oyunları tavisye ederim , hic olmazsa benim gibi ortada kalmazsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim iki dualshock'un da pilleri bayağı zayıfladı,garanti süreleri de bitti. Pil değiştirme işine baktım ama şu anlık girişmedim. Denemek için şu ürünü aldım.

http://www.amazon.com/gp/product/B006JKARP8?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Cep telefonu şarjı gibi dualshockta kullanmak için ideal. Pili zayıflayan varsa düşünebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Bloody hocam bu pilin DS4'e monte edilebilen bir modeli var midir? USB kabloyla DS4'ü buna bagladiktan sonra kablosuz pad'in pek bir espirisi kalmiyor. Bunun yerine herhangi bir powerbank da kullanilabilir herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanılabilir. Pilin monte edilebilir hali var da işte DS4'ün pil yuvası standart değil. Güvenip link vermek istemiyorum. Youtube'de DS4 Battery change yazınca çıkıyor birşeyler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ds4 sarj için evde bir kargo firmasının verdiği eşantiyon power bank ile şarj ediyorum. Gayet sorunsuz oluyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim DS4'ler idare ediyor fazla oynayamadigimdan =) 

Ama gecen sene sunu gormustum, kaydetmisim :  https://www.reddit.com/r/PS4/comments/2rtimv/diy_double_dualshock_4_battery_capacity_internal/

Bu yaziyi gordugumden beri aklimda benim de bataryalari degistirmek, biraz daha hirpaladiktan sonra bir DS4'u kurban edebilirim. Ama millet'in eBay'den aldigi 2000 mah yazan bataryalar orjinalinden (1000 mah) daha kotu cikabiliyormus, dikattli olmak lazim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Pazar PS4'ün sabit diskini değiştireceğim bakalım. Hediye kuponu vs. derken kargo dahil 245 TL'ye Seagate 2 TB 2.5" USB 3.0 harici disk aldım. Kutudan diski söküp PS4'e takmayı düşünüyorum; kutuya da 500 GB'lık bir başka HDD takıp PS4'ün halihazırdaki diskinin imajını bu diske alacağım. 2 TB disk ile uzun bir süre yer sıkıntısı çekmem herhalde PS4'te.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burada ben dahil çok kişi yaptı o işi. PS4 için en uygun seçim. Trophyleri senkronlamayı unutmayın HDD'yi sökmeden.Oyunların hepsini tekrar çekmeyecekseniz veya dijital oyun almadıysanız,sadece saveleri backup almanız yeter. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Bloody Hocam misal GTA 5'in 10 GB'a yakın güncellemesi vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bunları tekrar indirip kotadan yememek adına sistemi tümden yedeklemeyi düşünüyorum.

Yeri gelmişken bir soru: PS4UPDATE.PUP dosyası ile işletim sistemini sıfırdan kurmak için illa USB flash bellek kullanmak şart mı? Bu dosyayı USB HDD'ye kopyalasak ve sıfırdan kurulumu bu şekilde yapsak mümkün olur mu? Elimde USB 3.0 flash bellek yok ama USB 3.0 HDD var, bu şekilde daha hızlı olur herhalde kurulum işi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Flash bellekten kurmadan önce usb 3.0 harici bir diske tüm ps4 hdd'sini yedekleyebilirsiniz ki ben öyle yaptım. Yalnızca bu iş epey uzun sürüyor doluluğuna göre, 5-6 saat sürebilir. Ondan sonra flaş bellekten ps4update ile sistemi kurup sonra harici diskten restore işlemi yapılıyor. Flaş bellek yerine harici disk de olabilir, ama aynı diski kullanırsanız onu formatlıyor idi hatırladığım kadar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet aynı disk olmaz. Ozan hocamın dediği gibi olacak. Ayrıca update dosyası olan PS4UPDATE.PUP ile HDD değiştirince kullanılacak olan farklı. Bir de sanırım kablo ile takmak lazımdı DS4'ü. Orasını tam hatırlamıyorum. Kısaca adımlarsak 

1-Bütün accountlar ile login olup trophyleri senkronlama

2-Ya saveleri,ya da tüm hdd'yi komple backup.

3-Eski hddyi çıkar,yenisini tak.

4-Flash usb'yi formatla,update dosyasını at.

5-PS4'ü yeniden başlat.

6-Restore et.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız dikkat tüm sistemi yedekleyeceginiz external hdd nin FAT32 dosya sistemi olmasi gerekiyor. Ben başka türlü yapamamistim. Birde tüm sistemi yedeklerken gerçekten oldukça uzun sürüyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

USB 3.0 HDD'yi exFAT olarak formatladım, PS4'ün tüm imajını bu diske yedek olarak attım. 200 GB'lık imajı 2 saatte alabildi, sanırım veriyi şifreleyerek yazdığı için bu kadar uzun sürüyor.

Şimdi ben bu harici diske PUP dosyasını da koysam, ilk işletim sistemi kurulumunu bu diskten yapsam, kurulum sonrasında harici diski formatlıyor mu PS4?

PS sitesinden çektiğim PUP dosyası 800 küsür MB olan dosya, güncelleme dosyası 300 küsür MB imiş herhalde; ben büyük olanı çektim.

Bir de TS'deki rehberde, yeni HDD takmadan önce PSN'den sistemi deaktif etmemiz gerektiği söylenmiş. Onu da yaptım.

Kahvaltımı edeyim, girişiyorum işe :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok