xbox one, playstation 4 hakkında herşey
0

Bu konuda 150 mesaj var

HDD terfisini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim; harici diske aldığım sistem yedeğini PS4'e atmak da toplam 1 saat kadar sürdü.

PS4UPDATE.PUP dosyasını, exFAT olarak formatladığım harici diskte oluşturduğum PS4 >> UPDATE klasörüne kopyaladım. Aynı diskte, yine aynı PS4 klasörünün içinde PS4'ün sistem imajı da bulunuyordu. 2 TB HDD'yi PS4'e taktıktan sonra, PS4'ün güç düğmesine 7 saniye basılı tutarak güvenli mod altında kurtarma menüsüne girdim. DS4'ü kablo ile bağlayıp bu menüden en son seçeneği seçerek, USB harici disk üzerinde bulunan işletim sistemi dosyasının kurulumunu gerçekleştirdim. Kurulum, zannediyorum ki USB 3.0 bir disk kullandığım için, 5 dakika kadar sürdü. PS4 kendini yeniden başlattıktan sonra varsayılan kullanıcı ile sisteme giriş yaptım, "Yedekle ve Geri Yükle" seçeneğiyle harici diskteki imajı PS4'e kurdum; bu işlem de 1 saat kadar sürdü. Sistem tekrar açıldığında PSN'e giriş yaparak ve PS4'ü tekrar aktive ederek kurulumu tamamlamış oldum.

Şu anda PS4'te 1.77 TB toplam disk alanı gözüküyor. Konsolda halihazırda 200 GB kadar veri (oyun, güncelleme vs.) bulunduğunu düşünürsek, geriye 1.5 TB kadar bir boş alan kalıyor. Bu da sanırım uzun süre yetecektir.

Yardımcı olan herkese teşekkürler :)

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deaktif etme yeni konsola geçişte gerekli diye biliyorum ama emniyetli olmak için yapılabilir.

Farklı usb olması lazım diye hatırlıyorum ama denenebilir aynı External ile kurulum yapmak

Edit: Hallolmuş zaten hayırlı olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaptığım HDD alışverişi nedeniyle site 33 TL kupon yüklemiş hesaba. 125 TL üzerinde geçerliymiş. Nasıl değerlendireyim diye bakınırken Heavy Rain & Beyond Two Souls oyunlarının PS4 remastered sürümlerinin tek bir blu-ray'de 128 TL'ye satıldığını gördüm. Heavy Rain'i PS3 döneminden hatırlıyorum, epey övgü alan bir oyundu ama ben merak edip oynamamıştım. Diğer oyun hakkındaysa, aynı yapımcının oyunu olması dışında hiçbir bilgim yok.

Hediye kuponuyla birlikte iki oyun 95 TL'ye geliyor; oyun başı 47.50 TL :) Ne dersiniz almaya değer mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullanın yeni ps4'ünüzü. Heavy Rain ile Beyond Two Souls setini ben de aldım. İkisi de mükemmel oyunlar. Heavy Rain'i zaten ps3 de bitirmiştim ama bir daha oynanır. Beyond Two Souls ise ps3'ün son döneminde çıkan bir oyundu, oynayamamıştım. Ona başladım, o da çok güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağolun Ozan bey. Sizin yorumunuzu okuyunca siparişi geçtim. Kargo da ücretsizmiş, Zorlu'daki Sony Center'dan gelecekmiş oyun.

Yalnız şöyle bir durum var, PS4'te oynadığım oyunların hemen tamamı PS3 oyunu :) Şöyle PS4'ün grafik konusundaki gücünün hakkını verecek, bu nesle ait bir oyun edineyim diyorum, misal Until Dawn'ın grafik kalitesi görebildiğim kadarıyla çok iyi, ama bu tür oyunların fiyatları, hala bir oyun için kendi kafamda belirlediğim sınırın çok üzerinde dolaşıyor ikinci elde bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Order 1886 iyi değil oyun olarak o kadar maalesef ancak ancak grafikleri iyi baya PS4 standartlarında.

Order güzel oyundu ama kısaydı. Ben beğendim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

xbox 360 da achv. lerin internete bağlı değilken açılmaması gibi birşey yoktu değil mi? xbox one da varmış. dün walking dead oynarken öğrendim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

off faciaymış... çünkü hatırlıyorum yüzyıllar önce (yine xbox360 dönemi) bi oyunumu oynarken internet bi anlık gitmiş ve tam o an bi achievement açmışım 150G lik falan ve %0.01 kişinin falan sahip olduğu bi achievement. Internet bağlantısı olmadığında açılan achievementın tarih bilgisi falan tam olarak yazmazdı oradan farkettim.... ki o achi o an açılmasaymış muhtemelen gonsolu duvara atıp sektiğinde döner tekme falan atarak abd ye yollardım .. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar! Taze Xbox'çu olarak sorularım var :) Xbox One S 1 TB, dün kurdum, oyun indirme aşamasındayım.

Dün bayağı bir kişiye arkadaş davetiyesi gönderdim (Griffon Twelve olarak), "Kimdir bu" demeyin.. :)

Şimdi, ilk soru arkaplanda indirme hakkında. Kurarken enerji tasarrufu / hemen aç arasında seçim yaptırdı, default olan enerji tasarrufunda bıraktım. Sabah bir baktım ki Forza Horizon 3 %26'da kalmış. İnternette biraz baktım, seçeneği "hemen aç" olarak değiştirmem lazım sanırım. Var mı başka bir trick?

İkinci soru kullanıcılar ile ilgili. Benim asıl istediğim bir benim kullanıcım olması (şifreli), bir de guest açmak, konsolu açma veya uyandırma sonrasında "kullanıcı seçimi" ve şifre ekranı gelmesiydi. Böyle olmuyor galiba. Konsolu uyandırdığımda yine benim hesabımla giriş yapmış gibi oluyor, ama aslında bir daha sola çekip giriş yapmam gerekiyor. "Misafir oluştur" diyince de geçici bir hesap oluşturuyor, log out yapınca siliniyor.

Şimdi, bu durumda, diyelim evden çıktım, misafir geldi, Xbox'u açtı. Hop, benim hesap geldi. Benim save'lerden mi oynuyor? Achievement falan alabiliyor mu? Çok saçma değil mi?

Veya ben akşam eve geldim, konsolu açtım. Başladım oynamaya. Bir saat sonra fark ettim ki ana ekranda sola kaydırıp oturum açmayı unutmuşum. Gitti o kadar oyun, achiler de sayılmadı. Çok saçma değil mi?

Bu tarz çoklu kullanıcı kullanımı konularında yardımınızı beklerim.

Oyun olarak Forza Horizon 3, GTA V, DooM ve Limbo/Inside ikilisini aldım. Daha kurulma aşamasında. Genel olarak menüleri ve sistem tepki hızını sevdim; bundan önce PS3 vardı, onunla kıyaslıyorum Mağaza kısmı felaketti mesela PS3'te.

Şimdilik gayet memnunum, asıl oyunlara dalınca iyi olacak inşallah. Tekrardan selamlar ve yanıtlarınız için teşekkürler. :)

Edit: Smayliler çıkmamış iPad'de emoji olarak yazınca, onları : ) yaptım..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Guest hesap yok sanırım. Mutlaka ayrı bir hesap açılması lazım. Şifre değil ama kolay bir tuş kombinasyonu ile "lock" koyulabiliyor hesaba. Her konsolu açan giremez. Download için başka bir trick yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

download işinde default açık geliyor tabi de ''oyunları programları güncel tut'' diye bir seçenekte var.

oyunlara girince herhangi bir kullanıcı sign değilse hangi hesabı sign edeyim diye soruyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler Bloody, Emre yanıtlar için. İyi o zaman, pek bir sorun yokmuş.

Makinayı "hemen aç" şeklinde ayarladım, "güncel tut" da seçili, artık download'larda falan sorun çıkmayacaktır.

İlk kurarken şifre olayını da soruyor, dediğiniz tuş kombinasyonu veya tam hesap şifresi şeklinde. Kombinasyona da geçiş yaptım, bayağı pratik oldu. Eğer başka biri kullanacaksa "sign out" yapmak lazım tabi.

Guest olabilecek 3-4 kişi var zaten, onların da hesapları gireriz artık. Co-op falan yapılacaksa geçici konuk kullanıcı seçeneği de var, sign out olunca otomatik siliniyor. Bir de uzun bir süre misafir kullanacaksa (diyelim tatile gidiyorsunuz vs.) guest yetkilerini artıran bir şifre koyabiliyormuşuz, oyun falan indirebilsin diye.

Oyuna girince sign in sorması çok iyiymiş.

Teşekkürler tekrar yanıtlar için!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Download'lar bitti, Forza Horizon 3 anlamadığım biçimde uzun sürdü, arada download hızı 5 Mbit/sn'lere kadar düştü.. İnternette aynı sorunu yaşayan kişiler de var, başka oyunlarda sorun yaşamayıp FH3'ü yavaş indiren. Neyse, Cuma akşamı başlayan download Pazar sabaha karşı tamamlanmış. Diğer oyunlar, GTA V ve DooM, çok daha hızlı (20 Mbit/sn civarı) yüklendi niyeyse.

Sabah sign in yapıp büyük bir hevesle oyuna girdim; kaç senedir 2 boyutlu indie vs. oyunlar veya mobil oyunlar ile idare ediyordum, özlemişim "AAA" oyunları. Başta birkaç ayar, sonra yarışlar, başarılar vs. gayet güzeldi. Grafikler gayet iyi geldi, herhangi bir takılma veya yavaşlama yaşamadım. Bayağı oynarım bu oyunu.

Bu akşam veya yarın GTA V'ye de bir bakarım. Shark Card almadım oyunla beraber; çok bir para değiller ama oyun içi parayı gerçek parayla almak hem lüzumsuz hem de hile gibi geliyor. Online moddaki paraymış bir de.

İyi geldi yeniden oyun alemine dönmek. İyi oyunlar herkese.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

xbox one ın yeni bluetooth özellikli gamepad leri daha mı çok pil harcıyor? bana öyle geldi çünkü duracell pilleri eskiden 1 aydan fazla kullanırken 15 günde bitti yeni gamepad de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

herhangi bir şarjlı pili koyunca şarj ediyormuydu genel olarak yoksa illa kendi şarjlı pili ve usb kablosumu olması lazım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok