Ebay, Aliexpress 'ten alınası ürünler .
2 2

Bu konuda 421 mesaj var

Bende outdoorculuk kanımda olduğundan ağır bıçak hastalığı var ve serime bir kaç tane daha aldım. Çinli üretim bir kaç bıçak aldım bakalım gelecekmi? Gümrük mevzuatında yasak diye biliyorum kesici delici aletler diye ama bir iki bıçak gelmişti ebayden  :D Meraklısı varsa ganzo bıçakları tavsiye ederim dünyaca ünlü yapımların yan ürünleri ama kaliteleri fiyatına göre süper

Aşağıdaki modelleri aldım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de farklı bir soru sormak istiyorum; Almanya'dan ne alınır?

Ben telefon almıştım Mediamarkt'tan, 700 TL falan ucuza gelmişti. Şimdilik ihtiyaç olmadı ancak muhtemelen TR'de geçerli garantisi de var. Öyle bir şey bakılabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben telefon almıştım Mediamarkt'tan, 700 TL falan ucuza gelmişti. Şimdilik ihtiyaç olmadı ancak muhtemelen TR'de geçerli garantisi de var. Öyle bir şey bakılabilir. 

Hangi cihazı almıştınız hocam? Mesela ben Iphone 6S'e baktım, Türkiye ile aynı fiyat... (Türkiye'de applestore'da neden telefonlar piyasada "Apple Türkiye garantili" olarak satılan ürünlerden 1.000 lira kadar daha pahalı? Mantık ne?)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de baktığımda Iphone'lar aynı fiyattı TR ile.

Samsung S6 almıştık biz. Gitmeden önce sitesine baktığımda 550 EUR gözüküyordu, şansımıza o güne mi özel indirim vardı, yoksa sürekli mi öyle bilmiyorum, 100 EUR indirim vardı, biz de aldık 450 EUR'a, 50 EUR tax free olmuştu (gerçi hala geri almakla uğraşıyorum, o da başka hikaye), kur o zaman 3,40 TL'idi. 1.360 TL'ye gelmişti. Şimdi kur da daha uygun. Ben aldığım sıralarda TR'de 2100 TL civarına satılıyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende outdoorculuk kanımda olduğundan ağır bıçak hastalığı var ve serime bir kaç tane daha aldım. Çinli üretim bir kaç bıçak aldım bakalım gelecekmi? Gümrük mevzuatında yasak diye biliyorum kesici delici aletler diye ama bir iki bıçak gelmişti ebayden  :D Meraklısı varsa ganzo bıçakları tavsiye ederim dünyaca ünlü yapımların yan ürünleri ama kaliteleri fiyatına göre süper

Aşağıdaki modelleri aldım

Hocam koleksiyonluksa bilemem de, outdoor faaliyetler icin boyle bicaklara bel baglamamak lazim. Saglam, tam govdeli (full tang) bicaktan sasmamak lazim, ozellikle ucuzsa.

Ben eBay'den Kabar ve Morakniv bicaklar aldim, icine bakilmadigi icin PTT ile sorunsuz geldi. Ama gumruge takildi mi gecirmezler. Sizin aldiklariniz gibi kucuk olanlar boydan kurtariyor. 

Kamp/trekking vb icin manuel bicaklari tasirsaniz polis/jandarma birsey demiyor, ama tam otomatik bicaklari herhangi birsey icin bulundurmak (2. videodaki gibi) yasa disi diye biliyorum, aman dikkat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orico 3.5mm ses kablosu geldi. Ömrümde gördüğüm en kaliteli paketlenmiş kablo. smile1.gif Kendisi de gayet güzel. Uzmanı değilim ama sesinde de sıkıntı yok. 1.8$'a geldi, sizlere de tavsiye ederim.

22a469f543f9c910239e96a8ace89146.jpg

3bed4fb4bc7e073ece671e28ae391be7.jpg

af1ed319b84a9ea67c31acff1ffa21e4.jpg

Linki de şu:

http://www.aliexpress.com/item/Male-to-male-aux-audio-cable-car-audio-cable-AV119-audio-extension-cable-100-150-200CM/32403065629.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kablo için bir fazla bir kalitli paketlenmiş. 

şundan almayı düşünüyorum ama USB - C 'i mi beklesek? 

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-39W-Power-Strip-EU-USB-Wall-Travel-Home-Office-Socket-2500-Joules-4-9ft-Power/32457845297.html

Ben 11.11'de bundan bir tane siparis verdim, gelsin yorumlari yazarim.

Buradan aldim, burada daha ucuz : http://www.aliexpress.com/item/ORICO-HPC-8A5U-EU-WH-Home-office-EU-Plug-USB-Travel-Charger-Adapter-with-8-Outlet/32464424556.html

Hatta bu yazdigim direkt markanin kendi magazasi sanirim.

(Bana kuponlarla 27$'a falan denk gelmisti.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde şunu 35$ fiyatla gördüm. Nerede, nasıl filan hatırlamıyorum. Hoşuma gitti ama.

http://www.aliexpress.com/item/Xduoo-X2-Entry-level-HIFI-Music-Player-Flac-Player/32276034517.html

FLAC çalıyor. FLAC dinlemiyorum ama FLAC çalma becerisi varsa biraz kaliteli bir alettir herhalde. Hepten çöp değildir yani. Alanlar hep memnun zaten. Dahili kulaklık amfisi de varmış (TI marka). Ufacık birşey zaten. İndirimi yakalayınca siparişi geçesim var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bunu 50$' a almıştım, nisan ayındaydı galiba, flac falan çalıyor çalmasına ama 100mb' lık olanları (3-4 dakikalık bir şarkının yaklaşık 90-100mb olduğu) oynatamıyor. Bir de tuşları biraz daha iyi olabilirmiş, bazen biraz sert basmak gerekebiliyor, bunların dışında pil süresi iyi gibi, ses çıkışı da oldukça yüksek telefonlara falan göre. 50$ deyince uygunmuş gibi geliyor ama TL' ye çevirince 140-150TL ediyor, bu parayı şimdiki aklım olsa vermezdim çok fazla müzik dinleyemediğim için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Sandisk Sana Clip+ var. Üzerinde 64lük microSD kart var. Onboard memorysi ne kadar bilmiyorum bile. Rockbox firmware i ile zaten iyi özelliklere sahip ürüne eksik olan özellikler de geldi. Böyle ne idüğü belirsiz birşey yerine sandisk daha mantıklı bir seçim değil mi ?

http://www.amazon.com/SanDisk-Player-Yellow-MicroSDHC-SDMX24-004G-G46Y/dp/B00HCMZ1OY

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O da bir seçenek, ama bunda amfi filan var, 300ohm'luk kulaklıkları bile destekliyormuş. Öyle çok ihtiyacım olduğundan değil, hoşuma gitti sadece. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orico USB 3.0 kart okuyucu geldi. Denedim eve gelince. Elimde kart okuyucuya performans testi yaptıracak kadar hızlı (daha doğrusu maksimum hızı yüksek) kart yok maalesef. Samsung EVO 64GB kartla yaptığım testte 37MB/S civarı okuma ve yazma hızını gördüm. USB 3.0 olarak çalışıyor yani. SDXC kartları da destekliyor, yani 64GB ve üzerinde de sıkıntı yok. Benim önceki okuyucu bunu desteklemediğinden 32GB üzerinde sıkıntı oluyordu. Fiyatına göre süper ürün. Gördüğüm tek kusuru üzerinde SD ve MicroSD için ayrı girişler olmasına rağmen ikisini aynı anda göremiyor. Bundan önce kullandığım Kingston görebiliyordu. Hangisini önce takarsanız onu görüyor, ikinci takılanı tanımıyor. Belki de ben becerememişimdir. Bir de kapağı büyük ihtimalle kaybolacak, çünkü çıkartılınca arka tarafa filan takılmıyor. Yine de fiyatına göre süper ürün. Ben alırken siyah modeli indirimdeydi, ben 4$'a siyahını aldım. Şimdi o 8$ olmuş, ama beyaz modeli 4$. Aynı şey neticede. Lazımsa alın, bu fiyata çok çok iyi.

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-CTU33-WH-Mini-USB3-0-Dual-Card-Reader-support-SD-TF-with-Multifunctional-Design-White/2031117658.html

Bu arada, feedback'i sonradan değiştirmek mümkün. Mesela aldınız, o an beğendiniz, ama bir hafta sonra ürün dağıldı, değiştirip ürünün dandik olduğunu yazabiliyorsunuz.

Benim ürün de geldi, benim de şu an yanımda test edecek bir micro sd yok ama az önce bilgisayarın sd kart okuyucusuna takılı 4gb'lık bir micro sd ile test ettiğimde dahili kart okuyucunun çok daha hızlı olduğunu gördüm. Sanırım 4$ çöp oldu :)

Bir de micro sd kartı içine alsaymış güzel olurmuş...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi tekrar test yaptım kart okuyucu ile yaklaşık aynı sonuçları verdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım bilgisayarın düzgün tanımasıyla alakalı bir durum var. Ben de ilk kez taktığımda saçmaladı, USB 2.0 hızında çalıştı, sonra düzeldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet şimdi hemen hemen aynı hızda hatta birazcık daha hızlı çalışıyor. Sanırım hızlı bir micro sd ile fark açılacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim asıl alma sebebim SDXC desteğiydi zaten. Bendeki okuyucu 32GB'tan büyük kartları görmüyor (veya 32GB olarak görüyor). Bununla 64, 128 filan Allah ne verdiyse okuyorum yazıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaptığım şeyin %99 olmucağını biliyorum zaten ama sizin de bir fikrinizi alayım. Bugün Cyber monday dolayısıyla çoğu site gibi gearbest.com üzerinde acaip indirimler falan vardı. Genelde hep bakıp hiç bişi lazım değil diyorum bugün ölesine bi 60$' lık telefona ulan şansıma alayım bakalım gelir mi falan dedim. Ne dersiniz ürün gelir gümrükte takılır dimi kesin ? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

USB Hub lazımsa Orico'ya bakın beyler. Adamlar VIA chipset kullanıyorlar. Chipset markasını yazan başka marka yok zaten. VIA da kötü değildir, anakartlarını çok kurcaladık zamanında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam koleksiyonluksa bilemem de, outdoor faaliyetler icin boyle bicaklara bel baglamamak lazim. Saglam, tam govdeli (full tang) bicaktan sasmamak lazim, ozellikle ucuzsa.

Ben eBay'den Kabar ve Morakniv bicaklar aldim, icine bakilmadigi icin PTT ile sorunsuz geldi. Ama gumruge takildi mi gecirmezler. Sizin aldiklariniz gibi kucuk olanlar boydan kurtariyor. 

Kamp/trekking vb icin manuel bicaklari tasirsaniz polis/jandarma birsey demiyor, ama tam otomatik bicaklari herhangi birsey icin bulundurmak (2. videodaki gibi) yasa disi diye biliyorum, aman dikkat.

Bende uzun palalı gerber var o iş için damascus bıçaklar var ama kıyamıyorum onlara ondan bu tür ufak işler için bunları seçtim.

Dediğin gibi aklıma geldi benimde mekanizmalı bıçak olan model, eğer gümrüğe takılırsa ptt de çağırırsa sizi emniyetten uygunluk belgesi ile teslim alıyormuşuz belki uğraşmam direk geri yollayın derim ama dediğin gibi üstünde yakalanırsa ciddi yaptırımı varmış ama bu kısmı beni ilgilendirmiyor ben sivildeyken asla üstümde bıçak taşımam sadece yazlıkta veya kamp vb gibi şeylere katılırsam bulunduruyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight

Telefon 5$ olsa bile gümrükten geçmesinin yolu yok maalesef. Ülkeye kargo ile yurt dışından telefon getirmek ürün bedelinden bağımsız olarak yasak sonuçta.

@ Biliyorum ama kumar oynuyorum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ En kötü mal gelir bildirge gelir zaten ya da tracktan son hareketini görürüm gümrükten girmeyince refund isterim artık :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Niye her türlü elektronik alet geliyor da , telefon gelmiyor? Diğer ülkelere gönderiyorlar sorun yok. 

Yukarda linkini verdiğim Tshirtten çok memnun kaldım , birkaç tane daha aldım. Tavsiye edilir. Çok hoş bir tekstilden yapılmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok