Ebay, Aliexpress 'ten alınası ürünler .
2 2

Bu konuda 421 mesaj var

Aliexpress ten aldığım bir ürün zamanında gelmedi . Dispute açtım. Para iadesi yapılacaktı. 

Bugün gelmiş. Gerçi boyutu tutmuyor. Ne yapsam?

Geri ödeyeyim parayı, çıkacak en ufak sorunda "Ben vergisini ödeyen, dürüst vatandaşım " derim diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aliexpress ten aldığım bir ürün zamanında gelmedi . Dispute açtım. Para iadesi yapılacaktı. 

Bugün gelmiş. Gerçi boyutu tutmuyor. Ne yapsam?

Geri ödeyeyim parayı, çıkacak en ufak sorunda "Ben vergisini ödeyen, dürüst vatandaşım " derim diye düşünüyorum.

Satıcıya mesaj at hocam, onlar yardımcı olur. Tahminimce yine onlardan alım yaparsınız ve onlarda gönderim yapmaksızın kargo bilgisi girerler, siz de onaylarsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest ile yaşadığım sıkıntıyı yazmıştım. Bugün bir PayPal'dan bir eposta geldi, açtığım 'dispute' un kapandığı yazıyor. Baktım, Gearbest istediğim miktarı iade etmiş. Ama çok uğraştırdılar. Açtığım ticket defalarca gitti geldi, o kadar dil döktüm. Para az miktar değil, yaklaşık 17 dolar. 3-5 dolar olsa uğraşmayabilirdim. (Gerçi yine de kazıklanma hissi yaşamamak için uğraşabilirdim.)

Son mesajda paketin fotoğrafları, üzerinde yazan ağırlık istendi. Neyse ki paketi bu durum olabileceği için çöpe atmamıştım. Fotoğrafları gönderdikten 5-6 gün sonra refund geldi.

Özetle, gearbest'den alışveriş tavsiye etmem. Özellikle birden fazla ürün alacaksanız. Stoklarında olmayan ürünü var gibi gösteriyorlar, kargo geç gönderiliyor, eksik gönderiliyor. Tek üründe çok çok uygun fiyat varsa, risk alınabilir, ama kişisel tecrübem şöyle; AliExpress'de çoğu satıcı gearbest'den daha iyi çalışıyor, mesajlara daha çabuk cevap yazıyor. 

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orico ürünleri çok kaliteli gibi görünse de, aşağıdaki ürün bende hayal kırıklığı yarattı :

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-AC325-4S-Full-Aluminum-3-5-to-4x2-5-Hard-Drive-HDD-SSD-IDE-Converter/2051596219.html

Hemen hiç bir cihazı şarj edemiyorum, şarj etse de verimli şarj etmiyor. Çoğu cihaza hata veriyor, şarj ettiği cihazları da normalin çok altında hızla şarj ediyor. Evde atıl duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ Hocam ben de aynisindan aldim, iPhone'u gayet iyi sarj ediyor. Sizinki arizali ya da fake olmasin? Bence dispute acin, ya iade etsin ya da yenisini gondersin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sahte olduğunu sanmıyorum hocam, malzeme kalitesi, işçilik falan 1. kalite. Aslında ilk aldığım zaman şarj konusunda da pek sıkıntım yoktu,

Vodafone wi fi modem var, bunu şarj etmiyor mesela. Benim Lumia 1320 telefonu takıyorum, 1 dakika kadar bir kıpırdama olmuyor sonra çok düşük bir yüzdeyle şarj ediyor.

Alalı da epey oldu, dispute açılabiliyorsa açıyım bakalım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonradan arıza olmuştur belki. Bugüne kadar aldığım Orico ürünlerinde hiç sıkıntı yaşamadım. Bunun aynısından bir arkadaşa aldık geçenlerde, yakında eline geçer. Bakalım onunki nasıl çıkacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu arkadaşa hasta oldum:

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-Multipurpose-Mouse-Cord-Management-with-4-x-USB3-0-Ports-and-1-x-5V2-4A/32547892523.html

Razer'ın filan da böyle ürünleri var ama onlar bu çok iyiymiş. Hem Orico olduğu için kalitesi belli seviyenin üzerindedir, hem de ürün genel olarak güzel. Üzerinde 4 tane USB 3.0 çıkışı var, güç bağlantısı var, adaptörü de yanında geliyormuş. Tek başına klavye mouse filan ne varsa buna bağlanıp sorun çözülür, aynı zamanda farenin kablosunu da toparlar, masaüstü rahatlar. Daha yeni Orico USB 3.0 hub sipariş ettim, o yüzden bunu almakta kararsızım ama her an siparişi çakabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dispute açtım, video istediler. 2 dk'lık bir video gönderdim, "haklısınız" dediler ve yeni bir tane göndereceklerini söylediler ama ben göndereceklerinden şüpheliyim. Umarım gönderirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende outdoorculuk kanımda olduğundan ağır bıçak hastalığı var ve serime bir kaç tane daha aldım. Çinli üretim bir kaç bıçak aldım bakalım gelecekmi? Gümrük mevzuatında yasak diye biliyorum kesici delici aletler diye ama bir iki bıçak gelmişti ebayden  :D Meraklısı varsa ganzo bıçakları tavsiye ederim dünyaca ünlü yapımların yan ürünleri ama kaliteleri fiyatına göre süper

Aşağıdaki modelleri aldım

Bıçaklar geldimi merak ettim bende almayı düşünüyorum da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"OZBARGAIN" kodu ile 14.35'e aldım. 2$ da tracking için eklendi, kızıma güzel bir hediye oldu. Teşekkürler.

Bu arada diğer sitelerde 40-55$ arasında fiyatlara satılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest den aldıpım Xiaomi Hybrid kulaklıklar geldi, fiyatına göre kalitesi oldukça iyi görünüyor. 18 Aralık ta almıştım, 24 gün sürdü gelmesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest den aldıpım Xiaomi Hybrid kulaklıklar geldi, fiyatına göre kalitesi oldukça iyi görünüyor. 18 Aralık ta almıştım, 24 gün sürdü gelmesi.

Benimki de yurda giriş yapmış. 2 günden gelir sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"OZBARGAIN" kodu ile 14.35'e aldım. 2$ da tracking için eklendi, kızıma güzel bir hediye oldu. Teşekkürler.

Bu arada diğer sitelerde 40-55$ arasında fiyatlara satılıyor.

Aldım gitti valla hediye olarak çok güzelmiş fiyatına göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Trexxx

Bıçaklar geldimi merak ettim bende almayı düşünüyorum da.

Benim daha once gearbestden aldıgım bıcak kesici alet vs urunler sorunsuz elime ulasmıstı. Yanlıs hatırlamıyorsam paketin ustune  bıcak felan yazmıyorlar, 'tool' vs gibi  seyler yazıyorlar. O yuzden kolay kolay paketi acmazlarsa sorun olmuyor. Sustalı cakı bile aldım bu sekilde geldigi icin sorunsuz ulasmıstı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben önerdim, benden başka herkeş aldı, ben de mi alsam naapsam ? :)

Edit : Aldım, ne yapacaksam... OZBARGAIN kuponu bitmiş, indirim isteyenler aşağıdaki kuponu kullanabilir :  

8STOREWIDE 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncak evden ben de aldım bakalım. Çoluk çocuk yok, hanım sever diye aldım. Sevmezse birine hediye ederim artık. 

Teşekkürler haber için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gamepad almak isteyip Goldmaster'ı filan çok tırt bulan, ama Logitech F710 veya Xbox kontrolcüsünü de pahalı bulanlar için şu çok uygun gibi görünüyor:

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Litestar-PXN-9603-Wireless-Game-Controller-Gaming-Accessories-Joystick-Vibration-Handle-Gamepad-For-PC/32529746358.html

Kendinden pilli, malzemesi filan kaliteli görünüyor. Pili lityum olduğu için fazla ağırlık yapmayacaktır. Markaya baktım, genelde profesyonel uçuş simülasyonu joystick'lerinin ve pahalı direksiyonların çakmalarını yapmışlar. Ürünleri fena gözükmüyor. Sadece oyun kontrolcüsü yapıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncak evden bir tane de ben aldım. Ne olur ne olmaz diye Tracking number ile aldım, indirim kodu onu karşılamış oldu. 

10 yaş üstü diyor ama olsun bizim ufaklık sevinir :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu USB 3.0 Hub'dan aldım, bugün geldi. Denedim, güzel çalışıyor. VIA chipsetli. Tavsiye ederim. MacBook için yazdığına bakmayın, herşeyle çalışıyor. Yanında kaliteli ve uzunca (1 metre kadar) kablo çıkıyor.

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-USB-3-0-4-Port-Hub-Portable-Aluminum-Hub-with-USB-3-0-Cable-VIA/2045627082.html

Bir de şu tıraş kasesini aldım, bugün geldi.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-New-7-2cm-Stainless-Steel-Metal-Shaving-Men-s-Mug-Bowl-Cup-For-Shave/32256574004.html

Çift kat paslanmaz çelik, arada boşluk var. Paslanmaz çelik zaten ısıyı az iletir, çift kat olunca hepten izole oluyor. Tıraş suyu daha uzun süre sıcak kalıyor. Biraz ufak geldi bana ama işimi görecek. Fırçayla tıraş olanlara tavsiye edebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok