Ebay, Aliexpress 'ten alınası ürünler .
2 2

Bu konuda 421 mesaj var

Tahmin ettiğim kadarı ile bu adamlar işi büyüttükleri için kargo süresini kısaltmak adına bu tip yerlerde büyük depolar tutmuşlar. Yorumlar Hollanda'dan geldiğinde daha problemli olduğu şeklindeydi sanki :) 

Bu arada resmen adamların satış temsilcisi gibi çalıştım, evde bi problem çıkarsa bi süre şehri terketmem gerekebilir :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benimki de Hollanda'dan yollandı. Yanlış anlamıyorsam Türkiye'ye gelmiş benim posta sanırım.

25-01-2016 13:54	The item has been processed in the country of destination	TURKEY
25-01-2016 02:24	The item has arrived in the country of destination
24-01-2016 06:37	The item is on transport to the country of destination
22-01-2016 19:19	The item is at the PostNL sorting center
20-01-2016 06:04	The item is ready for shipment
18-01-2016 08:34	The item is pre-advised 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tronsmart'ın bulabildiğim tek modeli var, onda da Quickcharge car. QC portundan QC özelliği olmayan cihazları da şarj edebiliyor muyuz?

Evet, normal çalışıyor o zaman. Benim telefonda da QC yok, ama sürekli kullanıyorum. Sıkıntı olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun, bir satici iptal, digeri de dispute icin onay verdi.

Siz bu gibi durumlarda ne kadar surede paranizi geri aldiniz? 

Bana gelen otomatik mesajda 3-15 is-gunu diye oldukca genis bir aralik verdiler.  Sizlerin ne kadar sure ugrastinizi merak ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

aliexpress'ten aşağıdaki linkteki ürünü almıştım. 1 QC port + 2 tane de normal portlu. Bir iki kere denedim gayet iyi çalışıyor görünüyor. Qc portuna galaxy S6, diğer porta hanımın iphone6 sını takıyoruz. S6 qc ile çok çabuk şarj oluyor. İphone'da gayet normal şarj oluyor görünüyor. Kısa sürelik kullanımımda gayet memnunum.

41oTCeiwhQL.jpg

http://tr.aliexpress.com/item/Tronsmart-CC3PC-Quick-Charge-2-0-42W-3-Ports-USB-Car-Charger-for-Samsung-Galaxy-S6/32460397995.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tahmin ettiğim kadarı ile bu adamlar işi büyüttükleri için kargo süresini kısaltmak adına bu tip yerlerde büyük depolar tutmuşlar. Yorumlar Hollanda'dan geldiğinde daha problemli olduğu şeklindeydi sanki :)

Bu arada resmen adamların satış temsilcisi gibi çalıştım, evde bi problem çıkarsa bi süre şehri terketmem gerekebilir :)

Ben ürün hollanda stocklarında varsa, hep ordan alıyorum. 10 gün civarında geliyor. Bir sorun çıkmadı bugüne kadar. 

Daha önce ben de, kargolanması geciken bir sorun için mesaj atmıştım. Ertesi gün yollamışlardı. Biraz şans işi demek. Forumda sorun yaşayıp, çözemeyen de var.

@@KnightFall , 7 günden önce yatmıştı para hesabıma. Aşamaları görünüyor o sayfada. Aliexpress , fiyatları düşük tutabilmek için özellikle kargoyu yavaş ve ucuz seçiyor. O bütün aşamaların yavaşlamasına neden oluyor gibi. Ama çözülüyor sonunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peki ürün ne kadar süre gelmedikten sonra arıza çıkartmak lazım ? :) 

26 Aralıkta aldığım ürün 29 aralıkta Swisspost Unregistered ile yola çıkmış. (Tam da yılbaşını seçmişim iş zorlaşsın diye, neyse) 26 Ocak itibari ile ortada ürün yok, ne zaman tantana yapayım ? (Diğer ülkeler için 7-25 gün diyor, ürün yola çıkalı 25 günü geçmiş durumda an itibari ile)

Ve önce gearbest'e mi çemkireyim, yoksa direk paypala mı başvurayım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW alırken "tracking " almış mıydınız? Onu bence mutlaka almak lazım. Bir de sigorta opsiyonu var ama o şüpheli. Tracking olunca zaten bir miktara kadar sigortalanıyor diye biliyorum. 

Gearbest e mesaj atın tabii önce. Tracking varsa bence sorun olmaz. 

O evi alanlardan , teslim alan var mı? Nasıl birşey ? Alacaktım benim ufak yeğene ama emin olamadım.Boyutları küçük gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton  : Prensip olarak tracking almıyorum, sürpriz seviyorum :) İki gün raporluyum, evde ense yapıyorum, yarın işe gidince bir bakarım paket gelmiş mi diye, sonra gearbest'e mesaj atarım, sonra da paypaldan dispute mispute Allah ne verdiyse başlarız işte...

Ha can sıkıntısından aldığım 7 dolarlık banyo speaker'ı, gelse ne gelmese ne ama insan istiyo bişiyler gelsin oynasın diye :) 

Sanki yakın dönemde başka sitelerden de alışveriş yaptım bişiyler ama hangisinden ne aldım bilmiyorum, pratikte "kargo gelene kadar siparişi unutup olayın hediyeye dönmesi" psikolojisini seviyorum. Aslında bi boş vakit bulup hepsinin üzerinden geçip dispute manyağı yapmak lazım bunları :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ebay'den bir çakmaklık usb şarj cihazı (tercihen 2 çıkışlı) tavsiyesi alabilir miyim.

Amper değerleri önemli değil, kaliteli ve ucuz bir ürün yeterli.  Bugüne kadar sadece 1 yolculukta kullandım...

Şunu buldum ama usb çıkışları eğri büğrü sanki; orjinal olduğuna nasıl emin olabiliriz :

http://www.ebay.com/itm/Belkin-2-port-USB-Car-Charger-mini-Car-Charger-2-1-AMP-10W-Blu-ray-USB-Charger-/111402715667?hash=item19f01e8a13:g:f2sAAOxywh1TFFDb

Bir de Nokia var :

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Nokia-car-charger-DC-20-dual-port-for-Lumia-iphone-sumsung-galaxy-mobile-/281865977012?hash=item41a0857cb4:g:FpcAAOSwbdpWVDQs

Türkiye'den şunu mu alsam :

http://www.hepsiburada.com/energizer-lchehc1umc2-usb-arac-sarji-micro-usb-kablo-ile-p-TELSARJENERC1UMC2

Energizer'dan bende var, hem iphone'la hemde android cihazlarla kullanabiliyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsiburada'dan bir alışverişim olacak zaten, yanında da Energizer ekleyeceğim sanırım. Tronsmart'lar güzel ama aktif kullananlar için, dediğim gibi benim araçta uzun süredir var ve bugüne kadar 1 kez kullandım. Bunu da eşimin aracına koyacağım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ev hala gelmedi, Hollanda Postası güvenilir diye düşündük ama sanırım daha kötü... Bunu bana birisi açıklayabilir mi, Hollanda'dan 23'ünde çıkmış, 26'sında tekrar çıkmış:

1 23/01/2016 18:43:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) - - Netherlands (the) (Yurt Disi) 2 23/01/2016 18:43:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Netherlands (the) (Yurt Disi) 3 26/01/2016 13:30:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Netherlands (the) (Yurt Disi)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nomal sanırım o. Benimkinde de öyle gözüküyor. 2 gün sonra teslim edildi.

1	22/01/2016	19:19:00	Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi	Receive item at office of exchange (Otb)	-	-	Netherlands (the) (Yurt Disi)
2	22/01/2016	19:19:00	Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden)	The item was forwarded to the destination country (Otb)	-	-	Netherlands (the) (Yurt Disi)
3	24/01/2016	13:30:00	Gonderi yurtdisina sevk edildi	Send item abroad (EDI-received)	-	-	Netherlands (the) (Yurt Disi)
4	25/01/2016	11:54:24	Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi	Receive item at office of exchange (Inb)	-	-	Turkey
5	25/01/2016	13:54:25	PTT İşyerine Girdi	Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı	İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM	BAŞAKŞEHİR	İSTANBUL(AVR)
6	25/01/2016	21:46:22	PTT İşyerinden Çıktı	PTT İşyerine Sevk Edildi	İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM	BAŞAKŞEHİR	İSTANBUL(AVR)
7	26/01/2016	08:28:10	PTT İşyerine Girdi	Alıcı Merkez Torbayı Açtı	KADIKÖY POSTA DAĞITIM/KADIKÖY POSTA DAĞITIM	KADIKÖY	İSTANBUL(AND)
8	26/01/2016	08:29:25		PTT İşyerine Geldi	KADIKÖY POSTA DAĞITIM/KADIKÖY POSTA DAĞITIM	KADIKÖY	İSTANBUL(AND)
9	26/01/2016	09:14:54		Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:40103270	KADIKÖY POSTA DAĞITIM/KADIKÖY POSTA DAĞITIM	KADIKÖY	İSTANBUL(AND)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Gearbest siparişimin tamamı süpriz bir şekilde bana ulaştı bu arada ama tüm bu süreç içerisinde insanın yüreğinin hop hop etmesi sinir bozucu. Çok zorunda kalmadıkça bu adamlardan bir şey almam umarım :P.

Bir de bizim PTT her ne kadar kızsak da bir çok ülkenin posta servisinden çok daha düzgün çalışıyor, bundan emin olabilirsiniz. Bir Alman postasına düşmeye görsün işiniz, mesela yani :).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de araba için bir çakmak şarjı arıyorum. Audi nasıl öküz bir üreticiyse A5'e USB portu falan koymamışlar, nefret ediyorum çıkıntı duran parçalardan ama mecburen alacağım. Almışken de gözümü rahatsız etmeyecek mikro boyutta birşey bulabilir miyim diye bakıyorum. Tek USB 'si olması yeterli, iPad'i de şarj edebilecek bir çıkış sağlamasını tercih ederim. Üç kuruş fazla vereyim ama saçma sapan ısınıp bozulmasın istiyorum. Gözünüze çarpan düzgün bir cihaz var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de araba için bir çakmak şarjı arıyorum. Audi nasıl öküz bir üreticiyse A5'e USB portu falan koymamışlar, nefret ediyorum çıkıntı duran parçalardan ama mecburen alacağım. Almışken de gözümü rahatsız etmeyecek mikro boyutta birşey bulabilir miyim diye bakıyorum. Tek USB 'si olması yeterli, iPad'i de şarj edebilecek bir çıkış sağlamasını tercih ederim. Üç kuruş fazla vereyim ama saçma sapan ısınıp bozulmasın istiyorum. Gözünüze çarpan düzgün bir cihaz var mıdır?

Tronsmart alın, en düzgünü o bu aralar. A5'in orta kol dayamasının altında şarj cihazı için bir çakmak soketi olması lazım. Oraya istediğinizi takın, göze batmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tronsmart alın, en düzgünü o bu aralar. A5'in orta kol dayamasının altında şarj cihazı için bir çakmak soketi olması lazım. Oraya istediğinizi takın, göze batmaz.

Evet var ama o da başka bir hikaye zaten. Kol dayamasının dizaynını yapan tasarımcıyı da bulup dövmek lazım. Yükselterek kullandığında açıkta kalıyor o alan ve içinde bir sürü fiş ..vs biriktirdiğim için iğrenç bir görüntü kirliliği de oluyor. Audi'yi premium araba üreticisi diye adlandıran herkese de sevgilerimi iletiyorum..

Trosmart'lara bakayım ebay'den hemen..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest siparişim vega'nın mesajındaki şekliyle bekliyor benimde. 

Az önce sanal kartımla STEVENSONNIN firmasından yapılan 19,64 liralık alışveriş bilgim dahilinde olmadığı düşünülerek iptal edilmiş. Bankayı aradım, bugün Itunes'dan 1 (bunun ne olduğunu biliyorum) yakala.co yada yakala.com'dan 1 ve yukarıdaki yurtdışı firmasından da 3 çekim yapılmaya çalışılmış. 

Normalde kartımı bir yere kaydetmiyorum. yemeksepeti'nde bu kartım kayıtlı, yanlış hatırlamıyorsamda alixpress, zapal veya dx.com'a  kayıtlı bu kartım. kartını kayıt yapan arkadaşlar varsa, kontrol etmelerinde fayda var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@cherqes

Ben artık kredi kartlarımı Internet ve Mail Order ile alışverişe kapalı tutuyorum. Sadece 1 tane hiçbir yere vermediğim kredi kartımdan bireysel emeklilik ödemelerimi yaptığım için mail order'a açık bıraktım. Alışveriş yapacağım zaman cep telefonu üzerinden kartı kullanıma açıyorum ve işimi bitirip kapatıyorum. Mutlaka kartımı kayıt etmem gerekirse Garanti Bankası Sanal Kredi Kartımı kayıt ediyorum, onun limitini de sürekli 0,1 TL olarak tutuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@cherqes

Ben artık kredi kartlarımı Internet ve Mail Order ile alışverişe kapalı tutuyorum. Sadece 1 tane hiçbir yere vermediğim kredi kartımdan bireysel emeklilik ödemelerimi yaptığım için mail order'a açık bıraktım. Alışveriş yapacağım zaman cep telefonu üzerinden kartı kullanıma açıyorum ve işimi bitirip kapatıyorum. Mutlaka kartımı kayıt etmem gerekirse Garanti Bankası Sanal Kredi Kartımı kayıt ediyorum, onun limitini de sürekli 0,1 TL olarak tutuyorum.

Sanal Kartımı kayıt ettim bende, esas kartımı etmiyorum. Mümkün olduğunca da esas kartla internet alışverişinden kaçıyorum. Sanal kartın da limitini kullanırken 1 saatlik ve limitinide ödeme miktarım kadar kullanıyorum. Sanal kartlarla tüm net alışverişini yapmamız lazım ama bunu beceremiyoruz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanal Kartımı kayıt ettim bende, esas kartımı etmiyorum. Mümkün olduğunca da esas kartla internet alışverişinden kaçıyorum. Sanal kartın da limitini kullanırken 1 saatlik ve limitinide ödeme miktarım kadar kullanıyorum. Sanal kartlarla tüm net alışverişini yapmamız lazım ama bunu beceremiyoruz. 

Sanal kart numarasını ..vb bilgileri almak veya limitini arttırmak için zaten Internet/Cep şubesine giriş yapıyorum. O yüzden kartları kapattım Internet/Mail Order işlemlerine, sanal kart bilgisi almak yerine onu açıp kapatıyorum geçici olarak. En azından mil/puan da kazanıyorum alışveriş yaparken. Sanal kartların bir de öyle saçmalıkları var, puan falan da vermiyor. En azından Garanti Sanal Kartı vermiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün geldi oyuncak ev benimde. Sahibine hediye olarak verdim çok sevinmiş. Yalnız ben ne olduğunu anlamadım tam olarak hediye olduğu içinde sanırım yapboz gibi bişimiş. İçinde ki eşyasının kumaşına kadar cm cm ölçülü kesiliyormuş falan, talimatlarda çinceymiş :P Google translattörünüzü hazırlayın telefonlarınızın kamerasından. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mülk sahibi olmak kolay mı? Olacak o kadarcık da zahmeti. Az gayret edin, bundan sonra kira ödemezsiniz. :D

Şöyle bir mouse var:

http://www.aliexpress.com/item/Best-Price-Fashion-8000-DPI-8-Key-Memory-Chips-Design-6-Optical-Mouse-Mice-LED-Wired/32590061728.html

Böyle çok mouse var ama bunda 8200dpi (8000 de olabilir) sensör, ayarlanabilir ağırlık ve sol tarafta 3 tuş var. Ucuz birşeyler arayanlara veya yedek bir mouse isteyenlere ideal ürün bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok