Ebay, Aliexpress 'ten alınası ürünler .
2 2

Bu konuda 421 mesaj var

@@CandleGarden , Benim aldığıkj ile aynı. Bendeki de orjinal , bu durumda alacak olanlar benim linkten alabilir . 

Aliexpress ten alışverişlerinizde , hiç garanti ihtiyacı oldu mu? Mesela gearbest ten aldığım Xiaomi Piston 3 kulaklıklar , 2 ay kadar sonra bozuldu. Bana yenisini yolladılar. Aliexpress te durum nasıl? Benim gördüğüm satıcılar aldığınızda sorun yoksa, gerisine pek karışmıyor gibi. 

Bazı markaların resmi mağazaları mı var aliexpress te? mesela Bluedio  'nın var gibi . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CandleGarden , Benim aldığıkj ile aynı. Bendeki de orjinal , bu durumda alacak olanlar benim linkten alabilir . 

Aliexpress ten alışverişlerinizde , hiç garanti ihtiyacı oldu mu? Mesela gearbest ten aldığım Xiaomi Piston 3 kulaklıklar , 2 ay kadar sonra bozuldu. Bana yenisini yolladılar. Aliexpress te durum nasıl? Benim gördüğüm satıcılar aldığınızda sorun yoksa, gerisine pek karışmıyor gibi. 

Bazı markaların resmi mağazaları mı var aliexpress te? mesela Bluedio  'nın var gibi .

Hocam işte o yüzden aliexpress'ten satın aldıktan hemen sonra yıldız verip feedbacki yazmamak gerek. Sıkıntı çıkaracak ürün birkaç haftada kendini belli ediyor zaten. Satıcı ile irtibata geçip sorunu söyleyince yardımcı oluyorlar, ya yenisi gönderiliyor ya da kısmen/tamamen para iadesi. Sıkışınca hassas oldukları konu olan yıldız ve yorum verme işini öne sürüyorsunuz sonuç alınıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orico USB 3.0 kart okuyucu geldi. Denedim eve gelince. Elimde kart okuyucuya performans testi yaptıracak kadar hızlı (daha doğrusu maksimum hızı yüksek) kart yok maalesef. Samsung EVO 64GB kartla yaptığım testte 37MB/S civarı okuma ve yazma hızını gördüm. USB 3.0 olarak çalışıyor yani. SDXC kartları da destekliyor, yani 64GB ve üzerinde de sıkıntı yok. Benim önceki okuyucu bunu desteklemediğinden 32GB üzerinde sıkıntı oluyordu. Fiyatına göre süper ürün. Gördüğüm tek kusuru üzerinde SD ve MicroSD için ayrı girişler olmasına rağmen ikisini aynı anda göremiyor. Bundan önce kullandığım Kingston görebiliyordu. Hangisini önce takarsanız onu görüyor, ikinci takılanı tanımıyor. Belki de ben becerememişimdir. Bir de kapağı büyük ihtimalle kaybolacak, çünkü çıkartılınca arka tarafa filan takılmıyor. Yine de fiyatına göre süper ürün. Ben alırken siyah modeli indirimdeydi, ben 4$'a siyahını aldım. Şimdi o 8$ olmuş, ama beyaz modeli 4$. Aynı şey neticede. Lazımsa alın, bu fiyata çok çok iyi.

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-CTU33-WH-Mini-USB3-0-Dual-Card-Reader-support-SD-TF-with-Multifunctional-Design-White/2031117658.html

Bu arada, feedback'i sonradan değiştirmek mümkün. Mesela aldınız, o an beğendiniz, ama bir hafta sonra ürün dağıldı, değiştirip ürünün dandik olduğunu yazabiliyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Chronos o feedback yazma işi ne kadar geciktiriliebiliyor?

Awaiting feedback olup olmadığına baktım halihazırdakilerin tümüne yorum vermişim. Ancak geçmişte bir ay belki de daha uzun süre yorum ve yıldız vermediğim oldu. Butona basıp "Confirmation Received" yazısını gördükten hemen sonra yorum ve yıldız vermeye gerek yok, rahat olun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ebay'de hep ürün geldikten sonra feedback yazıyorum, olması gereken de bu zaten... Aliexpress'te de aynı mantık yok mu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ebay'de hep ürün geldikten sonra feedback yazıyorum, olması gereken de bu zaten... Aliexpress'te de aynı mantık yok mu...

Ürüne bağlı bence. 

Elektronik bir cihazda bozulma oranı ilk 1-2 ay en yüksek. Bu süre içinde ne kadar geç feedback verirseniz , o kadar avantajlı. Arıza yaptığında negatif feedback avantajını kullanıp, para iadesi istenebilir. Bir kez onaylayıp, feedback verdikten sonra adamların umrunda olmaz. 

Gerçi lawnmover 'ın verdiği Orico  cihaz linkinde 1 yıl RMA yazıyor. Ancak nasıl yapacaklar belli değil. 

@@lawnmower , o usb card okuyucu güzelmiş. Kaptım bir tane . 

Geçenlerde lazım oldu. Teknosa'dan ucuz birşey vardı ,15₺ gibi . Ondan almıştım. Çok uyduruk. Şimdi aliexpress te ona benzeyenler var, 0.6 dolar :) .  Bu tip aletleri alıp bir kenara atmak lazım. ihtiyaç olduğunda kalitelisi bulunmuyor hemen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun lawnmower, ne kadar kullanırım bilmiyorum ama ben de alıyorum 1 tane :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çok sık kullanılacak birşey değil, artık eskisi gibi kartlarla uğraşmıyoruz ama lazım olunca da uğraştırmasın istiyorum ben. 64GB kart aldım, bir hevesle formatlayıp eski karttakileri aktarayım diye taktım bilgisayara, 30GB görünüyor. Ne yaptıysam düzeltemedim. Sonradan benim kart okuyucunun SDXC desteklemediğini farkettim, sıkıntı ondanmış. Hepi topu birkaç dolarlık birşey ama işte benim yarım saatime maloldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim de sipariş verdiğim çoğu ürün geldi.

stokta olmayan ürün sorunu yaşadığım üç satıcıdan; ikisi sisteme sahte takip numarası girdi, bunları ürünün kargoya verildiği iddia edilen tarihten itibaren 5 gün bekledikten sonra dispute açtım, para iadesi oldu, sonra bu iki satıcıya bir yıldız verip gereken yorumu yazdım, bitti.

üçüncüsü daha değişik bir taktik izledi.Ürünün aslında stokta olmadığını bana mesaj yazarak söylemedi. Bu yüzden duruma erken uyanamadım. Bekledim ve ürün geldi. Baktım ürünün benim sipariş verdiğim ürünle alakası yok, hiç alacağım ve kullanacağım birşey değil. Acaba ilanı düzgün incelemeden mi sipariş verdim diye düşünerek, ilan sayfasına baktım ve ürünün satışta olmadığını görünce, aslında benim siparişi verebildiğim tarihte de adamın stoğunda bu ürünün bulunmadığını anladım. Dispute açtım, kargo poşetinin etiketi de görünecek şekilde ürünün fotoğraflarını ekledim ve bu ürün benim sipariş ettiğim ürün değil dedim. Bu ürün benim istediğim ürün olmadığı gibi fiyat olarak da dörtte biri ederinde dedim. Satıcı, paranın yarısını iade edeyim anlaşalım dedi. Olmaz dedim, ürünü geri göndermem, paranın da hepsini iade etmeni isterim öyle anlaşalım dedim, escalate ettim. 24 saat içinde sonuçlandı. Herifin gönderdiği ürün bende kaldı, paranın tamamını da iade aldım, bir yıldız verdim.

Şimdi adam, "ürün de para da sende kaldı, üstüne ben sana alıcı puanı olarak 5 yıldız verdim, bari sen de bana verdiğin 1 yıldızı arttır vicdansız" diyor ne yapayım?  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşi yokuşa sürdüğü için varsa 0 yıldız verin :P. "Ben sana yıldız verdim sen de bana ver" mantığı kötü satıcının yaptığı kötü işlerin üstünü örtüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama AliExpress'in 11.11'de indirim olayı var. Verdiğim linkte detaylı bilgi var zaten.

Alacağınız ürün varsa o kampanyayı bir araştırın derim. Tüm ürünler dahil değil gibi görünüyor ama kim bilir birşeyler çıkabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kartlar yanlış hatırlamıyorsam hizlial-hepsiburada' da falan da bu fiyatlarda. sandisk' in, samsung' un 48mb/s hızında olan modellerinden bahsediyorum.

Chronos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana el feneri lazım aslında. Var mı tavsiye edebileceğiniz, pilli veya şarjlı el feneri ?

Buna ek olarak ,ben de şu headlamp lardan tavsiye sorayım. Ufak tefek işleri yaparken çok işe yarıyor o lamba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

El fenerinde bence standart pil olmasi onemli. Lazim oldugunda veya acil bir durumda pil bulmak rahat olmali. Ucuz degil, ama marka olarak Fenix tavsiye ederim. Aliexpress'de fiyatlari iyi sayilir, en azindan amazondan ucuza geliyor.

Bende birkac tane var, eneloop sarjli pillerle kullaniyorum ve cok memnunum.

Standart pille calisan daha ucuz fenerler cok, ama genelde parlaklik ve pil omru az oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fener konusunda ucuz olsun demiyorsanız ben de Inova ve Zebralight önerebilirim. Ama öyle evde elektrik olmadı mı işimi görsün diyorsanız çok pahalı gelecektir bunlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu 11/11 olayı benim için boş. Baktığım çoğu ürün zaten indirime girdiği zamanki indirimleri almış. Artısı, eksisi yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şunlar nasıl?

http://www.aliexpress.com/item/3x-CREE-XML-U2-LED-6000-Lm-Headlight-Headlamp-Head-Lamp-Light-Flashlight-18650-2-battery/32362441267.html

Bana da , 11.11 işi sallama gibi geliyor. O fiyatlar normal değil zaten. 

Alipay hesabı açtım, pek bir getirisi yok Çin dışında yaşayanlar için. Aslında kredi kartını kaydettiğinizde arka planda alipay hesabını zaten açıyor gibi.

ilginç bir noktada , alipay kredi kartından para çekerken, Garanti'nin şu güvenlik için sms gerektiren sayfasına yönlendiriyor. Oysa paypal çekiyor o güvenliğe gerek olmadan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok