iOS 9.0
1 1

Bu konuda 52 mesaj var

vatana millete hayırlı olsun. iPad pronun kocaman ekranı için pencerelere multi task özelliği dışında benim gözüme çarpmadı. kullandıkça göreceğiz.

indirmeden önce itunes ile yedeklemeyi unutmayın, ender de olsa foto, rehber, takvim vs nin buhar olup uçtuğu durumlar olabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

adblock mümkün hale geliyormuş ios 9 ile . Şu addon şu anda ücretsiz , kapın bit tane :)

http://crystalapp.co/download/

Başka bakacağımız ne yenilik var?

Bende çalışmaz anlaşılan:

Note: Crystal requires a 64-bit device - iPhone 5s, iPad Air or iPad Mini 2 or newer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün uzun bir aradan sonra evde internet bağlanınca güncellemeyi yüklemeye çalışmak gibi bir hataya düştüm. Tam iOS 9 çıktığı gün 8.4.1 güncellemeye çalışınca indirdi ama kuramadı. iTunes logosu ve kablo işareti takılı kaldı. Sabaha kadar 4-5 defa 1.81 gb güncellemeyi indirmeye çalıştım, her seferinde sorun çıktı. Sabah 6.30 gibi halledebildim. Yükledim ama zerre kadar bir fark olmadı iPhone 5s'te. Klavyedeki değişiklik pek hoşuma gitmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Orion evet 64bit işlemcili modellerde çalışıyor ama güzel olmuş. Denediğim sitelerde reklamlar , banner lar uçtu. Bu destekle android in biraz önüne geçmiş oldu. Onda da vardır herhalde yolu ama bu pratik.

split view da iyi. Ancak flipboard, kindle gibi sayfa çevirme hareketi yapılan uygulamalrda sürekli , o "gesture " ile karışıyor. 

The Best Ad Blockers for iOS 9

http://lifehacker.com/the-best-ad-blockers-for-ios-9-1731433501

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu haftasonu ve bayramda önümde bekleyen 2 tane iPhone (iPhone 5 ve iPhone 6) ve 5 tane iPad'e (iPad 2, 2 adet iPad Mini 2, iPad Air ve iPad Air 2) iOS 9 yüklemesi yapacağım. Zorlu bir süreç :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende ipad 4 var bildiğin draining oluyordu wipelamama rağmen şimdi ilk çıktığında güncellemiştim şarjı fulledim pekte kullanmadım %99 da şarj. Diğerinde beklemede sömürüyordu bende.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pil ömrü konusunda sadece iphone'larda gelişme olduğunu okumuştum bir yerde, yanlış hatırlıyor da olabilirim. Ipad boşta pili sömürüyorsa, "arka planda uygulama yenileme" özelliğini kapatmak çok fark ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon 6 yı guncelledim fena değil. A7 işlemcisi kullanan cihazlardan genelde yavaşlama şikayeti geliyor biraderin 5S de aynı dertten muzdarip ama muhtemel 9.1 ile duzelecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pil ömrü konusunda sadece iphone'larda gelişme olduğunu okumuştum bir yerde, yanlış hatırlıyor da olabilirim. Ipad boşta pili sömürüyorsa, "arka planda uygulama yenileme" özelliğini kapatmak çok fark ediyor.

uçuş modu uykuda yenilemeye etki eder mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mail'den link'e tıkladığınızda safari açıldıktan sonra safariden geri dönüş için sol üst köşede bir link çıkıyor olması hoş olmuş. Pil süresi bununla mı alakalı bilemiyorum ama biraz daha iyi gibi sanki, %10 altına düşünce güç koruma modu gibi birşey çıkıyor, o iyi olmuş. 5S kullandığım için hız konusundaki fikrim pek değişmemiş diyebilirim, ama uygulama sayısı 30-40 tane ve çoğunlukla banka uygulamaları. En çok kullandığım notlar uygulaması harika olmuş (hiçbir şey değişmemiş lafımı geri alıyorum:) Eskiden icloud'a eklendi mi eklenmedi mi gibi düşüncelere dalarken artık direkt icloud'da olduğunu anlayabiliyorum. Güzel şeyler eklenmiş sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uçuş modu uykuda yenilemeye etki eder mi?

Uçak modunda wifi vs. kapatılıyor normalde. İnternet olmayınca arka planda senkronizasyon filan yapmaya çalışmaz programlar sanırım.

Chronos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben ipad air'de biraz yavaşlama sezdim ios 9 ile...

+1 ama bu yavaşlama avuç içiyle açtığımız tüm açık uygulamalar kısmında geçişlerde var bende. Aynısı ios 7 dede vardı sonrasında aştılar bu olayıda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klavyeyi touchpad olarak kullanmak iyi olmuş. Ipad Air de hız yönünden bir değişiklik hissetmedim. 

Geri dönüş düğmesi de iyi olmuş. Android 'de daha iyisi var tabii. 

Yanında gelen yazılımlar gelişmiş ama o yazılımlar zaten alternatifilerinin yanında basit kalıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klavyeyi touchpad olarak nasıl kullanıyoruz bu arada? Bu gece evdeki iki adet iPad Mini 2 ile iPad Air 2 ve iPhone 6'ya kurulum yaptım. iPhone 6 ve iPad Air 2 de zaten bir yavaşlama sorunu beklemiyordum ama iPad Mini 2'lerde de bir fark görmedim. Multitasking olayı iPad Mini 2'lerde de oluyor bu arada. Tabi live photos olayında hayalkırıklığı yaşadım. Ben iOS 9 geldiğinde iPhone 6'lara da bu özellik gelecek sanıyordum meğer sadece o tarz fotoğrafları görebilecekmişiz. Palavra bir iş yani. Sonuç olarak iPad Air 2 ve Mini 2 ler için bu multitasking özelliği süper olmuş. Klavyedeki değişimler, ufak tefek düzeltmeleri saymıyorum pek. iPhone 6 içinse pek bir fark yok işlevsellik açısından. iCloud Drive'da dosyalarınızı paylaşıyorsanız bunun artık bir uygulama olarak gelmesi iyi olmuş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Film izlerken ekran parlaklığını ayarlamaya çalışınca görüntü donuyordu onu düzeltmişler ayrıca ekranı kapattıktan hemen sonra açmak isteyince artık şifre istemiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone 5, iPhone 6, 2 adet iPad Mini 2, iPad Air ve iPad Air 2'yi komple iOS 9.0'a geçirdim. Hiçbirinde ciddi bir yavaşlama, takılma veya bug vs sorunla karşılaşmadım çok şükür. Özellikle 3 sene öncenin modeli olan iPhone 5 beni ayrıca sevindirdi. Hala çok sağlam ve hızlı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Garage Sale günlerinden topluyorum Çağlar  :)

Şaka bir yana aslında iPad Air 2 bir tek bana ait. iPad Mini 2'leri geçen sene çocuklara karne hediyesi almıştık babaanneleri ile birlikte. iPad Air annemlerin, iPhone 5 babamın, iPhone 6 da eşimin. Ama hepsinin güncellemesi bana bakıyor haliyle.

Bakalım belki ben de pek yakında yeni bir iPhone ile sahalara dönme düşüncesindeyim, bu android olayı biraz baymaya başladı beni ama dayanabilirsem iPhone 7'ye kısmet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Android'e dönmem bir daha sanıyorum, itunes yetti zaten baya bir şarkı ve film var bende itunes'dan, Android falan maalesef artık, Apple kaptı müşteriyi.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok