Amazon Alınası Ürünler
4 4

Bu konuda 1.502 mesaj var

Tekstil ürünlerinin fiyatı yerli üreticilerde ve çakma ürünlerde ucuz, ancak markalı ürünler Türkiye'de pahalı. Örneğin dün baktığım Nautica kaban amazonda 85 USD oysa Türkiye de Nautica pahalı marka olarak bilinir.

Örneğin TR de son derece basit % 100 polyester şu mont bile : http://www.nautica-tr.com/urun/erkek-kategoriler-ceket-mont-mont-26366782 549 TL.

Benim dün baktığım ise şu : https://www.amazon.com/Nautica-Brushed-Biblend-Systems-XX-Large/dp/B013T111RW/ref=sr_1_22?s=apparel&ie=UTF8&qid=1474271660&sr=1-22&nodeID=1045830%2C7147441011&keywords=nautica+men%27s+jacket

Hatta bakarken Türkiye de yukarıdaki linkte olan montu amazonda buldum L beden 51 USD :)https://www.amazon.com/Nautica-Mens-Utility-Jacket-XX-Large/dp/B019D35JDM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1474271740&sr=8-1&keywords=J61120

Sözün özü TR de 549 TL olan mont amazonda KARGO DAHİL 62 USD

Üstteki mesajda Türkiye de 549 TL dediğim montu amazından 41 usd ye aldım. Mont bugün geldi gerçekten çok güzel. M beden almıştım tam oldu.

Bugün girip baktığımda (arkadaşa da alalım diye) aynı mont aynı beden 178 usd olmuş. Türkiye fiyatına gelmiş.

Epey indirimli almışım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bana amazon'un Türkiye'ye yollamadığı, yükte hafif pahada ağır bir şeyler tavsiye edin lüften.

yarım valiz doldurma hakkım var, 4 tane iphone söyledik, başka bir şey bulamıyorum getirtecek. onları da kullanacağımdan değil, yakarken, kırarken, boğazın sularında sektirirken falan video çekcem  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

barış abi yazıyo işte 8 dolar 33 cent.

Dün turuncusunu sipariş verdim. Geçen aynı hoparlör'ü Teknosa'da gördüm. 450 TL'ye satılıp indirim yaptık diye 400'e indirmişler. Bana Amazon'dan kargo dahil 290 TL civarına geliyor.

Babam bu aralar merak sardı bluetooth'tan radyo falan dinliyim diye telefondan. Dandirik Çin malı bir şey almış 1 saatte şarjı bitiyor. Bundan memnun kalır herhalde :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust GoPro Hero 5 veya Hero 5 Session. Ek olarak 23 ekimde çıkıcak olan GoPro Karma Drone. Sırtçantası boyunda katlanır drone vs. TR'de satılmıyor şuan ve Amazon yollamadı hiçbir zaman gopro buraya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GoPro iyi tavsiye aslında sağol Efe. Bir ara hevesim vardı alıp uçağa bağlamak için ama pek kalmadı artık.

NewEgg'i o kadar severim, Amerika'da yaşadığım zamanlarda yüzlerce dolarlık siparişim olmuş hesabımdan, gel gör ki yıllardır süren saçmalık hala devam ediyor.

Türkiye kredi kartı ile kesinlikle alışverişe izin vermiyor geri zekalılar. Amerika'da kardeşimin kalacağı ev adresine yollattım, kredi kartının 3D secure şifresi falan da geldi onaylandı, para düştü kredi kartından, dün gece sevinerek yattım demek eski mallıklarından kurtuldular diye.

Sabah yine soğuk duş etkisi ile siparişiniz iptal oldu diye mesaj. Ne güzel de istediğim ram'leri ucuza bulmuştum.

Aslında Amerika'daki arkadaşa söylesem ikiletmez beni hemen alır da, adamı şimdi 3 kuruşluk şey için de uğraştırmak istemiyorum. Aptal newegg müşteri kaçırsın anca.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820236079

71ZQAKBI%2BJL._SL1500_.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Antin kuntin bi sorup kaçıcam müsadenizle. Evga supernova 750w b1 psu almıştım amazondan hala kutusunda sıfır açmadım duruyor. Şu GQ modelini fırsat düşerse alıp bunu hiç kullanmadan satmak mantıklı olur mu yoksa maceraya gerek yok mu ? :P Kasanın üstündeki 500w psu hala idare ediyor üşenip bi girişemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight

aslında hiç gerek yok ama tamamen GQ ya da G2 modelini kaça alıp, B1 modelini kaçtan satacağına bakar.

bende hem B2 var, hem GQ var 750w olarak.

Bronze serisi %85 verimlilikle çalışırken, Gold serisi %92 verimlilikle çalışıyor. Kısa vadede etkisi pek farkedilmezken, 1 senelik elektrik faturası karşılaştırıldığında daha belirgin bir etkisi olur.

Bronze serisinde az yük altındayken fanı tamamen kapatan "eco mode" düğmesi yok, gold olanlarda bu özellik var.

Her açıdan gerçekten farkedecek, kaliteli, sessiz ve ultra verimli, evladiyelik bir alet alayım dersen bu var ama, bu da fiyatı ve gümrük sınırının da üstünde oluşu ile şuan için mantıklı değil, fakat sepete attım izliyorum:

https://www.amazon.com/Seasonic-Titanium-ATX12V-Supply-SSR-750TD/dp/B01HXYRLZW/ref=sr_1_4?s=pc&ie=UTF8&qid=1476461812&sr=1-4&keywords=Seasonic+750w (satıcıyı amazon olarak seçerseniz şuan $150)

ps: bu arada referans olsun ben B2 modelini $59.99'dan, GQ modelini de iyice efsane bir fiyat olan $54.99'dan aldım. Yani şuanki fiyatları pahalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust Bende aslında onu sormak istemiştim, misal bende B1' i 50$ ' almıştım ama kalkıp üstüne 55$ kıstırırsam değebilir gibi burda sıfır kutulu ürünü taş çatlasa şu an 150-200lira arası çok rahat bile satarım heralde o mantıkta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yok hocam zaten 10-15 dolar pahalısına amazon'da da var aynı ramler, ben newegg'i sevdiğim için ordan almış olmak istemiştim. Yine de teşekkür ederim bilgi için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese selam,

Kız arkadaşımın macbook pro 15 mid 2012 bilgisayarına SSD ve ram takviyesi yapmak istiyorum. 256GB SSD yeter ram olarakta üzerinde 4gb. ram 8gb yapsam yeter gibi geliyor. Üzerinde şuan 4GB1600MHz DDR3 ram takılı. Amazondan tavsiye edebileceğiniz SSD ve Ram var mı ? Laptop internette gezmek, fotoğraf editlemek için kullanılıyor o yüzden uçan kaçan bir ssd ye gerek yok :) hızlı olsun yeter.

Ram bu olur mu mesela ?

Crucial 8GB Kit (4GBx2) DDR3L 1600 MT/s (PC3L-12800) SODIMM 204-Pin Memory -

https://www.amazon.com/Crucial-PC3L-12800-SODIMM-204-Pin-Memory/dp/B005LDLVAO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1476570001&sr=8-2&keywords=macbook+ram

SSD içinde bu gözüme çarptı

Crucial MX300 275GB SATA 2.5 Inch Internal Solid State Drive

https://www.amazon.com/Crucial-MX300-275GB-Internal-Solid/dp/B01IAGSD5O/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1476570330&sr=1-1&keywords=macbook+pro+ssd&refinements=p_n_feature_three_browse-bin%3A14027458011

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese selam,

Kız arkadaşımın macbook pro 15 mid 2012 bilgisayarına SSD ve ram takviyesi yapmak istiyorum. 256GB SSD yeter ram olarakta üzerinde 4gb. ram 8gb yapsam yeter gibi geliyor. Üzerinde şuan 4GB1600MHz DDR3 ram takılı. Amazondan tavsiye edebileceğiniz SSD ve Ram var mı ? Laptop internette gezmek, fotoğraf editlemek için kullanılıyor o yüzden uçan kaçan bir ssd ye gerek yok  :) hızlı olsun yeter.

Ram bu olur mu mesela ?

Crucial 8GB Kit (4GBx2) DDR3L 1600 MT/s (PC3L-12800) SODIMM 204-Pin Memory -

https://www.amazon.com/Crucial-PC3L-12800-SODIMM-204-Pin-Memory/dp/B005LDLVAO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1476570001&sr=8-2&keywords=macbook+ram

SSD içinde bu gözüme çarptı

Crucial MX300 275GB SATA 2.5 Inch Internal Solid State Drive

https://www.amazon.com/Crucial-MX300-275GB-Internal-Solid/dp/B01IAGSD5O/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1476570330&sr=1-1&keywords=macbook+pro+ssd&refinements=p_n_feature_three_browse-bin%3A14027458011

Dolar olmuş 3,09 planlar değişti. Crucialın MX300 serisine güvenemedim. o yüzden

GSKILL 4GB Value DDR3L 1600Mhz CL11 1.35V (2 adet)

Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 SSD

almaya karar verdim Vatandan. ikisi toplam 550TL tutuyor. Amazondan alırsam 516TL. Beklemeden takiyim istedim. İyi midir Samsung 850 EVO serisi ? Isınma falan sorunları var mı ?

Veya sandisk SSD ler nasıldır ? 250GB kapasitede arada samsung ile neredeyse 100TL fark var.

ben en iyisi başka konu açiyim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben iMac'te senelerdir Kingston value ram kullanıyorum, sonuçta mb pro daki ram'lerin aynısı, hiç sorun çıkmadı bugüne kadar. Üzerinden çıkan orijinal ram de Samsung'tu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dolar olmuş 3,09 planlar değişti. Crucialın MX300 serisine güvenemedim. o yüzden

GSKILL 4GB Value DDR3L 1600Mhz CL11 1.35V (2 adet)

Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 SSD

almaya karar verdim Vatandan. ikisi toplam 550TL tutuyor. Amazondan alırsam 516TL. Beklemeden takiyim istedim. İyi midir Samsung 850 EVO serisi ? Isınma falan sorunları var mı ?

Veya sandisk SSD ler nasıldır ? 250GB kapasitede arada samsung ile neredeyse 100TL fark var.

ben en iyisi başka konu açiyim :)

Samsung 850 EVO 250GB kullanıyorum. Sıkıntı yok, memnunum. Masaüstü sistemde kullandığım için ısınma gibi şeylere pek bakmıyorum ama sorun olacağını sanmam. Samsung'un yazılımları da güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust açıkçası çok araştıramadım. Amazonda ürün bilgi kısmında şöyle bir ibare vardı. Ordan kıllanıp samsunglara yöneldim. Birde senin Crucial kullandığını gördüm ama MX100 serisi seninki dedim stardust ın bildiği vardır bu MX300 ler diğerlerine görede baya ucuz ben vazgeçiyim dedim :D

Crucial                Samsung 850 EVO

Data Transfer Rate 750 MB per second - 6 Gb per second

Bilgi şu tarzda birşeydi. Belki yazım hatasıdır bilmiyorum tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

m.2 almadıktan sonra geri kalan normal ssd'lerden en ucuz neyse onu al geç bence, crucial iyi markadır, adata'lar da iyi ve ucuz.

samsung daha kalitelidir tabii ki ama zaten fiziksel ömrü dolmadan ekonomik ömrü dolacak, yani bence sırf samsung olsun diye büyük bir fark vermeye değmez. yani 10 sene çalışacak belki ama 10 sene sonra zaten 250gb'lık ssd'yi görmek bile istemeyeceksin.

ben şu m.2 960pro'lar çıksın da, m.2 950pro'nun fiyatı düşer, üstüne de black friday'de bir kampanya olursa asıl onları alıp denemek istiyorum. kağıt üstünde aşırı derecede hızlı gözüküyorlar. pratikte, günlük kullanımda ve oyunlarda ne getiriyor bir görmek lazım. 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla sizin anlattıklarınızıda anlattım. Artılarını eksilerini bir fark olmadığını falan ama beklemeyelim tak hemen bitsin tarzında konuştuğu için vatandan aldım samsung 850 evo yu. En son tahammülüm kalmadı artık napiyim nasılsa ben vermeyecektim parasını. Taktım şimdi verdim macbook u çok mutlu oldu hızından dolayı.

Sağolun tavsiyeler için :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
This topic is now closed to further replies.
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok