Amazon Alınası Ürünler
4 4

Bu konuda 1.502 mesaj var

ya o degil de amazon.com'dan turkiye'ye gonderimi yapilan bir urunun (mesela grafik karti) gumruk ucretini hangi adimda goruyoruz? tam odeme yapmadan once mi?

cunku checkout dedikten sonra meblag artmadi. :icon_think:

Satın alacağın ürün Türkiye'ye gönderiliyorsa ürün sayfasında bile görünüyor. Bir ekran görüntüsünü örnek olarak gönderiyorum.

VEkD0j.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya o degil de amazon.com'dan turkiye'ye gonderimi yapilan bir urunun (mesela grafik karti) gumruk ucretini hangi adimda goruyoruz? tam odeme yapmadan once mi?

cunku checkout dedikten sonra meblag artmadi. :icon_think:

Gümrük masrafı son onay sayfasındaki özet kısımda gözüküyor.

Amazon.de'de şu an 50 euro üstü, 75 euro'ya kadar olan alışverişlerde kargo ve gümrük ücreti alınmıyor. Hatta son onay sayfasında liste fiyatındaki %20'lik vergiyi de düşüyor kimi ürünlerde. 75 euro üstünde de sadece gümrük masrafları ekleniyor.

Bu ücretsiz kargo olayı ne kadar sürer hiç bilmiyorum ama kargo tutarı yüksek alacağınız ürün varsa kaçırmayın derim.

Ben bir kaç mesaj yukarıdaki alışverişleri .de sitesinden yaptım, bu sabah toplu halde yola çıkmış aldığım üç ürün.

Edit: Gümrük ücretini ben .de için sanmıştım. .com'da Definitve'in söylediği gibi kimi ürünlerde default adresiniz için gösteriyor masrafları. Yine de en son onay sayfasında kontrol etmekte fayda var, kimi zaman yazandan fazla ek tutar çıkarabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon.de'de şu an 50 euro üstü, 75 euro'ya kadar olan alışverişlerde kargo ve gümrük ücreti alınmıyor. Hatta son onay sayfasında liste fiyatındaki %20'lik vergiyi de düşüyor kimi ürünlerde. 75 euro üstünde de sadece gümrük masrafları ekleniyor.

Bu ücretsiz kargo olayı ne kadar sürer hiç bilmiyorum ama kargo tutarı yüksek alacağınız ürün varsa kaçırmayın derim.

Ben bir kaç mesaj yukarıdaki alışverişleri .de sitesinden yaptım, bu sabah toplu halde yola çıkmış aldığım üç ürün.

75€ sınır değil. Daha önce linkini verdiğim üzere 600€'luk üründe bile kargo yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

75€ sınır değil. Daha önce linkini verdiğim üzere 600€'luk üründe bile kargo yok.

Kargo yok ama gümrük masrafı ekliyor hocam. Gümrük için limit 75 euro.

Verdiğiniz AVR'ın 180,94 euro gümrük masrafı var Türkiye için örneğin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürünün satıcısı amazon değilse gümrük ücreti görünmüyor genelde ama buda bende gümrükte takılır şüphesi uyandırıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Creek Evolution 50A amfi için

Amazon.de fiyatı (Türkiye ye adresime gönderim)

Order Summary
Items: EUR 998,00 Postage & Packing: EUR 15,00

(Order Total: EUR 1.013,00)

Payment Total:

USD 1,165.11

amazon.com fiyatı : (TÜRKİYE YE GÖNDERİM YOK, AŞAĞIDAKİ FİYAT ABD SATIŞ FİYATI

https://www.amazon.com/Creek-Audio-Evolution-Integrated-Amplifier/dp/B00FBEU7RQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1478515475&sr=8-2&keywords=creek+audio

Creek Audio Evolution 50A Integrated Amplifier (Silver)

Price: $1,195.00

Bu karşılaştırmada göründüğü üzere amazon.de üzerine vergiyi eklemiyor.

Bu şu demek : 

1. Vergisi bizden kardeş al geç hallederiiiiiz. 

2. Hadi bugün doğum gini çocuğusun vergiler bizden

3. arkadaş biz göndeririz gerisini sen karşıla.

Ben oyumu 3. sıktan yana kullanıyorum. Tek soru işareti ise amazon.de de ürün sayfasında, fiyatın hemen altında yazan ifade "All prices include VAT". Buna göre ek vergi almaması normal. ancak nasıl oluyor sa ABD ile aynı fiyata geliyor o garip. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan o VAT kendi ülkelerinde ödeyecekleri VAT. Onu düşmeleri lazım ödeme aşamasında, sonra bizim vergiyi eklemeleri lazım. Son kontrol ettiğimde ekliyorlardı, şimdi ne değişti acaba. Bir mesaj atıp sormak lazım, gümrükte uğraştırmasınlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon.de 'den aldığınız 3. parti satıcılardan gelen 75€ üstü gönderileriniz gümrüğe girer ise, taşıyıcı firma sizden %20 gümrük ücreti, ambar saklama ücreti ve hizmet bedeli / aracılık ücreti adı altında 3 kalem ücret talep eler.

amazon.com'daki gibi "fulfilled" olan şeylerin vergisi amazon.de'de kendiliğinden hesaplanmaz, sadece amazon.de'nin kendi sattığı ürünlerde, en son ödeme sayfasında "Vorauszahlung der Importgebühr:" diye bir ibare görürsünüz, bunun karşısındaki rakam sizin ödeyeceğiniz vergidir. 

tekrar altını çizelim amazon.de'de marketplace satıcılarından aldığınız ürün "fulfilled by amazon" olsa bile gümrük vergisini siz burda ödersiniz, kargo firmasına hizmet bedeli ve saklama ücreti gibi masraflar ödemeniz de olasıdır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan Tek tük ürünler Türkiye'de daha ucuz olabiyor. Mesela Zensor 3 Türkiye'de daha ucuz.

Biraz daha ağır, hacimli ürünlere baktım , onlarda da kargo ücretsiz görünüyor.  Aradığınız kasa Türkiye'ye gönderiliyorsa büyük avantaj. 

Yalnız amazon.de , amazon.com kadar sorunsuz mu? Amazon tarafından satılan ürünler kapıya teslim olacak mı hiç ek iş , ürcet çıkarmadan.

Sömürün derim, yakında bir yol bulup engellenir bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Creek Evolution 50A ne zamandır aklımda olan ama bir türlü paraya kıyamadığım bir amfi. Arkadaş tavsiyemle almış çok memnun kalmıştı ondan dinledim cidden çok iyi. TR de amazon.com dan da .de den de daha ucuz. Muhtemelen elde kalmış ürün. 

Vergi eklenince zaten 3 aşağı 5 yukarı TR ile aynı fiyata geliyor çoğu ürün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan Tek tük ürünler Türkiye'de daha ucuz olabiyor. Mesela Zensor 3 Türkiye'de daha ucuz.

Biraz daha ağır, hacimli ürünlere baktım , onlarda da kargo ücretsiz görünüyor.  Aradığınız kasa Türkiye'ye gönderiliyorsa büyük avantaj. 

Yalnız amazon.de , amazon.com kadar sorunsuz mu? Amazon tarafından satılan ürünler kapıya teslim olacak mı hiç ek iş , ürcet çıkarmadan.

Sömürün derim, yakında bir yol bulup engellenir bu.

Bekleyin biraz 1 haftaya turuncu forumdakilerin aldıkları ulaşır. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust Amazon.de'den ps4 pro siparişi verdim. Sipariş detayı şu şekilde:

Order Summary
Item(s) Subtotal:
EUR 335,29
Postage & Packing:
EUR 0,00

Total Before VAT:
EUR 335,29
VAT:
EUR 0,00

Total:
EUR 335,29
Import Fees Deposit
EUR 60,35

Grand Total:
EUR 395,64

ve ürünü satan şu şekilde gözüküyor.

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

Heralde bir sıkıntı çıkmaz gümrükte vs ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kargonun ücretsiz oluşu Black Friday e yaklaşıtığımız için geçici bir durum mu? 

Almanya 'dan buraya 20kg lik NZXT kasayı ücretsiz kargolamaları inanılması zor bir durum. 

Almanya sitesinde genelde ABD kadar indirim olmuyor ama yine toplamda ucuza gelir.

panasonic elektrikli traş makinalarında indirim var.

https://www.amazon.com/Panasonic-Electric-Technology-Convenience-ES-LV65-S/dp/B00JWP8F3I/ref=lp_15676227011_1_2_s_it?s=beauty&ie=UTF8&qid=1478526245&sr=1-2&tag=kinjadeals-20&ascsubtag=[t|link[p|1788652245[a|B00JWP8F3I[au|5727177402741770316[b|deals

https://www.amazon.com/Panasonic-ES-LA93-K-Multi-Flex-Automatic-Operation/dp/B002N5MHLK?tag=kinjadeals-20&ascsubtag=[t|link[p|1788652245[a|B002N5MHLK[au|5727177402741770316[b|deals

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edit: Gümrük ücretini ben .de için sanmıştım. .com'da Definitve'in söylediği gibi kimi ürünlerde default adresiniz için gösteriyor masrafları. Yine de en son onay sayfasında kontrol etmekte fayda var, kimi zaman yazandan fazla ek tutar çıkarabiliyor.

adres su sekilde: https://vgy.me/AemX1Q.png (1-click'i acmadim. neme lazim)

free shipping olayi gelmis herhalde turkiye'ye sinirli sure icin (@ 'in gonderigi gibi shipping fee -haliyle- yok):

r3d4wk.png

ødeme detaylarini girmeden once gelen son ekran bu: https://vgy.me/ulj9T6.png

odeme detaylarini girdikten sonra mi gumruklu fiyati gosterecek bana?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hmm gençler siz bu amazon.de için heyecanlandınız da.

ben bugün ara ara amazon.de'yi kafamda amazon.com ile kıyaslayarak indeksledim.

yani %95 gördüğüm amazon.com'dan kargo ücreti dahil almak amazon.de'den almaktan daha ucuza geliyor.

monitör, kasa gibi büyük ve ağır bir şey almadığınız sürece herhangi bir avantajınız yok, ki onların da bir bölümü, kargo ücretine rağmen amazon.com'dan daha ucuza geliyor.

belki satarım diye bir set daha audioengine a5+ alayım dedim onu da Dieser Artikel kann nicht in die Türkei geliefert werden.

yani sizin almaya değer dediğiniz bir şey var mı ki ? euro zaten 3 buçuğu geçmiş, insanda heves bırakmıyor ama bari bir sennheiser kulaklık alayım dedim, güya alman markası, amerikadaki fiyattan çok daha pahalılar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
This topic is now closed to further replies.
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok