Amazon Alınası Ürünler
4 4

Bu konuda 1.502 mesaj var

@ @@sgi

Aynen ürünü teslim aldıktan sonra tekrar iletişime geçin dedi live chat deki eleman.

@@JardeL Nasıl bir ürün acaba, kartuşları pahalımı çok ? şu makinayı aylardır almayı düşünüyordum karar vermemiştim nasıldır buna göre ? Bir de verdiğin linkteki ürün Türkiye'ye yollanamıyor diyor.

http://www.tchibo.com.tr/cafissimo-latte-p400068616.html?dim1=Ros

@'in dedigi gibi sepete ekleyin, adresi secin gonderiyor... Amazon.de'de boyle bir gariplik var...

Sizin verdiginiz urun sut kopurtuculu, benim verdigimde sut kopurtucusu yok, sikletler farkli... Gerci benim verdigimi alip yanina sut kopurtucu alsaniz yine daha ucuza gelir de tabii tercih meselesi... Surada sorsaniz daha iyi aslinda...

Nespresso kapsullerin fiyatlari degisken; uyumlu kapsuller 1.5 TL'den basliyor asagi yukari... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL @

Teşekkür ettim.

Kahve olayına ordan devam edeyim.

Bu arada günlerdir sinir krizi geçiriyordum akülü vidalama aletleri lityum ve 18v üstü ülkemizde 400 den başlıyor iyi markalar. 35 dolarlık en çok tutan model black + decker burada 470 tl falandı dewaltlar 1000 lira dolaylarında başlıyor, saçma sapan fahiş fiyatlar..

Abd amazonda almanya amazondan fiyatları müthiş olmasına rağmen sordum soruşturdum lithium piller yüzünden yollanmıyormuş . Neyse ki amazon.de adresinde beğendiğim model kadar olmasa da 46 euroya şu modeli aldım geçtim ihtiyacı olanlar kaçırmasın.

Black + Decker Power Drill 18v 1.5Ah Lithium

https://www.amazon.de/gp/product/B01CNOJ9R0/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ @@sgi

Aynen ürünü teslim aldıktan sonra tekrar iletişime geçin dedi live chat deki eleman.

@@JardeL Nasıl bir ürün acaba, kartuşları pahalımı çok ? şu makinayı aylardır almayı düşünüyordum karar vermemiştim nasıldır buna göre ? Bir de verdiğin linkteki ürün Türkiye'ye yollanamıyor diyor.

http://www.tchibo.com.tr/cafissimo-latte-p400068616.html?dim1=Ros

Bende Tchibonun Caffisimo Compact modeli ile Nespresso nun D50 modeli var. Makine olarak zaten Nespresso daha kaliteli ama farkı yaratan makine değil kapsül / kahve kalitesi. Bu açıdan Nespresso çok daha başarılı, çok daha lezzetli. ancak herşeyde olduğu gibi hher güzel şeyin de bir maliyeti var. Tchibo kapsüller 11 -14 TL ye bulunurken Nespresso kapsüller 23 - 27 TL arası. Ben yurtdışına çıktığımda yüklenip geliyorum 20 30 kutu. Avrupa Nespresso kapsül fiyatları buradaki Tchibo fiyatları ile aynı. 1 bardağa 2,3 -2,7 TL vermek size koymuyorsa kesinlikle Nespresso alın. Pahalı geliyorsa Tchibo.

Makine alırken süt köpürtücülü model almanızı tavsiye etmem, çok daha ucuza daha iyi köpük üreticileri var.  Conti CSK 101 bu anlamda en ucuz ürün ve kayet de başarılı. Daha güzel bir şey isterseniz daha pahalı ama daha başarılı olan Nespresso Aeroccino 4 ü tavsiye ederim. Yine bu iki ürün de bende var, Aeroccino daha başarılı ama fiyatı da ucuz değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herhalde 50-60 TL ye TR de de cüzdan bulunur. 

Ayrıca bu tip cüzdanlar çok kalın oluyor, cepte taşıması zor. Ben banggood den şunu aldım. Memnunum ama çok kaliteli değil, buna benzer kaliteli bir şey bulursam uygun fiyatlı oradan devame edeceğim : http://www.banggood.com/Multi-function-Canvas-ID-Card-Holder-Stack-Up-Pull-Out-Slim-Wallet-Cascading-Travel-Case-Wallet-Pack-p-1084367.html?rmmds=myorder

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Enyalios Senden görünce bir tane de ben aldım, bir süredir takipteydim bu cihazları zaten. 

Yanına da bunu sipariş ettim Amerika'dan

https://www.amazon.com/gp/product/B009QYLOD8/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Shipping gözüme biraz yüksek geldiğinden chat'e bağlanıp kontrol edebilirmisiniz dediğimde bütün kargo ücretini iptal etti. Gelde amazonu sevme şimdi :)

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adata 512 GB m2 SSD için mail attım "ne zaman gelir stoklara" diye. 5 dk sonra +49 lu bir numara aradı. Amazon müşteri hizmetlerinden kırık Türkçe ile konuşan bir abla. "Ürün Türkiye'ye gönderilemiyor yazıyor sayfasında, bu zaten size gelmez ki" dedi. Dedim ben alırken gönderiliyor yazıyordu, zaten gönderilemiyor olsa idi sipariş veremezdim, hata verirdi. Sizi biraz bekleteyim, yetkili birine sorayım dedi. Sordu geldi, sipariş dursun, stoklara geldiğinde gönderilemiyorsa iptal olur siparişiniz zaten dedi. Stoklara ne zaman geleceği ile ilgili de hiçbir bilgi yokmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

huylanıp ben de email attım. Bir gönderiliyor bir gönderilmiyor yazıyordu. Ancak gönderilmeyen anda aldığım halde satın almama da izin verdi. 

Destek sayfaları telefon etmemizi tavsiye ediyor ama izin vermiyor :)

Ninja Professional Blender with Single Serve (BL740)

https://www.amazon.com/SharkNinja-BL660-Ninja-Professional-Blender/dp/B00ESQ4VCA/ref=cm_cd_al_qh_dp_i?th=1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kadar çirkin şeylere gerenk yok.

https://www.amazon.de/TACIMA-Voltage-Converter-Load-500VA/dp/B0009K6M4O/ref=sr_1_12?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1480567499&sr=1-12&keywords=tacima

bende bundan var. Zamanında OnlyTNT tavsiye etmişti Kitchenaid mikseri çalıştırıyorum 3 senedir :D

Konu hakkında bir şeyler söylediğimi hatırlar gibiyim yalnız galiba başka birisi marka model vermişti direk olarak...Bendeki kayıtlara erişemedim :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aldigim monitor gumruge takildi dogal olarak, UPS Yetkilendirme Belgesi gondermis, imzalayip gonderdik bakalim da killandim ben... Bana dunya masraf cikarirlarsa iade edin Amazon.de'ye deme sansim da kalmadi sanirim?.. Bir de bu namissiz Amazon.de faturayi indirimsiz fiyat uzerinden kesmis, onun uzerinden odeyecekmisim vergiyi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de amazon.de den aldığım bir kargo iparcel usps ile diğeri UPS ile geldi. Usps ile gelen bugün elime geçecek görünüyor. Ama UPS de benden dün belge istedi gönderdim. Aslında ben ikisinide standart kargo ile almıştım fakat 2. Nin kargoya verilme süresi uzayinca muhtemel amazon iyilik olsun diye kargo yu hızlı seçenekle yolladı ücret istemeden. Öyle oluncada takıldı görünüyor. Aldığım ürün 116 euro + 21 euro civarı tahmini Gümrükleme ücreti gibi bir şey odenistim. Buna rağmen tekrar Tr de gümrük ödemem gerekecek mi bilmiyorum. Korkuyorum amazon de bu gibi sorunlardan Tr ye gönderimi kesecek diye. Daha öncede amazon.co.uk den aldığım 3 kitap, toplamda 60 euro felan ederken DHL yüzünden kaç gün beklemisti. Yok fatura yok belge yok şu bu. İçini açmıştır bakmislar zaten de işte "deveye sormuşlar sirtin niye eğri, oda nerem düzgün ki" misali TR de işler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de amazon.de den aldığım bir kargo iparcel usps ile diğeri UPS ile geldi. Usps ile gelen bugün elime geçecek görünüyor. Ama UPS de benden dün belge istedi gönderdim. Aslında ben ikisinide standart kargo ile almıştım fakat 2. Nin kargoya verilme süresi uzayinca muhtemel amazon iyilik olsun diye kargo yu hızlı seçenekle yolladı ücret istemeden. Öyle oluncada takıldı görünüyor. Aldığım ürün 116 euro + 21 euro civarı tahmini Gümrükleme ücreti gibi bir şey odenistim. Buna rağmen tekrar Tr de gümrük ödemem gerekecek mi bilmiyorum. Korkuyorum amazon de bu gibi sorunlardan Tr ye gönderimi kesecek diye. Daha öncede amazon.co.uk den aldığım 3 kitap, toplamda 60 euro felan ederken DHL yüzünden kaç gün beklemisti. Yok fatura yok belge yok şu bu. İçini açmıştır bakmislar zaten de işte "deveye sormuşlar sirtin niye eğri, oda nerem düzgün ki" misali TR de işler.

Hocam o alınan 21 euro tr de alınacak olan gümrük bedelinin önceden tahsis edilmiş hali zaten ekstra birşey daha ödemeyeceksiniz.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Narcissus bende onun farkındayım da acaba gumrukdeki mallar farkinda mi ondan emin değilim açıkçası. Simdi sorun çıkarırlar sa uğraş mugraş ona canım sıkılıyor yoksa başka sıkıntı yok. Amazon kargoyu 29 unda vermiş, 30 u sabahi ist a geldi. UPS express acses bilmemne diye bir hızlı kargo turuyle. Gümrük işleri olmasa bugün elimde olacaktı neredeyse. KarGoya geç verildi ama 2 günde elimde oldu diyebilecekken işte sanş. Amazon ne yapsın bizim sistem yamuksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onun aynısı bana oldu. Amazon bozulan ürünün yerine yenisini yolladığında gümrük ücreti istemişlerdi. Amazon'la konuştu Amazon kendisi çözmüştü sorunu. UPS'in istediği bilgileri verip de üzerine para isterlerse Amazon'a bildirin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka gibi 2 günde amazon.de aldığım akülü vidalama aleti elime ulaştı :D abd den 5 gün önce aldıklarım halen yollanmadı bile :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim gumruk olayi farkli; Warehouse'dan alinca satici Amazon bile olsa gumruk ucretini kesmiyor, neden bilmiyorum belki sebebi Used urun olmasi olabilir... Kestikleri faturada (UPS'ten bana gelen faturada) Customs Commodity Code 0000.00.0000 gozukuyor, artik ne demekse... 

Yalniz benim Amazon.de uzerinden aldigim fatura soyle (ki odedigim ucret de bu);

Asus PB248Q 241,21 €

Aktionsrabatt -48,24 €

GESAMT: 192,97 €

Ama UPS'ten gelen fatura soyle;

Total Item Cost: 241.21

Freight Charge: 22.74

Total Declared Value: 263.95

Reason for Export: Gift  :D

UPS'in soyledigine gore 241.21 € uzerinden vergilendirme olacakmis... Ekstra masraf cikarmasinlar da raziyim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vergi dediğiniz gibi 241€ üzerinden olur olmasına da, ups kendi komisyonunu da sizden alacak büyük ihtimalle, şimdi isimlerini tam hatırlamıyorum ama depo ücreti, konşimento ücreti falan gibi bişeyler için 200TL civarı bi para talep edebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
This topic is now closed to further replies.
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok