Firefox yeni sürüm 43.0 geldi
0

Bu konuda 20 mesaj var

Firefox kullananlar için yeni bir güncelleme geldi. Yenilik olarak gizli pencere modu mevcut, parmak izi kalmasın unsuru oluşan durumlar için faydalı olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha ziyade izleme koruması diye bi özelliği gelmiş aslında tam ifade edemedik baştan :)

Gizli pencere açtığımızda zaten gösteriyor nasıl çalıştığını, duruma göre aktif ya da devredışı bırakılabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun süredir belkide 2 yıldır firefox kurulu olsada atıl duruyordu, 42. sürüm gelmeden sorunlu java sayfalarını açayım derken tekrar başladım kullanmaya, baya değişmiş hızlanmış gördüm, sürüm 30 yada biraz daha eskisinde hatırladığım en son sürümdü beğenmemiştim, eklentilerin çokluğu ayarlanabilir bir çok detayı olması yüzünden alternatifi gelene kadar firefox bir köşede duracak arkadaş. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Javascript sorunları var hala. Ben bıraktım bir süreliğine. Sıklıkla kullandığım benchling platformundaki javascriptler mozilla ile doğru çalışmıyorlar zaman zaman. Örneğin yazı tersten yazmaya başlıyor durduk yere. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende birkaç kez web tabanlı ssl vpn yaparken hata aldığım için bağlanamamış ve 5 yıl yaşlanmıştım 1 saatte, tabi baktım ff yok kurdum geçtim işi hallettik ama  5 yıllık stresi bedavaya çekmekte hiç hoş olmuyor, olmadık zamanlarda flashtı javaydı hataların çıkması bu işi tuzu biberi ama bu acının tarifi yok. :mrgreen:  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

panaroma özelliği için kullanıyordum Firefox 'u . Önümüzdeki sürümlerde kaldırılacakmış. 

Eklentiler de Chrome a göre etkiliydi. Onda da chrome benzer bir modele geçeceklermiş. O avantajı da kalkmış oluyor. 

Bu durumda Chrome 'a geçmemem için bir neden kalmıyor. Zaten %80 geçmiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chrome'daki modele geçeceklerse işleyişte pratikte ne değişir görmek lazım, eklentilerin bolluğu FF'in tadı tuzu cart diye keserseler kullanıcıdanda benzer bir tepki göreceklerine eminim, küçülüp opera gibi etkisiz duruma düşmesinlerde ne yapacaklarsa yapsınlar. zamanında travian oynarken FF epey bir işime yaramıştı, ogame'dede eklentileri vardı hatta  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chrome eylül 1 den itibaren java desteğini kesti. Bazı alanlarda büyük sıkıntı yaratıyor bu durum. Firefox ise 42 sürümüyle bazı eklentilerin çalışmasında problem yaratıyor. Explorer desen kendi başına buyruk. Yandex'in ise ana sayfa belirleyememe durumundan nefret ediyorum. Anlayacağınız adam akıllı çalışanı yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Java desteği olmasa da olur artık. Applet ile yapılan sayfa mı kaldı. 

Bütün e-devlet uygulamaları :)). Web üzerinde özellikle elektronik imza gerektiren tüm uygulamalarda Java' dan iyisi yok (XML kütüphaneleri dahil). Keçi ile Abdurahman çelebi mevzusu...En azından bizde böyle, diğer ülkelerde nasıl bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elektronik imza denen saçmalığı da anlasam. Hem para veriyorsun hem de kırk yılda 1 kez kullanıyorsun. Adam gibi bir teknoloji oturtulamadı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elektronik imza'da sorun yok, yöntemler az tecrübe edildiği için çok geç gelişim gösteriyor, ayrıca kullanım senaryolarıda bu sebepten kısıtlı, java üzerine bina edildiği için birçok yerde browser hatası sebebiyle yardım IT yardımı alınması gerekebiliyor, destek konusundada imza sağlayıcı firmaların yetersizliği 3 yıl öncesiyle neredeyse aynı durumda, ben bahsettiğiniz durumu kısaca basit bir telefon ihtiyacı olan adamın eline stabil çalışmayan yazılım bulunduran telefon verilmesi olarak görüyorum, bu işten para kazanan insanların birçoğu e-imza'yı umursamadığı için öğrenmekte istemiyor, IT'ye işi yıkmayı görev biliyor. tabana daha fazla yayılmadığı sürece yada şöyel diyeyim daha hızlı gelişim göstermeye başlayana kadar e-imza konusunda peşinen memnun olmayacağınızı söyleyebilirim. 

Oturmayan teknoloji değil insanların kafa olarak bu teknolojiden nasıl yararlanabilirizi illaki kanunla gelmesine bırakmasından, yurdum insanının en sinir bozucu davranışı bu bana göre, iyi birşeyi kesinlikle yukarıdan bir el zorlamalı ki tabana yayılsın yoksa insanımızı son raddeye gelene kadar işi yokuşa sürüyor. e-imzanın ilk çıktığı zamanlarda neler çektiğimi ben bilirim, öyle küçük işletmelerde değil hemde büyük holding yada dengi firmalarda malesef tecrübelerim oldu.  :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

en hızlı browser ödülünü nasıl alıyor bir anlasam... chrome pratikte çok daha hızlı çalışıyor bence.

HTML 5 çok fazla kaynak tüketiyor 64 bitte burada hız aşımına gitmekte. Chrome'un javascript yazılımı Firefox'tan daha kötü.Firefoxta ActiveX yeteneği bulunmakta.Lakin ben  firefox'u dediğin gibi çok aman aman bulamadım eskiden bu yana kimbilir belki düşük donanımlı bilgisayarlar kullanmamdan kaynaklı.Bunun dışında ekran kartında ısınma oluyor aşırı derecede firefox kullanırken.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok